Σελ. 23 από 152 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 2270
  1. #331
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολοκληρωτισμός είναι και ο κομμουνισμός και έχουμε μια χαρά ιστορία να βλέπουμε το τι συνέβει.
    Ανισσότητες, ρουσφέτια και όχι μόνο.

    Δεν υπάρχει η τέλεια κοσμοθεωρία.
    Ευρωπαίε φορολογούμενε αν αποκηρύξω τον κομμουνισμό και ολα τα συμπαρομαρτούντα θα με στηρίξεις για ευρωεπιτροπο τώρα που εχω ρεύμα;

  2. #332
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευρωπαίε φορολογούμενε αν αποκηρύξω τον κομμουνισμό και ολα τα συμπαρομαρτούντα θα με στηρίξεις για ευρωεπιτροπο τώρα που εχω ρεύμα;
    Μπα... μέχρι γιατρό στη Σουηδία σε βλέπω...
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  3. #333
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Θα έχετε νέα ευκαιρία να αποδείξετε ότι ο Σοσιαλισμός μπορεί να λειτουργήσει, αν πάνε όλα καλά στο UK και βγάλουν τον Ιερεμία πρωθυπουργό.
    Εντός ΕΕ θα μπορούσε να κάνει πολύ λίγα, καμία αύξηση στους μισθούς, μερικές νέες κατοικίες για φτωχούς, και άλλα τέτοια hipster.
    Εκτός ΕΕ μπορεί να κάνει την Βρετανία σοσιαλιστικό παράδεισο.
    Του το εύχομαι.

  4. #334
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έχετε νέα ευκαιρία να αποδείξετε ότι ο Σοσιαλισμός μπορεί να λειτουργήσει, αν πάνε όλα καλά στο UK και βγάλουν τον Ιερεμία πρωθυπουργό.
    Εντός ΕΕ θα μπορούσε να κάνει πολύ λίγα, καμία αύξηση στους μισθούς, μερικές νέες κατοικίες για φτωχούς, και άλλα τέτοια hipster.
    Εκτός ΕΕ μπορεί να κάνει την Βρετανία σοσιαλιστικό παράδεισο.
    Του το εύχομαι.
    Πότε βρε, σε 4 χρόνια
    Πάντως ο σοσιαλιστικός παράδεισος υπάρχει και είναι στα βόρεια της Ευρώπης - με ή χωρίς ΕΕ.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  5. #335
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Σιγά μην περιμένουμε τον Τζέρεμυ. Θα ρίξουμε την ΕΕ από τα μέσα ρε. Δούρειος Ίππος
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  6. #336
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ο Εμανουέλ Μακρόν κι ο «καπιταλισμός 3.0»
    http://www.naftemporiki.gr/story/134...apitalismos-30

  7. #337
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παροτι οι κατευθυνομενοι κυκλοι του υποκοσμου και της αποδομησης των εθνων και του χριστιανισμου, δεν χανουν ευκαιρια να τον λοιδωρουν,
    αξιζουν ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον Ουγγρο πρωθυπουργο, που δειχνει το δρομο της αντιστασης,
    στην πολτοποιηση των εθνων μεσω του 'πολυπολιτισμου', σε βαρος της χριστιανικης θρησκειας βεβαιως βεβαιως....

    Όρμπαν: Χτίζουμε μια χριστιανική δημοκρατία δεν θα παραδώσουμε τη χώρα στους ξένους
    http://www.kathimerini.gr/962409/art...a-stoys-3enoys

  8. #338
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παροτι οι κατευθυνομενοι κυκλοι του υποκοσμου και της αποδομησης των εθνων και του χριστιανισμου, δεν χανουν ευκαιρια να τον λοιδωρουν,
    αξιζουν ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον Ουγγρο πρωθυπουργο, που δειχνει το δρομο της αντιστασης,
    στην πολτοποιηση των εθνων μεσω του 'πολυπολιτισμου', σε βαρος της χριστιανικης θρησκειας βεβαιως βεβαιως....

    Όρμπαν: Χτίζουμε μια χριστιανική δημοκρατία δεν θα παραδώσουμε τη χώρα στους ξένους
    http://www.kathimerini.gr/962409/art...a-stoys-3enoys
    ε ναι... το "αγαπάτε αλλήλους" δεν συμπεριλαμβάνει τους ξένους...

    πως το είχε πει ο Γκάντι να δεις...
    " Μ’ αρέσει ο Χριστός σας. Δεν μ’ αρέσουν οι χριστιανοί σας. Οι χριστιανοί σας είναι τόσο διαφορετικοί από τον Χριστό."

  9. #339
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    αλλήλους εννοούν "μεταξύ μας".
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  10. #340
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παροτι οι κατευθυνομενοι κυκλοι του υποκοσμου και της αποδομησης των εθνων και του χριστιανισμου, δεν χανουν ευκαιρια να τον λοιδωρουν,
    αξιζουν ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον Ουγγρο πρωθυπουργο, που δειχνει το δρομο της αντιστασης,
    στην πολτοποιηση των εθνων μεσω του 'πολυπολιτισμου', σε βαρος της χριστιανικης θρησκειας βεβαιως βεβαιως....

    Όρμπαν: Χτίζουμε μια χριστιανική δημοκρατία δεν θα παραδώσουμε τη χώρα στους ξένους
    http://www.kathimerini.gr/962409/art...a-stoys-3enoys
    Ο Όρμπαν είναι αντίθετος στην πολτοποίηση των εθνών, αλλά δεν θα τον χάλαγε να πολτοποιηθούν κεφάλια μεταναστών και λοιπών σκουρόχρωμων.

    Ντροπή...

  11. #341
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Δεν βλέπω κινητικότητα μετά τη διαρροή του εγγράφου της "διαπραγμάτευσης" μεταξύ Λέγκας και 5 Αστέρων.....περιέχει αρκετά σοβαρές πολιτικές για το μέλλον της ΕΕ.

    Η εγκυρότητα του δεν αμφισβητήθηκε αλλά το αποκάλεσαν "αρχαίο" (είναι 2 ημερών )


  12. #342
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βλέπω κινητικότητα μετά τη διαρροή του εγγράφου της "διαπραγμάτευσης" μεταξύ Λέγκας και 5 Αστέρων.....περιέχει αρκετά σοβαρές πολιτικές για το μέλλον της ΕΕ.

    Η εγκυρότητα του δεν αμφισβητήθηκε αλλά το αποκάλεσαν "αρχαίο" (είναι 2 ημερών )
    Aναφέρθηκα σε άλλο νήμα... Το ξαναλέω ότι το βλέπω χαιρέκακα (αν και σίγουρα το κόστος θα είναι τεράστιο πρωτίστως για την Ελλάδα) έτσι και υποψιαστώ ότι θα αρχίσουν "διαπραγματεύσεις" και "δημιουργική ασάφεια" με Ιταλία.

    Η δική μου πρόβλεψη είναι ότι οι ιταλοί ακροδεξιοί θα καταπιούν ότι τους δώσουν οι Ευρωπαίοι και θα το γυρίσουν σε αντιμεταναστευτικά πογκρόμ για τους χαχόλους. Άλλωστε, βλέπουμε ότι σε κάτι τέτοια πογκρόμ η ΕΕ θα ψιθυρίσει τίποτε καταδικαστικό (και λόττο) και θα το γυρίσει τσάμικο.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #343
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aναφέρθηκα σε άλλο νήμα... Το ξαναλέω ότι το βλέπω χαιρέκακα (αν και σίγουρα το κόστος θα είναι τεράστιο πρωτίστως για την Ελλάδα) έτσι και υποψιαστώ ότι θα αρχίσουν "διαπραγματεύσεις" και "δημιουργική ασάφεια" με Ιταλία.

    Η δική μου πρόβλεψη είναι ότι οι ιταλοί ακροδεξιοί θα καταπιούν ότι τους δώσουν οι Ευρωπαίοι και θα το γυρίσουν σε αντιμεταναστευτικά πογκρόμ για τους χαχόλους. Άλλωστε, βλέπουμε ότι σε κάτι τέτοια πογκρόμ η ΕΕ θα ψιθυρίσει τίποτε καταδικαστικό (και λόττο) και θα το γυρίσει τσάμικο.
    Δεν τολμώ προβλέψεις να πω την αλήθεια.

    Σίγουρα τέτοια λαϊκίστικα κόμματα (και δη ιταλικά) δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη για καμία συνέπεια λόγων και πράξεων αλλά το μέγεθος της Ιταλίας και μόνο κάνει το παιχνίδι πολύ σοβαρό. Πάντως σε αυτό που λες περί μεταναστών ήδη νομίζω συμφώνησαν ότι το υπουργείο εσωτερικών το έχει η Λέγκα με ό,τι συνεπάγεται αυτό.

    Προσωπικά δεν ξέρω πως το βλέπω. Από τη μία αντιλαμβάνομαι τι σημαίνει η έναρξη διάλυσης του ευρώ και το κόστος αυτής....από την άλλη έχω πειστεί ότι απλά δεν πρόκειται να επιβιώσει (χωρίς να κάνω κρίση θετική ή αρνητική) οπότε γιατί να καθυστερεί το (κατ' εμέ) αναπόφευκτο.


  14. #344
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τολμώ προβλέψεις να πω την αλήθεια.

    Σίγουρα τέτοια λαϊκίστικα κόμματα (και δη ιταλικά) δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη για καμία συνέπεια λόγων και πράξεων αλλά το μέγεθος της Ιταλίας και μόνο κάνει το παιχνίδι πολύ σοβαρό. Πάντως σε αυτό που λες περί μεταναστών ήδη νομίζω συμφώνησαν ότι το υπουργείο εσωτερικών το έχει η Λέγκα με ό,τι συνεπάγεται αυτό.

    Προσωπικά δεν ξέρω πως το βλέπω. Από τη μία αντιλαμβάνομαι τι σημαίνει η έναρξη διάλυσης του ευρώ και το κόστος αυτής....από την άλλη έχω πειστεί ότι απλά δεν πρόκειται να επιβιώσει (χωρίς να κάνω κρίση θετική ή αρνητική) οπότε γιατί να καθυστερεί το (κατ' εμέ) αναπόφευκτο.
    Δεν ξέρω ούτε εγώ αλλά θεωρώ ότι οι ακροδεξιοί στην Ιταλία δεν θα το τραβήξουν το σχοινί. Ήδη έπεσε ελαφρώς ξύλο στα ιταλικά ομόλογα και έφτασαν στο 2%, δεν νομίζω ότι τους παίρνει ή θέλουν να μπούνε σε μία διελκυστίνδα.

    Αυτά βέβαια τα γράφω φραπεδολογώντας μιας και κανείς δεν ξέρει. Το μόνο βέβαιο είναι ότι μία ανεξέλεγκτη κατάρρευση €ζώνης ή μία σοβαρή διαταραχή αυτής δεδομένου του μεγέθους της Ιταλίας όπως σωστά επισημαίνεις θα σημάνει δεινά για την Ελλάδα.

    Αν είναι να το διαλύσουν το μαγαζί, ας το κάνουν τουλάχιστον οργανωμένα, όσο μπορεί να γίνει. Αν με έναυσμα τις παπάτζες των ακροδεξιών στην Ιταλία ξεκινήσει ντόμινο τότε καήκαμε σαν Ελλάδα (και όχι μόνο αλλά η Ελλάδα είναι η περισσότερο ευπαθής χώρα)
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #345
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω ούτε εγώ αλλά θεωρώ ότι οι ακροδεξιοί στην Ιταλία δεν θα το τραβήξουν το σχοινί. Ήδη έπεσε ελαφρώς ξύλο στα ιταλικά ομόλογα και έφτασαν στο 2%, δεν νομίζω ότι τους παίρνει ή θέλουν να μπούνε σε μία διελκυστίνδα.

    Αυτά βέβαια τα γράφω φραπεδολογώντας μιας και κανείς δεν ξέρει. Το μόνο βέβαιο είναι ότι μία ανεξέλεγκτη κατάρρευση €ζώνης ή μία σοβαρή διαταραχή αυτής δεδομένου του μεγέθους της Ιταλίας όπως σωστά επισημαίνεις θα σημάνει δεινά για την Ελλάδα.

    Αν είναι να το διαλύσουν το μαγαζί, ας το κάνουν τουλάχιστον οργανωμένα, όσο μπορεί να γίνει. Αν με έναυσμα τις παπάτζες των ακροδεξιών στην Ιταλία ξεκινήσει ντόμινο τότε καήκαμε σαν Ελλάδα (και όχι μόνο αλλά η Ελλάδα είναι η περισσότερο ευπαθής χώρα)
    Pop νομίζω ότι κατασκευάσματα (ενώσεις, συμφωνίες όπως και να το πούμε) σαν την ευρωζώνη δεν διαλύονται οργανωμένα.....

    Επίσης δεν θεωρώ ότι μια Λέγκα μπορεί να το διαλύσει. Άποψη μου (όπως και με τον Trump και το Brexit) είναι ότι τέτοια μορφώματα "πολιτικοί" κτλ είναι απλά η συνέπεια ενός βαθύτερου προβλήματος.

    Τέλος πάντων θα δούμε.


Σελ. 23 από 152 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-15, 11:21
  2. Μηνύματα: 127
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-15, 14:07
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-15, 18:08
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-14, 00:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας