Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-45 από 45
  1. #31
    Εγγραφή
    15-10-2010
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Εγώ έχω 1500 προς όλους και 2,5GB internet με 27€ μετά φόρων για μόνο 1 κινητό. Δεν πα να χτυπιούνται Vodafone και Cosmote για το σήμα τους. Εγώ κάνω τη δουλειά μου με τα μισά λεφτά σχεδόν (η Voda μου έδινε κάτι λιγότερα με 46€).
    Τώρα σε σχέση με το σήμα... η γυναίκα μου έχει Vodafone από τη δουλειά και είναι ακριβώς τα ίδια χάλια. Δεν ξέρω για Cosmote. Αλλά γενικότερα όλα τα δίκτυα σταθερής και κινητής στην ελλάδα είναι χάλια.

    Το ζήτημα είναι ότι ο ανταγωνισμός βοηθάει μόνο τον καταναλωτή. Ακόμα και η φήμη ότι η wind δεν έχει καλό σήμα, με βοηθάει να πέρνω τα πακέτα της φθινότερα. Οπότε βρίστε εσείς τη Wind, πλερώστε Vodafone και Cosmote, για να συνεχίσω να κάνω τη δουλειά μου "τσάμπα".

  2. #32
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συμφωνώ με τον αποπάνω. Δεν μ' ενδιαφέρει το σήμα καμπάνα, αλλά οι χαμηλές τιμές και με το f2g έχω ακριβώς αυτό.
    Επίσης, το σήμα είναι μια χαρά.

  3. #33
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kabbill Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω 1500 προς όλους και 2,5GB internet με 27€ μετά φόρων για μόνο 1 κινητό. Δεν πα να χτυπιούνται Vodafone και Cosmote για το σήμα τους. Εγώ κάνω τη δουλειά μου με τα μισά λεφτά σχεδόν (η Voda μου έδινε κάτι λιγότερα με 46€).
    Τώρα σε σχέση με το σήμα... η γυναίκα μου έχει Vodafone από τη δουλειά και είναι ακριβώς τα ίδια χάλια. Δεν ξέρω για Cosmote. Αλλά γενικότερα όλα τα δίκτυα σταθερής και κινητής στην ελλάδα είναι χάλια.

    Το ζήτημα είναι ότι ο ανταγωνισμός βοηθάει μόνο τον καταναλωτή. Ακόμα και η φήμη ότι η wind δεν έχει καλό σήμα, με βοηθάει να πέρνω τα πακέτα της φθινότερα. Οπότε βρίστε εσείς τη Wind, πλερώστε Vodafone και Cosmote, για να συνεχίσω να κάνω τη δουλειά μου "τσάμπα".
    Με 17 έχω 1500 και 1GB σε άλλο παρόχο, τι μα αυτό;
    ακόμα έχω και τους 3 και μισό (q) ώστε να μπορώ να κάνω σύγκριση, εκεί που με ενδιαφέρει δυστυχώς ο 1 και μισός δεν έχουν σήμα

  4. #34
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kabbill Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω 1500 προς όλους και 2,5GB internet με 27€ μετά φόρων για μόνο 1 κινητό. Δεν πα να χτυπιούνται Vodafone και Cosmote για το σήμα τους. Εγώ κάνω τη δουλειά μου με τα μισά λεφτά σχεδόν (η Voda μου έδινε κάτι λιγότερα με 46€).
    Τώρα σε σχέση με το σήμα... η γυναίκα μου έχει Vodafone από τη δουλειά και είναι ακριβώς τα ίδια χάλια. Δεν ξέρω για Cosmote. Αλλά γενικότερα όλα τα δίκτυα σταθερής και κινητής στην ελλάδα είναι χάλια.

    Το ζήτημα είναι ότι ο ανταγωνισμός βοηθάει μόνο τον καταναλωτή. Ακόμα και η φήμη ότι η wind δεν έχει καλό σήμα, με βοηθάει να πέρνω τα πακέτα της φθινότερα. Οπότε βρίστε εσείς τη Wind, πλερώστε Vodafone και Cosmote, για να συνεχίσω να κάνω τη δουλειά μου "τσάμπα".
    Εγώ με το F2G (ειδική προσφορά, όχι φοιτητικό) έχω 1500' προς όλα τα δίκτυα (κινητά/σταθερά), 80 "ΧΕΣΕ-ΜΕΣ" προς όλους και 2,5GB δεδομένα με 10€ το μήνα (8€ κάνει το πακέτο, τα 10 είναι η ανανέωση)... Αλλά σύμφωνα με κάποιους "επιστήμονες", αφού υπάρχουν κάποια σημεία που δεν έχει σήμα (και οι άλλες δεν έχουν σήμα κάπου ή και στο ίδιο σημείο, αλλά δε γίνεται θέμα), δεν αξίζει, είναι απατεωνιά... Οπότε θα πρέπει να πάω να δώσω 50-60€ (τα πρώτα 2 χρόνια) στις άλλες εταιρίες για να έχω περίπου τα ίδια, αλλά τουλάχιστον θα έχω σήμα στα 9 από τα 10 (τυχαία) σημεία, όχι μόνο στα 8/10...

    Υ.Γ. Το "ξεσκίσαμε" το θέμα, αλλά του δώσαμε περισσότερο ενδιαφέρον και την ευκαιρία να συγκρίνουμε ποιος την έχει μεγαλύτερη (την κάλυψη)...

  5. #35
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Αργυρουπολη-Athens -Greece
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    214900/23907kbps
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Sercomm H300-s
    Path Level
    Interleaved
    Σε μια χώρα που χαροπαλεύει οικονομικά το κόστος της κινητής τηλεφωνίας παραμένει μεγάλο και αυξάνεται....
    Προγραμματισμός Εγκεφάλων http://www.chiptronic.gr

  6. #36
    Εγγραφή
    03-02-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    TP-LINK N600 [TD-W9980]
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά αυτό που ξέρω εγώ είναι αυτό με ένα δεκάρικο... (υπόλοιπο πριν την ανανέωση κάτω του 1 ευρώ).
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot (1).png 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  127,8 KB 
ID: 163813

    Άντε γειά λεφτάδες.

  7. #37
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CDExpert Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά αυτό που ξέρω εγώ είναι αυτό με ένα δεκάρικο... (υπόλοιπο πριν την ανανέωση κάτω του 1 ευρώ).
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot (1).png 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  127,8 KB 
ID: 163813

    Άντε γειά λεφτάδες.
    Να και το δικό μου... Είχα 2,5GB δεδομένα, αλλά τα έφαγα... Τα SMS είναι δώρο από το Log n' Win (μέχρι 80 το μήνα). Αυτά τα έχω με 8€ το μήνα (10€ ανανέωση)...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  wind ypoloipo 19-11.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  73,7 KB 
ID: 163819


    Αλλά αφού οι "επιστήμονες" σου λένε ότι δεν έχει σήμα στην Άνω Ραχούλα, μέσα στο κοτέτσι της γιαγιάς, πάει τελείωσε, μας έπιασαν κορόιδα!! Θα πάω να δώσω τώρα 60€ το μήνα στις άλλες, για να έχω σήμα και στο κοτέτσι...

  8. #38
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να και το δικό μου... Είχα 2,5GB δεδομένα, αλλά τα έφαγα... Τα SMS είναι δώρο από το Log n' Win (μέχρι 80 το μήνα). Αυτά τα έχω με 8€ το μήνα (10€ ανανέωση)...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  wind ypoloipo 19-11.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  73,7 KB 
ID: 163819


    Αλλά αφού οι "επιστήμονες" σου λένε ότι δεν έχει σήμα στην Άνω Ραχούλα, μέσα στο κοτέτσι της γιαγιάς, πάει τελείωσε, μας έπιασαν κορόιδα!! Θα πάω να δώσω τώρα 60€ το μήνα στις άλλες, για να έχω σήμα και στο κοτέτσι...
    ;
    Μπορείς να καταλάβεις ότι για να σου λέει κάποιος οτι δεν έχει σήμα εκεί που είναι να του απαντάς μα εγώ έχω εδώ που είμαι όποτε είσαι επιστήμονας, ότι μάλλον εσύ είσαι ο "επιστήμονας";

  9. #39
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    489
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ρε παιδια δεν εχει νοημα αυτη η αντιπαραθεση. Ειναι παγκοσμιως γνωστο οτι αναλογως τα σημεια που εχουν τοποθετησει τις κεραιες οι εταιριες καθως και την ισχυ τους, αλλου εχει τελειο σημα η μια και αλλου η αλλη, οπως επισης υπαρχουν σημεια που καποιες δεν εχουν καθολου σημα και καποιες εχουν. Σε αλλα σημεια τα δεδομενα αλλαζουν και αυτες που δεν ειχαν στο Χ εχουν στο Ψ. Στην δικη μου περιοχη ας πουμε οπως προαναφερα εχει τελειο σημα μονο η WIND. Oι αλλες δυο σερνονται. Αλλου γινετε το αντιθετο. Δεν βγαινει νοημα λοιπον να λεμε οτι π.χ η COSMOTE η VODAFON ή η WIND ειναι για τα μπαζα...

  10. #40
    Εγγραφή
    03-02-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    TP-LINK N600 [TD-W9980]
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αλλά αφού οι "επιστήμονες" σου λένε ότι δεν έχει σήμα στην Άνω Ραχούλα, μέσα στο κοτέτσι της γιαγιάς, πάει τελείωσε, μας έπιασαν κορόιδα!! Θα πάω να δώσω τώρα 60€ το μήνα στις άλλες, για να έχω σήμα και στο κοτέτσι...
    Άσε που μάλλον χρωστάνε κιόλας! και τους κυνηγάνε οι "γρήγορο internet"...

  11. #41
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να και το δικό μου... Είχα 2,5GB δεδομένα, αλλά τα έφαγα... Τα SMS είναι δώρο από το Log n' Win (μέχρι 80 το μήνα). Αυτά τα έχω με 8€ το μήνα (10€ ανανέωση)...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  wind ypoloipo 19-11.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  73,7 KB 
ID: 163819


    Αλλά αφού οι "επιστήμονες" σου λένε ότι δεν έχει σήμα στην Άνω Ραχούλα, μέσα στο κοτέτσι της γιαγιάς, πάει τελείωσε, μας έπιασαν κορόιδα!! Θα πάω να δώσω τώρα 60€ το μήνα στις άλλες, για να έχω σήμα και στο κοτέτσι...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CDExpert Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε που μάλλον χρωστάνε κιόλας! και τους κυνηγάνε οι "γρήγορο internet"...
    Ο καθενας επιλεγει εταιρια σύμφωνα με την καλυψη που εχει στα σημεια τα οποια κινειται.
    Η Wind ειναι τριτη.
    mac rulez

  12. #42
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iml Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δίνουν περισσότερα τα νέα προγράμματα για να συμφέρουν περισσότερο, ή μήπως ακριβαίνοντας τα παλιά "αναγκάζεσαι" να κάνεις νέο συμβόλαιο για να ισοφαρίσεις τη χασούρα από τις αυξήσεις?
    Δεν έχω δει καμία εταιρία κινητής τα τελευταία χρόνια να δίνει συνολικά καλύτερα πακέτα από αυτά που καταργεί. Ότι παραπάνω πχ σε ΜΒ, στο αφαιρεί από SMS και χρόνο ομιλίας κ.ο.κ.
    Όταν παίζει το W στα 20κάτι ευρώ (έχει παίξει μεμονωμένα ακόμα και στο 10ρικο) δύσκολο να πεις ότι δεν αξίζει.

  13. #43
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ

  14. #44
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο καθενας επιλεγει εταιρια σύμφωνα με την καλυψη που εχει στα σημεια τα οποια κινειται.
    Η Wind ειναι τριτη.
    Ισως γιατί υπάρχει και το ζήτημα "καλύτερα να σου βγει το μάτι, παρά το όνομα"

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από al3x1k0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν παίζει το W στα 20κάτι ευρώ (έχει παίξει μεμονωμένα ακόμα και στο 10ρικο) δύσκολο να πεις ότι δεν αξίζει.
    Ω ναι!

  15. #45
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    παντου!
    Μηνύματα
    397
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    κατα τα αλλα εχουμε εταιρειες που ενδιαφεροντε για τους συνδρομητες
    εκει στην wind εχετε καταλαβει οτι η χωρα καταρρεει ή μαλλον εχει ηδη καταρευσει οικονομικα
    το κινητο θα ειναι πολυτελεια σε λιγο μην σου πω και το ιντερνετ

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. hellas online: Τιμολογιακές αλλαγές από 6/2/2015
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 257
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-15, 00:54
  2. Wind: Τιμολογιακές αλλαγές από 10/4/2015
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 101
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-15, 00:41
  3. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-15, 02:28
  4. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-15, 14:20
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-14, 19:16

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας