Σελ. 118 από 313 ΠρώτηΠρώτη ... 98108113116117118119120123128138 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.756-1.770 από 4688
  1. #1756
    Εγγραφή
    19-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    848
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112000/11200
    ISP
    HOL/Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 7,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Exclamation
    Το διαβασα

    και εγω, παντως η αυξηση φαινεται να εχει θετικη επιδραση, εκτος απο το προφανες φυσικα και στην πραξη, τουλαχιστο ετσι εγινε αντιληπτο απο εμενα στο σερφαρισμα για παραδειγμα.

    Απο την αλλη η λογικη δε μπορει παρα να σε προβληματισει και να πεις αναθεμα δηλαδη τι στο διαλο περιμεναν για να το κανουν οταν ηταν γνωστο το προβλημα και δε χρειαζοταν να μαζευτουμε ολοι σπιτια μας για να επιβεβαιωθει!

    Δε λεμε να γινουν μαγοι αλλα οταν, ειδικος δε ειμαι αλλα τουλαχιστο απο αυτα που διαβαζω απο γνωστες εδω στη κοινοτητα, γνωριζουμε οτι μπορουν να επεμβουν και να βελτιωσουν την κατασταση, αναρωτιεσε τι περιμεναν, ρητορικο το τελευταιο!!!
    Χριστοφορος

  2. #1757
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cbarbas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το διαβασα

    και εγω, παντως η αυξηση φαινεται να εχει θετικη επιδραση, εκτος απο το προφανες φυσικα και στην πραξη, τουλαχιστο ετσι εγινε αντιληπτο απο εμενα στο σερφαρισμα για παραδειγμα.

    Απο την αλλη η λογικη δε μπορει παρα να σε προβληματισει και να πεις αναθεμα δηλαδη τι στο διαλο περιμεναν για να το κανουν οταν ηταν γνωστο το προβλημα και δε χρειαζοταν να μαζευτουμε ολοι σπιτια μας για να επιβεβαιωθει!

    Δε λεμε να γινουν μαγοι αλλα οταν, ειδικος δε ειμαι αλλα τουλαχιστο απο αυτα που διαβαζω απο γνωστες εδω στη κοινοτητα, γνωριζουμε οτι μπορουν να επεμβουν και να βελτιωσουν την κατασταση, αναρωτιεσε τι περιμεναν, ρητορικο το τελευταιο!!!
    Και από εμενα έγινε που τα απογεύματα ανέβαζα 200ping στο game και τώρα είναι πάλι στα 51 εύγε
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  3. #1758
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Σε συνεχεια του προβληματος μου, που γραφω στο 1735 μηνυμα σε αυτο το νημα, και αφου χτες ειχα και παλι την φαεινη ιδεα να κλεισω το μοντεμ της vodafone και να το ξανανοιξω με αποτελεσμα και παλι αδυναμια συνδεσης στο ιντερνετ και με αυτο αλλα και με το tp link, επικοινωνησα ξανα με το τεχνικο, εβγαλα γραμμη ΑΜΕΣΑ ( εντυπωσιασθηκα ) για να ξανα προβληματιστει ο τεχνικος.

    Μου ειπαν πως τσεκαραν το dslam και δεν βρηκαν κατι. Στο μεταξυ, η γραμμη ενω μπορει να κλειδωσει καπου στα 17, συνηθως κλειδωνει αναμεσα στα 13 με 14, ενω και εδω ειναι το δευτερο προβλημα, σε οσες δοκιμες εχω κανει εδω και 10 ημερες και με οποια ip κι αν παιρνει το μοντεμ, η πραγματικη ταχυτητα δεν ανεβαινει πανω απο τα 5.5 στα μεγαλα κεφια μαλιστα. Τα δε ping σταθερα στα 18-19. Ολες τις ωρες αυτες οι δοκιμες, ακομα και τα ξημερωματα και πολυ νωρις το πρωι.

    Να ρωτησω, οσοι εχουν παρατηρησει μειωση της πραγματικης ταχυτητας, λογω του φορτου των ημερων, που κυμαινονται; Και ποσο χανουν εναντι του ονομαστικου κλειδωματος;

  4. #1759
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το πρόβλημα αυτές τις μέρες δεν εντοπίζεται στην ταχύτητα συγχρονισμού αλλά στο Downloading.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #1760
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα αυτές τις μέρες δεν εντοπίζεται στην ταχύτητα συγχρονισμού αλλά στο Downloading.
    Ναι κατανοητο αυτο, για αυτο ομως και ζητω στατιστικα και αλλων για να δω μηπως η γραμμη μου εχει υπερμετρο πεσιμο αρα και προβλημα σε συνδυασμο με την αδυναμια παροχης ιντερνετ. Στην δικη περιπτωση δηλαδη η πραγματικη μειωση ειναι της ταξης του 60% ανεξαρτητα ωρας.

  6. #1761
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι κατανοητο αυτο, για αυτο ομως και ζητω στατιστικα και αλλων για να δω μηπως η γραμμη μου εχει υπερμετρο πεσιμο αρα και προβλημα σε συνδυασμο με την αδυναμια παροχης ιντερνετ. Στην δικη περιπτωση δηλαδη η πραγματικη μειωση ειναι της ταξης του 60% ανεξαρτητα ωρας.
    Υπάρχει κόσμος που βλέπει και 50ΚΒ/s, υπάρχουν διακυμάνσεις ανα περιοχή (dslam) αλλά και το διεθνές δεν είναι στα καλύτερα του.

  7. #1762
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κόσμος που βλέπει και 50ΚΒ/s, υπάρχουν διακυμάνσεις ανα περιοχή (dslam) αλλά και το διεθνές δεν είναι στα καλύτερα του.
    Αρα παραμενει το βασικο ζητημα. Η αδυναμια παροχης ιντερνετ. Εχω συνενοηθει και περιμενω σημερα να επικοινωνησει ο τεχνικος, θα το εκανε χτες αλλα μετα απο το χτεσινο τους ειπα να το ξανακοιταξουν.

    - - - Updated - - -

    Και μολις με καλεσε ο τεχνικος. Θα το τσεκαρουν μου ειπε με μηχανικο τους, γιατι εαν δεν συνεβαινε ξανα το χτεσινο περιστατικο θα το θεωρουσαν λυμενο και θα επικοινωνησει ξανα.

    Στο πρακτικο, μου προτεινε να προμηθευτω ΔΩΡΕΑΝ μια καρτα sim για κινητο ετσι ωστε το κινητο να παιζει το ρολο του μοντεμ και να μην μεινω χωρις ιντερνετ ειδικα αυτες τις ημερες που χρειαζεται, οχι μονον για διασκεδαση αλλα και για δουλεια, εφοριες, τραπεζες κτλ.

    Σημειωτεον οτι και στο ζητημα της πραγματικης ταχυτητας ειδε κατι.

  8. #1763
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.764
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλά και το διεθνές δεν είναι στα καλύτερα του.
    Vodafone?

  9. #1764
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα πάντως έφτιαξε από προχθές. Και εγώ είχα πρόβλημα download και ping αλλά τώρα είναι κομπλέ
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  10. #1765
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα παραμενει το βασικο ζητημα. Η αδυναμια παροχης ιντερνετ. Εχω συνενοηθει και περιμενω σημερα να επικοινωνησει ο τεχνικος, θα το εκανε χτες αλλα μετα απο το χτεσινο τους ειπα να το ξανακοιταξουν.

    - - - Updated - - -

    Και μολις με καλεσε ο τεχνικος. Θα το τσεκαρουν μου ειπε με μηχανικο τους, γιατι εαν δεν συνεβαινε ξανα το χτεσινο περιστατικο θα το θεωρουσαν λυμενο και θα επικοινωνησει ξανα.

    Στο πρακτικο, μου προτεινε να προμηθευτω ΔΩΡΕΑΝ μια καρτα sim για κινητο ετσι ωστε το κινητο να παιζει το ρολο του μοντεμ και να μην μεινω χωρις ιντερνετ ειδικα αυτες τις ημερες που χρειαζεται, οχι μονον για διασκεδαση αλλα και για δουλεια, εφοριες, τραπεζες κτλ.

    Σημειωτεον οτι και στο ζητημα της πραγματικης ταχυτητας ειδε κατι.
    Eιχα εξελιξη σημερα.

    Μετα απο καμποσες διακοπες στο internet αλλα αυτη τη φορα και στην γραμμη του adsl, τελικα κατι φαινεται πως πηγαινε λαθος απο την πλευρα του κεντρου, μιας και τελικα εδω και 2-3 ωρες τα παντα ειναι σταθερα, αλλα επιπλεον η γραμμη κλειδωνοντας λιγο χαμηλοτερα στα 12-13 η πραγματικη ταχυτητα κυμαινεται στα 10-11 απο 5-5,5 εως και σημερα το πρωι.

    Περιμενω βεβαια να επικοινωσει ξανα ο τεχνικος τους, αν και ολα δειχνουν καλα. Ελπιζω να μην το γρουσουζευω.

  11. #1766
    Εγγραφή
    19-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    848
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112000/11200
    ISP
    HOL/Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 7,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Thumbs up
    Κατι

    αλλο που παρατηρησα μετα την τελευταια αναβαθμιση του δικτυου τους ειναι οτι ανεβηκε η ταχυτητα κατεβασματος απο το torrent, κατεβαζα με maximum 690 Kbs, συνηθως δε πηγαινε πανω απο 670 και αυτο ηταν standard μετα την αλλαγη που ειχα κανει σε Fastpath.
    Τις τελευταιες μερες παρατηρησα ταχυτητα κατεβασματος μεχρι 840 kbs και θα ελεγα σταθερα φτανει ανετα μεχρι τα 790+, κατι που εχω πραγματικα να δω πολυ καιρο!
    Το κλειδωμα ανεβηκε και αυτο λιγο , απο 9800/9900 που ειχα πηγε στα 10400!
    Χριστοφορος

  12. #1767
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cbarbas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατι

    αλλο που παρατηρησα μετα την τελευταια αναβαθμιση του δικτυου τους ειναι οτι ανεβηκε η ταχυτητα κατεβασματος απο το torrent, κατεβαζα με maximum 690 Kbs, συνηθως δε πηγαινε πανω απο 670 και αυτο ηταν standard μετα την αλλαγη που ειχα κανει σε Fastpath.
    Τις τελευταιες μερες παρατηρησα ταχυτητα κατεβασματος μεχρι 840 kbs και θα ελεγα σταθερα φτανει ανετα μεχρι τα 790+, κατι που εχω πραγματικα να δω πολυ καιρο!
    Το κλειδωμα ανεβηκε και αυτο λιγο , απο 9800/9900 που ειχα πηγε στα 10400!
    Εσύ κατεβάζεις παράνομες ταινιουλες και μας κολλάς
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  13. #1768
    Εγγραφή
    19-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    848
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112000/11200
    ISP
    HOL/Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 7,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εαν

    φτασουμε σε τετοιο σημειο, μονο διαδικτυο δε θα εχουμε! χαχα!
    Χριστοφορος

  14. #1769
    Εγγραφή
    17-03-2010
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    20.2(dB) / 36.9(dB)
    εχει καποιος αλλος προβλημα με την vodafone?

    Δεν λειτουργει απο το πρωι το τηλεφωνο και το ipv4 ?? ενω αρκετες σελιδες με ipv6 λειτουργουν μια χαρα

  15. #1770
    Εγγραφή
    01-04-2020
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Mr.
    IPV6 πως το ενεργοποίησες?

Σελ. 118 από 313 ΠρώτηΠρώτη ... 98108113116117118119120123128138 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. γενικό πρόβλημα με τους servers του skype?
    Από akisgr στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-15, 20:29
  2. Πρόβλημα με το internet
    Από Papazov στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-15, 22:38
  3. Προβλημα με cosmote internet.
    Από Prince Of Persia στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-15, 09:27
  4. Data Center - Πως υλοποιείτε η Σύνδεση με το Internet ?
    Από dtomgr στο φόρουμ Λοιπές Τεχνολογίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-15, 21:46
  5. Σοβαρό Πρόβλημα με ταχύτητα Internet
    Από gmanias στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-14, 22:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας