Σελ. 60 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 4050555859606162657080 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 886-900 από 2010
  1. #886
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Σε 7590 που αγόρασα πρόσφατα από το Γερμανό, η επιλογή Cosmote VDSL υπάρχει και συνδέεται χωρίς να χρειαστεί να δώσω credentials. Δεν ξέρω για την τηλεφωνία γιατί είμαι ακόμη σε PSTN.

  2. #887
    Εγγραφή
    16-02-2016
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα προσπαθώ να συνδέσω ένα tp link9980 μπροστά και ένα speedport plus μόνο για voip. Σε speedport entry 2i ακολουθώντας το οδηγό( που ανέβασε ο jkoukos) που φαίνεται παρακάτω τα κατάφερα αλλά στο speedport plus λόγω διαφορετικού προφίλ δεν μπόρεσα να βρώ τις αντίστοιχες ρυθμίσεις. Κάποια βοήθεια παρακαλώ όποιος μπορεί!

    1. Πάμε στο Internet > WAN > DSL Connection και σβήνουμε όλα τα προφίλ που έχει.(δεν μπορώ να βρώ που έχει κάδο για να το σβήσω)

    2. Δημιουργούμε νέο προφίλ Connection (με ότι όνομα θέλεις), που απαραίτητα πρέπει να έχει στο "Link Type" την επιλογή ΙΡ, με DHCP.(αυτό δεν μπόρεσα να βρώ που το έχει)

    3. Πάμε Security > Local Service Control > LAN > IPv4, φτιάχνουμε ένα προφίλ στο Local Service Control και το ενεργοποιούμε. .(αυτό δεν μπόρεσα να βρώ που το έχει)

    4.Πάμε Security > Local Service Control > LAN > IPv4, φτιάχνουμε ένα προφίλ στο Local Service Control και το ενεργοποιούμε( δεν μπόρεσα ούτε αυτό να το βρώ)

    5. Πάμε Local Network > LAN > IPv4 > DHCP server και βάζεις αυτό δεν μπόρεσα να βρώ που το έχει επίσης)

  3. #888
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η συγκεκριμένη βλέπω ότι υπάρχει ανεξάρτητα από το τι connection θα επιλέξεις από κάτω.
    Άρα να υποθέσω ότι δεν παίζει ρόλο αν θα βάλεις το fritz απευθείας στην dsl γραμμή ή πίσω από άλλο ρούτερ;
    Το συγκεκριμένο μπορεί να εμφανίζεται πάντα αλλά η χρήση του κυρίως είναι στην περίπτωση που λειτουργεί συνδεδεμένο στην γραμμή ως κύριο modem/router.
    Μέσα στο firmware έχουν περάσει τις απαραίτητες ρυθμίσεις κι επιλογές για το TR-069 με όσους παρόχους έχουν έρθει σε συμφωνία και μπορούμε να τους επιλέξουμε από την λίστα.
    Αυτό γίνεται και με την Cosmote (στο beta και αργότερα στο κανονικό) κι έτσι δουλεύουν όλα αυτόματα, σαν να ήταν η συσκευή του παρόχου και μας την είχε δώσει με χρησιδάνειο.

    Έχει δηλώσει η AVM ότι αναβάθμιση σε FritzOS 7 θα πάρουν τα 7490 και 7590. Κανένα άλλο παλαιότερο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από avarelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος καλό, όλα καλά.
    Δεν κατάλαβα καλά. Υπήρχε πρόβλημα στο TR-069 ή θέμα με την τηλεφωνία;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από avarelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το 7490 και το 7590, τα οποία ήδη εμπεριέχονται στα υποστηριζόμενα router στη σελίδα της cosmote.
    Πριν λίγους μήνες κάποια μέλη ενημέρωσαν ότι η Cosmote σκέφτεται να δίνει σε μερικές συνδέσεις τα 7490-7590. Αργότερα εμφανίσθηκαν οι οδηγίες γι' αυτά τα μοντέλα στην ιστοσελίδα της και πουλά το 7590, που λειτουργεί κατευθείαν τραβώντας αυτόματα όλα τα στοιχεία.

    Πριν λίγες μέρες ήρθε τεχνικός στο σπίτι για να παραδώσει το Oxygen σε αντικατάσταση του Speedport W724V, καθώς ήθελα CPE με θύρα S0.
    Σε σχετική κουβέντα μου ανέφερε (δεν γνωρίζω αν όντως ισχύει) ότι πολλά καταστήματα delivery είχαν ISDN PBX και χρησιμοποιούσαν διάφορα μοντέλα Fritz για την σύνδεση τους. Με την αλλαγή σε VoIP είχαν φυσικά θέμα και πίεσαν τον ΟΤΕ (χαρακτηριστικά μου ανέφερε ότι κάποιοι είχαν άκρη σε κορυφαίο στέλεχος) για εξεύρεση λύσης.
    Εν τέλη φτιάχθηκαν οι ρυθμίσεις και περάστηκαν στο κατάλληλο αρχείο των συσκευών (οποιοσδήποτε μπορεί να το κάνει, αρκεί να γνωρίζει τι πρέπει να ορίσει). Προφανώς ο ΟΤΕ ήρθε σε συμφωνία με την AVM (δεν γίνεται διαφορετικά) κι έτσι θα έχουμε στο μέλλον τις επιλογές μέσα από το original firmware.

  4. #889
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΟΡΩΠΙΟΥ
    Router
    Fritz!Box Fon WLAN 7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κατάλαβα καλά. Υπήρχε πρόβλημα στο TR-069 ή θέμα με την τηλεφωνία;
    Από Cosmote μου είπαν πως δεν συγχρόνισε η τηλεφωνία.

    Επειδή εχθές «βιάστηκα» να δηλώσω το όλα καλά, μέχρι στιγμής έχουν καταφέρει να μου δηλώσουν το ένα από τα 2 νούμερα που έχω.
    Πριν γυρίσω σε ευρυζωνικό είχα isdn με 2 νούμερα (MSN)
    Όταν καλείς το 2ο νούμερο χτυπάει κανονικά το τηλέφωνο, απλά δεν έχω την δυνατότητα να το χρησιμοποιήσω στις συσκευές μου όπως θα ήθελα.

    Μου είπαν πως θα το δουν και θα επανέρθουν.
    Περιμένω.

  5. #890
    Εγγραφή
    06-02-2011
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έχω το Fritz 7490.
    Έστειλα 2 email,
    στο support@otebusiness.gr, ζητώντας τους κωδικούς VoIP.
    Δεν μου απάντησαν.
    Προφανώς δεν θα τους δώσουν.

  6. #891
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.346
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συγκεκριμένο μπορεί να εμφανίζεται πάντα αλλά η χρήση του κυρίως είναι στην περίπτωση που λειτουργεί συνδεδεμένο στην γραμμή ως κύριο modem/router.
    Μέσα στο firmware έχουν περάσει τις απαραίτητες ρυθμίσεις κι επιλογές για το TR-069 με όσους παρόχους έχουν έρθει σε συμφωνία και μπορούμε να τους επιλέξουμε από την λίστα.
    Αυτό γίνεται και με την Cosmote (στο beta και αργότερα στο κανονικό) κι έτσι δουλεύουν όλα αυτόματα, σαν να ήταν η συσκευή του παρόχου και μας την είχε δώσει με χρησιδάνειο.

    Έχει δηλώσει η AVM ότι αναβάθμιση σε FritzOS 7 θα πάρουν τα 7490 και 7590. Κανένα άλλο παλαιότερο.
    Δεν νομίζω να μην μπορεί να παίξει σωστά πίσω από άλλο ρούτερ.
    Εννοείται ότι θα πρέπει να κάνεις και τις αντίστοιχες δηλώσεις στο ρούτερ σου για το 069 (άνοιγμα πόρτας κλπ).
    Από fw... ο ΟΤΕ δίνει το ίδιο αυτούσιο με αυτό της avm ή κάποιο άλλο τροποποιημένο;
    Στη σελίδα τους δεν βλέπω κάτι.

    Θα κοιτάξω να χτυπήσω ένα 7490 από ebay...
    Κάτι μου λέει ότι θα έχουμε έλλειψη στα συγκεκριμένα μοντέλα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #892
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΟΡΩΠΙΟΥ
    Router
    Fritz!Box Fon WLAN 7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmpu94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω το Fritz 7490.
    Έστειλα 2 email,
    στο support@otebusiness.gr, ζητώντας τους κωδικούς VoIP.
    Δεν μου απάντησαν.
    Προφανώς δεν θα τους δώσουν.
    Έφτασα και εγώ πολύ ψηλά στο οργανόγραμμα, αλλά η απόφασή να μην τους δίνουν πια τηρείται πολύ αυστηρά.

    Αν βάλεις τo Labor Firmware, αρκεί να ξέρεις και γερμανικά, διότι πολλά δεν έχουν μεταφραστεί ακόμα, νομίζω πως σε όποιο κόλλημα θα σε βοηθήσουν.

  8. #893
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από avarelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από Cosmote μου είπαν πως δεν συγχρόνισε η τηλεφωνία.
    ...
    Μου είπαν πως θα το δουν και θα επανέρθουν.
    Άρα τελικά το TR-069 δουλεύει σωστά και συσκευή παίρνει αυτόματα όλα τα απαιτούμενα στοιχεία και απλά έπεσες σε περίπτωση δυσλειτουργίας στο κέντρο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmpu94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έστειλα 2 email,
    ...
    Δεν μου απάντησαν.
    Προφανώς δεν θα τους δώσουν.
    4 email έστειλα (και μέσον έβαλα) αλλά δεν πήρα καμία απάντηση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω να μην μπορεί να παίξει σωστά πίσω από άλλο ρούτερ.
    Εννοείται ότι θα πρέπει να κάνεις και τις αντίστοιχες δηλώσεις στο ρούτερ σου για το 069 (άνοιγμα πόρτας κλπ).
    Από fw... ο ΟΤΕ δίνει το ίδιο αυτούσιο με αυτό της avm ή κάποιο άλλο τροποποιημένο;
    Στη σελίδα τους δεν βλέπω κάτι.

    Θα κοιτάξω να χτυπήσω ένα 7490 από ebay...
    Κάτι μου λέει ότι θα έχουμε έλλειψη στα συγκεκριμένα μοντέλα.
    Ναι, θα παίζει και πίσω από άλλο router, όπως το κάνουν τα Speedport και Oxygen. Απλά μέσα στη συσκευή πρέπει να περαστούν τα κατάλληλα στοιχεία του TR-069, που στα Fritz γίνεται στο αρχείο ρυθμίσεων.
    Νομίζω δεν χρειάζεται καμία πόρτα, αφού επικοινωνεί με κάποια ΙΡ του ΟΤΕ και συνδέεται στον ACS server με τα κατάλληλα credentials. Στο Speedport που τα βλέπεις όλα στο μενού (σε Oxygen και Fritz είναι κρυφό), εκτός του κωδικού, είναι κλειδωμένα και η επικοινωνία γίνεται ανά 6 ώρες.

    Απ' ότι είδα σε άλλο φόρουμ, το μενού είναι ακριβώς το ίδιο και χωρίς καμία αναφορά σε ΟΤΕ. Όπως έγραψα, μια απλή προσθήκη μερικών ρυθμίσεων είναι μέσα στο κατάλληλο αρχείο. Απλά προφανώς έγινε συμφωνία μεταξύ των 2 εταιρειών και πλέον δίδεται η επιλογή του παρόχου για να λειτουργήσει το TR-069.
    Αν γνωρίζαμε όλες τις απαιτήσεις σε ρυθμίσεις (τις γνωρίζουμε από τα Speedport) αλλά και τον κωδικό, τότε μπορούσαμε να το κάνουμε κι εμείς. Όπως π.χ. μπορούμε να τροποποιήσουμε το αρχείο με άλλες πόρτες, accounts κλπ.

    - - - Updated - - -

    Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον είναι αδύνατον να περάσουμε τον κωδικό αφού κανείς δεν φαίνεται διότι όλοι είναι hashed. Άρα μόνο με νέο firmware, γίνεται όπως το κάνει το Beta ή αυτό των 7590 του ΟΤΕ.
    Έλλειψη δεν θα το έλεγα σε 7490, υπάρχουν χιλιάδες στην Γερμανία. Αλλά μάλλον θα κρατηθεί ψηλά το κόστος αγορά τους.

  9. #894
    Εγγραφή
    06-02-2011
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τηλεφώνησα στο amy.gr
    Μου είπαν, να βάλω την beta, και factory reset, και θα δουλέψει.
    Εγώ ξέρω, ότι τα beta firmware, έχουν θέματα, οι γονείς μου είναι ηλικιωμένοι, αν δεν δουλέψει το τηλέφωνο έστω και μια φορά, θα έχω σοβαρό πρόβλημα
    και μπορεί να έχει bug στην σύνδεση στο internet.
    Τα παρατάω εδώ, σας ευχαριστώ για τις υποδείξεις.

  10. #895
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το έχεις γράψει πολλές φορές, οπότε μην το βάλεις αφού φοβάσαι.
    Το beta των Fritz δεν έχει καμία σχέση με το beta των κινητών android ή μάλλον άλλων ROM που χρησιμοποιείς.
    Στα Fritz το κύριο λειτουργικό παραμένει ατόφιο και ως beta θεωρούνται τυχόν έξτρα ρυθμίσεις και δυνατότητες. Μια τέτοια είναι και το TR-069 του ΟΤΕ.
    Όπως θα δεις σε προηγούμενο μήνυμα φίλου αλλά σε σε άλλο θέμα στο 7590, πολλοί το έχουν βάλει χωρίς κανένα θέμα. Αλλά επαναλαμβάνω, αν το φοβάσαι μείνε με το original αλλά χωρίς τηλεφωνία.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kipis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα προσπαθώ να συνδέσω ένα tp link9980 μπροστά και ένα speedport plus μόνο για voip. Σε speedport entry 2i ακολουθώντας το οδηγό( που ανέβασε ο jkoukos) που φαίνεται παρακάτω τα κατάφερα αλλά στο speedport plus λόγω διαφορετικού προφίλ δεν μπόρεσα να βρώ τις αντίστοιχες ρυθμίσεις. Κάποια βοήθεια παρακαλώ όποιος μπορεί!
    Οι οδηγίες αφορούν το Speedport Entry 2i. Εσύ αναφέρεσαι στο Speedport W724V που έχει παραπλήσιο μενού αλλά σε διαφορετικές θέσεις οι ρυθμίσεις. Δες εδώ.

  11. #896
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.346
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα τελικά το TR-069 δουλεύει σωστά και συσκευή παίρνει αυτόματα όλα τα απαιτούμενα στοιχεία και απλά έπεσες σε περίπτωση δυσλειτουργίας στο κέντρο.


    4 email έστειλα (και μέσον έβαλα) αλλά δεν πήρα καμία απάντηση.


    Ναι, θα παίζει και πίσω από άλλο router, όπως το κάνουν τα Speedport και Oxygen. Απλά μέσα στη συσκευή πρέπει να περαστούν τα κατάλληλα στοιχεία του TR-069, που στα Fritz γίνεται στο αρχείο ρυθμίσεων.
    Νομίζω δεν χρειάζεται καμία πόρτα, αφού επικοινωνεί με κάποια ΙΡ του ΟΤΕ και συνδέεται στον ACS server με τα κατάλληλα credentials. Στο Speedport που τα βλέπεις όλα στο μενού (σε Oxygen και Fritz είναι κρυφό), εκτός του κωδικού, είναι κλειδωμένα και η επικοινωνία γίνεται ανά 6 ώρες.

    Απ' ότι είδα σε άλλο φόρουμ, το μενού είναι ακριβώς το ίδιο και χωρίς καμία αναφορά σε ΟΤΕ. Όπως έγραψα, μια απλή προσθήκη μερικών ρυθμίσεων είναι μέσα στο κατάλληλο αρχείο. Απλά προφανώς έγινε συμφωνία μεταξύ των 2 εταιρειών και πλέον δίδεται η επιλογή του παρόχου για να λειτουργήσει το TR-069.
    Αν γνωρίζαμε όλες τις απαιτήσεις σε ρυθμίσεις (τις γνωρίζουμε από τα Speedport) αλλά και τον κωδικό, τότε μπορούσαμε να το κάνουμε κι εμείς. Όπως π.χ. μπορούμε να τροποποιήσουμε το αρχείο με άλλες πόρτες, accounts κλπ.

    - - - Updated - - -

    Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον είναι αδύνατον να περάσουμε τον κωδικό αφού κανείς δεν φαίνεται διότι όλοι είναι hashed. Άρα μόνο με νέο firmware, γίνεται όπως το κάνει το Beta ή αυτό των 7590 του ΟΤΕ.
    Έλλειψη δεν θα το έλεγα σε 7490, υπάρχουν χιλιάδες στην Γερμανία. Αλλά μάλλον θα κρατηθεί ψηλά το κόστος αγορά τους.
    Μέσω ebay για να έρθει Ελλάδα το βρήκα ~150ε.

    Για το TR που λες... όταν είχα το speedport πίσω από το ρούτερ χωρίς να ανοίξω πόρτα δεν μπορούσαν να το δούνε.
    Μπορεί να μπορεί να επικοινωνεί η συσκευή και να παίρνει ρυθμίσεις κλπ αλλά δεν μπορούν από έξω να έχουν πρόσβαση (πχ για αναβάθμιση fw κλπ) χωρίς να ανοιχτεί πόρτα.

    Οι ρυθμίσεις του TR δεν είναι έτοιμες;
    Πρέπει να περαστούν από τον χρήστη;
    Το αρχείο ρυθμίσεων που λες ποιο είναι;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #897
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Στα παπάκια μου αν μπορούν ή όχι να έχουν πρόσβαση απ' έξω (που είναι μία από τις λειτουργίες) ή να μου περάσουν χειροκίνητα αναβαθμίζεις και να πρέπει για τον λόγο αυτό να ανοίξω πόρτες. Εμένα μ' ενδιαφέρει να δουλεύει σωστά η συσκευή, να μπορεί να επικοινωνεί τακτικά με τον ASC server και να τραβά αυτόματα τις όποιες νέες ρυθμίσεις ή αναβαθμίσεις. Αυτή το κάνει μια χαρά και χωρίς άνοιγμα πόρτας.

    Οι ρυθμίσεις περνιούνται από την εταιρεία ή τον κατασκευαστή της συσκευής στο firmware. Από εκεί και πέρα, σε ανοικτό firmware μπορεί να τις περάσει και ο χρήστης, εφόσον έχει τα σωστά στοιχεία και credentials.Όμως στις συσκευές των παρόχων αυτά δεν είναι γνωστά ή το μενού είναι κρυφό.
    Στο Fritz έχεις δυνατότητα μέσω telnet/SSH να τροποποιήσεις το κατάλληλο αρχείο, εφόσον γνωρίζεις τα απαιτούμενα της Cosmote για το TR-069. Σκέφτηκα λοιπόν αρχικά ότι μπορεί να λειτουργήσει αλλά τελικά δεν γίνεται διότι ο απαιτούμενος κωδικός είναι hashed άρα λογικά δεν θα παίξει με απλή τροποποίηση του αρχείου.

  13. #898
    Εγγραφή
    06-02-2011
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τελικά ξαναπέρασα το beta firmware, έκανα factory reset, συνθεθηκε στο internet.
    Δεν μπορώ να προσθέσω την συσκευή.
    Γράφει fon 1 bysy
    Fon 2 busy
    Κάποια γνώμη?

  14. #899
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η τηλεφωνία συγχρόνισε; Αν όχι δες εδώ.

  15. #900
    Εγγραφή
    06-02-2011
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Στο account info γράφει, username : otenet@otenet.gr,, Kai password:****
    Στις ρυθμίσεις γράφει fon 1 busy, fon 2 busy, χωρίς να μπορούν να επιλεγούν, και έχει την επιλογή fon os, που είναι isdn, και δεν δουλεύει.
    Οι fon 1, fon 2 έξοδοι δεν είναι? Πρέπει να βάλω το τηλεφωνικό καλώδιο? Εγώ συνδέσω το σταθερό.
    Να στείλω email, στο support, όπως έκανε ο φίλος, για να συνχρονισουν την τηλεφωνία?

Σελ. 60 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 4050555859606162657080 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα μετά από Firmware Upgrade Asus Router
    Από johnys1 στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-16, 14:03
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-15, 21:35
  3. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-15, 22:40
  4. OTE Speedport W 724V Type Ci σε bridge mode με Asus RT-AC68U και FTP server
    Από mike1819 στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-15, 22:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας