Σελ. 173 από 314 ΠρώτηΠρώτη ... 153163168171172173174175178183193 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.581-2.595 από 4700
  1. #2581
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα αυτό που με στεναχωρεί κατά κάποιο τρόπο, είναι πως όλα αυτά γίνονται πάνω στο "κουφάρι" της HOL, η οποία ήταν ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΗ εταιρία, και ήμουν πολύ τυχερός που ήμουν συνδρομητής της για πολλά χρόνια, παρέχοντας με με υπηρεσίες όπου το value for money ήταν ορισμός, και η τεχνική υποστήριξη και το helpdesk ήταν πάρα πολύ καλά.
    Δεν έχουν σχέση τα μεγέθη του τότε με τα σημερινά. Μια χαρά τα πάει η Vodafone, υποδειγματική στις περισσότερες περιπτώσεις και στην 2η καραντίνα όπως την πρώτη.

    Όσον αφορά την εξυπηρέτηση είναι με διαφορά η καλύτερη, δίνοντας ρεζέρβα απεριόριστων με το τσουβάλι. Cosmote δε σηκώνουν καν το τηλέφωνο, τρελό γράψιμο.

  2. #2582
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Η VF δινει διευθύνσεις σε CG_NAT? Γιατι εχει πεσει στην αντιληψη μου ότι πολλές φορες βρισκεται εκει το προβλημα.

  3. #2583
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrishalk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η VF δινει διευθύνσεις σε CG_NAT? Γιατι εχει πεσει στην αντιληψη μου ότι πολλές φορες βρισκεται εκει το προβλημα.
    Aν αναφέρεσαι στη σταθερή δεν θα έλεγα ότι έχει πέσει στην αντίληψη μου τέτοιο πράγμα.. Αλλά δε θα έπαιρνα και όρκο..
    Όσο να 'ναι τώρα που πήρε και τις ip από cyta θα έχει κάτι παραπάνω σε απόθεμα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #2584
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Υπάρχει αυτό το ωραίο άρθρο απο ένα γνωστό μου, δείχνει τη VF να πασχίζει λιγο με τις IP. Η λίγη προσωπική εμπειρια που έχω με VF ειναι αρνητική αλλά έχω και φίλους που είναι μια χαρά (κατι που συμβαινει με ολους τους παροχους βεβαια)

  5. #2585
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    [QUOTE=ThReSh;6994937]Κανεις δεν το αποζημιώνει αν δεν έχεις κάνει SLA, το οποίο είναι με το αζημίωτο ασφαλώς...


    Κανεις δεν απο ζημιώνει με ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΩΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΣ!
    Μονο το κόκκινο μπ......ο μας αφήνει χωρίς υπηρεσίες.
    Επισης δεν απαντούσε ούτε η εξυπηρέτηση για να ενεργοποιηθεί η ρεζέρβα και παει το μεροκάματο για σήμερα.
    Λοιπόν, τάζουν υπηρεσίες τις οποίες στην κρίσιμη στιγμή δεν τις εχουμε. Εμεις ομως συνεπείς στις πληρωμές καθε μήνα....
    Ελεύθερος.

  6. #2586
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχουν σχέση τα μεγέθη του τότε με τα σημερινά. Μια χαρά τα πάει η Vodafone, υποδειγματική στις περισσότερες περιπτώσεις και στην 2η καραντίνα όπως την πρώτη.

    Όσον αφορά την εξυπηρέτηση είναι με διαφορά η καλύτερη, δίνοντας ρεζέρβα απεριόριστων με το τσουβάλι. Cosmote δε σηκώνουν καν το τηλέφωνο, τρελό γράψιμο.
    Ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε. Είχα κακή εμπειρία με τη Vodafone, πολλές φορές η σελίδα τους σέρνετε στην κυριολεξία, για να μιλήσεις μαζί τους σε χρεώνει (sic), Και με τον ΟΤΕ σε θέμα επικοινωνίας είχα μόνο 1-2 φορές πρόβλημα, όπου λόγω και τηλεργασιας των υπαλλήλων υπήρχε θέμα τα απογεύματα. Επικοινώνησα σε πρωινές ώρες και εξυπηρετήθηκε κανονικά.

    Φυσικά μη μιλήσω για το δίκτυο όπου τα περισσότερα προβλήματα που διαβάζω για ταχύτητες ping κτλ είναι για την κόκκινη. Σε 2 “lockdown” η cosmote δε μου δημιούργησε πουθενά πρόβλημα, ούτε με μειώσεις ταχύτητας ούτε με τίποτε. Στο μόνο που έχω παράπονο είναι πως δε μπορείς να μιλάς με το τεχνικό τμήμα, για να συνεννοηθείς σαν άνθρωπος.

  7. #2587
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    [QUOTE=vaskor;6995248]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανεις δεν το αποζημιώνει αν δεν έχεις κάνει SLA, το οποίο είναι με το αζημίωτο ασφαλώς...


    Κανεις δεν απο ζημιώνει με ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΩΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΣ!
    Μονο το κόκκινο μπ......ο μας αφήνει χωρίς υπηρεσίες.
    Επισης δεν απαντούσε ούτε η εξυπηρέτηση για να ενεργοποιηθεί η ρεζέρβα και παει το μεροκάματο για σήμερα.
    Λοιπόν, τάζουν υπηρεσίες τις οποίες στην κρίσιμη στιγμή δεν τις εχουμε. Εμεις ομως συνεπείς στις πληρωμές καθε μήνα....
    Λιγο - πολυ γίνεται παντού το να μείνεις offline. Πλεον με την κατάσταση που έχουμε πρέπει να εισαι παντα ετοιμος για όλα, είτε με data είτε να μπορείς να πας κάπου αλλού μετο λαπτοπ σου να κανεις δουλεία.

  8. #2588
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να τσεκαρει κάποιος να μπει στην σελίδα www.iplocation.net οπότε παω να μπω μου πετάει το παρακάτω μήνυμα

    www.iplocation.net - Additional security check is required

    The website you are visiting is protected and accelerated by Incapsula. Your computer may have been infected by malware and therefore flagged by the Incapsula network.

    Επίσης στην καρτέλα proxy διχνει την ip ενώ πριν ελεγε απλα no proxy detect

    Για να ανοίξει η σελίδα πρέπει να περάσω τον έλεγχο captcha με της εικόνες

    Για τσεκαρετε και εσείς

    Με δεδομένα δεν μου το εμφανίζει αυτο στην συγκεκριμένη σελίδα...
    Μια χαρά μπένω με nova internet 100 κι 4g+ Cosmote, θυμάμαι το 2016 adsl εποχές όπου υπήρχε πάλι πανελλαδικό θέμα δικτύου, δυστυχώς το πρόβλημα υπάρχει αλλά δέν έχει λυθεί, αν κλείσει μόνη της θα κλείσει....

  9. #2589
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανεις δεν απο ζημιώνει με ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΩΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΣ!
    Μονο το κόκκινο μπ......ο μας αφήνει χωρίς υπηρεσίες.
    Επισης δεν απαντούσε ούτε η εξυπηρέτηση για να ενεργοποιηθεί η ρεζέρβα και παει το μεροκάματο για σήμερα.
    Λοιπόν, τάζουν υπηρεσίες τις οποίες στην κρίσιμη στιγμή δεν τις εχουμε. Εμεις ομως συνεπείς στις πληρωμές καθε μήνα....
    Μια χαρά αφήνουν χωρίς υπηρεσίες κι οι υπόλοιποι.

  10. #2590
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα αυτό που με στεναχωρεί κατά κάποιο τρόπο, είναι πως όλα αυτά γίνονται πάνω στο "κουφάρι" της HOL, η οποία ήταν ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΗ εταιρία, και ήμουν πολύ τυχερός που ήμουν συνδρομητής της για πολλά χρόνια, παρέχοντας με με υπηρεσίες όπου το value for money ήταν ορισμός, και η τεχνική υποστήριξη και το helpdesk ήταν πάρα πολύ καλά.
    Φαντάσου πώς φαίνεται σε εμάς που ήμασταν στην On, και μας κακοφάνηκε η HOL!

  11. #2591
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανεις δεν απο ζημιώνει με ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΩΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΣ!
    Μονο το κόκκινο μπ......ο μας αφήνει χωρίς υπηρεσίες.
    Επισης δεν απαντούσε ούτε η εξυπηρέτηση για να ενεργοποιηθεί η ρεζέρβα και παει το μεροκάματο για σήμερα.
    Λοιπόν, τάζουν υπηρεσίες τις οποίες στην κρίσιμη στιγμή δεν τις εχουμε. Εμεις ομως συνεπείς στις πληρωμές καθε μήνα....
    Τι να πει και η νοβα που μέχρι σήμερα δεν είχε τρόπο να δώσει ρεζέρβα..
    Βέβαια ούτε τώρα σαν mvno ξέρω σίγουρα αν δίνει.. Απλά λέω..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά μπένω με nova internet 100 κι 4g+ Cosmote, θυμάμαι το 2016 adsl εποχές όπου υπήρχε πάλι πανελλαδικό θέμα δικτύου, δυστυχώς το πρόβλημα υπάρχει αλλά δέν έχει λυθεί, αν κλείσει μόνη της θα κλείσει....
    Αν κλείσει καήκαμε..
    Ένας λιγότερος παίχτης...
    Εκεί να δεις πως θα μας γλεντήσουν οι υπόλοιποι πάροχοι μετά που θα περιοριστεί ο ανταγωνισμός..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε. Είχα κακή εμπειρία με τη Vodafone, πολλές φορές η σελίδα τους σέρνετε στην κυριολεξία, για να μιλήσεις μαζί τους σε χρεώνει (sic), Και με τον ΟΤΕ σε θέμα επικοινωνίας είχα μόνο 1-2 φορές πρόβλημα, όπου λόγω και τηλεργασιας των υπαλλήλων υπήρχε θέμα τα απογεύματα. Επικοινώνησα σε πρωινές ώρες και εξυπηρετήθηκε κανονικά.

    Φυσικά μη μιλήσω για το δίκτυο όπου τα περισσότερα προβλήματα που διαβάζω για ταχύτητες ping κτλ είναι για την κόκκινη. Σε 2 “lockdown” η cosmote δε μου δημιούργησε πουθενά πρόβλημα, ούτε με μειώσεις ταχύτητας ούτε με τίποτε. Στο μόνο που έχω παράπονο είναι πως δε μπορείς να μιλάς με το τεχνικό τμήμα, για να συνεννοηθείς σαν άνθρωπος.
    Τα περισσότερα προβλήματα που διαβάζεις είναι για τη κόκκινη;
    Αν είναι έτσι τι να πει π.χ η νοβα & η άνεμος..
    Η αλήθεια πάντως είναι, και επόμενο, ότι ο οτε δεν παρουσίασε κάποιο θέμα τώρα με τη καραντίνα..
    Από την άλλη ναι, η σελίδα της βόντα κάνει κάτι κουλά (& συχνά) ώρες ώρες, δήθεν κάνουν αναβαθμίσεις, αλλά εμένα με χαλάει και η σελίδα της κοτε.. Μιας και φτάσαμε να μιλάμε και για σελίδες.. Έχουν κάνει το περιβάλλον πολύ βαρύ και κάνει ώρες να ανοίξει.. Όχι γιατί σέρνεται το δίκτυο, αλλά γιατί έτσι είναι σχεδιασμένη η σελίδα..
    Και το άλλο που λέγεται για την εξυπηρέτηση της βόντα που κάνεις ώρες να μιλήσεις είναι σωστό.. Αλλά και για το 13888 τα ίδια δεν γράφονται εδώ στο φόρουμ; Το μοναδικό συν στη εξυπηρέτηση της βόντα είναι ότι μπορείς να μιλήσεις με τεχνικό.. Όλη η άλλη εξυπηρέτηση είναι λίγο κάπως... Σε νοβα δεν έχω άποψη, αλλά σε οτε & άνεμο δεν μπορείς να μιλήσεις με τεχνικό απευθείας..
    Για να μη τα πολυλογούμε.. Όλοι έχουν τα θεματάκια τους, τα συν τους και τα πλην τους.. Και όλοι έχουμε διαφορετικές απόψεις ανάλογα με αυτά που έχουμε βιώσει..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #2592
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Δεν ξέρω που έχετε μπλέξει εσείς, αλλά στο 1399 και στο 13840 σχεδόν πάντα έχω minimum 2' αναμονή και συνήθως ακόμα λιγότερη.
    Πάντως απο το 2010 στην HOL μόνο μέσα στο 2020 είχα τα γενικά προβλήματα που έτυχαν 2 φορές, δεν είναι και τόσο άσχημα δηλαδή τα πράγματα σε σχέση με την τιμή που πληρώνω.
    Ο ΟΤΕ είναι ακόμα καλύτερος δεν το αμφιβάλλω σε αυτά τα πράγματα, αλλά και η τιμή του είναι επίσης ανάλογης της υπηρεσίας που διαθέτει.
    Scuderia Ferrari

  13. #2593
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.263
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά όπως έγραψα και νωρίτερα, έχω θέμα από χθες το απόγευμα με τη σύνδεση στο netflix (και μάλλον με τους server που εξυπηρετούν το συνδυασμό Ελλάδα/ vf), πρόβλημα που εξαφανίζεται μέσω expressvpn με Λονδίνο, Άμστερνταμ...
    Μου μυρίζει traffic shaping. Μόνο εγώ το έχω/ καταλαβαίνω;

  14. #2594
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου μυρίζει traffic shaping. Μόνο εγώ το έχω/ καταλαβαίνω;
    μόνο εσύ

  15. #2595
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.263
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με την adsl ίσως είναι λίγο δύσκολο να το καταλάβεις. Το θέμα είναι στα bitrate από 4.10Μbps και πάνω. Και φυσικά συνδρομή netflix UHD.
    Πχ. disenchantment s03e01 1.78/2160 θα παίξει. The dig 15.25/2160 όχι. Θα το ρίξει σε 4.10/1080.

Σελ. 173 από 314 ΠρώτηΠρώτη ... 153163168171172173174175178183193 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. γενικό πρόβλημα με τους servers του skype?
    Από akisgr στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-15, 20:29
  2. Πρόβλημα με το internet
    Από Papazov στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-15, 22:38
  3. Προβλημα με cosmote internet.
    Από Prince Of Persia στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-15, 09:27
  4. Data Center - Πως υλοποιείτε η Σύνδεση με το Internet ?
    Από dtomgr στο φόρουμ Λοιπές Τεχνολογίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-15, 21:46
  5. Σοβαρό Πρόβλημα με ταχύτητα Internet
    Από gmanias στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-14, 22:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας