Σελ. 181 από 314 ΠρώτηΠρώτη ... 161171176179180181182183186191201 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.701-2.715 από 4700
  1. #2701
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.179
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή μάλλον κάτι θα ξέρουν.

    Έχω εμπειρία από Vodafone μισθωμένο, και Cosmote απλή VDSL στο σπίτι. Που στο μεν μισθωμένο υποτίθεται έχεις SLA και στο δε home πακέτο έχεις Θεού Βοηθήσει LA.

    Mέρα με την νύχτα, ως προς το χειρότερο για τη Vodafone . H Vodafone απλώς καταφέρνει να κρατάει εταιρικούς πελάτες γιατί έχει αρκετά φθηνότερες τιμές.
    Ακριβώς αυτό.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #2702
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να φανταστώ ότι αυτοί που χλευάζουν και γράφουν ISP Cosmote στο προφίλ τους, είναι τυχαίο και συμπτωματικό.
    Ήμουν 9 μηνες με βονταφον σταθερή, 50mbps γραμμη. Πριν ήμουν δυόμισι χρόνια με ίδια γραμμη κοσμοτε, σχεδόν ανύπαρκτα προβλήματα.
    Εργάζομαι απο το σπιτι. Σε εννιά μηνες ειχα επτά φορές αποσυνδέσεις, έμεινα για ώρες χωρίς γραμμη, στα καλα καθούμενα. Πολλες ώρες σε επαφή να λυθούν τα προβλήματα.
    Έχασα την ηρεμία μου. Απλα ζούσα περιμένοντας ποτε θα ειναι η επόμενη αποσύνδεση ...
    Αποφάσισα να πληρώσω ρήτρα για να παω κοσμοτε κ βρήκα την ηρεμία μου. Μάλιστα μου κοστίζει και κάποια ευρώ ακριβότερα το μήνα.
    Για κερασάκι στην τούρτα να σου πω πως εχω εργαστεί κ στις δυο εταιρείες. Εχω δει εκ των έσω τι ισχύει. Θες να σου πω μήπως;
    Οποτε το να κανεις τον έξυπνο με σπόντες, δε βοηθάει να φαίνεσαι έξυπνος και ναι, η κοσμοτε ειναι άπιαστη. Ετσι απλα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vaskor : 10-04-21 στις 07:28.

  3. #2703
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.179
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήμουν 9 μηνες με βονταφον σταθερή, 50mbps γραμμη. Πριν ήμουν δυόμισι χρόνια με ίδια γραμμη κοσμοτε, σχεδόν ανύπαρκτα προβλήματα.
    Εργάζομαι απο το σπιτι. Σε εννιά μηνες ειχα επτά φορές αποσυνδέσεις, έμεινα για ώρες χωρίς γραμμη, στα καλα καθούμενα. Πολλες ώρες σε επαφή να λυθούν τα προβλήματα.
    Έχασα την ηρεμία μου. Απλα ζούσα περιμένοντας ποτε θα ειναι η επόμενη αποσύνδεση ...
    Αποφάσισα να πληρώσω ρήτρα για να παω κοσμοτε κ βρήκα την ηρεμία μου. Μάλιστα μου κοστίζει και κάποια ευρώ ακριβότερα το μήνα.
    Για κερασάκι στην τούρτα να σου πω πως εχω εργαστεί κ στις δυο εταιρείες. Εχω δει εκ των έσω τι ισχύει. Θες να σου πω μήπως;
    Οποτε το να κανεις τον έξυπνο με σπόντες, δε βοηθάει να φαίνεσαι έξυπνος και ναι, η κοσμοτε ειναι άπιαστη. Ετσι απλα.
    Μην υπερβάλλουμε στο άπιαστη γιατί έχει θέματα και αυτή αλλά δεν έχει καμία σχέση με Vodafone τουλάχιστον. Το πρόβλημα για μένα είναι πως ανοίχτηκσν και πούλησαν άπειρες συνδέσεις χωρίς υποδομή να τις αντέξει και προσωπικό.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #2704
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην υπερβάλλουμε στο άπιαστη γιατί έχει θέματα και αυτή αλλά δεν έχει καμία σχέση με Vodafone τουλάχιστον. Το πρόβλημα για μένα είναι πως ανοίχτηκσν και πούλησαν άπειρες συνδέσεις χωρίς υποδομή να τις αντέξει και προσωπικό.
    Άπιαστη απο τις υπόλοιπες.
    Τα πράγματα άρχισαν να μπαίνουν στις πραγματικές τους διαστάσεις οταν οι μικρές εταιρείες κλήθηκαν να φτιάξουν ιδιόκτητο δικτυο ινών. Απο τοτε άρχισε να βγαίνει η αλήθεια κ σταμάτησε να υπάρχει η αιώνια δικαιολογία πως για ολα φταίει ο ΟΤΕ.
    Κινητή κ σταθερή. Ειναι άπιαστη. Προβλήματα παντα θα υπάρχουν
    Ελεύθερος.

  5. #2705
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.179
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άπιαστη απο τις υπόλοιπες.
    Τα πράγματα άρχισαν να μπαίνουν στις πραγματικές τους διαστάσεις οταν οι μικρές εταιρείες κλήθηκαν να φτιάξουν ιδιόκτητο δικτυο ινών. Απο τοτε άρχισε να βγαίνει η αλήθεια κ σταμάτησε να υπάρχει η αιώνια δικαιολογία πως για ολα φταίει ο ΟΤΕ.
    Κινητή κ σταθερή. Ειναι άπιαστη. Προβλήματα παντα θα υπάρχουν
    3 φορες σε ενα χρονο μας παιρνουν τηλεφωνα στο μαγαζι και μας ζητανε υπαλληλους που δεν εχουμε σαν εταιρεια. Γιατι? Γιατι πουλανε επαγγελματικες συνδεσεις και δινουν τα 2α νούμερα μας απο λαθος.
    Σε 3 περιπτωσεις αφου μου το είπε η κοπελα στη γραμματεία στη δουλεια μου, ξετυλιγα το κουβαρι και εψαχνα να βρω που ειναι το μπέρδεμα. Μιλησα με τα support των αλλων εταιρειων και οντως ειχαν δωσει τα νούμερά μας και σε αλλους. Τους επαιρνε παντα και 2-3 ημερες να λυσουν το ζητημα.

    Μιλαγε για πανηγυρι, οχι για εταιρεία.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #2706
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Νομίζω όλοι το ξέρουμε και στον οτε το ξέρουν.
    Έχουν καλό δίκτυο, οι τεχνικοί τους είναι πολύ γρήγοροι σε αποκαταστάσεις βλαβών κτλ αλλά το αδύνατο σημείο τους τουλάχιστον τα τελευταία 2 χρόνια είναι η εξυπηρέτηση.

  7. #2707
    Εγγραφή
    09-05-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι -Αθήνα- Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    454
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Oxygen Hpv1500
    SNR / Attn
    9.5(dB) / (dB)
    Vodafone onenet vdsl100, με 6 κανάλια φωνής (γραφείο με 10 εργαζόμενους) μιλάνε 6 ταυτόχρονες κλήσεις προς τα έξω. Σταθερή τηλεφωνική συνδεση sip trunk από 1 πύλη που παρέχει Voice αποκλειστικά .Χωρίς κάρτες BRI ISDN χωρίς FXO χωρίς-καλώδια έχουμε την καλύτερη λύση τηλεφωνίας με λιγότερα από 60 ευρω το μήνα . Στα ίδια χρήματα μας παρέχει τη στατική IP ,φιλοξενία Domain Name ,και δευτερεύουσα όδευση ΟΛΩΝ των παραπάνω υπηρεσιών από ενσωματωμένη στο ρουτερ κάρτα sim 4G LTE. Το πρόβλημα μας ειναι η ποιότητα και η αξιοπιστία του ιντερνετ .Πάρα πολλές φορές σέρνεται πραγματικά και οι τελευταίες βλάβες των 3 απανωτών black out μέσα σε λίγους μήνες μας έχουν αναστατώσει. Παραμένουμε πάραυτα στο δίκτυο τους γιατί το συγκεκριμένο προϊόν Vdsl δεν το παρέχει και δεν ειναι σε θέση να το παρέχει κάνεις άλλος πάροχος στη χώρα σ αυτήν την τη τιμη ή και σε άλλη Τιμη. Η cosmote σε Vdsl δίνει μονο 2 κανάλια με τον ίδιο αριθμό χωρίς πιστοποιημένη υποστήριξη sip trunk. H wind δεν παρέχει καν υποστήριξη sip trunk και άμεση πρόσβαση σε τεχνικές υπηρεσίες (callback). H Nova δεν παρέχει 4G backup υπηρεσίες.
    Θέματα παρόχων Δικτύων τηλεφωνίας- ίντερνετ,Συμβάσεις παρόχων τηλεφωνίας με ειδικές τιμές και όρους ,Τηλεφωνικές εγκαταστασεις ,τηλ κέντρα Συστήματα ασφαλείας

  8. #2708
    Εγγραφή
    23-07-2010
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    220d/80u Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MC801a TL1043Nv5 owrt
    Καλημέρα,

    Το backup ιδανικά από άλλο πάροχο (4G / vdsl...) καθώς και backup voip provider για τις κλήσεις.

  9. #2709
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athenaum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Vodafone onenet vdsl100, με 6 κανάλια φωνής (γραφείο με 10 εργαζόμενους) μιλάνε 6 ταυτόχρονες κλήσεις προς τα έξω. Σταθερή τηλεφωνική συνδεση sip trunk από 1 πύλη που παρέχει Voice αποκλειστικά .Χωρίς κάρτες BRI ISDN χωρίς FXO χωρίς-καλώδια έχουμε την καλύτερη λύση τηλεφωνίας με λιγότερα από 60 ευρω το μήνα . Στα ίδια χρήματα μας παρέχει τη στατική IP ,φιλοξενία Domain Name ,και δευτερεύουσα όδευση ΟΛΩΝ των παραπάνω υπηρεσιών από ενσωματωμένη στο ρουτερ κάρτα sim 4G LTE. Το πρόβλημα μας ειναι η ποιότητα και η αξιοπιστία του ιντερνετ .Πάρα πολλές φορές σέρνεται πραγματικά και οι τελευταίες βλάβες των 3 απανωτών black out μέσα σε λίγους μήνες μας έχουν αναστατώσει. Παραμένουμε πάραυτα στο δίκτυο τους γιατί το συγκεκριμένο προϊόν Vdsl δεν το παρέχει και δεν ειναι σε θέση να το παρέχει κάνεις άλλος πάροχος στη χώρα σ αυτήν την τη τιμη ή και σε άλλη Τιμη. Η cosmote σε Vdsl δίνει μονο 2 κανάλια με τον ίδιο αριθμό χωρίς πιστοποιημένη υποστήριξη sip trunk. H wind δεν παρέχει καν υποστήριξη sip trunk και άμεση πρόσβαση σε τεχνικές υπηρεσίες (callback). H Nova δεν παρέχει 4G backup υπηρεσίες.
    Το SIP trunk είναι πάνω σε συσκευή του παρόχου ή δική σας;
    Πάντως και το Business One του ΟΤΕ έχει συγκρίσιμες παροχές, αλλά είναι πιο ακριβό.

  10. #2710
    Εγγραφή
    09-05-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι -Αθήνα- Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    454
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Oxygen Hpv1500
    SNR / Attn
    9.5(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα,

    Το backup ιδανικά από άλλο πάροχο (4G / vdsl...) καθώς και backup voip provider για τις κλήσεις.
    με αλλο παροχο δεν εχω τηλεφωνία

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το SIP trunk είναι πάνω σε συσκευή του παρόχου ή δική σας;
    Πάντως και το Business One του ΟΤΕ έχει συγκρίσιμες παροχές, αλλά είναι πιο ακριβό.
    Καλημέρα Το sip trunk ειναι πανω σε κεντρο ASTERIX. Σε γραμμη Vdsl cosmote μόνο μεχρι 2 καναλια φωνης προιον υπαρχει δυστυχώς . Ανεξαρτητα απο τιμή. Για περισσοτερα καναλια ο Οτε πουλαει γραμμες SHDSL χωρις ιντερνετ και δωρεαν χρονο ομιλιας για σταθερα με χρεώσεις που ξεκινούν απο 100 ευρω το μηνα παγιο συν το κοστος των κλησεων συν το παγιο μιας αλλης γραμης vdsl
    Θέματα παρόχων Δικτύων τηλεφωνίας- ίντερνετ,Συμβάσεις παρόχων τηλεφωνίας με ειδικές τιμές και όρους ,Τηλεφωνικές εγκαταστασεις ,τηλ κέντρα Συστήματα ασφαλείας

  11. #2711
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    έχει και άλλος θέμα με την φόρτωση τον ιστοσελίδων? σέρνονται όλα εδώ και 30λεπτα περίπου.... ενώ ο συγχρονισμός είναι μια χαρά...

  12. #2712
    Εγγραφή
    09-06-2017
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    510/51
    ISP
    Vodafone
    Τα πάντα κολλάνε.

  13. #2713
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχει και άλλος θέμα με την φόρτωση τον ιστοσελίδων? σέρνονται όλα εδώ και 30λεπτα περίπου.... ενώ ο συγχρονισμός είναι μια χαρά...
    http://smoke.narfhosting.net/cgi-bin...arget=Vodafone

    Κάποιο πρόβλημα υπάρχει λογικά.

  14. #2714
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Φιλος στην περιοχη της Χαλκιδας adsl24 εχασε IP για περιπου 20λεπτο και επανηλθε.(πριν 2 ωρες καπου) Στην VF οταν καλεσε ειχαν ηχογραφημενο για εργασιες δικτυου κλπ

  15. #2715
    Εγγραφή
    29-06-2009
    Μηνύματα
    401
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Βόλο που μένω, σέρνονται τα πάντα. Τρελά spikes σε mmo, μιλάμε για 500+ ping, ιστοσελίδες αργούν να φορτώσουν. Απ' ότι βλέπω είναι γενικό το θέμα΄.
    Ryzen 5 5600G 3.9Ghz, GIGABYTE GEFORCE 1050 Ti 4GB, ASRock B450M PRO 4 R2.0, G.Skill Ripjaws V 16GB 3200mhz, XFX XT 80 Plus Bronze 600W

Σελ. 181 από 314 ΠρώτηΠρώτη ... 161171176179180181182183186191201 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. γενικό πρόβλημα με τους servers του skype?
    Από akisgr στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-15, 20:29
  2. Πρόβλημα με το internet
    Από Papazov στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-15, 22:38
  3. Προβλημα με cosmote internet.
    Από Prince Of Persia στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-15, 09:27
  4. Data Center - Πως υλοποιείτε η Σύνδεση με το Internet ?
    Από dtomgr στο φόρουμ Λοιπές Τεχνολογίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-15, 21:46
  5. Σοβαρό Πρόβλημα με ταχύτητα Internet
    Από gmanias στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-14, 22:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας