Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    30-08-2007
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9191/842
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα,

    Έχω το πρόγραμμα της HOL με τα 300' προς κινητά και στον τελευταίο λογαριασμό υπάρχει χρέωση για κλήσεις προς κινητά εκτός παγίου 39€ (είχα καλομάθει με τα απεριόριστα της Οn Telecoms). Τον πρώτο μήνα που ενεργοποιήθηκα είχα λάβει sms που με ενημέρωνε για τον υπολειπόμενο χρόνο ομιλίας προς κινητά. Αυτή τη φορά δεν ήρθε κανένα μήνυμα. Επίσης, στο συμβόλαιο είχα επιλέξει τη φραγή των χρεώσιμων κλήσεων αν αυτές ξεπεράσουν τα 30€ πράγμα που δεν έγινε.

    Αυτή είναι η επιλογή για τη φραγή στο συμβόλαιο (φαίνεται και στο συνημμένο):
    "Επιθυμώ τη φραγή των χρεώσιμων κλήσεών μου, όταν συμπληρώσουν το μηνιαίο όριο των: 30€ 100€ 150€"
    Έχω επιλεγμένο το 30€.

    Το ερώτημα είναι αν έχετε αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα με τη φραγή ή με το sms και τι γίνεται από δω και μπρος; Θεωρείται αθέτηση των όρων του συμβολαίου;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Crop_Image.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nasos27 : 24-10-15 στις 22:26.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Παρε πρωτα ενα τηλεφωνο να ρωτησεις τι έγινε. Μερικές φορες, τα συστηματα εχουν και τα fail τους. Εαν δεν πηρες ουτε και το sms που έχεις λαβει αλλες φορές, τοτε πιθανοτατα κατι πηγε αρκετά στραβα...

  3. #3
    Εγγραφή
    30-08-2007
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9191/842
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Path Level
    Interleaved
    Θα τους πάρω σίγουρα, γι' αυτό ρωτάω, για να είμαι "διαβασμένος" αν μου πουν αρλούμπες στο τηλέφωνο.

  4. #4
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.169
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το sms που έλαβες τον πρώτο μήνα μήπως ήταν αμέσως μετά την ενεργοποίηση (την επόμενη ημέρα) και σε ενημέρωνε για το υπόλοιπο του χρόνου που εδικαιούσο προς κινητά μέχρι την ημερομηνία λήξης της τρέχουσας τότε, μηνιαίας περιόδου του λογαριασμού;

    Τώρα ο τρέχων λογαριασμός είναι ο δεύτερος που λαμβάνεις και για τον οποίο δεν έλαβες sms;

    Μάλλον τα δύο παραπάνω συμβαίνουν, γιατί εγώ που έχω το πρόγραμμα από 31-12-2014 το μόνο sms που έλαβα και έκτοτε κανένα ήταν την 1-1-2015 που με ενημέρωνε για το υπόλοιπο μέχρι τις 15-1-2015 που έληγε η περίοδος χρέωσης του μηνός.

    Για την φραγή σίγουρα πρέπει να έχουν κάνει λάθος και δεν σου έχουν καταχωρήσει αυτή σου την επιλογή.

    Εφόσον στο συμβόλαιο που έχεις υπογράψει υπάρχει εκφρασμένη αυτή σου η επιθυμία, να απαιτήσεις επιτακτικά να σου γίνει αντιλογισμός του επιπλέον ποσού των 9€ γιατί είναι αποκλειστικά δική τους υπαιτιότητα.
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

  5. #5
    Εγγραφή
    30-08-2007
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9191/842
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το sms που έλαβες τον πρώτο μήνα μήπως ήταν αμέσως μετά την ενεργοποίηση (την επόμενη ημέρα) και σε ενημέρωνε για το υπόλοιπο του χρόνου που εδικαιούσο προς κινητά μέχρι την ημερομηνία λήξης της τρέχουσας τότε, μηνιαίας περιόδου του λογαριασμού;
    Ναι, μετά δεν έλαβα κανένα sms αλλά δεν έκανα πολλές κλήσεις προς κινητά οπότε ίσως να μην είχα φτάσει το 80% του χρόνου ομιλίας στο οποίο σημείο σου στέλνουν μήνυμα (όπως διάβασα κάπου εδώ μέσα).

    Τώρα ο τρέχων λογαριασμός είναι ο δεύτερος που λαμβάνεις και για τον οποίο δεν έλαβες sms;
    Πρέπει να είναι ο τέταρτος, Δεν έχω λάβει sms μετά από εκείνο που στείλανε την επομένη της ενεργοποίησης.

    Μάλλον τα δύο παραπάνω συμβαίνουν, γιατί εγώ που έχω το πρόγραμμα από 31-12-2014 το μόνο sms που έλαβα και έκτοτε κανένα ήταν την 1-1-2015 που με ενημέρωνε για το υπόλοιπο μέχρι τις 15-1-2015 που έληγε η περίοδος χρέωσης του μηνός.

    Για την φραγή σίγουρα πρέπει να έχουν κάνει λάθος και δεν σου έχουν καταχωρήσει αυτή σου την επιλογή.

    Εφόσον στο συμβόλαιο που έχεις υπογράψει υπάρχει εκφρασμένη αυτή σου η επιθυμία, να απαιτήσεις επιτακτικά να σου γίνει αντιλογισμός του επιπλέον ποσού των 9€ γιατί είναι αποκλειστικά δική τους υπαιτιότητα.
    Σωστά, και για το sms επίσης που δεν ήρθε ως όφειλε (έτσι νομίζω τουλάχιστον. Θα το ξεκαθαρίσω κι αυτό).

  6. #6
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Απαραδεκτο που δεν υπαρχει ενδειξη του υπολοιπομενου δωρεαν χρονου προς κινητα στο My account της HOL.

  7. #7
    Εγγραφή
    30-08-2007
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9191/842
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαραδεκτο που δεν υπαρχει ενδειξη του υπολοιπομενου δωρεαν χρονου προς κινητα στο My account της HOL.
    Στη forthnet μπορείς και βλέπεις πόσα λεπτά σου απομένουν;

  8. #8
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nasos27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη forthnet μπορείς και βλέπεις πόσα λεπτά σου απομένουν;
    Ναι παίρνεις την εξυπηρέτηση και σε αυτοματοποιημένο σύστημα ακούς τα λεπτά αφού βάλεις το Α.ΦΜ. και το τηλ.

  9. #9
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nasos27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη forthnet μπορείς και βλέπεις πόσα λεπτά σου απομένουν;

    Φυσικα!!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled23.png 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  36,4 KB 
ID: 162826

  10. #10
    Εγγραφή
    30-08-2007
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9191/842
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Path Level
    Interleaved
    Κατόπιν επικοινωνίας με hol δεν εχει περαστεί στο σύστημα η φραγή των χρεώσιμων κλήσεων ενώ το έχω επιλέξει ξεκάθαρα στην αίτηση, οπότε έστειλα με email την αίτηση να τη δούνε.
    Η απάντηση για το sms που έρχεται στην ενεργοποίηση είναι πως αφορά μόνο την ενεργοποίηση και δεν υπάρχει τρόπος να δούμε το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας.

    Με την πρώτη αφορμή με βλέπω προς forthnet μεριά!

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-15, 10:32
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-15, 15:52
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-15, 18:15
  4. Απορίες για ασυμπίεστο video DV- μετατροπή και βελτίωση του
    Από nikraven στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-14, 12:56
  5. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-14, 20:03

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας