Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    22-05-2009
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παιδιά SOS!
    Εδώ και 2(!) χρόνια δέχομαι συνεχώς κλήσεις από το 2126873372 και άλλους αριθμούς ιδιοκτησίας Eurobank, οι οποίοι ψάχνουν προφανώς κάποιον ασυνεπή δανειολήπτη, τον οποίο δε γνωρίζω καν. Τους έχω πει ότι κάνουν λάθος, τους έχω ζητήσει να διαγράψουν τον αριθμό, τους έχω απειλήσει ότι θα καταφύγω στην αστυνομία αλλά δεν καταλαβαίνουν τίποτα και συνεχίζουν. Πώς μπορώ να κινηθώ πλέον, ενδεχομένως και με αξιώσεις αποζημίωσης (ώστε να τους τσούξει);

  2. #2
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Δύσκολα τα πραγματα...
    Το κομμάτι αυτο οι τράπεζες το αναθέτουν σε εταιρίες τα τελευταία χρόνια
    Εκτος του οτι δίνουν τα προσωπικα στοιχεία σε εταιρίες δεν υπάρχει και η σωστή ενημέρωση προς της εταιρίες
    πχ ακόμα και αν κάποιος πληρωσει καθυστερημένες οφειλές δεν το μαθαίνουν οι εταιρίες και εξακολουθουν να παιρνουν τηλ ακομα και ακαταλληλεσ ωρες
    Αυτο που τους λες εσυ το νομίζουν για παραμύθι .... κλασικό ψέμα άλλωστε
    Καλα ξεμπερδεματα .....

  3. #3
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/850
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 18,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από drspiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά SOS!
    Εδώ και 2(!) χρόνια δέχομαι συνεχώς κλήσεις από το 2126873372 και άλλους αριθμούς ιδιοκτησίας Eurobank, οι οποίοι ψάχνουν προφανώς κάποιον ασυνεπή δανειολήπτη, τον οποίο δε γνωρίζω καν. Τους έχω πει ότι κάνουν λάθος, τους έχω ζητήσει να διαγράψουν τον αριθμό, τους έχω απειλήσει ότι θα καταφύγω στην αστυνομία αλλά δεν καταλαβαίνουν τίποτα και συνεχίζουν. Πώς μπορώ να κινηθώ πλέον, ενδεχομένως και με αξιώσεις αποζημίωσης (ώστε να τους τσούξει);
    Ξεκινα κανοντας γραπτο παραπονο στην Τραπεζα. Αν δεν αλλαξει κατι, θα κανεις καταγγελια στον Τραπεζικο Διαμεσολαβητή και θα τακτοποιηθεί. Η 1η ενεργεια ειναι απαραιτητη προϋποθεση της 2ης.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δύσκολα τα πραγματα...
    Το κομμάτι αυτο οι τράπεζες το αναθέτουν σε εταιρίες τα τελευταία χρόνια
    Εκτος του οτι δίνουν τα προσωπικα στοιχεία σε εταιρίες δεν υπάρχει και η σωστή ενημέρωση προς της εταιρίες
    πχ ακόμα και αν κάποιος πληρωσει καθυστερημένες οφειλές δεν το μαθαίνουν οι εταιρίες και εξακολουθουν να παιρνουν τηλ ακομα και ακαταλληλεσ ωρες
    Αυτο που τους λες εσυ το νομίζουν για παραμύθι .... κλασικό ψέμα άλλωστε
    Καλα ξεμπερδεματα .....
    Τα αναφερομενα σου ειναι ατοπα και χωρις βαση.

  4. #4
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gianniskriti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκινα κανοντας γραπτο παραπονο στην Τραπεζα. Αν δεν αλλαξει κατι, θα κανεις καταγγελια στον Τραπεζικο Διαμεσολαβητή και θα τακτοποιηθεί. Η 1η ενεργεια ειναι απαραιτητη προϋποθεση της 2ης.

    - - - Updated - - -


    Τα αναφερομενα σου ειναι ατοπα και χωρις βαση.
    τα αναφερόμενά μου δυστηχος ειναι είναι προσωπική εμπειρία
    Πέρσι έφαγε πρόστιμο 70.000 ευρώ από το υπουργείο Ανάπτυξης η Eurobank ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΟΦΕΙΛΕΤΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, για παραβάσεις του νόμου περί εταιρειών ενημέρωσης οφειλετών
    Με ένα απλό googlarisma μπορεί οποιοσδήποτε να βγάλει μόνος του συμπεράσματα για της εισπρακτικές εταιρίες που χρησιμοποιούν οι τράπεζες
    Αυτα, δεν επανέρχομαι γιατί δεν έχω να προτείνω λύση που να χει αποτελεσμα

  5. #5
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/850
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 18,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα αναφερόμενά μου δυστηχος ειναι είναι προσωπική εμπειρία
    Πέρσι έφαγε πρόστιμο 70.000 ευρώ από το υπουργείο Ανάπτυξης η Eurobank ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΟΦΕΙΛΕΤΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, για παραβάσεις του νόμου περί εταιρειών ενημέρωσης οφειλετών
    Με ένα απλό googlarisma μπορεί οποιοσδήποτε να βγάλει μόνος του συμπεράσματα για της εισπρακτικές εταιρίες που χρησιμοποιούν οι τράπεζες
    Αυτα, δεν επανέρχομαι γιατί δεν έχω να προτείνω λύση που να χει αποτελεσμα
    Οκ μαζι σου, δυστυχως παντα θα υπαρχουν εξαιρεσεις, αρκει να μην φτασουν να γινονται ο κανονας, ο οποίος κανονας ειναι οτι οποια καταβολη κανει στο δανειο ο οφειλετης η εισπρακτικη εταιρια την βλεπει το αμεσως επομενο πρωι (βεβαια αναλογως το συστημα ισως να το βλεπει και την ιδια ημερα).
    Υ.Γ.
    Η Eurobank ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΟΦΕΙΛΕΤΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, δεν ειναι η Τραπεζα Eurobank, είναι η θυγατρικη της Eurοbank με χαρακτηρα εισπρακτικης, αρα το προστιμο που αναφερεις αφορα μια εισπρακτικη εταιρια οπως πχ η Mellon και οχι την Eurobank, και το προστιμο αυτο επ' ουδενί δεν ενισχύει το επιχειρημα σου οτι "αν κάποιος πληρωσει καθυστερημένες οφειλές δεν το μαθαίνουν οι εταιρίες και εξακολουθουν να παιρνουν τηλ".
    Τελος το offtopic απο εμενα

  6. #6
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Παλιοτερα(περιπου πριν 4 χρονια) μου ειχε τυχει απο εισπρακτικη της Eurobank να παιρνουν τηλεφωνο και να με απειλουν για δοσεις που καθυστερουσα.Δεν ειχα/εχω δανειο και μαλιστα Eurobank.
    Τελικα εψαχναν ατομο με το ιδιο επιθετο(στο τηλεφωνο ρωτησαν ο κ.Ταδε διχως να αναφερουν το μικρο ονομα,μονο επιθετο).
    Το ακομη πιο αστειο ειναι οτι ειχαν παρει το νουμερο απο παλιο τηλ/κο καταλογο(τουλαχιστον 6ετιας) στον οποιο το τηλεφωνο ηταν καταχωρημενο στην επιχειρηση του πατερα μου(και ναι εκτος απο το επιθετο ειχε το ιδιο αρχικο γραμμα στο ονομα). Να προσθεσω οτι ουτε ο πατερας μου ειχε ποτε σχεση με Eurobank.
    Aπλα εψαξαν τηλεφωνικο καταλογο,βρηκαν το ιδιο επιθετο με παρομοιο μικρο ονομα και ιδιο επαγγελμα(ναι!!! επιπλοποιος ο ενας, ξυλουργος ο οφειλετης) και αρχισαν την επιθεση....
    Παρ'ολα αυτα επεμειναν.
    Προσωπικα πηγα και εκανα σκηνικο στο τοπικο καταστημα(επαρχιακη πολη) και ως δια μαγειας σταματησαν να ενοχλουν...
    Προφανως η δυσφημηση σε τοπικο επιπεδο ηταν καλο κινητρο για να ενημερωσουν την εισπρακτικη να σταματησει.

  7. #7
    Εγγραφή
    04-09-2016
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris.taxideytis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλιοτερα(περιπου πριν 4 χρονια) μου ειχε τυχει απο εισπρακτικη της Eurobank να παιρνουν τηλεφωνο και να με απειλουν για δοσεις που καθυστερουσα.Δεν ειχα/εχω δανειο και μαλιστα Eurobank.
    Τελικα εψαχναν ατομο με το ιδιο επιθετο(στο τηλεφωνο ρωτησαν ο κ.Ταδε διχως να αναφερουν το μικρο ονομα,μονο επιθετο).
    Το ακομη πιο αστειο ειναι οτι ειχαν παρει το νουμερο απο παλιο τηλ/κο καταλογο(τουλαχιστον 6ετιας) στον οποιο το τηλεφωνο ηταν καταχωρημενο στην επιχειρηση του πατερα μου(και ναι εκτος απο το επιθετο ειχε το ιδιο αρχικο γραμμα στο ονομα). Να προσθεσω οτι ουτε ο πατερας μου ειχε ποτε σχεση με Eurobank.
    Aπλα εψαξαν τηλεφωνικο καταλογο,βρηκαν το ιδιο επιθετο με παρομοιο μικρο ονομα και ιδιο επαγγελμα(ναι!!! επιπλοποιος ο ενας, ξυλουργος ο οφειλετης) και αρχισαν την επιθεση....
    Παρ'ολα αυτα επεμειναν.
    Προσωπικα πηγα και εκανα σκηνικο στο τοπικο καταστημα(επαρχιακη πολη) και ως δια μαγειας σταματησαν να ενοχλουν...
    Προφανως η δυσφημηση σε τοπικο επιπεδο ηταν καλο κινητρο για να ενημερωσουν την εισπρακτικη να σταματησει.
    Γι' αυτο το θεμα που ειναι πολυ σοβαρο θα μπορουσες να κανεις αγωγη και στην τραπεζα και στην εισπρακτικη και να διεκδικησεις χρηματικη αποζημιωση για προσβολη προσωπικοτητας και παραβαση του νομου περι προσωπικων δεδομενων. Υπαρχουν σχετικες αποφασεις δικαστηριων σε παρομοιο περιστατικο.

  8. #8
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Το 2007 έβαλα τηλέφωνο/ιντερνετ. Τότε με ΚΑΘΕ (εκτός Σ/Κ) μεσημέρι γύρω στις 15:00 έπαιρναν από Eurobank και έψαχναν έναν που τους πιστόλιασε. Επειδή χρήση του τηλεφώνου δεν έκανα, έβγαλα την συσκευή γιατί είχε καταντήσει ενοχλητικό.
    Αρχές του 2011 άλλαξα σπίτι, κράτησα τον ίδιο αριθμό και πως ξαναεβαλα την συσκευή στην πρίζα, τσουπ ξανά το μεσημεράκι το κλασσικό τηλ από Eurobank, έμεινα μ@**^@$, λέω δεν μπορεί να έπαιρναν επί 4 χρόνια.

    Με τα πολλά μου λένε ελάτε σε ένα κατάστημα Eurobank με έναν λογαριασμό τηλεφώνου για να σας διαγράψουμε και για κάποιο διάστημα είχαν αραιώσει οι κλήσεις.

    Αρχές του 2012 και ενω τα μεσημεριανά τηλεφωνήματα γινόταν εντονότερα, πήγα σε ένα κατάστημα Eurobank.

    Εκεί μια ευγενική, κυρία, 50+, όλο πρόθυμη να με εξυπηρετήσει με ύφος απολογητικό για τηλεφωνήματα, μου είπε ότι το σύστημα ΔΕΝ την αφήνει να διαγράψει το τηλέφωνο μου, γιατί η καρτέλα του πελάτη (που τους πιστόλιασε) ήταν ελλιπής, δεν είχε διεύθυνση κατοικίας. Ήρθε και η διευθύντρια πήραν τηλ στα κεντρικά, είπαν θα το διορθώσουν αυτοί και ΘΑ σταματήσουν τα τηλεφωνήματα.

    Καλοκαίρι του 2012 αρχίζουν ξανά τα τηλεφωνήματα, αρχίζω και φορτώνω και πάω ξανά στο κατάστημα της Eurobank αποφασισμένος για όλα. Εκεί, για καλή μου τύχη βρήκα την ίδια υπάλληλο, θυμήθηκε την ιστορία μου και μου δήλωσε ξανά οτι δεν μπορεί να κάνει κάτι και ότι πρέπει να λυθεί από τα κεντρικά.

    Τους δηλώνω ότι ΔΕΝ πρόκειται να φύγω από το κατάστημα αν δεν βρουν άμεσα λύση και ας κάνουν ότι καταλαβαίνουν.

    3 ώρες μετά και κάθομαι στο γραφείο της υπαλλήλου (εν τω μεταξύ, είναι καλοκαίρι και δουλεύει μόνο αυτήν σε γραφείο) και δεν δεχόμουν να εξυπηρετήσουν άλλους πελάτες, η διεθύντρια εχει φτάσει στα πρόθυρα νευρικής κρίσης και τα τηλέφωνα με τα κεντρικά είναι απανωτά.


    Εν τέλει η λύση ήρθε, προτείνοντας στην υπάλληλο κ διευθύντρια, να αναγράψουν στην καρτέλα πελάτη μια διεθυνση της Eurobank ώστε να μπορεί να αλλαχτεί το τηλέφωνο μου, πράγμα που έγινε και από το καλοκαίρι του 2012 δεν με ενόχλησαν ξανά..



    Με πίστη, θέληση κ υπομονή, όλα γίνονται
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  9. #9
    Εγγραφή
    04-09-2016
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 2007 έβαλα τηλέφωνο/ιντερνετ. Τότε με ΚΑΘΕ (εκτός Σ/Κ) μεσημέρι γύρω στις 15:00 έπαιρναν από Eurobank και έψαχναν έναν που τους πιστόλιασε. Επειδή χρήση του τηλεφώνου δεν έκανα, έβγαλα την συσκευή γιατί είχε καταντήσει ενοχλητικό.
    Αρχές του 2011 άλλαξα σπίτι, κράτησα τον ίδιο αριθμό και πως ξαναεβαλα την συσκευή στην πρίζα, τσουπ ξανά το μεσημεράκι το κλασσικό τηλ από Eurobank, έμεινα μ@**^@$, λέω δεν μπορεί να έπαιρναν επί 4 χρόνια.

    Με τα πολλά μου λένε ελάτε σε ένα κατάστημα Eurobank με έναν λογαριασμό τηλεφώνου για να σας διαγράψουμε και για κάποιο διάστημα είχαν αραιώσει οι κλήσεις.

    Αρχές του 2012 και ενω τα μεσημεριανά τηλεφωνήματα γινόταν εντονότερα, πήγα σε ένα κατάστημα Eurobank.

    Εκεί μια ευγενική, κυρία, 50+, όλο πρόθυμη να με εξυπηρετήσει με ύφος απολογητικό για τηλεφωνήματα, μου είπε ότι το σύστημα ΔΕΝ την αφήνει να διαγράψει το τηλέφωνο μου, γιατί η καρτέλα του πελάτη (που τους πιστόλιασε) ήταν ελλιπής, δεν είχε διεύθυνση κατοικίας. Ήρθε και η διευθύντρια πήραν τηλ στα κεντρικά, είπαν θα το διορθώσουν αυτοί και ΘΑ σταματήσουν τα τηλεφωνήματα.

    Καλοκαίρι του 2012 αρχίζουν ξανά τα τηλεφωνήματα, αρχίζω και φορτώνω και πάω ξανά στο κατάστημα της Eurobank αποφασισμένος για όλα. Εκεί, για καλή μου τύχη βρήκα την ίδια υπάλληλο, θυμήθηκε την ιστορία μου και μου δήλωσε ξανά οτι δεν μπορεί να κάνει κάτι και ότι πρέπει να λυθεί από τα κεντρικά.

    Τους δηλώνω ότι ΔΕΝ πρόκειται να φύγω από το κατάστημα αν δεν βρουν άμεσα λύση και ας κάνουν ότι καταλαβαίνουν.

    3 ώρες μετά και κάθομαι στο γραφείο της υπαλλήλου (εν τω μεταξύ, είναι καλοκαίρι και δουλεύει μόνο αυτήν σε γραφείο) και δεν δεχόμουν να εξυπηρετήσουν άλλους πελάτες, η διεθύντρια εχει φτάσει στα πρόθυρα νευρικής κρίσης και τα τηλέφωνα με τα κεντρικά είναι απανωτά.


    Εν τέλει η λύση ήρθε, προτείνοντας στην υπάλληλο κ διευθύντρια, να αναγράψουν στην καρτέλα πελάτη μια διεθυνση της Eurobank ώστε να μπορεί να αλλαχτεί το τηλέφωνο μου, πράγμα που έγινε και από το καλοκαίρι του 2012 δεν με ενόχλησαν ξανά..



    Με πίστη, θέληση κ υπομονή, όλα γίνονται
    Με βαση τα περιστατικα που αναφερεις, αν επελεγες να κινηθεις νομικα, ειναι βεβαιον οτι θα σου επιδικαζοταν χρηματικη αποζημιωση, και μαλιστα οχι μικρο ποσο, γιατι οι ενοχλησεις που δεχοσουν ηταν εντονες, συνεχεις και εντελως παρανομες.
    Καλη βεβαια η υπομονη, αλλα συνηθως οι μεγαλες εταιρειες δεν καταλαβαινουν απο καλοπιστια, αγαθα αισθηματα και υπομονη. Και επιτελους πρεπει να αποζημιωνουν οταν φταινε και δεν αρκει μια απλη συγγνωμη... (σκεψου τη λαϊκη ρηση οτι απο τοτε που βγηκε η συγγνωμη χαλασε ο κοσμος...)
    Να ξερεις παντως οτι ακομα εχεις το χρονικο περιθωριο να καταθεσεις αγωγη, καθως η προθεσμια ειναι 5 χρονια απο τοτε που αρχισαν οι ενοχλησεις. Αν υποθεσουμε οτι σε ενοχλουσαν απο το 2012 εχεις προθεσμια μεχρι το 2017. Και τα στοιχεια που εχεις (αν βεβαια ειναι στην πραγματικοτητα ετσι οπως τα αναφερεις) ειναι πολυ δυνατα.

  10. #10
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δύσκολα τα πραγματα...
    Το κομμάτι αυτο οι τράπεζες το αναθέτουν σε εταιρίες τα τελευταία χρόνια
    Εκτος του οτι δίνουν τα προσωπικα στοιχεία σε εταιρίες δεν υπάρχει και η σωστή ενημέρωση προς της εταιρίες
    πχ ακόμα και αν κάποιος πληρωσει καθυστερημένες οφειλές δεν το μαθαίνουν οι εταιρίες και εξακολουθουν να παιρνουν τηλ ακομα και ακαταλληλεσ ωρες
    Αυτο που τους λες εσυ το νομίζουν για παραμύθι .... κλασικό ψέμα άλλωστε
    Καλα ξεμπερδεματα .....
    Αυτό δεν ισχύει φίλε μου και θα σου πώ γιατί:

    Οι εισπρακτικές παλαιότερα λειτουργούσαν και πληρώνονταν από τις τράπεζες με το promise, δηλαδή παίρνει η Χ εισπρακτική τον οφειλέτη Τζελεν, εκείνος λέει ναι, οκ, θα πάω να καταθέσω Ψ ευρώ και αυτό το καταχωρούσε η εισπρακτική ως θετική επικοινωνία. Πλέον, οι τράπεζες δίνουν πρόσβαση σε ένα υποσύνολο της καρτέλας πελάτη στις εισπρακτικές (το κατά πόσο είναι νόμιμο αυτό, δεν το γνωρίζω, αλλά δεν μου κάνει για τέτοιο) και, ακόμη και αν ο οφειλέτης Τζελεν πει "ναι θα πάω να πληρώσω", αν δεν γίνει η κατάθεση, η εισπρακτική δεν παίρνει τίποτα.

    Εδώ και αρκετά χρόνια έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα και ευτυχώς κάποια είναι υπέρ μας:
    - δεν μπορούν οι εισπρακτικές να καλούν με συχνότητα μικρότερη των 2 ημερών
    - δεν μπορούν να σε καλούν πάνω από μια εισπρακτικές για την ίδια οφειλή
    - οι τράπεζες δεν μπορούν να δώσουν τα στοιχεία σου σε 3η εταιρεία, αν δεν συναινέσεις εσύ.

  11. #11
    Εγγραφή
    27-04-2008
    Περιοχή
    Πάρος
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΡΟΣ
    Εγώ πάντως θα έλεγα πως είμαι παλιός γκόμενος του οφειλέτη και μοιραζόμασταν το ίδιο τηλέφωνο τότε. Έχουμε χωρίσει όμως από τις 12 Αυγούστου οπότε αν θέλετε να τον βρείτε μπορείτε να τον καλέσετε στο ... (και θα τους έδινα το τηλέφωνο του Αποστόλη από την Ελληνοφρένεια )

  12. #12
    Εγγραφή
    28-07-2006
    Περιοχή
    Lios Angeles
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    281
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    951G-2HnD / Entry 2i
    SNR / Attn
    11.8(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ και αρκετά χρόνια έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα και ευτυχώς κάποια είναι υπέρ μας:
    - δεν μπορούν οι εισπρακτικές να καλούν με συχνότητα μικρότερη των 2 ημερών
    - δεν μπορούν να σε καλούν πάνω από μια εισπρακτικές για την ίδια οφειλή
    - οι τράπεζες δεν μπορούν να δώσουν τα στοιχεία σου σε 3η εταιρεία, αν δεν συναινέσεις εσύ.
    Τα παραπάνω δεν ισχύουν...τουλάχιστον στην δικιά μου περίπτωση

Παρόμοια Θέματα

  1. δεν μπορώ να μπω στο ebanking της eurobank
    Από Αάατος στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 13:41
  2. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-15, 18:22
  3. Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-15, 09:25
  4. Πεντάγωνο καλεί Μόσχα ή Dr Strangelove 1964
    Από MAuVE στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-15, 23:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας