Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    ΙΩΛΚΟΣ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    6144/1024
    Καλησπερα. Fritzbox.Το απλο.Οχι το Fon.Προβλημα.
    Αναβοσβηνει συνεχως το λαμπακι Power και προσπαθει να συγχρονισει...αλλα ματαια.
    Το ειχα router.Δοκιμασα σαν μοντεμ.
    Τιποτε.Τι υποψιαζεστε λοιπον;
    Φταιει το fritz,η γραμμη, κατι αλλο;
    Σημειωτεον,ολα εγιναν ξαφνικα.Δηλαδη δουλευε απροβληματιστα,για καιρο,και μια μερα...ακυρο!

  2. #2
    Εγγραφή
    17-05-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Unifi Dream Machine Pro
    Στο log του fritzbox το μηνυμα σου βγάζει?
    (System --> Event Log)

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ρώτησες αν έχει κάποια βλάβη η γραμμή σου ?
    Αν μπορείς δοκίμασε με άλλο modem.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #4
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    ΙΩΛΚΟΣ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    6144/1024
    15.04.07 18:31:11 DSL synchronization starting (training).

    15.04.07 18:30:48 DSL synchronization starting (training).

    15.04.07 18:30:32 DSL synchronization starting (training).

    15.04.07 18:30:24 DSL synchronization starting (training).


    Μονιμως το ιδιο. Δοκιμασα μοντεμ που δινει στο πακετο 768 η altec.
    Τα ιδια. Εκεινο εχει δυο λαμπακια,κοκκινο,κιτρινο. Ο φιλος που μου το εδωσε,μου ειπε οτι το κιτρινο(adsl) μενει μονιμως αναμμενο,αφου συνδεθει.
    Σε μενα αναβοσβηνει,οπως το fritz.
    H γραμμη,λεει η altec,φαινεται μια χαρα. Να δοκιμασω με αλλο modem(το εκανα) και αν παραμενει η βλαβη θα τη δηλωσουνε Δευτερα. Σαββατοκυριακο γαρ!

    Υ.Γ. Ευχαριστω για το ενδιαφερον.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υπομονή βλάβη δείχνει.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #6
    Εγγραφή
    17-05-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Unifi Dream Machine Pro
    Κλασική περίπτωση βλάβης ...

    Εμένα πάλι είχε βλάβη παρόμοια στην αρχή, "έπιανε" γραμμή αλλά δεν έπαιρνε IP, το λαμπάκι power σταμάταγε να αναβοσβήνει αλλά το λαμπάκι dsl δεν άναβε ποτέ.

    Δήλωση βλαβης στον ΟΤΕ, έφτιαξε μετά απο 8 μέρες....

  7. #7
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Περιοχή
    KILKIS
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    14336/768 Yeah! Right...
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΙΛΚΙΣ
    Router
    chinas best as allways
    Πρόβλημα γραμμής 100% αλλά πρόσεχε τους τεχνικους του ΟΤΕ γιατι πιθανόν να έρθουνε
    και να βάλουνε ένα modem δικο τους και να συγχρονίσει... μή μασάς... το ότι συγχρόνισε
    το (alcatel πχ) δεν παει να πεί ότι η γραμμή δεν έχει πρόβλημα, έχει και παρα έχει
    yeah! οταν έκανα lowride με κοιτούσαν περίεργα ασπροκαλτσάδες , χαιταδες, βατοφορούσες και σκαρπινομεταλάδες.
    ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΥΛ ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥ 1988 ΣΑΝ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ...
    Poison... Expose.. Def Leppard... Bangles...

  8. #8
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    ΙΩΛΚΟΣ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    6144/1024
    Τελικα δηλωθηκε βλαβη στον ΟΤΕ.
    Σε τρεις εργασιμες,θα λυθει το προβλημα,ειπανε...
    Ειδωμεν...

  9. #9
    Εγγραφή
    17-05-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Unifi Dream Machine Pro
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1600 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα δηλωθηκε βλαβη στον ΟΤΕ.
    Σε τρεις εργασιμες,θα λυθει το προβλημα,ειπανε...
    Ειδωμεν...
    Το τρείς μη το δέσεις κιόλας... Βάλε 6-7 να είσαι μέσα. Αλλά θα λυθεί.

  10. #10
    Εγγραφή
    23-03-2007
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1023 Kbps/15227 Kbps
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    SNR / Attn
    10(dB) / 22(dB)
    Παιδία είχα το ίδιο πρόβλημα και οι τεχνικοί του ΟΤΕ το φτίαξανε. Να φανταστείσ οτι έβλα την ΟΝ TELECOMS και κάνει sychronise στα 15mbit. Δυστηχώς με έχουν αφήσει χωρίς τηλ. και Internet για μία εβδομάδα τώρα έτσι ακύρωσα παραγκελία και θα πάω πίσω στην ALTEC. Με την 768 που είχα έκανα download 82kb όλη την ώρα στον ΧΟΛΑΓΟ.

    Θα πάρω 100 ατυτή την φορά.

  11. #11
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Περιοχή
    KILKIS
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    14336/768 Yeah! Right...
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΙΛΚΙΣ
    Router
    chinas best as allways
    Καλά έπαθες φίλε μου
    Εκεί τρώς εκεί πίνεις στην ON πάς και το δίνεις ?...

    +1000 768 altec
    yeah! οταν έκανα lowride με κοιτούσαν περίεργα ασπροκαλτσάδες , χαιταδες, βατοφορούσες και σκαρπινομεταλάδες.
    ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΥΛ ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥ 1988 ΣΑΝ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ...
    Poison... Expose.. Def Leppard... Bangles...

  12. #12
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    ΙΩΛΚΟΣ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    6144/1024
    Υπαρχει καποια φραση που λεει οτι...απο το ψεμμα δεν μπορεις να κρυφτεις,αναποφευκτα.

    Θυμαστε που λεγαμε για βλαβη στη γραμμη; Ε,λοιπον,ξεχαστε το. Η βλαβη εγκειται στην ανευθυνη και αστεια τακτικη της altec. Ο λογος,δε,που γραφω τις εμπειριες μου για την εν λογω...εταιρεια,ειναι ενας και μοναδικος. Να κανω γνωστη την ταση-ροπη,προς το εφημερο,το κοντοφθαλμο,το τυχοδιωκτικο.

    Πεμπτη 5 Οκτωβριου 2006.Αγοραζω το Jetpack 1024. Συμπληρωνω την αιτηση και την στελνω με fax,απο κτιριο του OTE. Παιρνω την αποδειξη αποστολης και φευγω. Τηλεφωνω για να ενημερωσω οτι τους το εστειλα. Η κοπελα απαντα,να μην ανησυχω καθως το πρωι οι αρμοδιοι υπαλληλοι θα αναλαβουν την προωθηση του αιτηματος στον ΟΤΕ.

    Την επομενη μερα τηλεφωνω παλι γιατι...αισθανομουν οτι κατι δεν πηγαινε καλα. Ακουω οτι δεν παρελαβαν κανενα fax,συνεπως να ξαναστειλω την αιτηση. Με απορια τους λεω την ακριβη ωρα παραδοσης του fax( ειχα ενα "αποκομμα" απο τον ΟΤΕ αναλυτικοτατο). Φαινεται να το παραλαβατε,τους λεω. Ματαια προσπαθουσα...να τον πεισω...να βρει τον υπαλληλο...που ασχολειται με τα fax...να...να...να...

    Αει σιχτιρ,ρε,*******,σκεφτομαι που εμπλεξα και τετοια. Φευγω παλι απο τη δουλεια μου,να κατεβω κεντρο,να στειλω το ****fax. Κατοπιν,τηλεφωνω...αγωνια...ΟΚ..."το πηραν το μηνυμα". Εν τω μεταξυ,πραγματι,σκεφτομουν που εμπλεξα διοτι τα χαρακτηριστικα του "κουτιου" που αγορασα,αναφερονταν σε dsl 384 kbps,ακομη και η αιτηση μιλουσε για 384.Σε επικοινωνια μου μαζι τους,με διαβεβαιωσαν οτι θα εχω 1024 και να μην δινω σημασια στα χαρτια. Ηταν,λεει,παλιο πακετο το οποιο με την "αναβαθμιση" (τη θυμαστε) θα μετατρεποταν σε 1024 kbps. Μαλιστα ο υπαλληλος που μου τα ελεγε αυτα,με προετρεψε να "μουτζουρωσω",με το στυλο,το 384 και να γραψω 1024,στο εντυπο της αιτησης! Προσωπικα,μου φαινονταν πολυ μπακαλιστικα ολα αυτα.

    Αφου λοιπον εχουνε την fax-αρισμενη αιτηση,ρωταω ποτε θα ενεργοποιηθω. Κοινοτυπη απαντηση. Προωθουμε την αιτηση αμεσα και...μετα αρμοδιος ειναι ο ΟΤΕ. Για να μην τα πολυλογω,ημουν ηδη ενημερος-προετοιμασμενος για το χρονο αλλωστε,τελικα σε δεκα ημερολογιακες ημερες ημουν on-line. Στις 16 Οκτωβριου,δηλαδη. Ολα καλα...φαινονταν,ωσπου παρατηρω το fritzbox να συγχρονιζει στα 768 kbps. Μπαινω στη "σελιδα"του και βλεπω οτι εχω dsl 768/192. Τηλεφωνω εκπληκτος αλλα,ηδη,και μετανοιωμενος για την ωρα και την στιγμη που εμπλεξα με δαυτους......κτλ. Απαντα μια ευγενεστατη κοπελα,της δηλωνω το γεγονος,το βλεπει και αυτη,το επιβεβαιωνει και μου λεει οτι εχουν κανει λαθος ΟΙ ΙΔΙΟΙ. Υποψιασμενος απο τα fake στοιχεια του κουτιου,που προανεφερα,την ρωταω αν ευθυνεται το γεγονος αυτο. Δηλαδη,οτι τους ξεμειναν καποια προιοντα,εξω στην αγορα,τα οποια διατεθηκαν εξαρχης ως 384 και καποια στιγμη "βαπτιστηκαν" 1024. Και συνεχιζω,οτι ειναι λογικο να δημιουργειται συγχυση,καθως τα εν λογω προιοντα "στην ουγια τους",δηλαδη στο barcode,περιγραφονται ως 384 και οχι ως 1024. Μαλιστα τους συνεστησα να αποσυρουν τα υπολοιπα απο την αγορα,προς αποφυγη παρεξηγησεων και εκνευρισμου.....Δεν ξερω τι εκαναν τελικα,εμενα παντως μου ειπαν οτι θα διακοψουνε τη παροχη μου και θα κανουν εκ νεου αιτηση στον ΟΤΕ,για 1024 kbps πλεον. Υπομονη,λιγες μερες ακομη,και ολα θα στρωσουν,σκεφτηκα. Ρωταω,μηπως να πιεζανε τον ΟΤΕ να επιταχυνει τις διαδικασιες,αφου δεν ειναι ακριβως "νεα" συνδεση. Φυσικα,οτι περναει απο το χερι μας,μου ειπανε.

    Σε αλλες δεκα ημερολογιακες ημερες,δηλαδη στις 26 Οκτωβριου,επιτελους συνδεομαι με 1024 kbps(o θεος να τα κανει,τελος παντων). Εκει αρχιζει ο γνωστος Γολγοθας,με τις πικρες ταχυτητες της dsl γραμμης μου. Στην αρχη το παιρνω σοβαρα. Δεν γινεται να με κοροιδευουνε και τα γνωστα...Δωσ'του τηλεφωνα...Τρια-τεσσερα την ημερα για κα'να μηνα. Βεβαια,διαβαζα εδω μεσα για την κατασταση που επικρατει,αλλα ηλπιζα να βγαλω ακρη.....ε,καποια στιγμη απογοητευτηκα. Συμβιβαστηκα με το μπαχαλο που επαιρνα μερος και επαψα να τηλεφωνω. Το πηρα αποφαση,ρε,αδερφε. Τελος.

    Βεβαια,ειχα φροντισει--παναθεμα με--να διασφαλισω οτι η συνδεση μου θα εληγε εξι μηνες μετα την ΕΚ ΝΕΟΥ ενεργοποιηση,χωρις μαλιστα να το διαπραγματευτω καθολου. Απλα ρωτησα,επιτακτικα,αν η συνδεση μου ληγει στις 26 Απριλιου.....φυσικα πηρα καταφατικη απαντηση,συγκεκριμενα μου ειπαν:''Βεβαιως,ειναι το ΛΙΓΟΤΕΡΟ που μπορουμε να κανουμε,σχετικα με την ταλαιπωρια που βιωσατε". Μαλιστα σε ενα απο τα απειρα-αρχικα τηλεφωνηματα,ειχα ρωτησει ποτε ακριβως ληγει η συνδεση μου...και μου ξαναειπανε στις 26 Απριλιου.

    Ολα καλα,σκεφτομουν εδω και λιγο καιρο,καθως μελετουσα για τελευταια φορα τα χαρακτηριστικα του jetpack megabit. Σε αυτο ειχα καταληξει,πλησιαζε και η ληξη του υπαρχοντος.....Ομως,λογαριαζα χωρις την altec.....Την Παρασκευη 13 Απριλιου προσπαθω να συνδεθω...τιποτε...Τοτε βπεπω στο fritzbox να αναβοσβηνει το λαμπακι του power. Αυτο,οπως ξερετε,σημαινει:"προσπαθω να συγχρονισω". Ματαιως προσπαθουσε,για ωρες. Σκεφτηκα,οτι ειχα τρεις μηνες,περιπου,να τηλεφωνησω στο 13813. Η αναμονη αυτη τη φορα,με εκνευριζε οσο ποτε αλλοτε! Βλεπετε,ειχα υποψιαστει οτι κατι εγινε με τις ημερομηνιες και τον χρονο ληξεως. Αφου ακουω τις κασσετα με τις συμβουλες και λεω του τυπου στο help-desk...τιποτε,μου λεει οτι μαλλον εχω βλαβη και θα το δηλωσουν τη Δευτερα 16 Απριλιου. Δυστυχως ειναι Παρασκευη,απογευμα,13 Απριλιου. Ερωτω,προς διευκρινιση,αν εχει καμια σχεση αυτο το μπερδεμα στην ημερομηνια-αν και παλι ειναι αδικαιολογητοι,διοτι το κοψανε και τρεις μερες νωριτερα και απο την πρωτη ενεργοποιηση!- και φυσικα με διαβεβαιωνει πως ΟΧΙ. Αλλωστε βλεπει,λεει,οτι ληγει 26 Απριλιου. ΟΚ,λοιπον,βλαβη. Προλαβα,μαλιστα,να ζητησω τη γνωμη σας,νωριτερα. Που να ξερω...

    Τη Δευτερα 16 Απριλιου μιλαω με καποιον και προτου δηλωσει βλαβη στον ΟΤΕ,τον ρωταω κι αυτον,μηπως "παιζει" κατι με τις ημερομηνιες.....Ρητα και κατηγορηματικα ΟΧΙ. Αλλωστε κι αυτος βλεπει την διευρυμενη περιοδο ληξης στις 26 Απριλιου,λογω του γνωστου λαθους τους. Ποτε θα εχουμε νεα;τον ρωταω. θα σας τηλεφωνησουμε εμεις,μου λεει,αυριο κιολας να σας ενημερωσουμε για την πιθανο χρονο αποκαταστασης της βλαβης.

    Την επομενη μερα,Τριτη 17 Απριλιου,κανενα νεο. Σιωπη. Και ερχεται το βραδυ,Τεταρτη 18 Απριλιου. Σκεφτομαι,τι να απεγινε εκεινη η ενημερωση...και τηλεφωνω. Συναντησα καποιον αλλο προθυμο υπαλληλο,κυριολεκτω,και του ζητω να μου πει τα νεα! Τι γινεται; Το φτιαχνουν;-Το φτιαχνουν; τον ρωταω. Τι να φτιαξουν; με ρωταει αυτος. Τη γραμμη,ντε,του λεω.


    "Κυριε μου,η συνδεση σας εχει διακοπει οπως μας ζητησατε (με email). Δεν υπαρχει γραμμη ενεργοποιημενη,ΠΛΕΟΝ,στο ονομα σας."


    Προσπαθω να μην εξαγριωθω,αλλωστε τι φταιει ο ανθρωπος,ειναι ο μονος που μου ειπε την αληθεια,εστω και αθελα του,εκθετοντας τους προηγουμενους συναδελφους τους και απλα τον ρωταω αν ειναι σιγουρος,γιατι αυτο που μου ελεγε ηταν το τελευταιο που ηθελα να ακουσω! Καπου εκει,μου ακουστηκε λιγο ενοχος που αποκαλυψε την συμπαιγνια,που οι υπολοιποι απεκρυπταν με φυσικη ανεση,αλλα για τελευταια φορα μου ειπε το απλουστατο: Δεν συγχρονιζει γιατι δεν υπαρχει κατι στο βαθος της γραμμης.
    Η μονη μου απορια,που του την εξεφρασα με αρκετο παραπονο και απογοητευση στη φωνη μου,αυθορμητα,ηταν γιατι ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΟΥ.....Δεν ηξερε μου ειπε,δεν ηθελε νομιζω να δικαιολογησει τα ΨΕΜΜΑΤΑ. Προσφερθηκε μαλιστα να επιληφθει του θεματος,προσωπικα,πρωι-πρωι την επομενη μερα.......

    Ομως,οπως αναμενοταν,ουτε σημερα 19 Απριλιου εγινε κατι. Καμια ενημερωση. Σιγη ιχθυος. Πριν την καταιγιδα.....Που θα ξεσπασει οσονουπω...Και θα ειναι αγρια κι ανηλεης...
    Αν αντεξατε να διαβασετε μεχρι εδω,πιθανως θα οργιζεστε σαν εμενα,ισως παλι κουνατε το κεφαλι σας-γιατι πολυ απλα το εχετε ξαναδει το εργο.....Το σιγουρο ειναι το εξης.

    ΑΥΤΟΙ ολοι τους,νομιζουν οτι ειμαστε τιποτε ανθρωπακια σαν αυτα στις παραβολες των θρησκευτικων ιστοριων. Απο αυτους τους καλους-εναρετους χριστιανους,που οταν καποιος εκ του πλησιον θελει απλα να ειναι πλησιον της τσεπης σου,εσυ οχι μονο δεν πρεπει να απομακρυνθεις αλλα πρεπει να το απολαυσεις κιολας,αφου νομιζει οτι δεν μπορεις να τον αποφυγεις! Νομιζει οτι πετυχε το σκοπο του. Να σε απομυζα! Κοινως ξεζουμιζει! Δεν εχει καταλαβει ομως οτι αυτου του ειδους οι σχεσεις ειναι αμοιβαιες,αμφιδρομες. Εξ ου download-upload. Θελει και ΔΟΥΝΑΙ,οχι μονο ΛΑΒΕΙΝ!

    Λυπαμαι πραγματικα,που καποιοι συμπολιτες μας-συνανθρωποι μας νομιζουν οτι ειναι πιο εξυπνοι απο τους υπολοιπους και εχουνε κανει σκοπο της ζωης τους να ζουνε παρασιτικα,εκμεταλλευομενοι τους "αδαεις".
    Και για να τελειωνω. Εγω αυτο το ΣαββατοΚυριακο επρεπε να παραδωσω μια εργασια μου,χωρητικοτητας εκατονταδων ΜΒ,σε ενα ιδρυμα στον Καναδα. Λογω της "τεχνικης βλαβης",ζητησα την κατανοηση των εντολεων μου. Δυστυχως εξετεθην,καθως δεν τηρηθηκε το χρονοδιαγραμμα. Το κυρος της επιχειρηματικης μου ταυτοτητας εχει πληγει ανεπανορθωτα. Αφου δεν καταφερα να ειμαι εμπροθεσμος,μου ανακοινωθηκε οτι η συνεργασια μας αναστελλεται. Κι ολα αυτα,διοτι η altec αποφασισε να προσθεσει ολιγα λεπτα του ευρω στον λογαριασμο της-ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ- στερωντας μου ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ,που αγορασα!

    Ενα εχω να πω. ΔΕ ΘΑ ΚΑΘΗΣΩ ΜΕ ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ.

  13. #13
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Περιοχή
    KILKIS
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    14336/768 Yeah! Right...
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΙΛΚΙΣ
    Router
    chinas best as allways
    Μπράβο σωστά τα λές
    Πες μου όμως ,πραγματικα, δεν θα έπρεπε στην αναμονή του 13813...
    να έχουνε τη μουσική του Μπένι Χίλ ή του Μάπετ Σοού !!!!
    Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ όταν μιλάω με κάποιον στο τηλέφωνο σχηματίζω σύμφωνα με
    αυτά που μου λέει
    μια εικόνα ...
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  normal_cwp_petersellers2.jpg 
Εμφανίσεις:  66 
Μέγεθος:  19,8 KB 
ID: 16684

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  normal_cwp_marxbrothers14.jpg 
Εμφανίσεις:  66 
Μέγεθος:  28,7 KB 
ID: 16686

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  normal_cwp_bennyhill.jpg 
Εμφανίσεις:  64 
Μέγεθος:  16,0 KB 
ID: 16688

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cwp_alf.jpg 
Εμφανίσεις:  63 
Μέγεθος:  18,2 KB 
ID: 16689

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  normal_cwp_oliverhardy.jpg 
Εμφανίσεις:  62 
Μέγεθος:  19,1 KB 
ID: 16685

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cwp_patrickstewart5.jpg 
Εμφανίσεις:  62 
Μέγεθος:  9,9 KB 
ID: 16687
    Εσείς ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος shabaranxx : 20-04-07 στις 11:53.
    yeah! οταν έκανα lowride με κοιτούσαν περίεργα ασπροκαλτσάδες , χαιταδες, βατοφορούσες και σκαρπινομεταλάδες.
    ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΥΛ ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥ 1988 ΣΑΝ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ...
    Poison... Expose.. Def Leppard... Bangles...

  14. #14
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    219
    Downloads
    58
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Και εγώ έστειλα τη Δευτέρα το fax,τους παίρνω τηλέφωνο την Τρίτη και μου έλεγε μια κοπέλα οτι δεν πήραν κανένα fax.Της ζήτησα να με συνδέσει με το τμήμα που λαμβάνει τα fax και μου έλεγε οτι δεν μπορεί αυτή να κάνει συνδέσεις.Κλείνω και ξαναπαίρνω αμέσως,πέφτω σε μια άλλη κοπέλα η οποία μου είπε να πάρω την Πέμπτη να ρωτήσω.Κλείνω και ξαναπαίρνω και τελικά μιλάω σε τρίτη κοπέλα η οποία ευτυχώς με συνέδεσε αμέσως και μου είπαν οτι το fax το είχαν πάρει και η αίτησή μου εξεταζόταν.Ένα μπάχαλο δηλαδή γίνεται εκεί μέσα.Πρέπει να τους παίρνουμε συνεχώς τηλέφωνο για να συγκρίνουμε τις απαντήσεις και να συμπεραίνουμε το αποτέλεσμα.Το μόνο που φοβάμαι τώρα είναι μήπως τελικά αλήθεια έλεγε η πρώτη κοπέλα που μίλησα.

  15. #15
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    ΙΩΛΚΟΣ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    6144/1024
    Με καλυπτει απολυτως η φωτογραφια των αδερφων Μαρξ.

    Στο ενα ακουστικο ειναι ο διαμαρτυρομενος πελατης...

    Στο αλλο ακουστικο ειναι ο υποβολεας,που δινει οδηγιες προς απαντηση στους τηλεφωνητες,καθως ειναι γνωστο οτι μονο διακοσμητικο ρολο εχουνε,η πλειοψηφια τους,που επιβεβαιωνεται απο τις εξαιρεσεις. Δυστυχως ο υποβολεας ειναι εγκαθετος ανταγωνιστριας εταιρειας,με συνεπεια να καθοδηγει λανθασμενα τον τηλεφωνητη και αυτος με τη σειρα του να.....λεει μπουρδες,συνηθως,στον πελατη και ετσι,αντι για επιλυση των τεχνικων προβληματων,να διαταρασσει και την ψυχικη υγεια του πελατη.

    Ο δε πελατης αναποφευκτα οδηγειται στην εξοδο απο την αρρωστημενη κατασταση που διαγει,προς αγραν συνεπεστερου συνεργατη-παροχου.

    Α,ξεχασα...Ο ψηλος-καλοντυμενος κυριος,με το μουστακι,που γεματος απορια ρωτα:"Μα τι συμβαινει; Ποιος ειναι αυτος ο ενοχλητικος στο τηλεφωνο;" ειναι φυσικα ο ΟΤΕ.

    Ματαια προσπαθει ο ετερος κοντος της φωτογραφιας,που ειναι ο ιδιοκτητης της ιδιωτικης εταιρειας παροχης υπηρεσιων internet,να τον συνετισει να κανει λιγο ησυχια,διοτι ετσι και αντιληφθει ο πελατης οτι "τα παμε καλα οι δυο μας" και οτι "του τα τρωμε μαζι".....ουτε εγχειρηση αλλαγης φυλου δεν τις σωζει τις ΕΤΑΙΡΕ(Ι)ΕΣ......

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συγχρονισμος
    Από ok_computer στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-08, 18:33
  2. Εικονικος συγχρονισμος
    Από c_access στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-08, 18:24
  3. Συγχρονισμος
    Από Τσιαπος στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-07, 16:03
  4. Λάθος Συγχρονισμός
    Από No-Name στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-06, 21:35
  5. Συγχρονισμός
    Από secjournalist στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-05, 22:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας