Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-33 από 33
  1. #31
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πρόσληψη προσωπικού αν κι εφόσον κρίνεται απαραίτητη. Δημιουργία επιχείρησης δεν ισούται αυτό και βέβαια ας μη ξεχνάμε ότι ο ιδιοκτήτης μιας επιχείρησης είναι και ο πρώτος εργαζόμενος σε αυτή.
    Δεν είπα ότι η πρόσληψη είναι προϋπόθεση. Είπα ότι το επιχειρηματικό σου πλάνο οφείλει να προβλέπει ανάπτυξη τέτοια που θα χρεαστεί προσωπικό.
    Αλλιως τι εκριβώς "επιχείριση" ανοίγεις; Του πρώτου και τελευταίου εργαζόμενου;
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  2. #32
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα ότι η πρόσληψη είναι προϋπόθεση. Είπα ότι το επιχειρηματικό σου πλάνο οφείλει να προβλέπει ανάπτυξη τέτοια που θα χρεαστεί προσωπικό.
    Αλλιως τι εκριβώς "επιχείριση" ανοίγεις; Του πρώτου και τελευταίου εργαζόμενου;
    Όχι βέβαια.

    Μιλώντας για τη δική μου, ξεκινήσαμε δύο, είμαστε τέσσερεις και το πλάνο λέει 10-15 ανάλογα και την ανάπτυξη της. Στο δικό μου πεδίο και βάσει των όσων γνωρίζω, δεν απαιτείται επιπλέον προσωπικό.

    Παρότι κάθε χρόνο κλείνουμε με θετικό πρόσημο, δυστυχώς η γενικότερη οικονομική κατάσταση δε μας επιτρέπει τέτοια αύξηση εργασιών που να επιτρέπει αλλά και να υποστηρίζει επιπλέον πρόσληψη. Το λέω με μεγάλο παράπονο κι ας ξέρω ότι όλοι μας βρισκόμαστε σε εξαιρετικά κακές συνθήκες.

    Φυσικά ούτε απογοητεύομαι, ούτε σταματώ τη προσπάθεια. Η διετία 2016-2017 αν πάει βάσει σχεδίου, θα δημιουργήσει αυτή τη δυνατότητα.

    Σαφώς σε κάθε έτος προϋπόθεση, πρωταρχικος στόχος και ανησυχία είναι η διατήρηση της βάσης αυτής που μας επιτρέπει τη βιωσιμότητα της επιχείρησης.

    Εύχομαι μονάχα ως χώρα να μη πάμε ακόμη πιο κάτω.

  3. #33
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι βέβαια.

    Μιλώντας για τη δική μου, ξεκινήσαμε δύο, είμαστε τέσσερεις και το πλάνο λέει 10-15 ανάλογα και την ανάπτυξη της. Στο δικό μου πεδίο και βάσει των όσων γνωρίζω, δεν απαιτείται επιπλέον προσωπικό.

    Παρότι κάθε χρόνο κλείνουμε με θετικό πρόσημο, δυστυχώς η γενικότερη οικονομική κατάσταση δε μας επιτρέπει τέτοια αύξηση εργασιών που να επιτρέπει αλλά και να υποστηρίζει επιπλέον πρόσληψη. Το λέω με μεγάλο παράπονο κι ας ξέρω ότι όλοι μας βρισκόμαστε σε εξαιρετικά κακές συνθήκες.

    Φυσικά ούτε απογοητεύομαι, ούτε σταματώ τη προσπάθεια. Η διετία 2016-2017 αν πάει βάσει σχεδίου, θα δημιουργήσει αυτή τη δυνατότητα.

    Σαφώς σε κάθε έτος προϋπόθεση, πρωταρχικος στόχος και ανησυχία είναι η διατήρηση της βάσης αυτής που μας επιτρέπει τη βιωσιμότητα της επιχείρησης.

    Εύχομαι μονάχα ως χώρα να μη πάμε ακόμη πιο κάτω.
    Καμιά διαφωνία στα παραπάνω, οι ευχές σου και οι προσπάθειές σου είναι ολονών
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 02:43
  2. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-15, 22:24
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-15, 04:20
  4. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-15, 17:44
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-14, 23:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας