Σελ. 239 από 314 ΠρώτηΠρώτη ... 219229234237238239240241244249259 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.571-3.585 από 4700
  1. #3571
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει αλλάξει το ρούτερ από μόνο του και βλέπω το SNR από 6 που ήταν στο 9. Δεν έχω ζητήσει κάτι εγώ απλά συνέβη. Σε επικοινωνία με τη vodafone μου είπαν ότι αυτό γίνεται αυτόματα σε σχέση με την ποιότητα της γραμμής και ότι το προφίλ που έχω τώρα φαίνεται ότι είναι το SNR6. Ισχύει αυτό το πράγμα? Αν ήταν όντως SNR6 δε θα έπρεπε όπως και να έχει να κλειδώσει στα 6 και να είχες όμως θέματα αποσυνδέσεων ή τέτοια πράγματα και τότε εσύ να ζητήσεις αλλαγή για να κλειδώσει σε μεγαλύτερα SNR? Έκανα 2 reboot αλλά συνεχίζει να είναι στο 9 με αποτέλεσμα μείωση ταχύτητας 4 Mbps...

    Συνημμένο Αρχείο 230859
    Και εκεί που σου είπαν αλλά και εδώ..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...Annex-M/page12
    Πλέον δεν περνάει αλλαγή σνρ στη βόντα μέχρι νεωτέρας..
    Οι τεχνικοί το κάνουν αν τους το πεις. Απλά το σύστημα τους ακυρώνει και δεν έχουν ιδέα τι τους γίνεται και τι να κάνουν και λένε αρλούμπες..
    Νέα πολιτική / συστήματα γαρ..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Ελλάδα μόνο η Vodafone εφαρμόζει DLM, και αυτό από πρόσφατα.
    Πριν ~2μήνες για την ακρίβεια.. Τέλη Ιουλίου περίπου..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #3572
    Εγγραφή
    10-08-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εκεί που σου είπαν αλλά και εδώ..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...Annex-M/page12
    Πλέον δεν περνάει αλλαγή σνρ στη βόντα μέχρι νεωτέρας..
    Οι τεχνικοί το κάνουν αν τους το πεις. Απλά το σύστημα τους ακυρώνει και δεν έχουν ιδέα τι τους γίνεται και τι να κάνουν και λένε αρλούμπες..
    Νέα πολιτική / συστήματα γαρ..

    - - - Updated - - -



    Πριν ~2μήνες για την ακρίβεια.. Τέλη Ιουλίου περίπου..
    Παραπληροφορείς

  3. #3573
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις επιβεβαιώθηκαν όλα αυτά από τεχνικό του chat. Ότι δηλαδή δε ξέρουν σε ποιό SNR θα κλειδώνει η γραμμή και ότι γίνεται αυτόματα. Οπότε από τη στιγμή που δεν ισχύει αυτό το πράγμα στις άλλες εταιρείες bye bye από εμένα παρά την πολύ καλή τιμή συμβολαίου. Είμαι σε περιοχή με μόνη λύση την ADSL. Ούτε vdsl ούτε τίποτα. Αν κατεβάζω με 1mb αντί για 1,4mb το θεωρώ θέμα και κυρίως σε ότι έχει σχέση με το streming.
    Και εγώ έτσι αισθάνθηκα αλλά και με το dlm πάλι εντός ορίων ταχύτητας συμβολαίου είμαι οπότε.. Υπομονή..
    Αν και έτσι πάλι δεν θα άφηνα τη βόντα νομίζω.. Λόγω παροχών συμβολαίου..
    Με χάλασε όμως πολύ η απώλεια του αννεχ-μ και σνρ6..
    Στη τελική δε θα σκάσουμε και για 2-3Μ.. Αφού έτσι κ αλλιώς πλέον δεν γίνεται τπτ..
    Κοινώς περιμένω το vdsl για να αναβαθμίσω..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 19-09-21 στις 23:34.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #3574
    Εγγραφή
    10-08-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ έτσι αισθάνθηκα αλλά και με το dlm πάλι εντός ορίων συμβολαίου είμαι οπότε.. Υπομονή..
    Αν και έτσι πάλι δεν θα άφηνα τη βόντα νομίζω.. Λόγω παροχών συμβολαίου..
    Με χάλασε όμως πολύ η απώλεια του αννεχ-μ και σνρ6..
    Κοινώς περιμένω το vdsl για να αναβαθμίσω..
    απoδέξου ότι η γραμμή σου δεν σηκώνει τα 6db να πάμε παρακατω ;p

    Σίγουρα θα είναι κατά πολύ πιο σταθερή η γραμμή σου τώρα

  5. #3575
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bellerophontes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δε σηκώνει η γραμμή τα 6 πολύ καλά κάνουν και δε σου το αλλάζουν, μετά θα γκρινιάζεις για αστάθεια κ αποσυνδέσεις.

    Σε adsl με dlm


    Ότι και να βάλεις ξέχνα τα 6db
    Α) Έλεος με το σενάριο αντοχών των γραμμών..
    β) Μη βάζεις φωτό από εταιρικές συνδέσεις..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #3576
    Εγγραφή
    10-08-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α) Έλεος με το σενάριο αντοχών των γραμμών..
    β) Μη βάζεις φωτό από εταιρικές συνδέσεις..
    Γιατί οι εταιρικές δεν έχουν dlm?

  7. #3577
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papayios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ειναι μια χρησιμη πληροφορια γιατι και εγω τις τελευταιες μερες εχω κανει ερωτηματα σε nova wind σχετικα με το DLM για καθε ενδεχομενο αλλα οι μεν της νοβα δεν ηξεραν να μου απαντησουν σε δυο επικοινωνιες που ειχα με τεχνικο τμημα .

    Απο wind ειπαν θα ρωτησουν καποιον υπευθυνο και θα με ενημερωσουν .
    Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι..
    Ξέρω ότι στη βόντα δεν έχουν ιδέα για το dlm και γιατί δεν περνάνε οι εντολές τους και λένε αρλούμπες..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...08#post7084608
    Μάλλον κάποιο second level support σεταρε το dlm και τα παιδιά στα τηλέφωνα δεν έχουν ιδέα Η το κάνουν για να μειωθούν οι βλάβες..
    Και για να είμαστε ξεκάθαροι, είτε 6 ζητήσεις είτε 11, τα παιδιά στο τηλέφωνο το βάζουν όντως!! Δεν λένε ψέματα.. Απλά το dlm τους γειώνει και υπερισχύει της εντολής του τεχνικού.. Παράδοξο αλλά έτσι φαίνεται να είναι..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόσο καιρό που είχε 6 γκρίνιαζε; Για κάτι που το ζήτησε ο ίδιος; Προσωπικά έκανα report το μήνυμά σου γιατί για πολοστή φορά επιμένεις να υποστηρίζεις την Vodafone για όλα και ότι πετάει ο γάιδαρος. Μακάρι ban και σε αυτό το account.

    Το screenshot σου με SNR 6 & Annex-M σε μη οικιακή γραμμή όπως έχεις πει και στο παρελθόν είναι παραπλανητικό. Το γράφω για όποιον δεν ξέρει τι γραμμή έχεις και νομίσει ότι τα έχεις ακόμα αυτά επειδή έχεις σταθερή γραμμή.
    Καλά έκανες..
    +1 σε ότι γράφεις..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bellerophontes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλάζει σε κάτι αν υπάρχει dlm στο dslam; Από το ίδιο παίρνουν και οι οικιακές συνδέσεις. Αν θες να σου βάλω και οικιακή αύριο..

    Δε σηκώνουν όλες οι γραμμές 6db

    Η τεχνολογία προχωράει δε θα μείνει πίσω επειδή κάποιοι δε βολεύονται. Ημαρτον δλδ. Βάλτε ΟΤΕ και αν δείτε 6db ελάτε να μας το πείτε
    Το dlm αγαπητέ μου υπερισχύει της εντολής του τεχνικού.... Τι δεν καταλαβαίνεις;
    Δεν το λέω μόνος μου..
    Δίπλα στο τεχνικό ήμουν και το είδα στο κινητό του τα προφίλ που άλλαζε με το λογισμικό της εταιρίας, έδινε απομακρυσμένες εντολές στο dslam και το dlm τον γείωνε..
    Είχε έρθει για δήθεν βλάβη και νομίζαμε ότι ήταν κολλημένη πόρτα, αλλά... Dlm..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι πάντως παιδιά πως το 6 είναι κομματάκι δύσκολο σε γραμμή. Το έχω δει να μπαίνει αλλά μεγάλη αστάθεια ειδικά αν υπάρχει υγρασία ή βροχή.
    Σύμφωνοι, αλλά εδώ είναι άλλη ιστορία..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείς λόγο πολλών errors στη γραμμή? Εγώ παλιά που είχα δοκιμάσει να με γυρίσουν σε 6, δεν είχα τέτοιο θέμα αλλά η γραμμή έπεφτε σε φορτίο οπότε ζήτησα και πήγα 9 που ήταν πιο αργή αλλά σταθερή.
    Μπορεί να συμβεί αυτό που λες, αλλά όπως είπαμε.. Άλλη ιστορία εδώ..
    Πολλοί ήμασταν οκ και ξαφνικά ήρθε το dlm στη ζωή μας..
    Αυτό ισχύει για γραμμές βόντα από α.κ..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoavlonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαντηση στο πανω ερωτημα:

    Η Wind (και η Nova) δεν εχει DLM. Εγω εχω καρφωμενο 6αρι SNR εδω και αρκετους μηνες στη συνδεση μου. Ουτε κλειδωμα στην ταχυτητα ουτε ανεβασμα στο SNR χωρις προφανη λογο. Τα ιδια και φιλος με Nova. Και οι δυο οικιακες συνδεσεις (ναι αγαπαω τη Wind το παραδεχομαι )

    Επισης, ναι πολλες γραμμες δεν το σηκωνουν το 6αρι SNR αλλα τα προβληματα παντα ειναι κατι παραπανω απο εμφανη για να μην διαμαρτυρηθει ο κατοχος της συνδεσης στον παροχο (και να του ανεβασει το SNR). Επισης παλι, ο ΟΤΕ επελεξε να μην δινει 6 SNR στις γραμμες του, δεν εβαλε ενα DLM για να σωσει την κστασταση (επειδη εδινε 6 SNR και τωρα το μετανιωσε) και για να μειωσει τα τηλεφωνηματα στην εξυπηρετηση.



    Και αν αυριο η οικιακη σου (?) συνδεση μπει στο DLM και εχει 9 SNR αντι για 6 τι θα κανεις; Δεν θα δουμε αυριο το πολυποθητο screenshot? Μας κοροϊδευεις στα μουτρα μου φαινεται ή απλα είσαι πολύ έξυπνος.
    Για γραμμή wind επιβεβαιώνω κ εγώ.. 6αρι κανονικά..
    Ο οτε ποτέ δεν το πήγαινε κάτω από 7η8 νομίζω..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 19-09-21 στις 23:40.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #3578
    Εγγραφή
    10-09-2014
    Μηνύματα
    941
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    SNR / Attn
    12(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σιγά σιγά το DLM υλοποιείται παντού..
    Με την εφαρμογή του σε γραμμές συγγενών σε επαρχία, έχασαν περί τα 3-4 mbps έκαστος, όπου στην αρχή μπήκε 11αρι margin και μετά 9αρι, οι αλλαγές γίνανε σε ένα σκ χωρίς καμία ενημέρωση για διακοπές υπηρεσίας..
    Πάνε να γλιτώσουν κάνα φράγκο από βλάβες και ταλαιπωρούν τον κόσμο..
    Αυτός που δεν έχει ιδέα πες δε τον νοιάζει, αυτός που ασχολείται ή δεν μπορεί να βάλει VDSL ακόμα, γιατί τον μαμαει έτσι;;
    6αρι προφίλ σε γραμμές υπόγειες χωρίς μπαλώματα κλπ παίζουν άνετα επί μήνες.., μέχρι αρχές του χρόνου με Voda έπιανα 23.5/1 με 6αρι.. (ADSL)

  9. #3579
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30713/3071
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βαστατε μην ακολουθησουν και οι αλλοι ...
    Μακαρι να ηταν ολο αυτο απλα μια κακη ρυθμιση του DLM και μετα την αναβαθμιση που φαινεται να εγινε χθες το βραδυ να στρωσει το πραγμα .

    Αν φυσικα εχουν απο την εδω vodafone προσβαση τετοιου τυπου γιατι αν ερχεται fix απο εξωτερικο θα κλαψουν μανουλες . Αλλες οι γραμμες πχ αγγλια , αλλες εδω .

  10. #3580
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.125
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Λεω εγω τωρα, αντι για το DLM θα μπορουσαν να ενεργοποιησουν το SRA και στις ADSL συνδεσεις. Την ιδια δουλεια κανει πανω κατω και μπορεις να το κλεισεις αμα θες. Τι σκεφτηκαν και εβαλαν το DLM ενας θεος ξερει

  11. #3581
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papayios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνημμένο Αρχείο 230867
    Συνημμένο Αρχείο 230868
    Συνημμένο Αρχείο 230871
    Συνημμένο Αρχείο 230870

    Απο οτι φαινεται ενα πραγμα που σιγουρα αλλαζει ειναι οτι δεν ξερεις ανα πασα στιγμη τι να περιμενεις .
    Ιδιες συνθηκες , ιδιο ρουτερ και ολες οι αλλαγες σε κατασταση αδρανειας στις εξι τα ξημερωματα .

    Μια προβληματικη γραμμη ειναι προβληματικη συνεχεια φανταζομαι .

    Αν ακομα χειροτερα μια γειτονικη γραμμη δημιουργει παρεμβολες και ας πουμε οτι αυτος δεν εχει DLM και παιζει χωρις προβλημα ενω εγω εχω .

    Τι θα κανει σε αυτη την περιπτωση το DLM ; Θα με ριξει στα ταρταρα η θα αναγνωρισει οτι το προβλημα ερχεται απο αλλου ;

    Ειναι ενα θεμα που απο οτι φαινεται θα απασχολησει απο εδω και στο εξης τους χρηστες .

    Συνημμένο Αρχείο 230872

    Αλλο ενα σκρινσοτ 16 ωρες μετα την τελευταια αλλαγη (πρωτη θετικη μετα απο ενα μηνα χρησης )
    Το dlm μόλις δει στη γραμμή σου crc η αποσυνδέσεις ανεβάζει σνρ και ρίχνει ταχύτητα αυτόματα.. Σε εσένα, και ας έρχονται από αλλού οι παρεμβολές.. Εσύ έχεις το dlm όχι ο άλλος..
    Δες στα άλλα νήματα.. Τα έχω γράψει..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...08#post7084608
    https://www.adslgr.com/forum/threads...64#post7084864
    50αρα έχεις;
    Τόσο σύντομες αλλαγές είσαι σίγουρος ότι δεν είναι από κάτι άλλο;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoavlonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικά όλες οι γραμμές θα έπρεπε να το επιτρέπουν κατά βούληση του κατόχου της σύνδεσης, η Vodafone φαίνεται επέλεξε να το αλλάξει αυτό
    Όπως το λες, πλέον δεν πιάνει ούτε η βούληση του τεχνικού..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...08#post7084608

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bellerophontes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παραπληροφορείς
    Σε τι αγαπητέ μου; Για διευκρίνισε... Μην απαντάς έτσι ξεροσφύρι..
    Η απάντηση που έλαβα, ακριβώς από πάνω...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bellerophontes Εμφάνιση μηνυμάτων
    απoδέξου ότι η γραμμή σου δεν σηκώνει τα 6db να πάμε παρακατω ;p

    Σίγουρα θα είναι κατά πολύ πιο σταθερή η γραμμή σου τώρα
    Με το συμπάθειο, αλλά στο είπα ότι θα φας report..
    Πιο σταθερή είναι, και πριν ανέβαζε ερρορ αλλά η απόδοση ήταν κανονικότατη..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bellerophontes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί οι εταιρικές δεν έχουν dlm?
    Ξέρεις αν έχουν;
    Εγώ προσωπικά δεν το ξέρω..
    Και εκτός αυτού.. Εδώ δεν μιλάμε για εταιρικές!!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κοζανίτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγά σιγά το DLM υλοποιείται παντού..
    Με την εφαρμογή του σε γραμμές συγγενών σε επαρχία, έχασαν περί τα 3-4 mbps έκαστος, όπου στην αρχή μπήκε 11αρι margin και μετά 9αρι, οι αλλαγές γίνανε σε ένα σκ χωρίς καμία ενημέρωση για διακοπές υπηρεσίας..
    Πάνε να γλιτώσουν κάνα φράγκο από βλάβες και ταλαιπωρούν τον κόσμο..
    Αυτός που δεν έχει ιδέα πες δε τον νοιάζει, αυτός που ασχολείται ή δεν μπορεί να βάλει VDSL ακόμα, γιατί τον μαμαει έτσι;;
    6αρι προφίλ σε γραμμές υπόγειες χωρίς μπαλώματα κλπ παίζουν άνετα επί μήνες.., μέχρι αρχές του χρόνου με Voda έπιανα 23.5/1 με 6αρι.. (ADSL)
    +1 σε όσα έγραψες..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #3582
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30713/3071
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    30/3 .

    Το dlm σημερα με ανεβασε για πρωτη φορα . Επειδη η αλλαγη εγινε 6 παρα 5 το πρωι θεωρω οτι ηταν αυτο και οχι καποιος τεχνικος χειροκινητα . Με περασε μαλιστα σε προφιλ με 5 upload που οταν ειχα ρωτησει στις αρχες δεν ηταν διαθεσιμο .

    Ειχε κανει προηγουμενως δυο επεμβασεις προς τα κατω . Μια στα 24/3 , το επαναφεραμε μεσω των τεχνικων μετα τον δεκαπενταυγουστο και αλλη μια στις 10 του σεπτεμβρη στα 24/1 οπου δεν το ακουμπησαν λογω νεων εντολων απο προισταμενο .

    Οποτε σε περιοδο κατω των 40 ημερων το dlm εχει επεμβει τρεις φορες και εχουν γινει και 1 η 2 επεμβασεις απο τεχνικο .

  13. #3583
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papayios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαστατε μην ακολουθησουν και οι αλλοι ...
    Μακαρι να ηταν ολο αυτο απλα μια κακη ρυθμιση του DLM και μετα την αναβαθμιση που φαινεται να εγινε χθες το βραδυ να στρωσει το πραγμα .

    Αν φυσικα εχουν απο την εδω vodafone προσβαση τετοιου τυπου γιατι αν ερχεται fix απο εξωτερικο θα κλαψουν μανουλες . Αλλες οι γραμμες πχ αγγλια , αλλες εδω .
    Σε γραμμές από καμπίνες vdsl πιθανώς να υπάρχει dlm αλλά εκεί δεν μας νοιάζει πολύ γιατί είναι πιο καλή η ποιότητα της γραμμής..
    Εμείς από τα α.κ χάνουμε πιο πολύ.. Οκ σταθεροποίηση το βλέπουμε, αλλά αφού δεν είχαμε θέμα πριν γιατί μας @@@...
    Πλάκα πλάκα έβλεπα τι τράβαγαν έξω με αυτά τα συστήματα και έλεγα τι τραβάνε οι άνθρωποι;
    Τώρα ήρθε και σε εμάς με τη καλή μας βόντα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #3584
    Εγγραφή
    10-08-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Με το συμπάθειο, αλλά στο είπα ότι θα φας report..
    Πιο σταθερή είναι, και πριν ανέβαζε ερρορ αλλά η απόδοση ήταν κανονικότατη..
    Αυτό είναι το ζητούμενο, αλίμονο το 2021 η τεχνική υποστήριξη να ασχολείται με errors και snr στις adsl. Το να έχασες 1-3mbps σιγά την καταστροφή, υπάρχουν άλλες υπηρεσίες για περισσότερη ταχύτητα.

    Ας περιγράψουμε το dlm σαν AI λοιπόν και να δούμε τα οφέλη που θα προσφέρει στους περισσότερους χρήστες adsl συνδέσεων. Ανάλογα την ποιότητα της γραμμής προσαρμόζεται αυτόματα και το προφίλ. Τέλειο!

  15. #3585
    Εγγραφή
    10-09-2014
    Μηνύματα
    941
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    SNR / Attn
    12(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papayios Εμφάνιση μηνυμάτων
    30/3 .

    Το dlm σημερα με ανεβασε για πρωτη φορα . Επειδη η αλλαγη εγινε 6 παρα 5 το πρωι θεωρω οτι ηταν αυτο και οχι καποιος τεχνικος χειροκινητα . Με περασε μαλιστα σε προφιλ με 5 upload που οταν ειχα ρωτησει στις αρχες δεν ηταν διαθεσιμο .

    Ειχε κανει προηγουμενως δυο επεμβασεις προς τα κατω . Μια στα 24/3 , το επαναφεραμε μεσω των τεχνικων μετα τον δεκαπενταυγουστο και αλλη μια στις 10 του σεπτεμβρη στα 24/1 οπου δεν το ακουμπησαν λογω νεων εντολων απο προισταμενο .

    Οποτε σε περιοδο κατω των 40 ημερων το dlm εχει επεμβει τρεις φορες και εχουν γινει και 1 η 2 επεμβασεις απο τεχνικο .
    Τώρα στο πόσο σε έχει;

Σελ. 239 από 314 ΠρώτηΠρώτη ... 219229234237238239240241244249259 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. γενικό πρόβλημα με τους servers του skype?
    Από akisgr στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-15, 20:29
  2. Πρόβλημα με το internet
    Από Papazov στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-15, 22:38
  3. Προβλημα με cosmote internet.
    Από Prince Of Persia στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-15, 09:27
  4. Data Center - Πως υλοποιείτε η Σύνδεση με το Internet ?
    Από dtomgr στο φόρουμ Λοιπές Τεχνολογίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-15, 21:46
  5. Σοβαρό Πρόβλημα με ταχύτητα Internet
    Από gmanias στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-14, 22:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας