Σελ. 193 από 314 ΠρώτηΠρώτη ... 173183188191192193194195198203213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.881-2.895 από 4700
  1. #2881
    Εγγραφή
    07-04-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    φιλαρακι που λες οτι ειναι προβλημα της γραμμης μου ..πες μας τι σου δινει η βρομα-φον να λες ανεκδοτα
    να γελαμε ολοι εδω μεσα..ειναι για τα μπαζα οι ανθρωποι απο εξυπηρετηση,απο τιμες , απο δυκτιο,
    με εχουν εταιρικο πελατη χωρις να εχω εταιρεια..
    ebill δεν εχω
    η εξυπηρετηση τους ειναι απο τον Ανα στον Καιφα.. με κατι πιτσιρικια τεχνικους να μαθαινουν στου κασιδι το κεφαλι..
    κανε ενα τεστακι να μιλησεις με αυτους και θα σου σπασει τα νευρα ο ΤΟΒΙ

  2. #2882
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakisvele Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλαρακι που λες οτι ειναι προβλημα της γραμμης μου ..πες μας τι σου δινει η βρομα-φον να λες ανεκδοτα
    να γελαμε ολοι εδω μεσα..ειναι για τα μπαζα οι ανθρωποι απο εξυπηρετηση,απο τιμες , απο δυκτιο,
    με εχουν εταιρικο πελατη χωρις να εχω εταιρεια..
    ebill δεν εχω
    η εξυπηρετηση τους ειναι απο τον Ανα στον Καιφα.. με κατι πιτσιρικια τεχνικους να μαθαινουν στου κασιδι το κεφαλι..
    κανε ενα τεστακι να μιλησεις με αυτους και θα σου σπασει τα νευρα ο ΤΟΒΙ
    Και εγω κανενα θεμα εδω και καιρο...μαλλον τα ανεκδοτα τα λες εσυ...αφου ολοι δεν εχουμε θεμα και εχεις εσυ!!Το να εχει καποιος καποιο προβλημα με την καλωδιοση του δεν σημαινει οτι ειναι γενικο θεμα

  3. #2883
    Εγγραφή
    07-04-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ΣωστΑ ΤΑ ΛΕς μΠΡαβο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sakisvele : 03-06-21 στις 20:32.

  4. #2884
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakisvele Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΣωστΑ ΤΑ ΛΕς μΠΡαβο
    Μην κοροϊδεύεις τον συμφορουμιτή επειδή εσύ νομίζεις οτι φταίει ΟΛΗ η Vodafone, αν έφταιγε όλη η Vodafone πίστεψε με θα το είχαμε πάρει χαμπάρι...
    Πρώτα βλέπουμε τον δικό μας εξοπλισμό (καλωδίωση,ρούτερ,συσκευή) και μετά κρίνουμε... Επίσης μην πιστεύεις οτι με αυτή την φθηνή υπηρεσία που προσφέρει θα πάρεις χρυσό, απο κάπου θα χάσεις. Είτε στον εξοπλισμό (Η300s) είτε στην εξυπηρέτηση είτε σε downtime. Ότι πληρώνεις παίρνεις...
    Πόσο μάλλον για αυτό που λες οτι σε έχουν επιχείρηση μάλλον πρέπει να το λύσεις απο κοντά σε κατάστημα παρα τηλεφωνικός...
    Scuderia Ferrari

  5. #2885
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.177
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην κοροϊδεύεις τον συμφορουμιτή επειδή εσύ νομίζεις οτι φταίει ΟΛΗ η Vodafone, αν έφταιγε όλη η Vodafone πίστεψε με θα το είχαμε πάρει χαμπάρι...
    Πρώτα βλέπουμε τον δικό μας εξοπλισμό (καλωδίωση,ρούτερ,συσκευή) και μετά κρίνουμε... Επίσης μην πιστεύεις οτι με αυτή την φθηνή υπηρεσία που προσφέρει θα πάρεις χρυσό, απο κάπου θα χάσεις. Είτε στον εξοπλισμό (Η300s) είτε στην εξυπηρέτηση είτε σε downtime. Ότι πληρώνεις παίρνεις...
    Πόσο μάλλον για αυτό που λες οτι σε έχουν επιχείρηση μάλλον πρέπει να το λύσεις απο κοντά σε κατάστημα παρα τηλεφωνικός...
    Σορρυ αλλά είναι γτπ όλη η vodafone. Πουλησαν απίστευτο αριθμό συνδέσεων με ξεφτίλα τιμές χωρίς να κάνουν τίποτα για το backbone κυρίως αλλά έχουν και προβλήματα και εσωτερικά. Η πλάκα είναι πως ιδιες τιμές είχε και η wind χωρίς τέτοια θέματα.
    Εγώ ακόμα στη δουλειά με 200/200 έχω cap upload στα 75mbit και παλευουν να το λύσουν 1 μήνα και παραπάνω. Θα μου πει κάποιος, μεγάλε με 400€ θες και 200αρα? Ε θα πω πως δυστυχώς έκατσε και περναγε οπτικη της vodafone από εκεί και βάλαμε αλλιώς θα είχαμε ακόμα DIA 50/50 μικροκυμματικό με τα ίδια λεφτά οπότε κερδισμένοι είμαστε μάλλον?.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #2886
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakisvele Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλαρακι που λες οτι ειναι προβλημα της γραμμης μου ..πες μας τι σου δινει η βρομα-φον να λες ανεκδοτα
    να γελαμε ολοι εδω μεσα..ειναι για τα μπαζα οι ανθρωποι απο εξυπηρετηση,απο τιμες , απο δυκτιο,
    με εχουν εταιρικο πελατη χωρις να εχω εταιρεια..
    ebill δεν εχω
    η εξυπηρετηση τους ειναι απο τον Ανα στον Καιφα.. με κατι πιτσιρικια τεχνικους να μαθαινουν στου κασιδι το κεφαλι..
    κανε ενα τεστακι να μιλησεις με αυτους και θα σου σπασει τα νευρα ο ΤΟΒΙ

    Αποτελέσματα πολύμηνης καραντίνας ή κάτι άλλο;

  7. #2887
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Το θεμα με την vodafone ξεκινησε οταν αγορασε την cyta...ειχε που ειχε τους συνδρομητες της hol μπηκανε και αυτοι της cyta και καπου το δικτυο επεσε...εδινε και πακετα σε τιμες χωμα...αρα καποιοι πρεπει να φευγουν να ανασανει το δικτυο

  8. #2888
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ αλλά είναι γτπ όλη η vodafone. Πουλησαν απίστευτο αριθμό συνδέσεων με ξεφτίλα τιμές χωρίς να κάνουν τίποτα για το backbone κυρίως αλλά έχουν και προβλήματα και εσωτερικά. Η πλάκα είναι πως ιδιες τιμές είχε και η wind χωρίς τέτοια θέματα.
    Εγώ ακόμα στη δουλειά με 200/200 έχω cap upload στα 75mbit και παλευουν να το λύσουν 1 μήνα και παραπάνω. Θα μου πει κάποιος, μεγάλε με 400€ θες και 200αρα? Ε θα πω πως δυστυχώς έκατσε και περναγε οπτικη της vodafone από εκεί και βάλαμε αλλιώς θα είχαμε ακόμα DIA 50/50 μικροκυμματικό με τα ίδια λεφτά οπότε κερδισμένοι είμαστε μάλλον?.
    Δεν αντιλέγω, εδώ πρόκεται για πρόβλημα της Voda και όπως είπα και πιο πριν τελευταία γενικά δεν είναι σαν τις άλλες.
    Ακόμα και στα οικιακά θα σου βάλει 200άρα και θα νιώθεις σαν ADSL με το χρέπι που σου δίνουν για ρούτερ, για αυτό και εγώ με το κέρδος που βγάζω απο την σύνδεση τα έκανα αποσβεση σε άλλο ρούτερ και βρήκα την υγειά μου. Δεν φταίει σε ΌΛΑ η Vodafone πάντως, να τα λέμε με το όνομά τους.
    Scuderia Ferrari

  9. #2889
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ αλλά είναι γτπ όλη η vodafone. Πουλησαν απίστευτο αριθμό συνδέσεων με ξεφτίλα τιμές χωρίς να κάνουν τίποτα για το backbone κυρίως αλλά έχουν και προβλήματα και εσωτερικά. Η πλάκα είναι πως ιδιες τιμές είχε και η wind χωρίς τέτοια θέματα.
    Εγώ ακόμα στη δουλειά με 200/200 έχω cap upload στα 75mbit και παλευουν να το λύσουν 1 μήνα και παραπάνω. Θα μου πει κάποιος, μεγάλε με 400€ θες και 200αρα? Ε θα πω πως δυστυχώς έκατσε και περναγε οπτικη της vodafone από εκεί και βάλαμε αλλιώς θα είχαμε ακόμα DIA 50/50 μικροκυμματικό με τα ίδια λεφτά οπότε κερδισμένοι είμαστε μάλλον?.
    Για πήγαινε την γραμμή σου cosmote να δεις γλεντι. Τους πήγα 3 γραμμές σε 3 διαφορετικά κέντρα, ανεφικτότητα και στις 3. Στην μια μου πούλησαν vdsl από καμπίνα και τελικά ήρθε από ΑΚ με συγχρονισμό 35mbps, χώρια την νοοτροπία του χθες με παρέπεμπαν από υπάλληλο σε υπάλληλο. Το κερασάκι και για τα τρία τηλέφωνα μείναμε χωρίς τηλ για πάνω από 24 ώρες... Ευτυχώς την έκανα με ελαφρά πριν μια βδομάδα χωρίς όπως δεσμεύτηκαν να πληρώσω τέλος αποσύνδεσης..

  10. #2890
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αντιλέγω, εδώ πρόκεται για πρόβλημα της Voda και όπως είπα και πιο πριν τελευταία γενικά δεν είναι σαν τις άλλες.
    Ακόμα και στα οικιακά θα σου βάλει 200άρα και θα νιώθεις σαν ADSL με το χρέπι που σου δίνουν για ρούτερ, για αυτό και εγώ με το κέρδος που βγάζω απο την σύνδεση τα έκανα αποσβεση σε άλλο ρούτερ και βρήκα την υγειά μου. Δεν φταίει σε ΌΛΑ η Vodafone πάντως, να τα λέμε με το όνομά τους.
    Ποιο ρουτερ εβαλες??εχεις και τβ??

  11. #2891
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.160
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ αλλά είναι γτπ όλη η vodafone. Πουλησαν απίστευτο αριθμό συνδέσεων με ξεφτίλα τιμές χωρίς να κάνουν τίποτα για το backbone κυρίως αλλά έχουν και προβλήματα και εσωτερικά. Η πλάκα είναι πως ιδιες τιμές είχε και η wind χωρίς τέτοια θέματα.
    Εγώ ακόμα στη δουλειά με 200/200 έχω cap upload στα 75mbit και παλευουν να το λύσουν 1 μήνα και παραπάνω. Θα μου πει κάποιος, μεγάλε με 400€ θες και 200αρα? Ε θα πω πως δυστυχώς έκατσε και περναγε οπτικη της vodafone από εκεί και βάλαμε αλλιώς θα είχαμε ακόμα DIA 50/50 μικροκυμματικό με τα ίδια λεφτά οπότε κερδισμένοι είμαστε μάλλον?.
    Άσε εγώ εδώ έχω μπλέξει πάνω από χρόνο με ένα dslam Nokia της Vodafone για το οποίο ο καθένας λέει τα δικά του και κανείς δεν κάνει τίποτα. Ο ένας είπε φταίει η θερμοκρασία, ο άλλος φταίει γενικά η Vodafone και τώρα πρόσφατα ο τρίτος είπε ότι η Vodafone παρέδωσε dslam με πολύ λεπτά καλώδια τα οποία δεν πατάνε καλά στις ρεγκλέτες!!?? Τον ρωτάω πόσο λεπτά; UTP έβαλαν; Μου λέει, μακάρι να έβαζαν UTP!!!
    Αν όμως δεν πατάει καλά το καλώδιο στην ρεγκλέτα, θα είχα όλη μέρα πρόβλημα και όχι χιλιάδες κατεστραμένα πακέτα και τραμπάλα του snr στα καλά καθούμενα σε άσχετες ώρες.. (τσεκαρισμένη η γραμμή και αλλαγή υπογείου 3 φορές!!)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος andresalonika : 03-06-21 στις 22:58.

  12. #2892
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε εγώ εδώ έχω μπλέξει πάνω από χρόνο με ένα dslam Nokia της Vodafone στο οποίο ο καθένας λέει τα δικά του και κανείς δεν κάνει τίποτα. Ο ένας είπε φταίει η θερμοκρασία, ο άλλος φταίει γενικά η Vodafone και τώρα πρόσφατα ο τρίτος είπε ότι η Vodafone παρέδωσε dslam με πολύ λεπτά καλώδια τα οποία δεν πατάνε καλά στις ρεγκλέτες!!?? Τον ρωτάω πόσο λεπτά; UTP έβαλαν; Μου λέει, μακάρι να έβαζαν UTP!!!
    Αν όμως δεν πατάει καλά το καλώδιο στην ρεγκλέτα, θα είχα όλη μέρα πρόβλημα και όχι χιλιάδες κατεστραμένα πακέτα και τραμπάλα του snr στα καλά καθούμενα σε άσχετες ώρες.. (τσεκαρισμένη η γραμμή και αλλαγή υπογείου 3 φορές!!)
    Γιατί δεν δοκιμάζεις άλλον πάροχο; Εφόσον έχεις τόσα θέματα φεύγεις χωρίς ρήτρα αποσύνδεσης

  13. #2893
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πήγαινε την γραμμή σου cosmote να δεις γλεντι. Τους πήγα 3 γραμμές σε 3 διαφορετικά κέντρα, ανεφικτότητα και στις 3. Στην μια μου πούλησαν vdsl από καμπίνα και τελικά ήρθε από ΑΚ με συγχρονισμό 35mbps, χώρια την νοοτροπία του χθες με παρέπεμπαν από υπάλληλο σε υπάλληλο. Το κερασάκι και για τα τρία τηλέφωνα μείναμε χωρίς τηλ για πάνω από 24 ώρες... Ευτυχώς την έκανα με ελαφρά πριν μια βδομάδα χωρίς όπως δεσμεύτηκαν να πληρώσω τέλος αποσύνδεσης..
    Έφυγα από VODA γιατί ήθελαν παραπάνω λεφτά για ανανέωση συμβολαίου. Όταν έφυγα είχα 9/950 και μερικές χιλιάδες CRC την ημέρα, σύνδεση από Α/Κ.
    Πήγα στον ΟΤΕ με λιγότερα απ' ότι ήθελε η VODA και χωρίς να ζητήσω κάτι συνδέθηκα σε καμπίνα με 27/2700 και χωρίς λάθη, καλά είναι.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #2894
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο ρουτερ εβαλες??εχεις και τβ??
    Έχω δοκιμάσει 2, και τα 2 εξαιρετικά.
    TP-Link Archer VR600 έχω τώρα και είχα δοκιμάσει και το VR400. Υπόψιν οτι δεν έχω VoIP ούτε TV αλλά TV πιστεύω πως θα παίζει κανονικά.
    Αργότερα που θα χρειαστεί να μπει FTTH θα δω προς FritzBox μεριά για να έχω AiO λύση και με VoIP και με όλα.
    Απλά οτι ρουτερ χρειάζεται να βάλεις δικό σου, χρειάζεται λίγο μελέτη απο πριν να δεις τι παίζει με κάθε πάροχο. Εγώ σε όλους όσους έχουν προβλήματα τους προτείνω να βάλουν κανα σοβαρό ρούτερ απο πίσω, απο τα τρύπια των παρόχων
    Scuderia Ferrari

  15. #2895
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.160
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν δοκιμάζεις άλλον πάροχο; Εφόσον έχεις τόσα θέματα φεύγεις χωρίς ρήτρα αποσύνδεσης
    Το συγκεκριμένο κομμάτι της περιοχής το έχει η Voda.
    Απ' έξω έχει παροχή η Inalan αλλά μετά απο συνομιλία μαζί τους, απλά δεν..
    2η επιλογή να πάω Vodafone αλλά πολύ φοβάμαι ότι το πρόβλημα θα παραμείνει το ίδιο.

Σελ. 193 από 314 ΠρώτηΠρώτη ... 173183188191192193194195198203213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. γενικό πρόβλημα με τους servers του skype?
    Από akisgr στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-15, 20:29
  2. Πρόβλημα με το internet
    Από Papazov στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-15, 22:38
  3. Προβλημα με cosmote internet.
    Από Prince Of Persia στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-15, 09:27
  4. Data Center - Πως υλοποιείτε η Σύνδεση με το Internet ?
    Από dtomgr στο φόρουμ Λοιπές Τεχνολογίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-15, 21:46
  5. Σοβαρό Πρόβλημα με ταχύτητα Internet
    Από gmanias στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-14, 22:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας