Σελ. 16 από 69 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718212636 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 226-240 από 1035

Θέμα: vdsl πατρα

  1. #226
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από man0ssl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ομόνοια με DSLAM Πέλοπα.
    Νομιζω η vodafone εχει αναλαβει εκει?

  2. #227
    Εγγραφή
    01-07-2018
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51197/5118
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    30.5(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω η vodafone εχει αναλαβει εκει?
    Ναι, σχεδόν όλο το κέντρο δηλαδή.

  3. #228
    Εγγραφή
    08-09-2017
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TP-LINK Deco X20(2.0)
    Κι εγώ μένω σε Πάροδο στην Πανεπιστημίου και πέρασαν καλώδιο σκαφτά μέσα στο στενάκι μέχρι την πολυκατοικία μου! Για να δούμε...

  4. #229
    Εγγραφή
    12-09-2016
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Kαλησπέρα σε όλους...Πριν κανα 20ημερο η διαθεσιμοτητα αλλαξε και μετα απο επικοινωνια με την Cosmote, με ενημερωσαν οτι υπαρχει πλεον διαθεσιμοτητα στη περιοχη μου (πλ ολγας).
    Εχω κανει αιτηση απο την περασμενη Παρασκευη, και ακομα τιποτα...Και μαλιστα ενας τεχνικος γνωστος που εχει ερθει πολλες φορες μου ειπε οτι "η αιτηση δεν εχει κατεβει καν στο συστημα ακομα"


    Ειναι φυσιολογικη η καθυστερηση ή να ανησυχω?

  5. #230
    Εγγραφή
    01-07-2018
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51197/5118
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    30.5(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Opposite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπέρα σε όλους...Πριν κανα 20ημερο η διαθεσιμοτητα αλλαξε και μετα απο επικοινωνια με την Cosmote, με ενημερωσαν οτι υπαρχει πλεον διαθεσιμοτητα στη περιοχη μου (πλ ολγας).
    Εχω κανει αιτηση απο την περασμενη Παρασκευη, και ακομα τιποτα...Και μαλιστα ενας τεχνικος γνωστος που εχει ερθει πολλες φορες μου ειπε οτι "η αιτηση δεν εχει κατεβει καν στο συστημα ακομα"


    Ειναι φυσιολογικη η καθυστερηση ή να ανησυχω?

    Υποθέτω φυσιολογική, τα ίδια και εγώ που μένω Ομόνοια, έιδα διαθεσημότητα, επικοινώνησα και έκανα αίτηση αναβάθμισής την Παρασκευή. Με ενημέρωσαν ότι σε 8-10 μέρες θα έχει επεξεργαστεί. Καλό είναι να τους πάρεις ένα τηλέφωνο/online chat μπας και ξέρουν κάτι περισσότερο.

  6. #231
    Εγγραφή
    12-09-2016
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    21η μέρα, έχει παρέλθει και το διάστημα των 12 εργάσιμων.
    Still waiting..

  7. #232
    Εγγραφή
    01-07-2018
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51197/5118
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    30.5(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Opposite Εμφάνιση μηνυμάτων
    21η μέρα, έχει παρέλθει και το διάστημα των 12 εργάσιμων.
    Still waiting..
    8η εργάσιμη και εγώ.. έχω ακόμα 4 ημέρες γιανα συμπληρώσω 12 ημέρο. Παρε ένα τηλέφωνο να μάθεις σε τί κατάσταση βρίσκεται η αίτηση σου, έχουν περάσει πολλές ημέρες!

  8. #233
    Εγγραφή
    12-09-2016
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από man0ssl Εμφάνιση μηνυμάτων
    8η εργάσιμη και εγώ.. έχω ακόμα 4 ημέρες γιανα συμπληρώσω 12 ημέρο. Παρε ένα τηλέφωνο να μάθεις σε τί κατάσταση βρίσκεται η αίτηση σου, έχουν περάσει πολλές ημέρες!
    Οταν τους παιρνω η απαντηση ειναι "δεν μας βγαζει καποιο προβλημα στο συστημα, απλα καντε υπομονη"
    Αυτο που πιστε υω πλεον ειναι οτι δεν θα εχει καν ηλεκτροδοτηση η καμπινα, ή γενικα θα υπαρχει καποιο προβλημα.
    Δεν υπαρχει περιπτωση να κοντευει μηνας και να μην εχει προχωρησει λογω φορτου εργασιας.Δεν εχει τοσο τεραστια ζητηση.Ο τεχνικος απο το κεντρο μου ειπε οτι η μοναδικη αιτηση γαι τη καμπινα μου ειναι η δικη μου ξερω γω.

  9. #234
    Εγγραφή
    01-07-2018
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51197/5118
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    30.5(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Opposite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν τους παιρνω η απαντηση ειναι "δεν μας βγαζει καποιο προβλημα στο συστημα, απλα καντε υπομονη"
    Αυτο που πιστε υω πλεον ειναι οτι δεν θα εχει καν ηλεκτροδοτηση η καμπινα, ή γενικα θα υπαρχει καποιο προβλημα.
    Δεν υπαρχει περιπτωση να κοντευει μηνας και να μην εχει προχωρησει λογω φορτου εργασιας.Δεν εχει τοσο τεραστια ζητηση.Ο τεχνικος απο το κεντρο μου ειπε οτι η μοναδικη αιτηση γαι τη καμπινα μου ειναι η δικη μου ξερω γω.
    Και εμένα απ' ότι βλέπω τα ίδια θα αρχίσουν να μου λένε, επικοινώνησα μαζί τους σήμερα και μου λένε 8-10 μέρες θα κάνει..ίδια απάντηση όταν τους είπα ότι 10 μέρες έχουν περάσει. Επίσης, ρεύμα έχει η καμπίνα εδώ και 1.5 μήνα τουλάχιστον, μιας και η voda μου δίνει κανονικά διαθεσημότητα που έχω επικοινωνήση μαζί της(δυστηχώς είναι δική της και όχι του πΟΤΕ). Να τους πρίξεις στα τηλέφωνα δεν νόμιζω να καταφέρεις και πολλά, δεν νομίζω να φταίνε καν αυτοί απο τα τηλεφωνικά κέντρα, αλλού μυρίζει το πράγμα της τόσης καθυστέρισης χωρίς λόγο, ίσα ίσα εμείς δίνουμε περισσότερα σε αυτούς με την αναβάθμιση. Ίσως υπάρχει καθυστέρηση απο μεριάς voda και γίνεται όλο αυτό το πράγμα.

  10. #235
    Εγγραφή
    12-09-2016
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από man0ssl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα απ' ότι βλέπω τα ίδια θα αρχίσουν να μου λένε, επικοινώνησα μαζί τους σήμερα και μου λένε 8-10 μέρες θα κάνει..ίδια απάντηση όταν τους είπα ότι 10 μέρες έχουν περάσει. Επίσης, ρεύμα έχει η καμπίνα εδώ και 1.5 μήνα τουλάχιστον, μιας και η voda μου δίνει κανονικά διαθεσημότητα που έχω επικοινωνήση μαζί της(δυστηχώς είναι δική της και όχι του πΟΤΕ). Να τους πρίξεις στα τηλέφωνα δεν νόμιζω να καταφέρεις και πολλά, δεν νομίζω να φταίνε καν αυτοί απο τα τηλεφωνικά κέντρα, αλλού μυρίζει το πράγμα της τόσης καθυστέρισης χωρίς λόγο, ίσα ίσα εμείς δίνουμε περισσότερα σε αυτούς με την αναβάθμιση. Ίσως υπάρχει καθυστέρηση απο μεριάς voda και γίνεται όλο αυτό το πράγμα.
    Σημερα εστειλα οικογενειακο προσωπο που ειναι πρωην συναδελφος να δει τι παιζει στο κεντρο.
    Το προβλημα φαινεται να εγκειται σε μια διαδικασια κατα της οποια ειτε θα εχει τηλεφωνο ειτε θα εχεις ταχυτητα στην παρουσα φαση.
    Η αιτηση μετα απο 15 εργασιμες φανηκε στο συστημα εδω των Πατρων στο ΟΤΕ, ωστοσο θα υπαρξει κι αλλη καθυστερηση μεχρι να κατεβει στο συστημα το λογισμικο (?) που απαιτειται ωστε να εχεις και τηλεφωνο και ταχυτητα.
    Τωρα μπορει να ειναι μεγαλη κλαπα αυτο ή να μην τα καταλαβα εγω καλα, παντως καπως ετσι μου περιεγραψε τη διαδικασια.

  11. #236
    Εγγραφή
    01-07-2018
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51197/5118
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    30.5(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Opposite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα εστειλα οικογενειακο προσωπο που ειναι πρωην συναδελφος να δει τι παιζει στο κεντρο.
    Το προβλημα φαινεται να εγκειται σε μια διαδικασια κατα της οποια ειτε θα εχει τηλεφωνο ειτε θα εχεις ταχυτητα στην παρουσα φαση.
    Η αιτηση μετα απο 15 εργασιμες φανηκε στο συστημα εδω των Πατρων στο ΟΤΕ, ωστοσο θα υπαρξει κι αλλη καθυστερηση μεχρι να κατεβει στο συστημα το λογισμικο (?) που απαιτειται ωστε να εχεις και τηλεφωνο και ταχυτητα.
    Τωρα μπορει να ειναι μεγαλη κλαπα αυτο ή να μην τα καταλαβα εγω καλα, παντως καπως ετσι μου περιεγραψε τη διαδικασια.
    Λίγο κουλό το συγκεκριμένο με το σύστημα και το firmware(λογισμικό)-για τηλέφωνο VoIP. Ο Ότε ήδη δίνει vdsl σε Σκαγιοπούλιο, Κέντρο(κέντρο, κοντά στο ΑΚ) καθώς και Κων/Πόλεως. Θεωρώ ότι κάπου αργεί το πράγμα με την vodafone μιας και στο κέντρο η καμπίνες ειναι δικές της. Εν πάσι περιπτώσει, απο την στιγμή που η αίτηση "φάνηκε", κάτι είναι και αυτό. Εγώ αύριο θα επικοινωνήσω πάλι για να δω τι συμβαίνει. Ίδωμεν!

  12. #237
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    παιδια εχω απο το 2015 vdsl και ειμαι στα ΤΕΙ που μεχρι πριν απολιγο καιρο ο χαλκος ειχε προβλημα υποτιθεται και επιανα 50αρι,αν εχετε κανει αιτηση για vdsl σε αλλη εταιρεια εκτος voda και η vodafone εχει τις καμπινες γινεται επιτηδες για να χτυπησει τους υπολοιπους τα ιδια εχει η nova με vdsl μεσω ΟΤΕ εμενα μετα απο 2μηνες το ενεργοποιησαν,σκοπιμο ειναι καντε υπομονη

  13. #238
    Εγγραφή
    12-09-2016
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Eπιτελους φως..
    Σημερα ενεργοποιηθηκε απο τον ΟΤΕ το 50αρι.
    Ο τεχνικος ειπε οτι δεν εχει προσβαση στη καμπινα και οτι αν δεν ειχα ιντερνετ θα ερχοταν αυριο να το δει κλπ, περιεργα πραγματα.

    Ωστοσο ολα καλα, η ταχυτητα συντονίζει στο 44down και περιπου 4 up, μιας και η καμπινα που ειναι 30 μετρα απο το σπιτι μου δεν αλλαξε ποτε, και αναγκαστικά παιρνω απο καμπινα 2 τετραγωνα μακρυα.

  14. #239
    Εγγραφή
    01-07-2018
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51197/5118
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    30.5(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Opposite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπιτελους φως..
    Σημερα ενεργοποιηθηκε απο τον ΟΤΕ το 50αρι.
    Ο τεχνικος ειπε οτι δεν εχει προσβαση στη καμπινα και οτι αν δεν ειχα ιντερνετ θα ερχοταν αυριο να το δει κλπ, περιεργα πραγματα.

    Ωστοσο ολα καλα, η ταχυτητα συντονίζει στο 44down και περιπου 4 up, μιας και η καμπινα που ειναι 30 μετρα απο το σπιτι μου δεν αλλαξε ποτε, και αναγκαστικά παιρνω απο καμπινα 2 τετραγωνα μακρυα.
    Τυχερός! Εγώ ακόμα.. επικοινώνησα πάλι σήμερα με την Τεχνική Υποστήριξη και μου είπαν ότι η αίτηση είναι ακόμα σε αναμονή, και ότι θα με φέρουν σε επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα για περαιτέρω πληροφορίες. Αναμένω ακόμα τηλέφωνο.. σε καμιά εβδομάδα το βλέπω να έρχεται.!@

  15. #240
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56320/5640
    ISP
    Vodafone OneNet VDSL
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Opposite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπιτελους φως..
    Σημερα ενεργοποιηθηκε απο τον ΟΤΕ το 50αρι.
    Ο τεχνικος ειπε οτι δεν εχει προσβαση στη καμπινα και οτι αν δεν ειχα ιντερνετ θα ερχοταν αυριο να το δει κλπ, περιεργα πραγματα.

    Ωστοσο ολα καλα, η ταχυτητα συντονίζει στο 44down και περιπου 4 up, μιας και η καμπινα που ειναι 30 μετρα απο το σπιτι μου δεν αλλαξε ποτε, και αναγκαστικά παιρνω απο καμπινα 2 τετραγωνα μακρυα.
    Σε ποια περιοχή είσαι;

Σελ. 16 από 69 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718212636 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL Λεύκα (Πάτρα)
    Από Digitator στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-17, 01:10
  2. VDSL WIND Πάτρα
    Από maestros82 στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-17, 16:45
  3. Πόρτες VDSL - Πάτρα
    Από Orestis_G στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-15, 21:30
  4. Τα νευρα μου (Wind VDSL Θεσσαλονικη)
    Από sotiris.bos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 17:18
  5. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας