Σελ. 11 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 183
  1. #151
    Εγγραφή
    27-08-2018
    Περιοχή
    Ολυμπος, Καλύβια Αττικής
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17500/1024
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    (dB) / 25.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το Wifi θα πρέπει να πέφτει στο default queue 8 (το QoS packet count αφορά UPLOAD όχι download) .. αν μπορείς κανε attach screenshot απο το config που έκανες (ή σύγκρινε με τα screenshots στο αρχικο μου post).

    Επίσης διευκρίνησε τί εννοεις το PC τραβάει όλο το internet ? Αν εννοείς οτι αν ξεκινησεις ενα torrent στο PC τα κινητα σου σερνονται ειναι φυσιολογικό λόγω QoS (καθυστερούν τα Acknowledgements στο Upload για τo wifi).
    Σε νορμαλ χρηση (gaming, browsing) στο PC Και Netflix στην TV θα πρεπει να παίζεις μια χαρα nκαι στα δύο..

    Καλη συνέχεια!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aspyropoulos : 12-05-20 στις 17:44.

  2. #152
    Εγγραφή
    12-05-2020
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aspyropoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Wifi θα πρέπει να πέφτει στο default queue 8 (το QoS packet count αφορά UPLOAD όχι download) .. αν μπορείς κανε attach screenshot απο το config που έκανες (ή σύγκρινε με τα screenshots στο αρχικο μου post).

    Επίσης διευκρίνησε τί εννοεις το PC τραβάει όλο το internet ? Αν εννοείς οτι αν ξεκινησεις ενα torrent στο PC τα κινητα σου σερνονται ειναι φυσιολογικό λόγω QoS (καθυστερούν τα Acknowledgements στο Upload για τo wifi).
    Σε νορμαλ χρηση (gaming, browsing) στο PC Και Netflix στην TV θα πρεπει να παίζεις μια χαρα nκαι στα δύο..

    Καλη συνέχεια!
    Ευχαριστώ πολυ για την άμεση ανταπόκριση σας. Τα κινητα δεν σερνονται, παρα αντιδρουν ενω ειναι συνδεδεμενα σαν να μην υπαρχει συνδεση.(εμφανιζει το δικτυο και συνδεεται κανονικα αλλα κατεβαινουν πχ 0 mbps )
    παραθέτω τα εξής Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης (153).png 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  55,1 KB 
ID: 215050Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης (154).png 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  39,4 KB 
ID: 215051Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης (155).png 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  39,4 KB 
ID: 215052

  3. #153
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.739
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Μην βάζεται χύμα priority υψηλότερα του default, ολόκληρες συσκευές και ειδικά desktops/laptops (αντί για συγκεκριμένα protocols - π.χ. ICMP), χωρίς Rate limiting (το πεδίο που λέει Rate)

    Προφανέστατα όταν θα αρχίσει να χρησιμοποιεί η συσκευή το 100% του uplink (καθόλου απίθανο για desktop/laptop), οι υπόλοιποι clients θα κατουρήσουν στο πηγάδι.

    Ρίξτε μια ματιά στο link της υπογραφής μου
    OK boomer

  4. #154
    Εγγραφή
    12-05-2020
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Αρα στη συγκεκριμενη περιπτωση τι κανω; παω στο Congestion Management και βαζω rate limit 465000(βαση του λινκ) στο 1 ,2 ,3;
    συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα εχω πολυ λιγες γνωσεις επι του θεματος.

  5. #155
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.739
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NikosVaa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα στη συγκεκριμενη περιπτωση τι κανω; παω στο Congestion Management και βαζω rate limit 465000(βαση του λινκ) στο 1 ,2 ,3;
    συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα εχω πολυ λιγες γνωσεις επι του θεματος.
    Αν έχεις VDSL με 5Mbit upload, μπορείς να δοκιμάσεις αυτό, ναι
    OK boomer

  6. #156
    Εγγραφή
    27-08-2018
    Περιοχή
    Ολυμπος, Καλύβια Αττικής
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17500/1024
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    (dB) / 25.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Φιλε μου το μονο λάθος που βλέπω ειναι οτι εκανες overwite το default Rule1 που χρησιμοποιεί ο ΟΤΕ για το ΟΤΕTV.

    Επανεφερε το οπως το screenshot που κανω attach και κάνε τις ρυθμίσεις σου όπως τις εχεις αλλα προσθέτοντας 2ο classification rule.

    Δοκίμασε και πες μου. Επίσης τί ταχυτητα συγχρονιζεις up/down ?

    Αν και παλι βλέπεις saturation για τις υπόλοιπες συσκευές, πιθανοτατα θα πρέπει να όρίσεις Rate limiting οπως προτείνει ο global noise.Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capturerule1.PNG 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  31,5 KB 
ID: 215137

  7. #157
    Εγγραφή
    01-05-2020
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aspyropoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου το μονο λάθος που βλέπω ειναι οτι εκανες overwite το default Rule1 που χρησιμοποιεί ο ΟΤΕ για το ΟΤΕTV.

    Επανεφερε το οπως το screenshot που κανω attach και κάνε τις ρυθμίσεις σου όπως τις εχεις αλλα προσθέτοντας 2ο classification rule.

    Δοκίμασε και πες μου. Επίσης τί ταχυτητα συγχρονιζεις up/down ?

    Αν και παλι βλέπεις saturation για τις υπόλοιπες συσκευές, πιθανοτατα θα πρέπει να όρίσεις Rate limiting οπως προτείνει ο global noise.Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capturerule1.PNG 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  31,5 KB 
ID: 215137
    Τωρα καταλαβα και εγω οτι μαλλον δεν επρεπε να σβησω το default Rule1 εχω ομως απορια: Αν ειναι για το OTE TV γιατι ειναι στο LAN4? Στο SSID δεν επρεπε να ειναι εφοσον ειναι wireless το OTE TV box?
    Επισης αν θελει καποιος να απαντησεις και στη προηγουμενη ερωτηση για αγορα router (copy paste follows)

    "Ναι αλλα και παλι δε βοηθαει αρκετα το Qos. Καποιες φορες αισθανομαι οτι δε κανει τιποτα. Oταν κανω τεστ στο DSL reports βγαζει τρελο bufferbloat και σε download (1200ms+) και σε upload (400ms+) ανεξαρτητως αν ειναι το TV box on or off (μηπως δεν ειναι παντα αξιοπιστες οι μετρησεις του?)! Αλλα in-game οπως ειπα με το OTE TV off παιζει σωστα στα 50-60ms και με ON...αστο καλυτερα...bounces all over the place και ειναι unplayable.
    Επειδη δε βγαζω ακρη και κουραστηκα να παιδευομαι τοσες μερες με αυτο μια τελευταια ερωτηση:
    Εαν παρω ενα router που να εχει SQM η απλα κατι που να εχει bandwitdth control θα λυθει το θεμα μου? Μιλαω μονο για modem/router combos-δε θελω να εχω πολλες συσκευες για κατι τοσο απλο. Εαν ναι μπορει καποιος να μου προτεινει ενα? Κοιταω το TP-Link Archer V400 V2."

  8. #158
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.739
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από section94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Ναι αλλα και παλι δε βοηθαει αρκετα το Qos. Καποιες φορες αισθανομαι οτι δε κανει τιποτα. Oταν κανω τεστ στο DSL reports βγαζει τρελο bufferbloat και σε download (1200ms+) και σε upload (400ms+) ανεξαρτητως αν ειναι το TV box on or off (μηπως δεν ειναι παντα αξιοπιστες οι μετρησεις του?)! Αλλα in-game οπως ειπα με το OTE TV off παιζει σωστα στα 50-60ms και με ON...αστο καλυτερα...bounces all over the place και ειναι unplayable.
    Επειδη δε βγαζω ακρη και κουραστηκα να παιδευομαι τοσες μερες με αυτο μια τελευταια ερωτηση:
    Εαν παρω ενα router που να εχει SQM η απλα κατι που να εχει bandwitdth control θα λυθει το θεμα μου? Μιλαω μονο για modem/router combos-δε θελω να εχω πολλες συσκευες για κατι τοσο απλο. Εαν ναι μπορει καποιος να μου προτεινει ενα? Κοιταω το TP-Link Archer V400 V2."
    Η καλύτερη λύση VFM είναι ένα EdgerRouter X με ένα AP όπως το UniFi AP και modem το Speedport. Το EdgeRouter κάνει κλήση PPP και παίρνει δικιά του public IP, οπότε αναλαμβάνει όλο το Routing/NAT. Το Speedport χρησιμοποιείται μόνο ως Modem & VoIP router για το τηλέφωνο
    OK boomer

  9. #159
    Εγγραφή
    01-05-2020
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η καλύτερη λύση VFM είναι ένα EdgerRouter X με ένα AP όπως το UniFi AP και modem το Speedport. Το EdgeRouter κάνει κλήση PPP και παίρνει δικιά του public IP, οπότε αναλαμβάνει όλο το Routing/NAT. Το Speedport χρησιμοποιείται μόνο ως Modem & VoIP router για το τηλέφωνο
    Δε παιζει να το κανω αυτο. Προτιμω να τρωω τα MB μου με tethering.

    Παντως σαν μη σχετικος με δικτυα μου φαινεται πολυ κουλο/κακο να εμφανιζεται μια μερα ενα streaming box στο σπιτι που να μη τρωει ουτε τα 3 απο τα 8 MB down που εχει το δικτυο, να δημιουργει μεγαλο προβλημα responsiveness στα online games, και η μονη λυση να ειναι να πρεπει να αγορασω 2 εξτρα συσκευες δικτυου + την αρχικη μου συνολο 3 για να εχω acceptable ping in-game. Και βλεποντας και αυτον και τον αλλο το δικο σου οδηγο για Qos πιστεψα οτι καποιος τροπος θα υπαρχει.

  10. #160
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.739
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από section94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε παιζει να το κανω αυτο. Προτιμω να τρωω τα MB μου με tethering.

    Παντως σαν μη σχετικος με δικτυα μου φαινεται πολυ κουλο/κακο να εμφανιζεται μια μερα ενα streaming box στο σπιτι που να μη τρωει ουτε τα 3 απο τα 8 MB down που εχει το δικτυο, να δημιουργει μεγαλο προβλημα responsiveness στα online games, και η μονη λυση να ειναι να πρεπει να αγορασω 2 εξτρα συσκευες δικτυου + την αρχικη μου συνολο 3 για να εχω acceptable ping in-game. Και βλεποντας και αυτον και τον αλλο το δικο σου οδηγο για Qos πιστεψα οτι καποιος τροπος θα υπαρχει.
    Αν συνδεθείς με Ethernet και όχι με WiFi δεν θα έχεις κανένα θέμα μάλλον.

    Την ώρα που έχεις lag, είσαι σίγουρος οτι χρησιμοποιούνται μόνο τα 3 από τα 8 στο down και στο up, πόσα;
    OK boomer

  11. #161
    Εγγραφή
    01-05-2020
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν συνδεθείς με Ethernet και όχι με WiFi δεν θα έχεις κανένα θέμα μάλλον.

    Την ώρα που έχεις lag, είσαι σίγουρος οτι χρησιμοποιούνται μόνο τα 3 από τα 8 στο down και στο up, πόσα;
    Lag εχω μονιμα οταν ειναι ανοιχτο το OTE TV-ασταματητα. Το οτι χρησιμοποιει 2.5-3 Mpbs down το καταλαβαινω αμα βαλω κατι στο PC να κατεβει γτ η ταχυτητα ενος οποιουδηποτε μεγαλου download ειναι περιπου 300KB/s χαμηλοτερη απο οσο θα επρεπε. Βλεπω και στο task manager των windows οτι παει 5.0-5.5 Mbps απο τα 8. Και ειναι και λογικο γτ οπως ειπα η τηλεοραση ειναι παλια και κανει stream σε 576p or 720p οποτε τοσο θα επρεπε και θεωρητικα να τραβαει. Δεν ξερω πως να τσεκαρω στο up συγκεκριμενα ποσα χρησιμοποιει. Καποια ιδεα?
    Για το ethernet φανταζομαι εννοεις να βαλω το TV box με ethernet αντι για wifi. Ειναι μακρια το ρουτερ απο τη τηλεοραση και θα με πρηξουν αμα τρεχω καλωδια στους διαδρομους αλλα μπορω για δοκιμη να το κανω και να αναφερω τι γινεται.

  12. #162
    Εγγραφή
    27-08-2018
    Περιοχή
    Ολυμπος, Καλύβια Αττικής
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17500/1024
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    (dB) / 25.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Νομίζω το TV Box ειναι διαφορετική λύση απο το OTE TV.
    Σε γενικές γραμμές το video streaming δεν θα πρέπει να έχει θέμα ακομα και στο χαμηλότερο priority (κανει buffering).
    ΠΡοσωπική μου εμπειρία με Netflix over wifi σε 1080p και ταυτόχρονο gaming σε PC στην LAN1 πάιζουν και τα δυο ικανοποιητικα με τα παραπάνω settings (με ανεβασμένο αλλα υποφερτό latency, καπου +20ms απο οτι εχω παρατηρησει στους servers του Steam)

    Ενδεχομένος να εχεις όμως αλλα θέματα performance με το WiFi αν εχεις μπoλικα SSID ενεργα απο γείτονες στο φασμά 2.4Ghz που υποστηριζει το Speedport.
    Δοκιμασε τα εξης:

    - Διόρθωσε τους κανόνες όπως στο προηγουμενο post μου
    - Δοκιμασε να συνδέσεις το tv box με καλώδιο αρχικά στο LAN2, δες αν εχει διορθωθει το streaming (αν ναι τοτε το WIFI σου ηταν saturated)
    - Αν ακομα εχεις θεμα με το stream δοκιμασε να το συνδέσεις στο LAN4 που θα του δωσει priority . Αν εδω παίζει καλά θα πρέπει να κάνεις καποιες αλλαγες ακομα γιατι θα πάρει υψηλότερο priority απο το LAN1 με το default rule..

  13. #163
    Εγγραφή
    01-05-2020
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν συνδεθείς με Ethernet και όχι με WiFi δεν θα έχεις κανένα θέμα μάλλον.

    Την ώρα που έχεις lag, είσαι σίγουρος οτι χρησιμοποιούνται μόνο τα 3 από τα 8 στο down και στο up, πόσα;
    Δοκιμασα με ethernet-δυστυχως τα ιδια. Δες το βιντεο κατω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aspyropoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω το TV Box ειναι διαφορετική λύση απο το OTE TV.
    Σε γενικές γραμμές το video streaming δεν θα πρέπει να έχει θέμα ακομα και στο χαμηλότερο priority (κανει buffering).
    ΠΡοσωπική μου εμπειρία με Netflix over wifi σε 1080p και ταυτόχρονο gaming σε PC στην LAN1 πάιζουν και τα δυο ικανοποιητικα με τα παραπάνω settings (με ανεβασμένο αλλα υποφερτό latency, καπου +20ms απο οτι εχω παρατηρησει στους servers του Steam)

    Ενδεχομένος να εχεις όμως αλλα θέματα performance με το WiFi αν εχεις μπoλικα SSID ενεργα απο γείτονες στο φασμά 2.4Ghz που υποστηριζει το Speedport.
    Δοκιμασε τα εξης:

    - Διόρθωσε τους κανόνες όπως στο προηγουμενο post μου
    - Δοκιμασε να συνδέσεις το tv box με καλώδιο αρχικά στο LAN2, δες αν εχει διορθωθει το streaming (αν ναι τοτε το WIFI σου ηταν saturated)
    - Αν ακομα εχεις θεμα με το stream δοκιμασε να το συνδέσεις στο LAN4 που θα του δωσει priority . Αν εδω παίζει καλά θα πρέπει να κάνεις καποιες αλλαγες ακομα γιατι θα πάρει υψηλότερο priority απο το LAN1 με το default rule..
    Μπερδευτηκες! Μαλλον γιατι διαβασες το τελευταιο post out of context. Δεν εχει το stream προβλημα. Το ping σε games εχει προβλημα εξαιτιας του stream! Με το που αποσυνδεθει το TV Box ολα φτιαχνουν αμεσως.

    Check: https://youtu.be/QUWr8oOgGnM

    Συμπερασματα/υπενθυμισεις:

    1) ΔΕΝ υπαρχει downlink saturation και ας εχω μολις 8 down. To TV Box τραβαει απο 2-2,5 mpbs αναλογα αν κανει stream SD η απλο HD (NOT 1080p FHD) διοτι δεν παρακολουθει κανεις τιποτα σε υψηλοτερη αναλυση ever.
    2) ΔΕΝ εχει σημασια αν το TV Box συνδεθει με ethernet η με wifi. Το effect του στο LAN gaming PC μου ειναι το ιδιο.
    3) Οτι QoS και να κανω δεν επηρεαζει σε ικανοποιτικο βαθμο το ping μου. Ακομα και στη τελευταια ουρα με χαμηλοτερη προτεραιοτητα μονο του να μπει το TV box μετα απο 3 πιο high priority queues δεν αλλαζει κατι σημαντικα.
    4) Στο DSL reports ειτε με OTE TV off ειτε με ON δειχνει παντα buffebloat στα κοκκινα αλλα με TV off οπως ειπα πολλες φορες το ping ειναι οκ οπως πρεπει να ειναι αρα WTF DSL reports?!

    Το μονο που μπορω να σκεφτω σαν πιθανη αιτια πλεον ειναι UPLINK saturation αλλα δεν ξερω πως και αν γινεται να τσεκαρω συγκεκριμενα το TV box ποσο καταλαμβανει. Και το download εμπειρικα το καταλαβαινω. Upload max που εχω δει να κανει το δικτυο γενικα ειναι 900KB/S.

  14. #164
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.739
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από section94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκιμασα με ethernet-δυστυχως τα ιδια. Δες το βιντεο κατω.



    Μπερδευτηκες! Μαλλον γιατι διαβασες το τελευταιο post out of context. Δεν εχει το stream προβλημα. Το ping σε games εχει προβλημα εξαιτιας του stream! Με το που αποσυνδεθει το TV Box ολα φτιαχνουν αμεσως.

    Check: https://youtu.be/QUWr8oOgGnM

    Συμπερασματα/υπενθυμισεις:

    1) ΔΕΝ υπαρχει downlink saturation και ας εχω μολις 8 down. To TV Box τραβαει απο 2-2,5 mpbs αναλογα αν κανει stream SD η απλο HD (NOT 1080p FHD) διοτι δεν παρακολουθει κανεις τιποτα σε υψηλοτερη αναλυση ever.
    2) ΔΕΝ εχει σημασια αν το TV Box συνδεθει με ethernet η με wifi. Το effect του στο LAN gaming PC μου ειναι το ιδιο.
    3) Οτι QoS και να κανω δεν επηρεαζει σε ικανοποιτικο βαθμο το ping μου. Ακομα και στη τελευταια ουρα με χαμηλοτερη προτεραιοτητα μονο του να μπει το TV box μετα απο 3 πιο high priority queues δεν αλλαζει κατι σημαντικα.
    4) Στο DSL reports ειτε με OTE TV off ειτε με ON δειχνει παντα buffebloat στα κοκκινα αλλα με TV off οπως ειπα πολλες φορες το ping ειναι οκ οπως πρεπει να ειναι αρα WTF DSL reports?!

    Το μονο που μπορω να σκεφτω σαν πιθανη αιτια πλεον ειναι UPLINK saturation αλλα δεν ξερω πως και αν γινεται να τσεκαρω συγκεκριμενα το TV box ποσο καταλαμβανει. Και το download εμπειρικα το καταλαβαινω. Upload max που εχω δει να κανει το δικτυο γενικα ειναι 900KB/S.
    Ok bro, μάλλον κατάλαβα τι παίζει στη περίπτωση σου.

    Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις αυτά και κάνε restart το router:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2020-05-21 at 23.07.24.png 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  44,3 KB 
ID: 215323

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2020-05-21 at 23.07.33.png 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  62,5 KB 
ID: 215324
    OK boomer

  15. #165
    Εγγραφή
    01-05-2020
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok bro, μάλλον κατάλαβα τι παίζει στη περίπτωση σου.

    Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις αυτά και κάνε restart το router:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2020-05-21 at 23.07.24.png 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  44,3 KB 
ID: 215323

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2020-05-21 at 23.07.33.png 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  62,5 KB 
ID: 215324
    Το εκανα. Δυστυχως καμια αλλαγη και παλι.

Σελ. 11 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Speedport Entry 2i
    Από AssVas στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 7762
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-23, 21:27
  2. [Other] Apache server με Speedport Entry 2i
    Από vatman στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-17, 21:00
  3. Speedport Entry 2i σε bridged mode
    Από birbilis στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-15, 14:00
  4. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-15, 12:58
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-15, 03:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας