Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-44 από 44
  1. #31
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    PS: απο γνωστούς έμαθα ότι η Λένα είναι τρανς ή χημικιά ή κάτι. Τελικά τι ισχύει?
    Τι εννοείς χημικιά τύπε μου ;
    OK boomer

  2. #32
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    οσοι στείλουν στο ελληνικό νούμερο τι γίνεται;

  3. #33
    Εγγραφή
    04-11-2003
    Περιοχή
    NA
    Μηνύματα
    580
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Εκτιμώ πως το συγκεκριμένο νούμερο θα είναι κάποιο από τα μη ενεργά της Vodafone. Αν είναι ενεργό, τότε έχουν κάνει μεγάλο λάθος να το δημοσιοποιήσουν.
    ---
    mp

  4. #34
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panagioths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι δυνατόν η VF να αναγράφει ολόκληρο αριθμό κινητού σε δελτίο τύπου της και μάλιστα να το εμπλέκει δημόσια σε υπόθεση τηλεφωνικού spam; Από νομικής άποψης είναι πολύ εκτεθιμένη η εταιρεία....
    εισαι ο δευτερος φιλος και συνομιλητης που το λεει?
    ποσο σιγουρος εισαι οτι ο συγκεκριμενος αριθμος κινητου δεν εμπλεκεται στην "ροζ" απατη?
    δεν ξερω αν ειναι δικος της συνδρομητης η οχι
    αυτο που ξερω οτι αν ψαξεις στο google τον αριθμο θα βρεις πολλα ενδιαφεροντα πραγματα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malakudi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτιμώ πως το συγκεκριμένο νούμερο θα είναι κάποιο από τα μη ενεργά της Vodafone. Αν είναι ενεργό, τότε έχουν κάνει μεγάλο λάθος να το δημοσιοποιήσουν.
    αν εμπλεκεται στην "ροζ απατη" ο συγκεκριμενος αριθμος κινητου τηλεφωνου (αν ψαξεις στο google θα το διαπιστωσεις και μονος σου) δεν νομιζω να κανουν λαθος που το δημοσιευουν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malakudi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, καλύτερο είναι η φραγή σε όλους. Αν βρεθεί κάποιος που όντως θέλει να στείλει μήνυμα στο +1657* (USA, California είναι λίγο που το έψαξα) ας μπει σε white list. Αυτό θα έκανε όποιος θέλει να προφυλάξει τους συνδρομητές του από απάτη και όχι δελτίο τύπου.

    Το δελτίο τύπου προφυλάσσει την Vodafone (από τυχόν καταγγελίες για έμμεση συνέργεια) και κανέναν άλλον.
    ακριβως ετσι

  5. #35
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Ωστε ήταν μούφα, ε; Κρίμας, και εγώ ο καψερός νόμιζα ότι το Λενάκι με ήθελε


  6. #36
    Εγγραφή
    31-12-2014
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Εμένα πέρσι το Πάσχα μου είχε στείλει μήνυμα ένας Μιχάλης Μπεκίρης αν θυμάμαι καλά. Από περιέργεια έψαξα τον κωδικό της χώρας του τηλεφώνου και ήταν από Μαδαγασκάρη.

  7. #37
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.265
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από achilleas13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πέρσι το Πάσχα μου είχε στείλει μήνυμα ένας Μιχάλης Μπεκίρης αν θυμάμαι καλά. Από περιέργεια έψαξα τον κωδικό της χώρας του τηλεφώνου και ήταν από Μαδαγασκάρη.
    Βρε το Μιχαλιό, πωπω, τα καλύτερα παιδιά φεύγουνε από τη χώρα.


    Όσο για το σχόλια για επικίνδυνο νούμερο κλπ, δεν πολύ-εμπιστεύομαι την αντίληψη αυτών που κάνουν δημοσιεύσεις σε σχετικές-χρήσιμες πολλές φορές- ιστοσελίδες. Το ότι αναφέρει έναν συγκεκριμένο αριθμό (που δεν έχουν αλλάξει τόσο καιρό) θα συμφωνήσω ότι είναι λίγο ύποπτο, αλλά πιστεύω ότι αυτοί που κάνουν τα σχετικά post απλά διαβάζουν το κείμενο του sms και όχι τον πραγματικό αριθμό που χρησιμοποιείται επιλέγοντας απάντηση.
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  8. #38
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Δεν είναι δυνατόν να στέλνει κάποιος spam sms και να συμπεριλαμβάνει έναν αριθμό κινητού για τον οποίο δεν υπάρχει σαφής καταδίκη για κάποια παράβαση και μια εταιρεία να τον συμπεριλαμβάνει σε επίσημο δελτίο τύπου ολόκληρο και να μην τον προστατεύει.
    Με την ίδια λογική μπορώ να στείλω μερικές χιλιάδες μαζικά σμσ και να συμπεριλαμβάνω το κινητό κάποιου που δεν συμπαθώ και να αναγκάσω την VF να τον διασύρει παντού επειδή κάποιος το έγραψε μέσα στο σώμα του κειμένου του σμς...

  9. #39
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panagioths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι δυνατόν να στέλνει κάποιος spam sms και να συμπεριλαμβάνει έναν αριθμό κινητού για τον οποίο δεν υπάρχει σαφής καταδίκη για κάποια παράβαση και μια εταιρεία να τον συμπεριλαμβάνει σε επίσημο δελτίο τύπου ολόκληρο και να μην τον προστατεύει.
    Με την ίδια λογική μπορώ να στείλω μερικές χιλιάδες μαζικά σμσ και να συμπεριλαμβάνω το κινητό κάποιου που δεν συμπαθώ και να αναγκάσω την VF να τον διασύρει παντού επειδή κάποιος το έγραψε μέσα στο σώμα του κειμένου του σμς...
    αν κανεις αυτο που λες απλα θα βρεθεις κατηγορουμενος στο δικαστηριο και θα πρεπει εσυ να αποδειξεις οτι δεν εισαι "ελεφαντας" εκτος οτι θα αποζημιωσεις αυτον που δεν συμπαθεις και συκοφαντησες στο διαδικτυο (μην πω και εφ ορου ζωης) καθως στο διαδικτυο οτι ανεβαινει....μενει για παντα.

    επισης σχετικα με το επιμαχο νουμερο κινητου υπαρχει κατι που σου διαφευγει

    κανε μια μικρη ερευνα στο διαδικτυο (google) και μια αναζητηση σε προηγουμενα δελτια τυπου της εταιρειας εντος χρονιας 2015 (δεν σου λεω 2014) και θα δεις το συγκεκριμενο νουμερο να πρωταγωνιστει και παλι
    αρα ο ιδιοκτητης του δεν ειναι αθωος καθως αν ηταν μονο με αυτα που του καταονομαζουν θα επρεπε να ειχε κανει απειρες μηνυσεις και στην εταιρεια αλλα και σε οσα αναφερονται στο google.

  10. #40
    Εγγραφή
    06-04-2012
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο αναζητηση που εκανα στο google ειχε ξανα δημοσιευτει στις 27/06/2015 ο ιδιος αριθμος

    ποσο μου αρεσουν τα "προστατευτικα" δελτια τυπου αυτης της εταιρειας που αγαπαει τοσο τους συνδρομητες της

    αληθεια σε αυτη την εταιρεια δεν ξερουν τι σημαινει "φραγη" η "μπλοκαρισμα" , δεν μπορουν αν βρουν τον συνδρομητη τους και να τον συρουν στα δικαστηρια?

    γιατι το νουμερο 6946308193 (απο οτι δειχνει ειναι δικος τους συνδρομητης)
    Κι εμένα μου αρέσουν τα " προστατευτικά " δελτία τους αλλά ότι και να κάνουν δε με πείθουν ότι με προστατεύουν...

  11. #41
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nsakis68 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εμένα μου αρέσουν τα " προστατευτικά " δελτία τους αλλά ότι και να κάνουν δε με πείθουν ότι με προστατεύουν...
    τον εαυτο τους προστατευουν απο "μπελαδες" δεν προστατευουν τους χρηστες απο τις "ενοχλητικες κλησεις η μηνυματα" μην ανησυχεις.

  12. #42
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malakudi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, καλύτερο είναι η φραγή σε όλους. Αν βρεθεί κάποιος που όντως θέλει να στείλει μήνυμα στο +1657* (USA, California είναι λίγο που το έψαξα) ας μπει σε white list. Αυτό θα έκανε όποιος θέλει να προφυλάξει τους συνδρομητές του από απάτη και όχι δελτίο τύπου.

    Το δελτίο τύπου προφυλάσσει την Vodafone (από τυχόν καταγγελίες για έμμεση συνέργεια) και κανέναν άλλον.
    Δεν μπορεις να βαλεις φραγη σε ολοκληρη περιοχη. Να σε παρει πχ Ναυτιλιακη και να τους πεις μισοοοοο να το προωθησω στο τεχνικο τμημα για να μπορεσετε να στειλετε.
    Τυχον αγωγη για διαφυγοντα κερδη ποιος θα τα πληρωσει;

    Απο την αλλη, αν την προφυλασσει απο τυχον καταγγελίες, ας κάνουμε απο μια στις αλλες 2 να δουμε αν οντως ειναι αυτο.
    Μαλλον ειναι στην κουλτουρα του group και ειναι υποχρεωμενη και η Ελλάδα να το κανει.
    mac rulez

  13. #43
    Εγγραφή
    04-11-2003
    Περιοχή
    NA
    Μηνύματα
    580
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ΟΚ, σε ολόκληρη περιοχή μπορεί να είναι λίγο ακραίο, αλλά το συγκεκριμένο αριθμό μπορούσαν να τον φράξουν από την πρώτη στιγμή, αφού βλέπουν πως πρόκειται περί απάτης. Αν δε το κάνουν, είναι συμμέτοχοι στην απάτη.
    ---
    mp

  14. #44
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν κάποιος απαντήσει τί είναι; Λιγούρι και τον κράζουμε; Καθυστερημένος και τον βοηθάμε; Ή απελπισμένος και τον λυπόμαστε;
    Τί να πω, όλα αυτά είναι απλά απαράδεκτα...

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 13:13
  2. To Vodafone Cloud κλείνει την 1η Νοεμβρίου 2015
    Από gecko στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-15, 21:24
  3. Vodafone: Ενημέρωση για spam sms – Μάιος 2015
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-15, 22:18
  4. Vodafone: Ενημέρωση για spam sms - Μάιος 2015
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-15, 16:15
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-15, 20:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας