Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 72
  1. #46
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό μου αρέσει, για της επαφές εκείνο, για το ημερολόγιο το άλλο, για το email τι να βάλουμε;
    Βάλε hotmai να στο μπλοκάρει όποτε θέλει η ms. Μετά μια και δεν θάχεις mail κλείσε και τον υπολογιστή

  2. #47
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε hotmai να στο μπλοκάρει όποτε θέλει η ms. Μετά μια και δεν θάχεις mail κλείσε και τον υπολογιστή
    Δουλεύει με τον thunderbird? η θέλει addon;

  3. #48
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δουλεύει με τον thunderbird? η θέλει addon;
    Κανονικά.

  4. #49
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Αμα το επιτρέπει η Μάϊκροσοφτ τότε δουλεύει.
    Να ρωτήσουμε όμως μήπως το μπλοκάρει και αυτό.

    Πολύ δύσκολα έγιναν τα e-mail τελευταία.

  5. #50
    Εγγραφή
    03-03-2012
    Μηνύματα
    677
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Λογαριασμοί Hotmail (outlook) λειτουργούν κανονικά με Thunderbird. Λογαριασμοί yahoo κανονικά σε pop3 ή imap. Πανεπιστημιακοί λογαριασμοί imap κανονικά. Στις περισσότερες περιπτώσεις δεν χρειάζεται καν σεταρισμα, βρίσκει αυτόματα τις ρυθμίσεις.

  6. #51
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν λέω αυτό ! Εγώ απλά λέω μακριά από webmail emails !!!! Αυτό λέω ...
    Τώρα αν θα στήσεις Server δικό σου με 100 Ευρώ τον χρόνο ή αν θα έχεις το email του παρόχου σου ή οτιδήποτε άλλο είναι θέμα του καθενός το πως θα το κάνει !!!

    Δεν κολλάω απαραίτητα σε αυτό !...
    Ερώτηση: το gmail στημένο μέσω POP3/IMAP σε mail client είναι εντάξει, σύμφωνα με τα παραπάνω;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό μου αρέσει, για της επαφές εκείνο, για το ημερολόγιο το άλλο, για το email τι να βάλουμε;
    Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Έχεις τον "καθαρόαιμο" mail client που κάνει μόνο αυτό και τίποτε άλλο και μετά αν χρειάζεσαι επιπλέον λειτουργίες παίζεις με τα lego add-ons. Όσο χρησιμοποιούσα mail client (μέχρι και το 2011 δηλαδή...), είχα το ίδιο στήσιμο: Thunderbird με add-ons για gmail contacts sync και Lightning για gmail calendar.
    Ανυπόγραφος

  7. #52
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση: το gmail στημένο μέσω POP3/IMAP σε mail client είναι εντάξει, σύμφωνα με τα παραπάνω;



    Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Έχεις τον "καθαρόαιμο" mail client που κάνει μόνο αυτό και τίποτε άλλο και μετά αν χρειάζεσαι επιπλέον λειτουργίες παίζεις με τα lego add-ons. Όσο χρησιμοποιούσα mail client (μέχρι και το 2011 δηλαδή...), είχα το ίδιο στήσιμο: Thunderbird με add-ons για gmail contacts sync και Lightning για gmail calendar.
    Και βέβαια όχι .... φίλε μου !!! Το πρόβλημα με αυτά που λέω δεν είναι το όμορφο Web περιβάλλον αλλά το γεγονός ότι το mail μέχρι να το κατεβάσεις μένει στους server της Google ή για να στείλεις περνάει μέσα από τον server της Google !

    Είναι γνωστό ειδικά στην Google ότι και εδώ και καιρό η Gogle επεμβαίνει στην αλληλογραφία του χρήσης για να λόγους marketing αναλύοντας το περιεχόμενο που έχεις ...ώστε να π.χ να σου προτείνει κατάλληλες διαφημίσεις,.... Αν θυμάμαι σωστά στους όρους χρήσης της υπηρεσίας είναι γραμμένο και το αποδέχεσαι για το καλό σου πάντα έτσι !

    Ο καθένας πράττει όπως θέλει !

  8. #53
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.525
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και βέβαια όχι .... φίλε μου !!! Το πρόβλημα με αυτά που λέω δεν είναι το όμορφο Web περιβάλλον αλλά το γεγονός ότι το mail μέχρι να το κατεβάσεις μένει στους server της Google ή για να στείλεις περνάει μέσα από τον server της Google !

    Είναι γνωστό ειδικά στην Google ότι και εδώ και καιρό η Gogle επεμβαίνει στην αλληλογραφία του χρήσης για να λόγους marketing αναλύοντας το περιεχόμενο που έχεις ...ώστε να π.χ να σου προτείνει κατάλληλες διαφημίσεις,.... Αν θυμάμαι σωστά στους όρους χρήσης της υπηρεσίας είναι γραμμένο και το αποδέχεσαι για το καλό σου πάντα έτσι !

    Ο καθένας πράττει όπως θέλει !
    Δεν έχω να κρύψω τίποτα
    Θέλω το καλό μου!
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  9. #54
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και βέβαια όχι .... φίλε μου !!! Το πρόβλημα με αυτά που λέω δεν είναι το όμορφο Web περιβάλλον αλλά το γεγονός ότι το mail μέχρι να το κατεβάσεις μένει στους server της Google ή για να στείλεις περνάει μέσα από τον server της Google !

    Είναι γνωστό ειδικά στην Google ότι και εδώ και καιρό η Gogle επεμβαίνει στην αλληλογραφία του χρήσης για να λόγους marketing αναλύοντας το περιεχόμενο που έχεις ...ώστε να π.χ να σου προτείνει κατάλληλες διαφημίσεις,.... Αν θυμάμαι σωστά στους όρους χρήσης της υπηρεσίας είναι γραμμένο και το αποδέχεσαι για το καλό σου πάντα έτσι !

    Ο καθένας πράττει όπως θέλει !
    Άρα λοιπόν λες ότι αν το email μένει σε κάποιο server μέχρι να το κατεβάσεις στον υπολογιστή σου υπάρχει πρόβλημα. Οπότε καλύτερα να έχεις το δικό σου mail server για να μην έχεις αυτό το πρόβλημα. Σωστά;
    Ανυπόγραφος

  10. #55
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και βέβαια όχι .... φίλε μου !!! Το πρόβλημα με αυτά που λέω δεν είναι το όμορφο Web περιβάλλον αλλά το γεγονός ότι το mail μέχρι να το κατεβάσεις μένει στους server της Google ή για να στείλεις περνάει μέσα από τον server της Google !

    Είναι γνωστό ειδικά στην Google ότι και εδώ και καιρό η Gogle επεμβαίνει στην αλληλογραφία του χρήσης για να λόγους marketing αναλύοντας το περιεχόμενο που έχεις ...ώστε να π.χ να σου προτείνει κατάλληλες διαφημίσεις,.... Αν θυμάμαι σωστά στους όρους χρήσης της υπηρεσίας είναι γραμμένο και το αποδέχεσαι για το καλό σου πάντα έτσι !

    Ο καθένας πράττει όπως θέλει !
    Πάντως από τα τρία οικοσυστήματα που γνωρίζω (google, apple, ms) μακράν πιό έντιμο, όπως εγώ αντιλαμβάνομαι την εντιμότητα, είναι της google.

    Αν θέλεις με ένα ταμπλετάκι, μονίμως ανοικτό, με το κατάλληλο mail client μπορείς να κατεβάζεις τα mail στο ταμπλετ και με το delete mails on server, να τα διαγράφεις από το σερβερ
    Αν νομίζεις ότι έκανες κάτι, πράγματι έκανες, μιά τρύπα στο νερό.

  11. #56
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Επειδή αναφέρθηκε το gcontacts sync. Ναι μεν έχω παραδωσει τα πάντα στη Google αλλά ρε αδερφέ δε θέλω και άλλο βραχνά πάνω από το κεφάλι μου. Ξέρω πως ο συγχρονισμός είναι θέμα της Google για να προωθήσει τα δικά της προϊόντα. Οπότε προτιμώ και εγώ τη web λύση για να τα έχω όμορφα και ωραία.

    Και επειδή ποτέ δεν ξέρω τι bug προκειτε να συναντήσω αποφεύγω κάθε είδους συγχρονισμό πλην των επίσημων. Τουλάχιστον η Google και η Microsoft δεν πρόκειται ποτέ να διαγράψουν δεδομένα σου.

  12. #57
    Εγγραφή
    02-05-2012
    Μηνύματα
    530
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Κριμα γιατι το χρησιμοποιω κανα χρονο περιπου και εχω συνδεσει 3 mail και ειναι solid.
    The best thing about UDP jokes is that I don't care if you get them or not

    If you can't explain it simply, you don't understand it well enough

  13. #58
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω να κρύψω τίποτα
    Θέλω το καλό μου!
    Ok Then !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα λοιπόν λες ότι αν το email μένει σε κάποιο server μέχρι να το κατεβάσεις στον υπολογιστή σου υπάρχει πρόβλημα. Οπότε καλύτερα να έχεις το δικό σου mail server για να μην έχεις αυτό το πρόβλημα. Σωστά;
    Όχι απαραίτητα δικό σου ! Απλά κάπου που είσαι σίγουρος ότι δεν περνάνε από όποια είδους "επεξεργασία" όπως και αν ορίζετε αυτή !
    Κοίτα αν το δείς πραγματικά ναι ... κάτι που είναι ελεγχόμενο από σένα είναι 100% θεωρείτε και ασφαλές ! Όμως πρακτικά πόσοι μπορούν να το έχουν αυτό ..?
    Μόνο οι σχετικοί με το θέμα !!!

    Θεωρώ όμως ότι και ο ΟΤΕ/Forthnet...κ.τ.λ.π είναι σχετικά ασφαλής.... η εταιρίες π.χ ελληνικές που κάνουν αυτή την δουλειά για λογαριασμό εταιριών !!
    Ακόμα και δωρεάν ελληνικά μπορεί να υπάρχουν που δεν τα ξέρω για να τα αναφέρω....

    Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να το πετύχεις .... αρκεί να έχεις λίγο την διάθεση να ξεκολλήσεις από την εύκολη λύση του gmail/yahoo...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως από τα τρία οικοσυστήματα που γνωρίζω (google, apple, ms) μακράν πιό έντιμο, όπως εγώ αντιλαμβάνομαι την εντιμότητα, είναι της google.

    Αν θέλεις με ένα ταμπλετάκι, μονίμως ανοικτό, με το κατάλληλο mail client μπορείς να κατεβάζεις τα mail στο ταμπλετ και με το delete mails on server, να τα διαγράφεις από το σερβερ
    Αν νομίζεις ότι έκανες κάτι, πράγματι έκανες, μιά τρύπα στο νερό.
    Μαζί σου είμαι σε αυτό ! Το ότι το έσβησες το email δεν λέει κάτι ... Και μπου ξέρω εγώ ότι στην παραλαβή δεν το κάνει επεξεργασία....

  14. #59
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok Then !

    - - - Updated - - -



    Όχι απαραίτητα δικό σου ! Απλά κάπου που είσαι σίγουρος ότι δεν περνάνε από όποια είδους "επεξεργασία" όπως και αν ορίζετε αυτή !
    Κοίτα αν το δείς πραγματικά ναι ... κάτι που είναι ελεγχόμενο από σένα είναι 100% θεωρείτε και ασφαλές ! Όμως πρακτικά πόσοι μπορούν να το έχουν αυτό ..?
    Μόνο οι σχετικοί με το θέμα !!!

    Θεωρώ όμως ότι και ο ΟΤΕ/Forthnet...κ.τ.λ.π είναι σχετικά ασφαλής.... η εταιρίες π.χ ελληνικές που κάνουν αυτή την δουλειά για λογαριασμό εταιριών !!
    Ακόμα και δωρεάν ελληνικά μπορεί να υπάρχουν που δεν τα ξέρω για να τα αναφέρω....

    Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να το πετύχεις .... αρκεί να έχεις λίγο την διάθεση να ξεκολλήσεις από την εύκολη λύση του gmail/yahoo...

    - - - Updated - - -



    Μαζί σου είμαι σε αυτό ! Το ότι το έσβησες το email δεν λέει κάτι ... Και μπου ξέρω εγώ ότι στην παραλαβή δεν το κάνει επεξεργασία....
    απο τη στιγμη που με αυτον που επικοινωνεις χρησιμοποιει Gmail, yahoo hotmail etc οτι και να χρησιμοποιείς εσυ η επικοινωνία σας μπορει να επεξεργαστει εκτος και αν χρησιμοποιείτε καποια υλοποίηση τύπου gnupg

  15. #60
    Εγγραφή
    06-10-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό μου αρέσει, για της επαφές εκείνο, για το ημερολόγιο το άλλο, για το email τι να βάλουμε;
    Ε καλα δεν γινεται να εχει για ολους τους mail providers λυση απο τη μανα του.

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-15, 16:01
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-15, 16:42
  3. Θα υπάρξει κάποια "rev.2" για την gtx970, που να διορθώνει το θέμα της μνήμης;
    Από petran_18 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-15, 01:01
  4. Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-15, 16:01
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-15, 22:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας