Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 44
  1. #16
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Η Βόδιαfone ξέρει σε σε ποιόν ανήκει το κινητό ΛΕΝΑ 6946308193 ?
    Απο τις υψηλές χρεώσεις πόσο % πάει στην Βόδιαfone?

    PS: απο γνωστούς έμαθα ότι η Λένα είναι τρανς ή χημικιά ή κάτι. Τελικά τι ισχύει?

    Η όλη δουλειά με τις λένες και τις υψηλές χρεώσεις είναι νόμιμη?
    να ανοιξω και γω τέτοια επιχείριση μπας και βγάλω κάνα € για να πληρώσω τον ενφια ή ανάψω το αερόθερμο.

  2. #17
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο Τσακ Νόρις έστειλε μήνυμα στη Λένα και χρεώθηκε αυτή
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  3. #18
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο αναζητηση που εκανα στο google ειχε ξανα δημοσιευτει στις 27/06/2015 ο ιδιος αριθμος

    ποσο μου αρεσουν τα "προστατευτικα" δελτια τυπου αυτης της εταιρειας που αγαπαει τοσο τους συνδρομητες της

    αληθεια σε αυτη την εταιρεια δεν ξερουν τι σημαινει "φραγη" η "μπλοκαρισμα" , δεν μπορουν αν βρουν τον συνδρομητη τους και να τον συρουν στα δικαστηρια?

    γιατι το νουμερο 6946308193 (απο οτι δειχνει ειναι δικος τους συνδρομητης)
    Ειδες που τελικα καλα κανουν και βγαζουν ενημερωση, γιατι το έχασες...

    Τι σχεση εχει το νουμερο 6946308193???? και που το γραφει μεσα στο sms τι εγινε??
    Ποιον συνδρομητη τους να συρουν στα δικαστηρια?
    Χαμπαρι...

    Το λεει. sms από το νούμερo +16572521343 . Απο εκει ερχεται το νουμερο. Απο εξωτερικο. Ο κοσμος αν πατησει απαντηση, το κινητο τους θα απαντησει στον αριθμο του αποστολεα, τον αριθμο εξωτερικου που προφανως εχει υψηλη χρεωση, και οχι στον οποιον τυχαιο αριθμο γραφει μεσα το sms για να σε πιασει κοροιδο...


    Ας διαβαζουμε προσεκτικα πριν σχολιασουμε, ειδικα οταν το κανουν οσο πιο λιανα γινεται και παλι το χανουμε...

  4. #19
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Το καταλαβαίνουμε ότι το +16572521343 είναι αριθμός εξωτερικού και πιθανόν ροζ γραμμή.
    To 6946308193 μάλλον δεν περνάει σαν τυχαίος αριθμός, με κάτι συνδέεται.
    Σε περίπτωση που πράγματι είναι αριθμός απο κανονικό συνδρομητή τότε θα έπρεπε η βοδαφονε να κόψει αυτά τα SMS. *
    Αλλά θα παίρνουν και αυτοί το κατιτίς τους, κοτζάμ κλήσεις εξωτερικού είναι αυτές.

    Τελικά η όλη δουλειά με τις λένες και τις υψηλές χρεώσεις είναι νόμιμη?

    edit_1:
    * ή να προειδοποεί για ροζ γραμμές κλπ.

    edit_2:
    πειράζει πολύ που τυχαίος αριθμός είναι μέσα σε SMS ροζ γραμμής. Τον άτυχο συνδρομητή βέβαια, όχι τη βοδαφονε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eyw : 13-12-15 στις 15:07.

  5. #20
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Βόδιαfone ξέρει σε σε ποιόν ανήκει το κινητό ΛΕΝΑ 6946308193 ?
    Απο τις υψηλές χρεώσεις πόσο % πάει στην Βόδιαfone?

    PS: απο γνωστούς έμαθα ότι η Λένα είναι τρανς ή χημικιά ή κάτι. Τελικά τι ισχύει?

    Η όλη δουλειά με τις λένες και τις υψηλές χρεώσεις είναι νόμιμη?
    να ανοιξω και γω τέτοια επιχείριση μπας και βγάλω κάνα € για να πληρώσω τον ενφια ή ανάψω το αερόθερμο.
    αμα τα λεω εγω αυτα με λενε "κακο"

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από valen_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδες που τελικα καλα κανουν και βγαζουν ενημερωση, γιατι το έχασες...

    Τι σχεση εχει το νουμερο 6946308193???? και που το γραφει μεσα στο sms τι εγινε??
    Ποιον συνδρομητη τους να συρουν στα δικαστηρια?
    Χαμπαρι...

    Το λεει. sms από το νούμερo +16572521343 . Απο εκει ερχεται το νουμερο. Απο εξωτερικο. Ο κοσμος αν πατησει απαντηση, το κινητο τους θα απαντησει στον αριθμο του αποστολεα, τον αριθμο εξωτερικου που προφανως εχει υψηλη χρεωση, και οχι στον οποιον τυχαιο αριθμο γραφει μεσα το sms για να σε πιασει κοροιδο...


    Ας διαβαζουμε προσεκτικα πριν σχολιασουμε, ειδικα οταν το κανουν οσο πιο λιανα γινεται και παλι το χανουμε...
    για διαβασε προσεκτικα την ανακοινωση σημερα και του ιουνιου
    για ψαξε στο google τις αναφορες για το νουμερο 6946308193

    συγνωμη δεν με πειθει ουτε η ενημερωση ουτε η προειδοποιηση για απατη.

    οπως λεει και ο φιλος eyw που για μενα εχει 100% δικιο

  6. #21
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Καλά λες αλλά εγώ πάντως προτιμώ να έχω €€€ παρά δίκιο.
    Μήπως ξέρεις τη διαδικασία για να ανοίξει κάποιος τέτοια επιχείριση ενημέρωσης-ψυχαγωγίας με λένες και SMS?

  7. #22
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά λες αλλά εγώ πάντως προτιμώ να έχω €€€ παρά δίκιο.
    Μήπως ξέρεις τη διαδικασία για να ανοίξει κάποιος τέτοια επιχείριση ενημέρωσης-ψυχαγωγίας με λένες και SMS?
    δεν ξερω εγω θα πρεπει να ρωτησεις την COSMOTE/WIND/VODAFONE να σου πουν τι χρειαζεται για να ανοιξεις νομιμη επιχειρηση ενημερωσης/ψυχαγωγιας με υψηλες γραμμες χρεωσης και μηνυματων.

    αυτοι ξερουν καλυτερα (απλα ξερεις θελουν την αναλογη προμηθεια)

  8. #23
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Δεν με απασχολουν οι αναφορες στο Internet για τον αριθμο αυτον, εαν ειναι και απο αλλους που δεν εχουν καταλαβει τι παιζει και ειναι εξισου βαθια νυχτωμενοι.
    Θα μπορουσε να γραφει μεσα το sms εναν οποιονδηποτε τυχαιο αριθμο, χωρις να αλλαζει το παραμικρο.
    Αλλα λετε οτι σας κατεβει, νομιμοι αριθμοι υψηλης χρεωσης υπαρχουν στην Ελλαδα με προβλεπομενες αριθμοσειρες και 5ψηφια.
    Αυτα μαλιστα. Οι αρθμοι ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ τι σχεση εχουν με αυτα?
    Εαν καποιος κακος ανθρωπος που εχει στησει αριθμό υψηλης χρεωσης στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (οχι σε Ελληνικό παροχο ή εταιρεια) και σου στειλει ενα sms με περιεχομενο που εχει σχεδιαστει να σε ξεγελασει (να μην δεις απο που σου ηρθε το sms, το εξωτερικο, αλλα γραφοντας ενα αληθοφανες τυχαιο Ελληνικο αριθμο κινητου μεσα στο sms για σταχτη στα ματια) ωστε να απαντησεις και να καταχρεωθεις, ποιος φταιει?

    Πες μου τουλαχιστον οτι καταλαβες τωρα οτι το sms προερχεται απο το εξωτερικο και οχι τον αριθμο κινητου - ταχα μου συνδρομητη vodafone Που η ιδια προστατευει και δεν τρεχει στα δικαστηρια επιτηδες , οπως ανεφερες πριν...

  9. #24
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malakudi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι βέβαια, φραγή στο +1657......
    Και μετά θα αλλάξει αριθμό εμφάνισης και θα περάσει. (σε 1 λεπτο)
    Ή θα βάλει φραγή στο smsc που τα στέλνει και θα διαμαρτυρυθουν οσοι το χρησιμοποιουν.

    Οποτε καταλήγουμε, ότι καλυτερο το Δελτιο τυπου.
    mac rulez

  10. #25
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από valen_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με απασχολουν οι αναφορες στο Internet για τον αριθμο αυτον, εαν ειναι και απο αλλους που δεν εχουν καταλαβει τι παιζει και ειναι εξισου βαθια νυχτωμενοι.
    Θα μπορουσε να γραφει μεσα το sms εναν οποιονδηποτε τυχαιο αριθμο, χωρις να αλλαζει το παραμικρο.
    Αλλα λετε οτι σας κατεβει, νομιμοι αριθμοι υψηλης χρεωσης υπαρχουν στην Ελλαδα με προβλεπομενες αριθμοσειρες και 5ψηφια.
    Αυτα μαλιστα. Οι αρθμοι ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ τι σχεση εχουν με αυτα?
    Εαν καποιος κακος ανθρωπος που εχει στησει αριθμό υψηλης χρεωσης στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (οχι σε Ελληνικό παροχο ή εταιρεια) και σου στειλει ενα sms με περιεχομενο που εχει σχεδιαστει να σε ξεγελασει (να μην δεις απο που σου ηρθε το sms, το εξωτερικο, αλλα γραφοντας ενα αληθοφανες τυχαιο Ελληνικο αριθμο κινητου μεσα στο sms για σταχτη στα ματια) ωστε να απαντησεις και να καταχρεωθεις, ποιος φταιει?

    Πες μου τουλαχιστον οτι καταλαβες τωρα οτι το sms προερχεται απο το εξωτερικο και οχι τον αριθμο κινητου - ταχα μου συνδρομητη vodafone Που η ιδια προστατευει και δεν τρεχει στα δικαστηρια επιτηδες , οπως ανεφερες πριν...
    φιλε μου το ξερω οτι ο αριθμος αποστολης και ληψης του sms ειναι στο εξωτερικο +16572521343
    επισης αν εγω ειμαι ανιδεος η ασχετος οπως εννοεις στην απαντηση σου αρα ειμαι λαθος και τα πραγματα ειναι ετσι οπως τα λες καλεσε η στειλε μηνυμα sms στον αριθμο 6946308193 και πες μας τι εγινε
    γιατι εγω ο ανιδεος/αφελης/χαζος κτλ δεν πιστευω οτι ο κατοχος του κινητου ειναι αθωος.

  11. #26
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    ... Θα μπορουσε να γραφει μεσα το sms εναν οποιονδηποτε τυχαιο αριθμο, χωρις να αλλαζει το παραμικρο. ...
    Αν ο τυχαίος αριθμός ΔΕΝ αντιστοιχούσε σε συνδρομητή ή ήταν ανενεργός τότε σύμφωνοι.
    Αν όμως αντιστοιχούσε σε συνδρομητή τότε η βοδιαφονε μπορεί να έμπλεκε με νομικά κλπ.
    Αν αντιστοιχούσε σε κάποιον ζόρικο συνδρομητή, πχ Τσακ Νόρρις, τότε βοδιαφονε τέλος και ΠΡΙΝ σταλεί sms.

    ... Εαν καποιος κακος ανθρωπος που εχει στησει αριθμό υψηλης χρεωσης στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (οχι σε Ελληνικό παροχο ή εταιρεια) και σου στειλει ενα sms με περιεχομενο που εχει σχεδιαστει να σε ξεγελασει (να μην δεις απο που σου ηρθε το sms, το εξωτερικο, αλλα γραφοντας ενα αληθοφανες τυχαιο Ελληνικο αριθμο κινητου μεσα στο sms για σταχτη στα ματια) ωστε να απαντησεις και να καταχρεωθεις, ποιος φταιει? ...
    Καταλαβαίνω που το πας.
    Αν ο κακός άνθρωπος στείλει λίγα (πχ 10) sms με τυχαίους αλληθοφανείς αριθμούς τότε φταίει ο καμένος (οχι ο Πάνος) απο την καψούρα χρήστης.
    Αν ο κακός άνθρωπος στέλει πολλά (πχ 50) sms με τυχαίους αλληθοφανείς αριθμούς τότε φταίει η βοδιαφονε με ότι συνεπάγεται απο νομικής και Τσακ Νόρρις πλευράς.
    Δεν είμαι νομικός, όλα τα παραπάνω είναι άποψή μου και μόνον.
    Αν εσύ είσαι και έχεις διαβάσει και τα ψιλά γράμματα τότε πάω πάσσο. Συνήθως ό νόμος προστατεύει τις εταιρείες, άσχετα με το πως αυτές βγαζουν κερδος.

    Δεν ξέρω πως λειτουργούν τα κέντρα και τα απόκεντρα των εταιρειών κινητής, φαντάζομαι ότι η βοδια θα μπορούσε (αν ήθελε) να μπλοκάρει τέτοια sms.
    Κάποιος σχετικός με κέντρα και sms ας μας φωτίσει.

    Εγώ κατάλαβα ότι η βοδια κερδίζει απο όλη αυτήν την υπόθεση άσχετα αν το sms είναι παραπλανητικό ή απάτη ή νόμιμο ή απο εξωτερικό ή υπάρχουν αφελείς κλπ.

    Θα ρωτήσω και θα μάθω πως στήνεται τέτοια δουλειά για να την κάνω και γω.

    PS αν με διαβάζει η ♥κσανθιά♥ που καθόταν στη χτες στη μπάρα με τον κλαρινογαμπρό να ζητήσει το κινητό μου απο τον πορτιέρη, Κώστας. 100% αληθινό και υπαρκτό και νόμιμο και Ελλάδα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eyw : 13-12-15 στις 22:33.

  12. #27
    Εγγραφή
    13-03-2007
    Μηνύματα
    553
    Downloads
    77
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafon H-300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gianniskriti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα μου ηρθε το ιδιο sms αλλα απο κοκκινομαλλα, εχω ελπιδες ή spam κι εμενα;
    Και σε μενα το ιδιο κοκκινομαλλα,αλλα τη λενε Γιωτα.Λες να εχω ελπιδα..................

  13. #28
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε μενα το ιδιο κοκκινομαλλα,αλλα τη λενε Γιωτα.Λες να εχω ελπιδα..................
    Γιώτα λένε τη γάτα μου, και έχει κόκκινο τρίχωμα. Βρε... λες; Αυτή να είναι;
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  14. #29
    Εγγραφή
    04-11-2003
    Περιοχή
    NA
    Μηνύματα
    580
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μετά θα αλλάξει αριθμό εμφάνισης και θα περάσει. (σε 1 λεπτο)
    Ή θα βάλει φραγή στο smsc που τα στέλνει και θα διαμαρτυρυθουν οσοι το χρησιμοποιουν.

    Οποτε καταλήγουμε, ότι καλυτερο το Δελτιο τυπου.
    Όχι, καλύτερο είναι η φραγή σε όλους. Αν βρεθεί κάποιος που όντως θέλει να στείλει μήνυμα στο +1657* (USA, California είναι λίγο που το έψαξα) ας μπει σε white list. Αυτό θα έκανε όποιος θέλει να προφυλάξει τους συνδρομητές του από απάτη και όχι δελτίο τύπου.

    Το δελτίο τύπου προφυλάσσει την Vodafone (από τυχόν καταγγελίες για έμμεση συνέργεια) και κανέναν άλλον.
    ---
    mp

  15. #30
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Είναι δυνατόν η VF να αναγράφει ολόκληρο αριθμό κινητού σε δελτίο τύπου της και μάλιστα να το εμπλέκει δημόσια σε υπόθεση τηλεφωνικού spam; Από νομικής άποψης είναι πολύ εκτεθιμένη η εταιρεία....

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 13:13
  2. To Vodafone Cloud κλείνει την 1η Νοεμβρίου 2015
    Από gecko στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-15, 21:24
  3. Vodafone: Ενημέρωση για spam sms – Μάιος 2015
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-15, 22:18
  4. Vodafone: Ενημέρωση για spam sms - Μάιος 2015
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-15, 16:15
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-15, 20:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας