Χαιρετώ.
Ανοίγοντας σήμερα το qbitorrent,μου έβγαλε παράθυρο ότι θέλει αναβάθμιση σε 3.3.1.Πήγα λοιπόν να την κάνω,και από τη μιά,δεν μπορούσε να προχωρήσει,κόλλαγε,οπότε αναγκάστηκα και έκανα ρισταρτ,για να διώξω το πρόγραμμα,γιατί αλλοιώς δε φεύγει από μόνο του.
Δηλαδή,έτσι και κλείσω το πρόγραμμα αυτό,και μετά πάω να κλείσω και τον υπολογιστή,αυτός δεν κλείνει,και μου βγάζει να περιμένω πρώτα, το κλείσιμο του προγράμματος,κάτι που κρατάει 5 λεπτά,οπότε αναγκάζομαι και πατάω από κάτω,που γράφει να τον κλείσει υποχρεωτικά.
Κατάφερα τελικά να περάσω την αναβάθμιση,και βλέπω με λύπη ότι έχει κάνει πολύ μπέρδεμα τώρα στην προβολή των αρχείων που υπήρχαν.Δηλαδή,έχει πάρει αρχεία που είχαν κατέβει,και βρίσκονταν στην ομάδα κατεβασμένα,(completed) ,και τα έχει βάλει σ΄αυτά που είναι για κατέβασμα,(downloading) και έχουν εν μέρει μόνον κατέβει,χρωματίζοντας τα τώρα πράσινα.
Συμπέρασμα.
Πρώτον,γιατί δεν κλείνει κανονικά το πρόγραμμα,έτσι και θέλω να κλείσω τον υπολογιστή,και πρέπει να πατήσω στο υποχρεωτικό κλείσιμο,κάτι που δε συνέβαινε παλαιότερα,και δεύτερον,τι μπορώ να κάνω για να βάλω τα πράσινα αρχεία στη σωστή τους θέση,δηλαδή στα completed;