Σελ. 63 από 69 ΠρώτηΠρώτη ... 435358616263646568 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 931-945 από 1035

Θέμα: vdsl πατρα

  1. #931
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoavlonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαι εντελως ανενημερωτος μου φαινεται. Μια χαρα γινονται νεες συνδεσεις και το κοστος μαλιστα δεν εχει ανεβει πολυ απο την εποχη του SFBB
    Ναι. Όσοι πρόλαβαν τα κουπόνια τα δίνουν και συνεχίζουν οι εργασίες. Όσοι δεν πρόλαβαν περιμένουν αν θα βγει νέο πρόγραμμα. Να έρθει μόνος του ο πάροχος να σου σκάψει και να βάλει οπτική χωρίς κουπονάκι......κομματάκι δύσκολο
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  2. #932
    Εγγραφή
    03-07-2021
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15334/1015
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Huawei HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι. Όσοι πρόλαβαν τα κουπόνια τα δίνουν και συνεχίζουν οι εργασίες. Όσοι δεν πρόλαβαν περιμένουν αν θα βγει νέο πρόγραμμα. Να έρθει μόνος του ο πάροχος να σου σκάψει και να βάλει οπτική χωρίς κουπονάκι......κομματάκι δύσκολο
    Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας.Μια χαρά συνεχίζονται τα έργα και μάλιστα υπάρχει ήδη πρόγραμμα για νέα έργα οπτικών ινών από τους παρόχους.Εδω γίνεται χαμός από ανακοινώσεις για επενδύσεις σε ίνες απο την Nova αλλά και την ΔΕΗ! κ εσύ μας λες τέλος τα έργα επειδή τελείωσε το SFBB?

  3. #933
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ilias_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας.Μια χαρά συνεχίζονται τα έργα και μάλιστα υπάρχει ήδη πρόγραμμα για νέα έργα οπτικών ινών από τους παρόχους.Εδω γίνεται χαμός από ανακοινώσεις για επενδύσεις σε ίνες απο την Nova αλλά και την ΔΕΗ! κ εσύ μας λες τέλος τα έργα επειδή τελείωσε το SFBB?
    Βρε άνθρωπε
    1ον. Η ΔΕΗ δεν θα φτιάξει κορμό οπτικής ίνας για να σου δίνει υπηρεσία και προιόν σαν εταιρεία τηλεπικοινωνιών αλλά για να κάνει πώληση χονδρικής στους 4 παρόχους άρα δεν σε αφορά άμεσα, επίσης μιλάμε για κατασκευή FTTH και όχι περιφερειακό δίκτυο για χονδρική
    2ον. Η Nova συνεχίζει το πλάνο της Wind απλά αλλάζει ονομασία και φεύγει το Wind και μένει το Nova. Σιγά μην έρθει η Nova και η ΔΕΗ να χώσουν στον τοίχο σου FTTH. η ΔΕΗ δεν είναι τηλεπικοινωνιακός πάροχος οικιακών υπηρεσιών και η Nova στέκεται πάνω στα δίκτυα της Wind.

    Και πριν ξαναπείς για ημιμάθεια μάθε να διαβάζεις. Μιλάμε για FIBER TO THE HOME οχι για δίκτυο που φτιάχνει η ΔΕΗ για να πουλήσει στον ΟΤΕ την Vodafone και την Nova.
    Η οπτική στο σπίτι μας ενδιαφέρει όχι τα καλώδια απο πόλη σε πόλη.
    Επίσης υπάρχει περίπτωση να βγει νέο πρόγραμμα για οπτικές. Αλλά γενικά δεν έχεις καταλάβει ακόμα για ποιο πράγμα μιλούσα πριν. Και είμαι σίγουρος με το που πατήσω το εντερ, θα πέσει ερώτηση τύπου: Για τον Έλον Μάσκ δεν άκουσες?.
    Καλό μεσημέρι
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  4. #934
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    @kostakisK Οι πάροχοι συνεχίζουν και κάνουν δίκτυο, δεν σταματήσανε, ρίξανε μάλιστα τις τιμές ώστε ο κόσμος να συνεχίσει να ζητάει,
    Ακόμα σκέψου πως και αυτός που είχε το κουπόνι, περιμένει να γίνει δίκτυο, όταν γίνεται το δίκτυο δεν γίνεται μόνο για αυτόν

  5. #935
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    @kostakisK Οι πάροχοι συνεχίζουν και κάνουν δίκτυο, δεν σταματήσανε, ρίξανε μάλιστα τις τιμές ώστε ο κόσμος να συνεχίσει να ζητάει,
    Ακόμα σκέψου πως και αυτός που είχε το κουπόνι, περιμένει να γίνει δίκτυο, όταν γίνεται το δίκτυο δεν γίνεται μόνο για αυτόν
    Καλώς να κάνουν δικές τους επενδύσεις και να μην περιμένουν κουπονάκια. Αλλά επειδή είμαστε στην Ελλάδα, θεωρώ πως αν δεν πέσει (που θα πέσει) νέο πρόγραμμα FTTH η οπτική θα αργήσει κατα πολυ να έρθει
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  6. #936
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς να κάνουν δικές τους επενδύσεις και να μην περιμένουν κουπονάκια. Αλλά επειδή είμαστε στην Ελλάδα, θεωρώ πως αν δεν πέσει (που θα πέσει) νέο πρόγραμμα FTTH η οπτική θα αργήσει κατα πολυ να έρθει
    Και ξανά, το sfbb ήταν επιδότηση στον τελικό πελάτη, όχι στον πάροχο, δεν ξέρω αν σου ξέφυγε αυτό,

  7. #937
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ξανά, το sfbb ήταν επιδότηση στον τελικό πελάτη, όχι στον πάροχο, δεν ξέρω αν σου ξέφυγε αυτό,
    Το γνωρίζω αυτό, το κουπόνι όμως δεν επιδοτούσε ένα μέρος της κατασκευής της γραμμής? Οπότε δεν έπεφταν τα κόστη του παρόχου? Και με βάση αυτό λέω πως αν δεν πέσει και νέο πρόγραμμα στην αγορά θα κινούμαστε με ρυθμούς χελώνας, ήδη έχουμε θεματάκια με κάτι 2μηνα και 4μηνα σε αναμονή ενεργοποίησης των FTTH. Τι θα γίνει αν αναλάβουν οι πάροχοι όλο το κόστος? Εκεί αρχίζω και ανησυχώ
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  8. #938
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γνωρίζω αυτό, το κουπόνι όμως δεν επιδοτούσε ένα μέρος της κατασκευής της γραμμής? Οπότε δεν έπεφταν τα κόστη του παρόχου? Και με βάση αυτό λέω πως αν δεν πέσει και νέο πρόγραμμα στην αγορά θα κινούμαστε με ρυθμούς χελώνας, ήδη έχουμε θεματάκια με κάτι 2μηνα και 4μηνα σε αναμονή ενεργοποίησης των FTTH. Τι θα γίνει αν αναλάβουν οι πάροχοι όλο το κόστος? Εκεί αρχίζω και ανησυχώ
    ΟΧι, δεν επιδοτεί τίποτε στον πάροχο, μόνο στον συνδρομητή

    Αν τώρα εσύ θεωρείς τα ~40 ευρώ οτι επαρκούν για την οριζόντια και την κάθετη...... οκ πραγματικά whatever

  9. #939
    Εγγραφή
    12-09-2016
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Να περιγράψω και το δικό μου "δράμα" στην αγαπημένη μας πόλη. Πρόσφατα μετακόμισα σε νέο σπίτι, στην περιοχή των Συνόρων, λίγο κάτω από το παρκάκι (για τους γνώστες).
    Χωρίς καμία ντροπή ο ΟΤΕ μου σύνδεσε ιντερνετ που πιάνει την εξωπραγματική ταχύτητα των 2.8 mbs/24...Καλά διαβάσατε.

    Προφανώς έχω κάνει αιτήματα για 100αρα κλπ, χωρίς να ξέρω σίγουρα αν υπάρχει διαθεσιμότητα. Υπάρχει κάποια άλλη λύση ενδεχομένως για να βελτιώσω τα πράγματα?ευχαριστώ πολύ

  10. #940
    Εγγραφή
    03-07-2021
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15334/1015
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Huawei HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Opposite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να περιγράψω και το δικό μου "δράμα" στην αγαπημένη μας πόλη. Πρόσφατα μετακόμισα σε νέο σπίτι, στην περιοχή των Συνόρων, λίγο κάτω από το παρκάκι (για τους γνώστες).
    Χωρίς καμία ντροπή ο ΟΤΕ μου σύνδεσε ιντερνετ που πιάνει την εξωπραγματική ταχύτητα των 2.8 mbs/24...Καλά διαβάσατε.

    Προφανώς έχω κάνει αιτήματα για 100αρα κλπ, χωρίς να ξέρω σίγουρα αν υπάρχει διαθεσιμότητα. Υπάρχει κάποια άλλη λύση ενδεχομένως για να βελτιώσω τα πράγματα?ευχαριστώ πολύ
    Speedbooster ή κοιτάς για patrasbroadband,fibair.

  11. #941
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Opposite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να περιγράψω και το δικό μου "δράμα" στην αγαπημένη μας πόλη. Πρόσφατα μετακόμισα σε νέο σπίτι, στην περιοχή των Συνόρων, λίγο κάτω από το παρκάκι (για τους γνώστες).
    Χωρίς καμία ντροπή ο ΟΤΕ μου σύνδεσε ιντερνετ που πιάνει την εξωπραγματική ταχύτητα των 2.8 mbs/24...Καλά διαβάσατε.

    Προφανώς έχω κάνει αιτήματα για 100αρα κλπ, χωρίς να ξέρω σίγουρα αν υπάρχει διαθεσιμότητα. Υπάρχει κάποια άλλη λύση ενδεχομένως για να βελτιώσω τα πράγματα?ευχαριστώ πολύ
    Εχει η vodafone αρκετες καμπινες συνορα.

  12. #942
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Ναι ο φίλος παίρνει πακέτο 24/3 τύπου ADSL πακέτου αλλά με τεχνολογία VDSL. Είσαι ήδη σε καμπίνα VDSL συνδεδεμένος απλά πρέπει να σε βάλουν σε 100/10 ταχύτητα.
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  13. #943
    Εγγραφή
    12-09-2016
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ο φίλος παίρνει πακέτο 24/3 τύπου ADSL πακέτου αλλά με τεχνολογία VDSL. Είσαι ήδη σε καμπίνα VDSL συνδεδεμένος απλά πρέπει να σε βάλουν σε 100/10 ταχύτητα.
    Aυτό που με φοβίζει είναι πως ο τεχνικός που μου έκανε τη σύνδεση ανέφερε πως η γραμμή έρχεται από πλατεία Γεωργίου, από το εκεί κέντρο

  14. #944
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Opposite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτό που με φοβίζει είναι πως ο τεχνικός που μου έκανε τη σύνδεση ανέφερε πως η γραμμή έρχεται από πλατεία Γεωργίου, από το εκεί κέντρο
    Αν ήσουν απευθείας συνδεδεμένος σε αστικό κέντρο δεν θα έπιανες ούτε 5. Η διαδρομή μιας απλής vdsl είναι αστικό κέντρο μετά καμπίνα vdsl μετά σπίτι. Απλά ο τεχνικός δεν ξέρει τι λέει. Για ανέβασε και ένα screenshot από το ρουτερ με τα στατιστικά του. Στο 192.168.1.1, αφού σου εμφανίσει την σελίδα αριστερά πάνω status information. Και βγάλε ένα screenshot
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  15. #945
    Εγγραφή
    12-09-2016
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    2.8 πιάνω, μακάρι να έπιανα 5

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ήσουν απευθείας συνδεδεμένος σε αστικό κέντρο δεν θα έπιανες ούτε 5. Η διαδρομή μιας απλής vdsl είναι αστικό κέντρο μετά καμπίνα vdsl μετά σπίτι. Απλά ο τεχνικός δεν ξέρει τι λέει. Για ανέβασε και ένα screenshot από το ρουτερ με τα στατιστικά του. Στο 192.168.1.1, αφού σου εμφανίσει την σελίδα αριστερά πάνω status information. Και βγάλε ένα screenshot
    Λογικά αυτό είναι
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  67.png 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  13,6 KB 
ID: 239634

Σελ. 63 από 69 ΠρώτηΠρώτη ... 435358616263646568 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL Λεύκα (Πάτρα)
    Από Digitator στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-17, 01:10
  2. VDSL WIND Πάτρα
    Από maestros82 στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-17, 16:45
  3. Πόρτες VDSL - Πάτρα
    Από Orestis_G στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-15, 21:30
  4. Τα νευρα μου (Wind VDSL Θεσσαλονικη)
    Από sotiris.bos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 17:18
  5. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας