Καλησπερα σε ολους σημερα εχω ζησει ολη την τρελα των παροχων σταθερης τηλεφωνιας
4.12 κανω αιτηση φορητοτητας στην forthnet για 2 γραμμες που εχω στην hol
7.12 με καλει η hol δεχομαι προσφορα και παραμενω την ιδια στιγμη στελνω fax ακυρωσης με την ταυτότητα μου και υπογεγραμμένο αιτημα στην forthnet για ακυρωση της φορητοτητας. Την ιδια μερα με καλουν απο forthnet για αντιπροσφορα την οποια απορρίπτω ζητάω να ακυρωθει η φορητοτητα και να παραμεινω hol.Η κοπελα που μιλαω μου λεει οτι ακυρωνει την φορητοτητα και την επομενη μερα δεχομαι μηνυμα απο hol οτι και οι 2 γραμμες ανανεωθηκαν τα συμβολαια τους για ενα χρονο απο 8.12.15-8.12.16 και μενω ησυχος
Σημερα 14.12
7 μερες απο την αιτηση ακυρωσης το τηλεφωνο μου νεκρώνει το ιντερνετ χανεται και επειτα απο τηλεφωνικη εποκοινωνια με την hol με ενημρωνουν οτι οι γραμμες μου εχουν φυγει απο hol και ειναι σε διαδικασια αποδεσμευσης
Καλω forthnet για να ζητησω μια λογικη εξηγηση και απο εκει μου λενε οτι δεν εχουν προχωρησει την διαδικασια φορητοτητας αφου 7.12 ζητησα ακυρωση.
Η hol απο την μερια της μου λεει οτι εμας στο συστημα μας δεν φαινεται να υπαρχει ενεργη γραμμη σε εμας και οι γραμμες σας οδεύουν προς forthnet
Και αυτο συνεχιζει να γινεται απο τις 3.00 και μετα η μια εταρεια με στελνει στην αλλη εγω δεν εχω τηλεφωνο η γραμμη μου δεν ξερω που ανηκει.Η fotrthnet μου εχει στηλει γραπτως οτι και οι 2 αιτησεις μου ακυρωθηκαν στις 7.12 αλλα οι γραμμες μου δεν ειναι πλεον στην hol συμφωνα με την hol.
Και σας ρωταω απο πιο παραθυρο να πηδηξω?
Τι να κανω ρε παιδια δεν βγαζω ακρη αυριο θα με καλεσουν και οι 2 να μου πουν μια απο τα ιδια