Σελ. 12 από 315 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 4716
  1. #166
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys X1000
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου συγγνώμη κιόλας αλλα έχω μιλήσει παρα πολλές φορες με την vodafone..! όλη άσχετη είναι...!
    ναι ρε φιλε στον δρομο τους βρηκανε και τους μαζεψανε απλα για να σου κανουν την ζωη δυσκολη. επιτηδες γινονται ολα.

  2. #167
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vOOz Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ρε φιλε στον δρομο τους βρηκανε και τους μαζεψανε απλα για να σου κανουν την ζωη δυσκολη. επιτηδες γινονται ολα.
    τι θέλεις να πούνε? α ναι το πρόβλημα είναι από την εταιρία μας? ποτε καμια...!!!!

    και βλέπεις δεν είμαι ο μονος με προβλήματα με την vodafone αλλα όπου και να ρωτήσεις θα έχουνε θεματάκια...!!

  3. #168
    Εγγραφή
    13-05-2010
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51198/5117
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    ZTE ZXHN H267A
    SNR / Attn
    29,6(dB) / 2,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλά αν δεν επιμείνεις και δε τους δείξεις οτι σκαμπαζεις κάπως σε θέματα βλάβης ίντερνετ και λοιπά σου λένε κάποια επιφανειακά πράγματα, τα φορτώνουν ολα στο οτι τόσο πιάνει η περιοχή σου και παμε παρακάτω.

  4. #169
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manos80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά αν δεν επιμείνεις και δε τους δείξεις οτι σκαμπαζεις κάπως σε θέματα βλάβης ίντερνετ και λοιπά σου λένε κάποια επιφανειακά πράγματα, τα φορτώνουν ολα στο οτι τόσο πιάνει η περιοχή σου και παμε παρακάτω.
    φιλε μου επέμενα ήρθε τεχνικός σπίτι και μου έλεγε ότι φταίει το καλώδιο που έχω πέραση εγώ ο ίδιος και έτσι μου ήρθε ο οτε και έκανε αλλαγή χωρίς κάποια επιτυχία... με λίγα λόγια επειδή το έχω ψάξει πολύ το θέμα από το δικό μου μέρος δεν ύπαρξη καμια βλάβη...! τα προβλήματα είναι από την εταιρία.. ρώτησα και άλλους γείτονες με vodafone και είχανε κάποια προβληματάκια όπως μου αναφέρανε...!

  5. #170
    Εγγραφή
    13-05-2010
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51198/5117
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    ZTE ZXHN H267A
    SNR / Attn
    29,6(dB) / 2,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κι εγω είχα πριν λίγο καιρό θέμα με Vodafone. Συγκεκριμένα σε άκυρες στιγμές σερνόταν τρέλα το ιντερνετ με download κοντά στο 0,5. Επειδή είμαι συνέχεια με wifi υποψιάστηκα πρόβλημα στο ρουτερ. Δοκίμασα άλλο ρουτερ γνωστού μου και δεν υπήρχε πρόβλημα. Όταν όμως τους πήρα να τους πω το πρόβλημα για να μου στείλουν άλλο ρουτερ, η πρώτη τους κουβέντα ηταν οτι φταίνε οι παρεμβολές και τίποτα άλλο. Όταν όμως τους εξήγησα οτι άλλαξα πολλά κανάλια και θέσεις στο ρουτερ και δε άλλαζε κατι και οτι με ξένο ρουτερ έφτιαχνε το πρόβλημα τότε αναγκάστηκαν να μου στείλουν νέο μηχανάκι. Θέλω να πω οτι αν δε τους πεις οτι έχεις δοκιμάσει κάποια πράγματα μόνος σου, προσπαθούν να σε πείσουν για το προφανές το απλοϊκό. Δε πάει σε σένα προφανώς το σχόλιο μου γιατι βλεπω οτι το έχεις ψάξει το θέμα απο μέρους σου. Άλλοι όμως που δεν ειναι υποχρεωμένοι να ξέρουν πράγματα απο τεχνολογίες κλπ, πιστεύουν ο,τι τους πουν και μετά ταλαιπωρούνται και το πρόβλημα τους αιωρείται
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manos80 : 12-07-16 στις 20:59.

  6. #171
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου επέμενα ήρθε τεχνικός σπίτι και μου έλεγε ότι φταίει το καλώδιο που έχω πέραση εγώ ο ίδιος και έτσι μου ήρθε ο οτε και έκανε αλλαγή χωρίς κάποια επιτυχία... με λίγα λόγια επειδή το έχω ψάξει πολύ το θέμα από το δικό μου μέρος δεν ύπαρξη καμια βλάβη...! τα προβλήματα είναι από την εταιρία.. ρώτησα και άλλους γείτονες με vodafone και είχανε κάποια προβληματάκια όπως μου αναφέρανε...!
    μετάφραση παρακαλω?

  7. #172
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από valen_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετάφραση παρακαλω?

    η εταιρία ευθύνεται για όλα τα προβλήματα...!!

    αυτα...!

  8. #173
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys X1000
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προφανως και αν ανοιξεις thread με τιτλο "ΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΧΟΛ" θα βρεθουν 40 ατομα που θα εχουν προβλημα, απλα ο καθενας κατι διαφορετικο.
    Ο αλλος λεει τοσα πιανει η περιοχη του (ε τοσα θα πιανει η πολυκατοικια σου, οχι ολοκληρη η περιοχη σου), ο αλλος εχει πινγκ, ο αλλος δεν εχει τηλεφωνο. Χαιρω πολυ.
    Και προβλημα να μην εχει ο αλλος, αν τον ρωτησεις, ολο και κατι θα σκεφτει οτι ΙΣΩΣ εχει. Απλα αντι να πεφτεις σε misery loop, κανε κατι να εντοπισεις το προβλημα σου και να το λυσεις. Δεν γινεται ολοκληρος παροχος, να εχει ιδιο προβλημα με ολους τους συνδρομητες. Αντικειμενικα, αυτο θα ητανε ηλιθιο. Δεν υπαρχουν ατομα κλεισμενα σε δωματιο να λενε "χαχα τους ανεβασαμε το πινγκ τωρα και ταλαιπωρουνται" γελωντας με τον πονο σου.

  9. #174
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vOOz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως και αν ανοιξεις thread με τιτλο "ΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΧΟΛ" θα βρεθουν 40 ατομα που θα εχουν προβλημα, απλα ο καθενας κατι διαφορετικο.
    Ο αλλος λεει τοσα πιανει η περιοχη του (ε τοσα θα πιανει η πολυκατοικια σου, οχι ολοκληρη η περιοχη σου), ο αλλος εχει πινγκ, ο αλλος δεν εχει τηλεφωνο. Χαιρω πολυ.
    Και προβλημα να μην εχει ο αλλος, αν τον ρωτησεις, ολο και κατι θα σκεφτει οτι ΙΣΩΣ εχει. Απλα αντι να πεφτεις σε misery loop, κανε κατι να εντοπισεις το προβλημα σου και να το λυσεις. Δεν γινεται ολοκληρος παροχος, να εχει ιδιο προβλημα με ολους τους συνδρομητες. Αντικειμενικα, αυτο θα ητανε ηλιθιο. Δεν υπαρχουν ατομα κλεισμενα σε δωματιο να λενε "χαχα τους ανεβασαμε το πινγκ τωρα και ταλαιπωρουνται" γελωντας με τον πονο σου.
    Ποτέ δεν ξέρεις!
    Το να έχει κάποιος πάροχος γενικό πρόβλημα είναι το μόνο εύκολο, υπάρχουν αρκετές αναφορές στο φόρουμ για όλους τους παρόχους.
    Το θέμα συνήθως είναι τι κάνουν για την αποκατάσταση αυτου και πόσο χρόνο μέχρι να το λύσουν

  10. #175
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.679
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vOOz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γινεται ολοκληρος παροχος, να εχει ιδιο προβλημα με ολους τους συνδρομητες. Αντικειμενικα, αυτο θα ητανε ηλιθιο. Δεν υπαρχουν ατομα κλεισμενα σε δωματιο να λενε "χαχα τους ανεβασαμε το πινγκ τωρα και ταλαιπωρουνται" γελωντας με τον πονο σου.
    οχι αλλα πουλανε ακριβοτερα bandwidth σε εταιριες με μισθωμενες γραμμες και σε συνδεσεις με συμβολαια επικυρωμενης ταχυτητας , οποτε αν υπαρξει ελειψη θα εξυπηρετηθουν πρωτα οι πελατες προτεραιοτητας .το bandwidth κοστιζει , και αν εχει η ελλαδα δυνατοτητα για 300 giga-bps συνδεση με εξωτερικο , εχουν πουλησει 240 Terra-bps . επειδη οι τραπεζες ειδαν τις ομοιτητες του bandwidth με το χρημα , το να εχουνε δηλαδη 1000 και να πουλανε 1 000 0000 , σπευσανε να μπουνε στις τηλεπικοινωνιες .



    θυμαμαι το 2006 που ειχα 3 συνδεσεις forthnet σε 3 διαφορετικους δημους της αθηνας , να εχουν ολες τις ιδιες πτωτικες διακυμανσεις στις ταχυτητες τις ιδιες ωρες (8:00 - 18:00 αν θυμαμαι καλα ) .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  11. #176
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Τι να πω ρε παιδια,δεν ξερω,εγω δεν εχω καποιο προβλημα με την γραμμη αν και η χρηση που κανω ειναι απλη (browsing-downloading παιχνιδια δεν παιζω)
    εκτος και αν κανει καμια αποσυνδεση το ρουτερ που και που....

  12. #177
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Πολυ απλα δεν ξερεις τι σου γινεται. Ειπε ο akis οτι ολοι εχουν προβλημα. Τελος.

  13. #178
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    δεν ξέρετε ποσα τηλεφωνα γίνονται καθημερινά στην τεχνική υποστήριξη

  14. #179
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξέρετε ποσα τηλεφωνα γίνονται καθημερινά στην τεχνική υποστήριξη
    βασικα περιεγραψε μας ακριβως τι προβλημα εχεις,χαμηλη ταχυτητα οταν κατεβαζεις???

  15. #180
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys X1000
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτέ δεν ξέρεις!
    Το να έχει κάποιος πάροχος γενικό πρόβλημα είναι το μόνο εύκολο, υπάρχουν αρκετές αναφορές στο φόρουμ για όλους τους παρόχους.
    Το θέμα συνήθως είναι τι κάνουν για την αποκατάσταση αυτου και πόσο χρόνο μέχρι να το λύσουν
    καλα δεν μιλαμε για καραμπινατο γενικο, που θα κρατησει κανα 2ωρο μαξ. αυτοι εδω λενε εχουν "Γενικο προβλημα" κανα 6μηνο τωρα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι αλλα πουλανε ακριβοτερα bandwidth σε εταιριες με μισθωμενες γραμμες και σε συνδεσεις με συμβολαια επικυρωμενης ταχυτητας , οποτε αν υπαρξει ελειψη θα εξυπηρετηθουν πρωτα οι πελατες προτεραιοτητας .το bandwidth κοστιζει , και αν εχει η ελλαδα δυνατοτητα για 300 giga-bps συνδεση με εξωτερικο , εχουν πουλησει 240 Terra-bps . επειδη οι τραπεζες ειδαν τις ομοιτητες του bandwidth με το χρημα , το να εχουνε δηλαδη 1000 και να πουλανε 1 000 0000 , σπευσανε να μπουνε στις τηλεπικοινωνιες .



    θυμαμαι το 2006 που ειχα 3 συνδεσεις forthnet σε 3 διαφορετικους δημους της αθηνας , να εχουν ολες τις ιδιες πτωτικες διακυμανσεις στις ταχυτητες τις ιδιες ωρες (8:00 - 18:00 αν θυμαμαι καλα ) .
    ακομα και να ισχυε αυτο, το θεωρεις νορμαλ το 2016 σε εταιρεια σαν την βονταφον (ε λεφτα εχει) να εχει μονιμο προβλημα με το κυκλωμα της, και να μην το λυνει?
    Αν θεωρεις οτι εχεις προβλημα με το κυκλωμα, ρωτα στο κεντρο. Δεν θα σου πουν ψεματα.
    Απο την αλλη ομως, αν σου πουν να τσεκαρεις κανα κρεμασμενο εξωτερικο σκουριασμενο καλωδιο με ηλεκτρολογο, μην αρχισεις τα οχι και τα μη !

Σελ. 12 από 315 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. γενικό πρόβλημα με τους servers του skype?
    Από akisgr στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-15, 20:29
  2. Πρόβλημα με το internet
    Από Papazov στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-15, 22:38
  3. Προβλημα με cosmote internet.
    Από Prince Of Persia στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-15, 09:27
  4. Data Center - Πως υλοποιείτε η Σύνδεση με το Internet ?
    Από dtomgr στο φόρουμ Λοιπές Τεχνολογίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-15, 21:46
  5. Σοβαρό Πρόβλημα με ταχύτητα Internet
    Από gmanias στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-14, 22:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας