Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 70
  1. #46
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από superalex405 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απάντησα πιο πάνω.

    Sorry αλλά δεν κατάλαβα αν τους το έκανε το πρόβλημα ή οχι, αναφέρεις οτι το πήγες να το δούνε και οτι δεν βρήκανε κάτι, αυτό μπόρει να σημαίνει οτι τους το έκανε το πρόβλημα και δεν βρήκανε λύση ή ότι δεν τους το έκανε καθόλου.
    Αν είναι το 2ο, πάλι ερώτηση και συγχώρα με αν κάπου μου ξέφυγε αν το έκανες, δοκίμασες με άλλον τύπο καλωδίου; πχ vga, dvi

  2. #47
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    585
    Downloads
    50
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35000/5100
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H267A
    SNR / Attn
    9(dB) / 18.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry αλλά δεν κατάλαβα αν τους το έκανε το πρόβλημα ή οχι, αναφέρεις οτι το πήγες να το δούνε και οτι δεν βρήκανε κάτι, αυτό μπόρει να σημαίνει οτι τους το έκανε το πρόβλημα και δεν βρήκανε λύση ή ότι δεν τους το έκανε καθόλου.
    Αν είναι το 2ο, πάλι ερώτηση και συγχώρα με αν κάπου μου ξέφυγε αν το έκανες, δοκίμασες με άλλον τύπο καλωδίου; πχ vga, dvi
    Όταν είπα ότι απάντησα πιο πάνω, εννοούσα στην απάντηση που έδωσα στον DVader στο ίδιο post. Όπως είπα λοιπόν, το άφησαν ανοιχτό και το δοκίμασαν χωρίς, αλλά και με φορτίο, όμως δεν τους έκανε το πρόβλημα όλη μέρα. Το ίδιο μου είπαν και τα 2 μαγαζιά. Όσον αφορά το καλώδιο, (αυτή τη φορά όντως το απάντησα πιο πάνω ) Συνδέω την οθόνη με την εξωτερική κάρτα αναγκαστικά και μόνο με hdmi, καθώς οι υπόλοιποι έξοδοι της κάρτας δεν υποστηρίζονται από την οθόνη μου. Όσον αφορά την ενσωματωμένη κάρτα, δοκίμασα με hdmi όπου έκανε τα ίδια, αλλά και με VGA όπου ναι μεν δε μαύριζε η οθόνη, αλλά έκανε σε τυχαία χρονικά διαστήματα κάτι σαν χιόνια στην εικόνα. Γενικότερα την παραμόρφωνε για μία χρονική διάρκεια 1 δευτερολέπτου, όσο δηλαδή κρατάει και το μαύρισμα με το HDMI.
    Εαν τι λέγεις παρά ταύτα, μάτην ερείς.

  3. #48
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από superalex405 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν είπα ότι απάντησα πιο πάνω, εννοούσα στην απάντηση που έδωσα στον DVader στο ίδιο post. Όπως είπα λοιπόν, το άφησαν ανοιχτό και το δοκίμασαν χωρίς, αλλά και με φορτίο, όμως δεν τους έκανε το πρόβλημα όλη μέρα. Το ίδιο μου είπαν και τα 2 μαγαζιά. Όσον αφορά το καλώδιο, (αυτή τη φορά όντως το απάντησα πιο πάνω ) Συνδέω την οθόνη με την εξωτερική κάρτα αναγκαστικά και μόνο με hdmi, καθώς οι υπόλοιποι έξοδοι της κάρτας δεν υποστηρίζονται από την οθόνη μου. Όσον αφορά την ενσωματωμένη κάρτα, δοκίμασα με hdmi όπου έκανε τα ίδια, αλλά και με VGA όπου ναι μεν δε μαύριζε η οθόνη, αλλά έκανε σε τυχαία χρονικά διαστήματα κάτι σαν χιόνια στην εικόνα. Γενικότερα την παραμόρφωνε για μία χρονική διάρκεια 1 δευτερολέπτου, όσο δηλαδή κρατάει και το μαύρισμα με το HDMI.
    Ωραία, για αυτό το πρόβλημα πέρα απο τις γειώσεις υπάρχουν αναφορές, οτι μπορείς να κόψεις το καλώδιο της γείωσης απο το καλώδιο hdmi που θα κάνεις χρήση. προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει.

  4. #49
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    585
    Downloads
    50
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35000/5100
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H267A
    SNR / Attn
    9(dB) / 18.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το καλώδιο της γείωσης αν βγει δεν υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθούν άλλα προβλήματα; Η γείωση δεν υπάρχει για κάποιο συγκεκριμένο λόγο;
    Εαν τι λέγεις παρά ταύτα, μάτην ερείς.

  5. #50
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από superalex405 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλώδιο της γείωσης αν βγει δεν υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθούν άλλα προβλήματα; Η γείωση δεν υπάρχει για κάποιο συγκεκριμένο λόγο;
    Η γείωση είναι σημαντικό πράγμα.... και χρησιμεύει για να διοχετεύει ρεύμα παραπάνω που δεν θα έπρεπε να υπάρχει ...κάπως έτσι δεν το λέω και πολύ καλά...
    ή σε περιπτώσεις βραχυκυκλωμάτων που θα πάει το ρεύμα ! Η γείωση είναι η γή !

  6. #51
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από superalex405 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλώδιο της γείωσης αν βγει δεν υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθούν άλλα προβλήματα; Η γείωση δεν υπάρχει για κάποιο συγκεκριμένο λόγο;
    Δεν μιλάμε για την γείωση στα 220, αλλά για την γείωση στο καλώδιο του Hdmi, όπως είπα δεν το έχω δοκιμάσει αλλά είδα οτι το έχει δοκιμάσει κόσμος και έκανε δουλειά

  7. #52
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μιλάμε για την γείωση στα 220, αλλά για την γείωση στο καλώδιο του Hdmi, όπως είπα δεν το έχω δοκιμάσει αλλά είδα οτι το έχει δοκιμάσει κόσμος και έκανε δουλειά
    Εγώ γενικά είπα τι παίζει ...Δεν ξέρω για την συγκεκριμένη περίπτωση !

  8. #53
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    585
    Downloads
    50
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35000/5100
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H267A
    SNR / Attn
    9(dB) / 18.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κατέστρεψα τα 2 pin της γείωσης στο καλώδιο, αλλά τώρα μπορώ να πω ότι είναι χειρότερα από πριν!!! Πήγα και εχθές σε μαγαζάκι και τους είπα να επικεντρωθούν στην μητρική. Δεν βρήκαν απολύτως τίποτα. Με το δικό μου υπολογιστή και τη δική μου οθόνη, καλώδια κλπ, εκεί και πάλι δεν έκανε το πρόβλημα!!! Τι στο καλό τρέχει;
    (Δοκίμασα και σε σπίτι γείτονα, και πάλι το έκανε!!! )
    Εαν τι λέγεις παρά ταύτα, μάτην ερείς.

  9. #54
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από superalex405 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατέστρεψα τα 2 pin της γείωσης στο καλώδιο, αλλά τώρα μπορώ να πω ότι είναι χειρότερα από πριν!!! Πήγα και εχθές σε μαγαζάκι και τους είπα να επικεντρωθούν στην μητρική. Δεν βρήκαν απολύτως τίποτα. Με το δικό μου υπολογιστή και τη δική μου οθόνη, καλώδια κλπ, εκεί και πάλι δεν έκανε το πρόβλημα!!! Τι στο καλό τρέχει;
    (Δοκίμασα και σε σπίτι γείτονα, και πάλι το έκανε!!! )

    Μεταξύ του φις του υπολογιτή γι το ρεύμα και της πριζας....του τοιχου τι μεσολαβεί ...?
    Ήσουν μπροστά όταν κάνανε τα τεστ στο μαγαζί ...ή στο είπαν ..?

    Από αυτο το μαγαζί είχες πάρει την μιτρική..?

  10. #55
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    585
    Downloads
    50
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35000/5100
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H267A
    SNR / Attn
    9(dB) / 18.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το UPS μεσολαβεί. Όμως έχω δοκιμάσει και κατ'ευθείαν στην πρίζα και σε άλλη πρίζα του σπιτιού, και σε άλλου σπιτιού γειτονικού και το ξανάκανε!!! Στο μαγαζάκι όπου κάθισα μόνο 10 λεπτά λόγω έλλειψης χρόνου δεν το έκανε όσο ήμουν εκεί, αλλά τους είπα να τον κρατήσουν ανοιχτό για παρακολούθηση. Μου είπαν ότι όλη την ώρα που ήταν εκεί δεν έκανε απολύτως τίποτα. Το μαγαζί επαναλαμβάνω ότι το έχω πάρει από e-shop και όχι από τα μαγαζάκια που το έχω πάει για έλεγχο.
    Εαν τι λέγεις παρά ταύτα, μάτην ερείς.

  11. #56
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από superalex405 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το UPS μεσολαβεί. Όμως έχω δοκιμάσει και κατ'ευθείαν στην πρίζα και σε άλλη πρίζα του σπιτιού, και σε άλλου σπιτιού γειτονικού και το ξανάκανε!!! Στο μαγαζάκι όπου κάθισα μόνο 10 λεπτά λόγω έλλειψης χρόνου δεν το έκανε όσο ήμουν εκεί, αλλά τους είπα να τον κρατήσουν ανοιχτό για παρακολούθηση. Μου είπαν ότι όλη την ώρα που ήταν εκεί δεν έκανε απολύτως τίποτα. Το μαγαζί επαναλαμβάνω ότι το έχω πάρει από e-shop και όχι από τα μαγαζάκια που το έχω πάει για έλεγχο.
    Να ρωτήσω κάτι ..... Update στο τελευταίο bios έχεις κάνει ..? Εγώ επιμένω όγι είνια πρόβλημα μιτρικής ....
    Είχα κάποια μιτρική η οοπία στο άσχετο στο άναμα έκανε κάτι κουλά....και τα έκανε μόνο στο δικό μου χώρο ....στο μαγαζί τίποτα...

    Τελικά ήταν το bios... Όταν το βάλέις το update να είναι πάνω στο UPS !

  12. #57
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    585
    Downloads
    50
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35000/5100
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H267A
    SNR / Attn
    9(dB) / 18.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μα αν ήταν το BIOS δεν θα είχε εξαρχής το θέμα;;; Αλλά upgrade στο BIOS κάνω όποτε βγει καινούρια έκδοση (για τη μητρική μου κάπου τον Αύγουστο). Από τότε δε βγήκε άλλη έκδοση. Οπότε θέμα με το BIOS δεν πολυπαίζει.
    Εαν τι λέγεις παρά ταύτα, μάτην ερείς.

  13. #58
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από superalex405 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αν ήταν το BIOS δεν θα είχε εξαρχής το θέμα;;; Αλλά upgrade στο BIOS κάνω όποτε βγει καινούρια έκδοση (για τη μητρική μου κάπου τον Αύγουστο). Από τότε δε βγήκε άλλη έκδοση. Οπότε θέμα με το BIOS δεν πολυπαίζει.
    Οχι απαράιτηττα.... Μπορεί να έγινε από κάποιο update που έκανες.... Μπορεί ακόμα και να μην έχει κάτσει καλα΄....
    Εντάξει δεν το πολυπιστεύω και εγώ .... αλλά τώρα γενικά τα κουφά...

    Εγώ πιστεύω μιτρική πάντως... Δεν με πείθει το μαγαζί ....


    Να σου πω ...τροφοδοτικό άλλο έχεις να βάλεις ..? Το έχεις κάνει ..Πάλι δεν πιστεύω ότι είναι αλλά αρχίζω και βλέπω ....κουφά λέμε !

  14. #59
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    585
    Downloads
    50
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35000/5100
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H267A
    SNR / Attn
    9(dB) / 18.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Λοιπόν, θα κάνω το εξής. Θα ξαναflashάρω το update. Αν το ξανακάνει, θα βάλω παλιότερο. Αν συνεχίσει, τότε θα βρω κάποιο άλλο τροφοδοτικό να βάλω. Αν και ούτε αυτό με το τροφοδοτικό με πείθει. Οι τάσεις, από τη μητρική τουλάχιστον φαίνονται καλές.
    Εαν τι λέγεις παρά ταύτα, μάτην ερείς.

  15. #60
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από superalex405 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατέστρεψα τα 2 pin της γείωσης στο καλώδιο, αλλά τώρα μπορώ να πω ότι είναι χειρότερα από πριν!!! Πήγα και εχθές σε μαγαζάκι και τους είπα να επικεντρωθούν στην μητρική. Δεν βρήκαν απολύτως τίποτα. Με το δικό μου υπολογιστή και τη δική μου οθόνη, καλώδια κλπ, εκεί και πάλι δεν έκανε το πρόβλημα!!! Τι στο καλό τρέχει;
    (Δοκίμασα και σε σπίτι γείτονα, και πάλι το έκανε!!! )
    Κρίμα, δεν ξέρω τι άλλο να σου πω να δοκιμάσεις, επειδή είχα το πρόβλημα με μια οθόνη phillips, είχα δοκιμάσει διάφορα, κάπως είχε στρώσει λίγο με φερίτη στο καλώδιο hdmi και καλύτερης ποιότητας καλώδιο αλλά πάλι το έκανε που και που.
    Τελικά η λύση που έκανα πρόσφατα ήταν άλλη οθόνη.

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δεν δειχνει τιποτα η οθονη
    Από JohnJ στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-15, 23:08
  2. Digitizer ή οθόνη;
    Από HugeG στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-15, 18:15
  3. Η ΟΘΟΝΗ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΙΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ
    Από miltosg στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-15, 04:51
  4. Η Οθόνη δεν ανάβει και μου εμφανίζει no input signal
    Από katkal στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-14, 01:34
  5. η οθόνη δεν ανοίγει σε coldmode στο start up εννοώ αλλά μόνο με restart του pc εκείνη την στιγμή
    Από daffy180 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-14, 18:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας