Σελ. 249 από 317 ΠρώτηΠρώτη ... 229239244247248249250251254259269 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.721-3.735 από 4747
  1. #3721
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.724
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μπααα.. σιγά μην εμπιστευτούν τον όποιο ηλεκτρολόγο!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  2. #3722
    Εγγραφή
    04-05-2021
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Εκτιμώ ότι
    - όπως η ΔΕΔΔΗΕ σου φέρνει το ρευμα έως τον μετρητή και ο ηλεκτρολόγος είναι υπεύθυνος για ότι σωστό η στραβό θα γινόταν μέσα στο κτίριο,
    - όπως η ΕΥΔΑΠ σου φέρνει το νερο μέχρι τον μετρητη και ο υδραυλικός είναι υπεύθυνος για ότι σωστό η στραβό θα γινόταν μέσα στο κτίριο,
    - αλλά και όπως ο ΟΤΕ σου φέρνει το καλώδιο χαλκού μέχρι τον κατανεμητή και ο ηλεκτρολόγος είναι υπεύθυνος για ότι σωστό η στραβό θα γινόταν μέσα στο κτίριο,

    ... ετσι θα γίνεται και στην περίπτωση της ίνας.

    Γιατί ο πάροχος να έχει ευθυνη εντός του κτίριου στο οποίο δεν έχει πρόσβαση και αποτελεί ιδιωτικό χώρο;

    Επίσης να ενημερωσω ότι έκανα κι εγώ καταγγελία για το φιάσκο με τα έργα κάτω από τη Λένορμαν (καμπίνες 332, 336 κλπ)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος p0rt : 23-01-22 στις 12:06.

  3. #3723
    Εγγραφή
    02-05-2020
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ευρίπου και μέτρων, που φύτρωσαν καλώδια χωρίς κουτί,γνωρίζει κανείς?

    - - - Updated - - -

    Εδώ και η φωτό
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20220116_114420.jpg  


  4. #3724
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.724
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πρώτα φτιάχνουν την βάση και μετά βάζουν την καμπίνα..

    Βάση για καμπίνα FTTH είναι αυτή!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #3725
    Εγγραφή
    07-03-2018
    Περιοχή
    Κολωνός
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Αττική
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giannhsmatza Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευρίπου και μέτρων, που φύτρωσαν καλώδια χωρίς κουτί,γνωρίζει κανείς?

    - - - Updated - - -

    Εδώ και η φωτό
    Ειναι λιγο παλιοτερη η φωτο. Εδω και μια περιπου εβδομαδα εχει μπει η συγκεκριμένη καμπινα

  6. #3726
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    SP Smart 4+ Leox ONT
    Κανενα νεο για FTTH??

  7. #3727
    Εγγραφή
    21-12-2017
    Περιοχή
    ΣΕΠΟΛΙΑ
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    zte
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα , μόλις ενεργοποιήθηκα . Θέλω όμως μια βοήθεια . Θέλω να απενεργοποιήσω το ssid καθώς χρησιμοποιώ σε προέκταση ένα tenda wifi και δε θέλω να φαίνεται καθόλου το zyxel της wind .
    Όμως μου λέει το παρακάτω που δε γνωρίζω πως να το κάνω .Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  18,1 KB 
ID: 234334

  8. #3728
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    SP Smart 4+ Leox ONT
    Πηρα τηλεφωνο στην ζευξης και ρωτησα ποτε αναμενεται η ενεργοποιηση και μου ειπαν οτι φαινεται για ενεργοποιση μεσα φεβρουαριου και θα με καλεσουν εντος δυο ημερων για να μου το επιβεβαιωσουν με σιγουρια

  9. #3729
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.255
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TNTnd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα , μόλις ενεργοποιήθηκα . Θέλω όμως μια βοήθεια . Θέλω να απενεργοποιήσω το ssid καθώς χρησιμοποιώ σε προέκταση ένα tenda wifi και δε θέλω να φαίνεται καθόλου το zyxel της wind .
    Όμως μου λέει το παρακάτω που δε γνωρίζω πως να το κάνω .Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  18,1 KB 
ID: 234334
    Καταρχήν μια διευκρίνηση...
    Όταν λες ότι θες να απενεργοποιήσεις το SSID, εννοείς απλά να μην κάνει broadcast το δίκτυο, όχι να κλείσεις το ασύρματο, έτσι;
    Αν ναι τότε ακολούθα αυτό που λέει ... πήγαινε στις ρυθμίσεις για το WPS και κάντο disable..
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  10. #3730
    Εγγραφή
    21-12-2017
    Περιοχή
    ΣΕΠΟΛΙΑ
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    zte
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν μια διευκρίνηση...
    Όταν λες ότι θες να απενεργοποιήσεις το SSID, εννοείς απλά να μην κάνει broadcast το δίκτυο, όχι να κλείσεις το ασύρματο, έτσι;
    Αν ναι τότε ακολούθα αυτό που λέει ... πήγαινε στις ρυθμίσεις για το WPS και κάντο disable..
    OK , το βρήκα .

  11. #3731
    Εγγραφή
    19-02-2021
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    143
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10067up/946down kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηρα τηλεφωνο στην ζευξης και ρωτησα ποτε αναμενεται η ενεργοποιηση και μου ειπαν οτι φαινεται για ενεργοποιση μεσα φεβρουαριου και θα με καλεσουν εντος δυο ημερων για να μου το επιβεβαιωσουν με σιγουρια
    Για ποιο καφάο είναι αυτό; Το δικό μας το 336/332; Ή κάποιο άλλο;

  12. #3732
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    SP Smart 4+ Leox ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MrGoose Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο καφάο είναι αυτό; Το δικό μας το 336/332; Ή κάποιο άλλο;
    ΟΧΙ οχι σε αυτο που ανηκω το 420

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόσο δύσκολα είναι τα zyxel;

    - - - Updated - - -



    Εγώ βασικά ήθελα να αναβαθμίσω σε βόντα όταν με το καλό έρθει η ώρα... Αλλά το σκέφτομαι και το παραπάνω η αλήθεια είναι..

    Για να καταλαβεις τι περασα το καλοκαιρι με την υπεροχη εταιρεια ονοματι VODAFONE
    Spoiler:
    ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΩΡΩΠΟΥ
    ΜΑΙΟΣ 2021 Ολα ξεκινησαν οταν εκανα αναβαθμιση με στην Vodafone σε VDSL 50 μ διοτι αλλαξαν το καφαο της περιοχης οποτε δεν εδινε πια ADSL 24. Στην αρχη επιανα ικανοποιητικες ταχυτητες της ταξης 48-50mbps
    Μετα απο 2 εβδομαδες καηκε το ρουτερ τους ZTE H267A οποτε μου εστειλαν καινουργιο παλι ιδιο. Το οποιο συγχρονισε στα 45 και σταδιακα κατεβαινε μετα απο 2ημερες τα επαιξε η θυρα DSL οποτε μου εστειλαν καινουριο παλι το ιδιο
    Το οποιο δεν εκανε με τιποτα register στην τηλεφωνια
    Oποτε αποφασισαμε οτι θα μου στειλουν ενα αλλο μοντελο το SERCOMM VODAFONE H300S το οποιο ηταν καταστροφη
    Αρχικα συγχρονισε στα 37 και ανεβαινε μεχρι το πολυ 40
    Αλλα σταματησα να ασχολουμε αφου δουλευε
    Ελα ομως που αρχισαν οι αποσυνδεσεις και δεν ηταν 1-2 την ημερα αλλα 5-6 την ωρα
    Καλεσαμε τεχνικο της Vodafone ο οποιος μας ειπε πως εχει θεμα η γραμμη του OTE
    Κλεινουμε ραντεβου με τον OTE ο οποιος ερχεται κανει τις απαριτητες μετρησεις και βλεπει οτι απο εκεινον ηταν ολα ΟΚ
    Ξαναρχεται η Vodafone και παραδεχεται οτι ειναι θεμα τους και εντος 2 ημερων θα διορθωθει.
    1 ωρα μετα αφου εφυγε ο vodafone το ρουτερ αποσυγχρονισε και δεν ελεγε να παρει μπρος
    ΙΟΥΝΙΟΣ 2021 Ερχονται καθε μερα τεχνικοι και λενε ολοι οτι ειναι θεμα του ΟΤΕ
    ο ΟΤΕ λεει πως σε εκεινον φαινονται ολα ενταξει
    Παιρνω και εγω την πρωτοβουλια και βαζω το ρουτερ εγω εκει που ερχεται το εναεριο καλωδιο του ΟΤΕ αλλα τιποτα και παρατηρω 15 τρυπες κατα μηκος του καλωδιου
    Καλω την vodafone και τους το αναφερω ερχεται τεχνικος και μου λεει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι αυτο και ειναι θεμα του ΟΤΕ και μπλα μπλα
    Ερχονται μετα απο δυο μερες συνδυαστικο ραντεβου και τσακωνονταν για το ποιος φταιει
    Αποφασιζουν τελικα οτι ειναι θεμα του εναεριου καλωδιου και καλουν την vodafone για να το δωσει στον ΟΤΕ ως βλαβη να αλλαχτει
    Μετα απο μια εβδομαδα μου ερχεται μηνυμα οτι η βλαβη επισκευαστηκε και οτι εχω κανονικα υπηρεσεις αλλα τιποτα δεν ελεγε να δουλεψει
    ΙΟΥΛΙΟΣΞανακαλω στην vodafone και αυτη τη φορα στελνουν τεχνικο του ΟΤΕ απευθειας
    Διαφορετικος αυτη τη φορα και μου λεει το καλωδιο αυτο ειναι διαλυμενο και πρεπει να αλλαχτει
    Περνει επιτοπου στον ΟΤΕ και ρωταει αν εφτασε το αιτημα σε αυτους για την αλλαγη του εναεριου και λεει οχι δεν εχουν καμια αιτηση και το δηλωνει βλαβη να ερθουν να το αλλαξουν
    Τιποτα δεν γινεται
    ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2021 Η vodafone με καλει και μου αναφερει οτι ακυρωσαν το αιτημα να αλλαχτει το εναεριο διοτι εχω κανονικα υπηρεσιες
    Τους βαζω τις φωνες οτι δεν εχω υπηρεσιες και μπλα μπλα
    Μου λενε οτι πρεπει να ερθει τεχνικος του να επιβεβαιωσει οτι φταιει το καλωδιο τους
    Ερχεται και μου λεει οτι ειναι μια χαρα και πρεπει να αλλαξω την εσωτερικη καλωδιωση του εβαλα τις φωνες και μου λεει αποκλειεται να φταιει το εναεριο
    Τελος παντων το αλλαζω μονος μου το καλωδιο αλλα τιποτα συνεχιζει να μην δουλευει
    Ξανα παιρνω την vodafone και μου λενε καινουργιο οτι πρεπει να αλλαχτει ο βροχγος για να δουλεψει η γραμμη
    Ερχεται ο ΟΤΕ αλλαζει ζευγος στο καφαο αλλα τιποτα
    ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2021 Ξανα τηλεφωνο στην vodafone και επιμενουν να στειλουν τεχνικο αλλα και εγω επιμενω οτι πρεπει να αλλαχτει το εναεριο το ξαναδινουν στον ΟΤΕ και περιμενω να ερθει το συνεργειο να αλλαξει το καλωδιο
    Τιποτα περνανε 2 εβδομαδες σιγη
    Αυτη τη φορα παιρνω στον ΟΤΕ και τους αναφερω το θεμα το ψαχνει η κοπελα και βελεπει οτι για χιλιοστη φορα η vodafone ακυρωσε το αιτημα διοτι λεει οτι εχω υπηρεσιες της εξηγω οτι το καλωδιο ειναι τρυπιο και μου λεει να στειλω μια φωτογραφια του καλωδιου με μαιλ σε μια διευθυνση που μου ανεφερε
    Βλεπει την φωτογραφια και τρομαζει
    Μου λεει λογικο να μην εχετε υπηρεσιες το καλωδιο εχει γινει σουρωτηρι
    Το βαζει στο προγραμμα και μου αναφερει οτι μεχρι την Παρασκευη θα εχει ερθει το συνεργειο για να αλλαξει το καλωδιο
    Την επομενη μερα με παιρνει ενας απο την vodafone με υφακι οτι για ποιο λογο ανεφερα στον ΟΤΕ ψευδεις πληροφοριες οτι δεν εχω υπηρεσιες και οτι εκεινος βλεπει οτι συγχρονιζω κανονικα εκει αρχιζω να τσακωνομαι χοντρα μαζι τους
    Ωσπου μου σναφερει οτι το να δηλωνω ψευδεις πληροφοριες σε αλλο παροχο διωκεται ποινικα
    Εκει ειναι που του το κλεινω στην μουρη
    Και προχωραω σε καταγγελια προς την vodafone
    30/09/2021Ξανακαλω τον ΟΤΕ για να δω αν οι αχρηστοι απο την vodafone ακυρωσαν το συνεργειο και οντως το ειχαν ακυρωσει
    Αλλα η κοπελα εβλεπε διαθεσιμο ραντεβου για αυριο
    ΤΟ κλεινουμε και οντως 1/10/2021 9:30 ηρθαν και το αλλαξαν
    Στη συνεχεια προχωρησα σε αιτημα φορηοτητας στον ΟΤΕ για τα 3 σταθερα μου και τα 5 κινητα
    Αυτη τη στιγμη συγχρονιζω στα 55MBPS και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα
    12/10/2021 με καλεσαν και να με ρωτησουν για ποιο λογο φευγω απο την vodafone
    Απλα τους το εκλεισα στην μουρη
    ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ VODAFONE!!!!

  13. #3733
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΧΙ οχι σε αυτο που ανηκω το 420

    - - - Updated - - -




    Για να καταλαβεις τι περασα το καλοκαιρι με την υπεροχη εταιρεια ονοματι VODAFONE
    Spoiler:
    ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΩΡΩΠΟΥ
    ΜΑΙΟΣ 2021 Ολα ξεκινησαν οταν εκανα αναβαθμιση με στην Vodafone σε VDSL 50 μ διοτι αλλαξαν το καφαο της περιοχης οποτε δεν εδινε πια ADSL 24. Στην αρχη επιανα ικανοποιητικες ταχυτητες της ταξης 48-50mbps
    Μετα απο 2 εβδομαδες καηκε το ρουτερ τους ZTE H267A οποτε μου εστειλαν καινουργιο παλι ιδιο. Το οποιο συγχρονισε στα 45 και σταδιακα κατεβαινε μετα απο 2ημερες τα επαιξε η θυρα DSL οποτε μου εστειλαν καινουριο παλι το ιδιο
    Το οποιο δεν εκανε με τιποτα register στην τηλεφωνια
    Oποτε αποφασισαμε οτι θα μου στειλουν ενα αλλο μοντελο το SERCOMM VODAFONE H300S το οποιο ηταν καταστροφη
    Αρχικα συγχρονισε στα 37 και ανεβαινε μεχρι το πολυ 40
    Αλλα σταματησα να ασχολουμε αφου δουλευε
    Ελα ομως που αρχισαν οι αποσυνδεσεις και δεν ηταν 1-2 την ημερα αλλα 5-6 την ωρα
    Καλεσαμε τεχνικο της Vodafone ο οποιος μας ειπε πως εχει θεμα η γραμμη του OTE
    Κλεινουμε ραντεβου με τον OTE ο οποιος ερχεται κανει τις απαριτητες μετρησεις και βλεπει οτι απο εκεινον ηταν ολα ΟΚ
    Ξαναρχεται η Vodafone και παραδεχεται οτι ειναι θεμα τους και εντος 2 ημερων θα διορθωθει.
    1 ωρα μετα αφου εφυγε ο vodafone το ρουτερ αποσυγχρονισε και δεν ελεγε να παρει μπρος
    ΙΟΥΝΙΟΣ 2021 Ερχονται καθε μερα τεχνικοι και λενε ολοι οτι ειναι θεμα του ΟΤΕ
    ο ΟΤΕ λεει πως σε εκεινον φαινονται ολα ενταξει
    Παιρνω και εγω την πρωτοβουλια και βαζω το ρουτερ εγω εκει που ερχεται το εναεριο καλωδιο του ΟΤΕ αλλα τιποτα και παρατηρω 15 τρυπες κατα μηκος του καλωδιου
    Καλω την vodafone και τους το αναφερω ερχεται τεχνικος και μου λεει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι αυτο και ειναι θεμα του ΟΤΕ και μπλα μπλα
    Ερχονται μετα απο δυο μερες συνδυαστικο ραντεβου και τσακωνονταν για το ποιος φταιει
    Αποφασιζουν τελικα οτι ειναι θεμα του εναεριου καλωδιου και καλουν την vodafone για να το δωσει στον ΟΤΕ ως βλαβη να αλλαχτει
    Μετα απο μια εβδομαδα μου ερχεται μηνυμα οτι η βλαβη επισκευαστηκε και οτι εχω κανονικα υπηρεσεις αλλα τιποτα δεν ελεγε να δουλεψει
    ΙΟΥΛΙΟΣΞανακαλω στην vodafone και αυτη τη φορα στελνουν τεχνικο του ΟΤΕ απευθειας
    Διαφορετικος αυτη τη φορα και μου λεει το καλωδιο αυτο ειναι διαλυμενο και πρεπει να αλλαχτει
    Περνει επιτοπου στον ΟΤΕ και ρωταει αν εφτασε το αιτημα σε αυτους για την αλλαγη του εναεριου και λεει οχι δεν εχουν καμια αιτηση και το δηλωνει βλαβη να ερθουν να το αλλαξουν
    Τιποτα δεν γινεται
    ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2021 Η vodafone με καλει και μου αναφερει οτι ακυρωσαν το αιτημα να αλλαχτει το εναεριο διοτι εχω κανονικα υπηρεσιες
    Τους βαζω τις φωνες οτι δεν εχω υπηρεσιες και μπλα μπλα
    Μου λενε οτι πρεπει να ερθει τεχνικος του να επιβεβαιωσει οτι φταιει το καλωδιο τους
    Ερχεται και μου λεει οτι ειναι μια χαρα και πρεπει να αλλαξω την εσωτερικη καλωδιωση του εβαλα τις φωνες και μου λεει αποκλειεται να φταιει το εναεριο
    Τελος παντων το αλλαζω μονος μου το καλωδιο αλλα τιποτα συνεχιζει να μην δουλευει
    Ξανα παιρνω την vodafone και μου λενε καινουργιο οτι πρεπει να αλλαχτει ο βροχγος για να δουλεψει η γραμμη
    Ερχεται ο ΟΤΕ αλλαζει ζευγος στο καφαο αλλα τιποτα
    ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2021 Ξανα τηλεφωνο στην vodafone και επιμενουν να στειλουν τεχνικο αλλα και εγω επιμενω οτι πρεπει να αλλαχτει το εναεριο το ξαναδινουν στον ΟΤΕ και περιμενω να ερθει το συνεργειο να αλλαξει το καλωδιο
    Τιποτα περνανε 2 εβδομαδες σιγη
    Αυτη τη φορα παιρνω στον ΟΤΕ και τους αναφερω το θεμα το ψαχνει η κοπελα και βελεπει οτι για χιλιοστη φορα η vodafone ακυρωσε το αιτημα διοτι λεει οτι εχω υπηρεσιες της εξηγω οτι το καλωδιο ειναι τρυπιο και μου λεει να στειλω μια φωτογραφια του καλωδιου με μαιλ σε μια διευθυνση που μου ανεφερε
    Βλεπει την φωτογραφια και τρομαζει
    Μου λεει λογικο να μην εχετε υπηρεσιες το καλωδιο εχει γινει σουρωτηρι
    Το βαζει στο προγραμμα και μου αναφερει οτι μεχρι την Παρασκευη θα εχει ερθει το συνεργειο για να αλλαξει το καλωδιο
    Την επομενη μερα με παιρνει ενας απο την vodafone με υφακι οτι για ποιο λογο ανεφερα στον ΟΤΕ ψευδεις πληροφοριες οτι δεν εχω υπηρεσιες και οτι εκεινος βλεπει οτι συγχρονιζω κανονικα εκει αρχιζω να τσακωνομαι χοντρα μαζι τους
    Ωσπου μου σναφερει οτι το να δηλωνω ψευδεις πληροφοριες σε αλλο παροχο διωκεται ποινικα
    Εκει ειναι που του το κλεινω στην μουρη
    Και προχωραω σε καταγγελια προς την vodafone
    30/09/2021Ξανακαλω τον ΟΤΕ για να δω αν οι αχρηστοι απο την vodafone ακυρωσαν το συνεργειο και οντως το ειχαν ακυρωσει
    Αλλα η κοπελα εβλεπε διαθεσιμο ραντεβου για αυριο
    ΤΟ κλεινουμε και οντως 1/10/2021 9:30 ηρθαν και το αλλαξαν
    Στη συνεχεια προχωρησα σε αιτημα φορηοτητας στον ΟΤΕ για τα 3 σταθερα μου και τα 5 κινητα
    Αυτη τη στιγμη συγχρονιζω στα 55MBPS και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα
    12/10/2021 με καλεσαν και να με ρωτησουν για ποιο λογο φευγω απο την vodafone
    Απλα τους το εκλεισα στην μουρη
    ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ VODAFONE!!!!
    Αν τα βάλουμε κάτω σίγουρα όλοι μας θα έχουμε ιστορίες για κάποιον πάροχο..
    Για αυτό λένε ότι είναι πιο καλά να πηγαίνεις στο πάροχο που έχει τη καμπίνα.. Αλλά και πάλι είμαι σίγουρος ότι θα υπάρχουν ιστορίες..
    Η καμπίνα ποιου παρόχου είναι; Η είναι γραμμή από α.κ;
    Σε κάθε περίπτωση πάντως όταν επιλέγεις κάποιο πάροχο παίζουν διάφορα ρόλο.. Όχι μόνο οι περιπτώσεις που μας έχουν τύχει..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #3734
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    SP Smart 4+ Leox ONT
    Η καμπίνα εκεί είναι του ΟΤΕ VDSL-VECTORING

  15. #3735
    Εγγραφή
    08-09-2007
    Περιοχή
    ΣΕΠΟΛΙΑ ΚΟΛΩΝΟΣ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΘΗΝΑ
    Router
    HUAWEI HG8145 V5
    Path Level
    Fastpath
    Μιάς και μιλάτε για το ZYXEL, πως ρυθμίζεται η ώρα του, χωρίς να αλλάξεις τη ζώνη ώρας (Athens GMT+2); Δείχνει λάθος ώρα, άλλαξα και τον server και έβαλα των windows αλλά δεν διορθώθηκε τίποτα. Όλα τα ημερολόγια χρονολόγια (logs) που κρατά είναι λάθος.

Σελ. 249 από 317 ΠρώτηΠρώτη ... 229239244247248249250251254259269 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3514
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-24, 21:50
  2. Μηνύματα: 3529
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-24, 19:13
  3. Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-23, 15:39
  4. Μηνύματα: 251
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-23, 21:19
  5. VDSL A/K Αθηνάς - Vodafone
    Από Iris07 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-18, 21:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας