Σελ. 2 από 69 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 1035

Θέμα: vdsl πατρα

  1. #16
    Το avatar του μέλους GTrik
    GTrik Guest
    Καλησπέρα λόγω της δουλείας μου περνάω κάθε μέρα από πολλά σημεία στην Πάτρα.

    Καμπίνες έχουν μπει κάτι λίγες εκεί που λέει και ο Kjssplass και προς τα κάτω Διγενή Ακρίτα που πάμε για το ξενοδοχείο τζάκι DSLAM Κωνσταντινουπόλεως καμία άλλη κίνηση προς το παρών ελπίδα μέχρι το 2060.

    Έχουν μπει κάτι λίγες γύρω από τα ΤΕΙ άρα DSLAM Σκαγιοπούλιο και τίποτα άλλο καμία κίνηση προς το παρών άρα και εδώ ελπίδα μέχρι το 2060.

    Κέντρο Πάτρα DSLAM Πέλοπας τίποτα ακόμα καμία κίνηση και εδώ ελπίδα μέχρι το 2060.

    DSALM Ρίου κάτι λίγες προς άγιο Βασίλειο και εκεί τίποτα άλλο καμία κίνηση ελπίδα μέχρι το 2060.

    DSLAM Λεύκας έχω δει πάρα πολλές καμπίνες μέχρι και σε στενάκια και κάθε μέρα σκάβουν αυλάκια για οπτικές άρα εκεί έχει μεγάλη κινητικότητα και λογικά θα είναι και το πρώτο DSLAM της Πάτρας που θα έχει 100% κάλυψη όπως το βλέπω μέσα στο 2017.

    Επίσης τις τελευταίες μέρες είδα πως έσκαβαν αυλάκια για οπτικές και στα βραχνέικα σε 2 δρόμους μόνο έως τώρα άρα και εκεί ελπίδα μέχρι το 2060.

    Αυτά τα νέα λοιπόν σχετικά με καμπίνες στην Πάτρα.

  2. #17
    Εγγραφή
    30-07-2016
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE-Δίοδος/HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GTrik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα λόγω της δουλείας μου περνάω κάθε μέρα από πολλά σημεία στην Πάτρα.

    Καμπίνες έχουν μπει κάτι λίγες εκεί που λέει και ο Kjssplass και προς τα κάτω Διγενή Ακρίτα που πάμε για το ξενοδοχείο τζάκι DSLAM Κωνσταντινουπόλεως καμία άλλη κίνηση προς το παρών ελπίδα μέχρι το 2060.

    Έχουν μπει κάτι λίγες γύρω από τα ΤΕΙ άρα DSLAM Σκαγιοπούλιο και τίποτα άλλο καμία κίνηση προς το παρών άρα και εδώ ελπίδα μέχρι το 2060.

    Κέντρο Πάτρα DSLAM Πέλοπας τίποτα ακόμα καμία κίνηση και εδώ ελπίδα μέχρι το 2060.

    DSALM Ρίου κάτι λίγες προς άγιο Βασίλειο και εκεί τίποτα άλλο καμία κίνηση ελπίδα μέχρι το 2060.

    DSLAM Λεύκας έχω δει πάρα πολλές καμπίνες μέχρι και σε στενάκια και κάθε μέρα σκάβουν αυλάκια για οπτικές άρα εκεί έχει μεγάλη κινητικότητα και λογικά θα είναι και το πρώτο DSLAM της Πάτρας που θα έχει 100% κάλυψη όπως το βλέπω μέσα στο 2017.

    Επίσης τις τελευταίες μέρες είδα πως έσκαβαν αυλάκια για οπτικές και στα βραχνέικα σε 2 δρόμους μόνο έως τώρα άρα και εκεί ελπίδα μέχρι το 2060.

    Αυτά τα νέα λοιπόν σχετικά με καμπίνες στην Πάτρα.
    Τι δε θα μας βάλουν πιλωτικό;

  3. #18
    Εγγραφή
    17-12-2016
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    το KV που υπαρχει στον χαρτη κατω απο τα μποζαιτικα υσχυει?

  4. #19
    Εγγραφή
    30-07-2016
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE-Δίοδος/HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratinho Εμφάνιση μηνυμάτων
    το KV που υπαρχει στον χαρτη κατω απο τα μποζαιτικα υσχυει?
    Όταν ήταν να βάλω εγώ νόμιζα ότι μου έδιναν από αυτό και για να σιγουρευτώ είχα πάρει κολώνα κολώνα να το βρω και δεν το βρήκα ποτέ. Ρώτησα και τον συμforumίτη που το είχε δηλώσει αλλά δε μου απάντησε.

  5. #20
    Εγγραφή
    17-12-2016
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kjssplass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν ήταν να βάλω εγώ νόμιζα ότι μου έδιναν από αυτό και για να σιγουρευτώ είχα πάρει κολώνα κολώνα να το βρω και δεν το βρήκα ποτέ. Ρώτησα και τον συμforumίτη που το είχε δηλώσει αλλά δε μου απάντησε.
    Θα κοιταξω και εγω την περιοχη. Επισης ειναι 950μ σε νοητη ευθεια απο το σπιτι μου ( βαση google maps )
    Θα μπορουσα δηλαδη να εχω; Ελπιζω παντος να βαλουν και αλλα στην περιοχη αν και δεν εχω δει καποια εργα. Θα τους παρω και ενα τηλ μπας και ξερουν

  6. #21
    Εγγραφή
    17-12-2016
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    τελικα υπαρχει η καμπινα το κοιταξα χτες

  7. #22
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.279
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    http://www.aftodioikisi.gr/ota/dimoi...ds-tis-patras/
    Θέμα νούμερο 4. Έρχονται 121 νέες καμπίνες για το Σκαγιοπουλειο. Προφανώς πολλές από αυτές (αν οχι όλες) θα αφορούν και vdsl.

  8. #23
    Εγγραφή
    13-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    84
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109994/10998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    13.2(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτη την εποχη περνανε σωληνες για οπτικες ινες στην περιοχη Τερψης τερμα Σολωμου-Ιασιου κ.λ.π. εδω στο Ψαροφαι-Αναληψη ουτε φωνη ουτε ακροαση.Πόσες καμπινες εχει το Σκαγιοπουλειο γνωριζει κανείς;

  9. #24
    Εγγραφή
    13-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    84
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109994/10998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    13.2(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτές θα είναι οι περιοχές που θα μπουν νέες καμπίνες στο επόμενο διάστημα τις οποίες έχει εγκρίνει η Επιτροπή Ποιότητας Ζωης του Δήμου Πατρέων και θα πέρναγε από το Δημοτικό Συμβουλιο
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ΩΖΓΧΩΞΙ-7Ω9-1.pdf  


  10. #25
    Εγγραφή
    27-11-2008
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ωραιος εγινε και η συνεδριαση του δημοτικου συμβουλλιου τη τριτη. Επισης ενας γνωστος μου ειπε σημερα οτι απο 28 φεβρουαριου εως 17 μαρτιου θα γινει εμπλουτισμο υφιστάμενης υποδομής του ΟΤΕ μέσω υφιστάμενων φρεατίων. Περιοχες Ολύμπου, Μαξίμου, Β Ηπείρου, Βύρωνος, Νικαίας, Αγ. Τριάδος, Αγ. Ιωάννου Πράτσικα και ειναι και αλλες διοτι θα κανουν κυκλοφοριακες ρυθμισεις σε δρομους των παραπανω περιοχων.Κατι μου ειπε οτι το βαλανε και σ ενα πατρινο site.Τι ακριβως σημαινει αυτο εχει σχεση με το vdsl ο εμπλουτισμος;;

  11. #26
    Εγγραφή
    13-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    84
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109994/10998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    13.2(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Προφανως εννοει οτι θα αρχισουν να περνανε μεσα απο τους ηδη υπαρχοντες σωληνες που περασαν τα καλωδια οπτικων ινων και ισως αρχισει εγκτατασταση των νεων καμπινων.Εκτος και αν σε αυτες τις περιοχες σκαψουν τωρα για πρωτη φορα

    - - - Updated - - -

    http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/430945

  12. #27
    Το avatar του μέλους GTrik
    GTrik Guest
    Μια χαρά συνεχίζουν και θα αναβαθμιστούν Λεύκα, Εγλυκάδα, Σκαγιοπούλιο, Βραχνεικα από ότι είδα και γενικά που κυκλοφορώ και στα παραρτήματα ανάθεσης του ΟΤΕ.
    Εμείς εδώ Κωνσταντινουπόλεως τίποτα νέκρα, μέσα στη εβδομάδα θα τους τραβήξω μια καταγγελία.

  13. #28
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ξεκίνησαν τα έργα; Διαβάζω στα Πατρινά sites για κυκλοφοριακές ρυθμίσεις λόγο οτε. Βγάλτε καμιά φωτογραφία όταν αλλάζουν κανένα καφαο.

    Είδα πως στην απόφαση του δήμου αναφέρει τα καφαο που θα αλλάξουν, στον πίνακα έχει ένα πεδίο με όνομα "τελική θέση" και μου έκανε εντύπωση πως σε αρκετά καφαο υπάρχει η ένδειξη "νέα". Έχει και τα υφιστάμενα αλλά είναι λιγότερα. Αυτό σημαίνει πως θα βάλουν καμπίνες σε σημεία που δεν υπήρχαν καφαο;

  14. #29
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.739
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Καμπινες μπαινουν στα ηδη υοαρχοντα καφαο.Το πιο πιθανο είναι, λόγο χώρου, τα μεταφέρουν σε άλλο σημείο. Οπότε πιθανόν να αναγράφονται ως νέα.

  15. #30
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι αυτό είναι το πιο πιθανό.

Σελ. 2 από 69 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL Λεύκα (Πάτρα)
    Από Digitator στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-17, 01:10
  2. VDSL WIND Πάτρα
    Από maestros82 στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-17, 16:45
  3. Πόρτες VDSL - Πάτρα
    Από Orestis_G στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-15, 21:30
  4. Τα νευρα μου (Wind VDSL Θεσσαλονικη)
    Από sotiris.bos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 17:18
  5. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας