Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 72
  1. #31
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εχεις 5-6 email accounts με τα σχετικα folders και μερικες χιλιαδες emails στο καθενα, που πρεπει να κρατας για διαφορους λογους, πολυ απλα κανενα webmail δεν σου κανει.
    Και ξερω πολλους τετοιους.
    Το τελευταίο gmail, έχει γίνει πολύ καλό ιδίως αν χρησιμοποιείς και android, για πόσο καιρό άραγε ?
    Βέβαια τίποτα σαν το desktop
    Απλώς με τα app έχει παραγίνει η κατάσταση
    ΔΕΗ για nadroid, ΕΥΔΑΠ για android, βάλε και το taxisnet δεν έχει τελειωμό και μεγενθύνεται συνέχεια

    Είναι πολλά τα mail, +ασφάλεια αυτοκινήτου/παπακίου/μηχανής + ΚΤΕΟ + της μάνας τους
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 02-12-15 στις 10:54.

  2. #32
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.723
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τελευταίο gmail, έχει γίνει πολύ καλό ιδίως αν χρησιμοποιείς και android, για πόσο καιρό άραγε ?
    Βέβαια τίποτα σαν το desktop
    Απλώς με τα app έχει παραγίνει η κατάσταση
    ΔΕΗ για nadroid, ΕΥΔΑΠ για android, βάλε και το taxisnet δεν έχει τελειωμό και μεγενθύνεται συνέχεια

    Είναι πολλά τα mail, +ασφάλεια αυτοκινήτου/παπακίου/μηχανής + ΚΤΕΟ + της μάνας τους
    να βγαλει κατι σαν tapatalk βρε παιδι μου το δημοσιο
    VAMOS ARIS

  3. #33
    Εγγραφή
    30-07-2004
    Περιοχή
    Cyprus
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.425
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Epic (CY)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    To hotmail μπλόκαρε το adslgr
    Δηλαδή κάποιο στέλεχος του Outlook αποφάσισε να μπλοκάρει το adslgr.com ή μήπως αυτοματοποιημένα τέθηκε θέμα ασυμβατότητας με το policy;
    Είναι γνωστό εξάλλου ότι η Microsoft έχει κηρύξει ενεργό πόλεμο έναντι των botnet. Στα πλαίσια αυτού του πολέμου πολύ ορθώς χρησιμοποίησε παράπλευρα όπλα, όπως την απήχηση του outlook.
    Βεβαίως το adslgr.com σε καμία περίπτωση δεν εξισώνετε με botnet ούτε καν με bad-practice case και προφανώς είναι μια παράπλευρη απώλεια. Αλλά είμαι απόλυτα σίγουρος με διαφορετικό σετάρισμα και εις βάθος αναδόμηση του mail server του adslgr.com το πρόβλημα επιλύεται. Συγκεκριμένα είμαι πρόθυμος να θέσω και στοίχημα για αυτό

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Outlook το κανονικό και όχι το express δεν είναι απλά mail client
    Τα tasks, contacts είναι στα πλαίσια του mail client...
    Και ανάποδα, Edge που είναι απλά ένα browser έχει αγαπηθεί τρελά...

  4. #34
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προτείνεις να έχει ο καθένας τον προσωπικό του mail server, ή να μην χρησιμοποιούμε mail καθόλου; Αλλιώς δεν βλέπω πως να εγκαταλείψουμε το σύννεφο.
    Εντάξει το προχώρησες εσύ !

    Όχι και να εγκαταλείψουμε το Email !!!! Κανονικά θα έπρεπε να έχει ο καθένας τον δικό του προσωπικό mailserver ! Δεν είναι τραγικό το κόστος και μάλιστα υπάρχουν και υπηρεσίες διαχείρισης με χαμηλό κόστος ! Αλλά αυτό πως θα γίνει είναι και προσωπικό ...Δεν κολλάω εκεί !
    Εγώ κολλάω στο να μην έχουμε το email μας σε υπηρεσίες τύπου gmail/yahoo για γνωστούς και προφανείς λόγους !

    Επίσης θεωρώ ότι θα πρέπει να κατεβαίνουν τα email στο PC του χρήστη και όχι να μένουν στο εκάστοτε mailbox ....για αυτό και δεν πρέπει ποτέ να καταργηθούν τα email clients !

  5. #35
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Μην το παραχ@σουμε, mail server σηκώνεις και σε raspberry. Μιλάμε για κάτι πιό ευέλικτο που να στέλνει το τι χρωστάω στην εφορία (taxisnet) ακόμα και στις Μαλδίβες

  6. #36
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.735
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Θα λυπηθώ εάν γίνει πρόχειρα και εξορίσει τον Thunderbird στην αφάνεια. Παρότι απέχει αρκετά από το να είναι τέλειος, είναι για εμένα ο πιο ευέλικτος και αποτελεσματικός mail client εδώ και πολλά χρόνια. Θα αρχίσω να ρίχνω καμιά ματιά και στο Fossmail για καβάτζα .

  7. #37
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    690
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δυστυχώς όσες απόπειρες κάναμε στην εταιρία για να αντικαταστήσουμε το Outlook με αυτόν,
    απέτυχαν παταγωδώς. Είχε πάρα πολλά θέματα τα οποία παρέμεναν άλυτα και όταν τα ψάχνα-
    με στο google και μας έβγαζε results 3-4 χρονών μας έπιανε απελπισία.

    Χίλιες φορές το Sylpheed παρά το παραπάνω χάλι.

  8. #38
    Εγγραφή
    03-03-2012
    Μηνύματα
    672
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eaglos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς όσες απόπειρες κάναμε στην εταιρία για να αντικαταστήσουμε το Outlook με αυτόν,
    απέτυχαν παταγωδώς. Είχε πάρα πολλά θέματα τα οποία παρέμεναν άλυτα και όταν τα ψάχνα-
    με στο google και μας έβγαζε results 3-4 χρονών μας έπιανε απελπισία.

    Χίλιες φορές το Sylpheed παρά το παραπάνω χάλι.
    για ανέφερε εδω μερικά, να δώσουμε λύσεις εμείς. Ο thunderbird ειναι ο καλύτερος mail client μακράν γιατί παρέχει άπειρο configuration εκτός των άλλων.

    Η απορία μου έιναι η εξής: πόσο τραγικά δισβάσταχτη μπορεί να είναι η υποστήριξη ενός τόσο mature mail client? Παιδικές ασθένειες δεν έχει, η υποδομή (π.χ. το είδος των αρχείων που χρησιμοποιούνται κλπ) δουλεύει εδω και πολλά χρόνια, οι λειτουργίες και οι επιλογές είναι πλήρης ήδη και κάτι ριζοσπάστικο δεν φαίνεται να χρειάζεται (και δεν θέλουμε, υποθέτω). Μάλλον λοιπόν, δεν είναι αυτό καθ' αυτό το πρόβλημα. Αντίθετα, ίσως είναι το γεγονός οτι έχουν μείνει 3 και ο κούκος στη Mozilla, χωρίς χρηματοδοτήσεις (βλέπε αρχική σελίδα firefox). Δυστυχώς λοιπόν το Mozilla project δεν θα αντέξει για πολύ αλλά οχι εξαιτίας του thunderbird.

  9. #39
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Η συνεχιζόμενη ηλιθιότητα της Mozilla είναι βάρος για την Mozilla, και πρέπει να την εγκαταλείψει.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  10. #40
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Η Mozilla την Mozilla, η ηλιθιότητα την Mozilla, ή η Mozilla την ηλιθιότητα;

  11. #41
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    η Mozilla την ηλιθιότητα;
    Προφανώς αυτό.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  12. #42
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει το προχώρησες εσύ !

    Όχι και να εγκαταλείψουμε το Email !!!! Κανονικά θα έπρεπε να έχει ο καθένας τον δικό του προσωπικό mailserver ! Δεν είναι τραγικό το κόστος και μάλιστα υπάρχουν και υπηρεσίες διαχείρισης με χαμηλό κόστος ! Αλλά αυτό πως θα γίνει είναι και προσωπικό ...Δεν κολλάω εκεί !
    Εγώ κολλάω στο να μην έχουμε το email μας σε υπηρεσίες τύπου gmail/yahoo για γνωστούς και προφανείς λόγους !

    Επίσης θεωρώ ότι θα πρέπει να κατεβαίνουν τα email στο PC του χρήστη και όχι να μένουν στο εκάστοτε mailbox ....για αυτό και δεν πρέπει ποτέ να καταργηθούν τα email clients !
    Δηλαδή όντως προτείνεις ο κάθε χρήστης να έχει δικό του mail server. οκ, ότι πεις, δεν πρόκειται να σηκώσω το γάντι.

  13. #43
    Εγγραφή
    06-10-2012
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τον χρησιμοποιώ καθώς λόγω Google δεν έχει two way sync στις επαφές και το ημερολόγιο.

    Αλλά κάτι τέτοιο είναι πλήγμα για το FOSS. Δείχνει ανίκανους ανθρώπους που προσπάθησαν να τιθασεύσουν το ανοιχτό λογισμικό με εμπορικά κριτήρια. Με τις συνεχόμενες ανοησίες του Firefox γίνεται σαφές πως οι άνθρωποι είναι επικίνδυνοι.

    Από την άλλη η Google έχοντας πατήσει πάνω στο FOSS μας έχει δώσει δύο απίστευτα προϊόντα. Το android και τον chrome.
    Καλησπέρα,

    Για τις επαφές βάζεις το gContactsync και για το ημερολόγιο βαζεις το lightning μαζί με το provider for google calendar και εισαι ετοιμος.

    Και εγω θα ξενερωσω αν τον εγκαταλειψουν εντελως. Χρησιμοποιω χρονια αποκλειστικα Thunderbird και δε με εχει βολεψει κανενας αλλος client αρκετα ωστε να αλλαξω. Εχω και συνδρομη office 365 εν τω μεταξυ, αλλα ουτε καν που ασχοληθηκα με το Outlook μετα απο ενα σημειο, καμια σχεση με τον Thunderbird.

  14. #44
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή όντως προτείνεις ο κάθε χρήστης να έχει δικό του mail server. οκ, ότι πεις, δεν πρόκειται να σηκώσω το γάντι.
    Όχι δεν λέω αυτό ! Εγώ απλά λέω μακριά από webmail emails !!!! Αυτό λέω ...
    Τώρα αν θα στήσεις Server δικό σου με 100 Ευρώ τον χρόνο ή αν θα έχεις το email του παρόχου σου ή οτιδήποτε άλλο είναι θέμα του καθενός το πως θα το κάνει !!!

    Δεν κολλάω απαραίτητα σε αυτό !...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainstorm389 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Για τις επαφές βάζεις το gContactsync και για το ημερολόγιο βαζεις το lightning μαζί με το provider for google calendar και εισαι ετοιμος.

    Και εγω θα ξενερωσω αν τον εγκαταλειψουν εντελως. Χρησιμοποιω χρονια αποκλειστικα Thunderbird και δε με εχει βολεψει κανενας αλλος client αρκετα ωστε να αλλαξω. Εχω και συνδρομη office 365 εν τω μεταξυ, αλλα ουτε καν που ασχοληθηκα με το Outlook μετα απο ενα σημειο, καμια σχεση με τον Thunderbird.
    Κοίτα η αλήθεια ότι το Outlook είναι ισότιμο όσο αναφορά το θέμα το email με το Thunderbird.... Για το Microsoft λέω....

    Εγώ δουλεύω μεν το Outlook αλλά σε πολλούς που θέλουν κάτι Free βάζω πάντα Thunderbird...

    Κρίμα ...κρίμα !

  15. #45
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainstorm389 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Για τις επαφές βάζεις το gContactsync και για το ημερολόγιο βαζεις το lightning μαζί με το provider for google calendar και εισαι ετοιμος.

    Και εγω θα ξενερωσω αν τον εγκαταλειψουν εντελως. Χρησιμοποιω χρονια αποκλειστικα Thunderbird και δε με εχει βολεψει κανενας αλλος client αρκετα ωστε να αλλαξω. Εχω και συνδρομη office 365 εν τω μεταξυ, αλλα ουτε καν που ασχοληθηκα με το Outlook μετα απο ενα σημειο, καμια σχεση με τον Thunderbird.
    Καλό μου αρέσει, για της επαφές εκείνο, για το ημερολόγιο το άλλο, για το email τι να βάλουμε;

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-15, 16:01
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-15, 16:42
  3. Θα υπάρξει κάποια "rev.2" για την gtx970, που να διορθώνει το θέμα της μνήμης;
    Από petran_18 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-15, 01:01
  4. Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-15, 16:01
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-15, 22:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας