Σελ. 99 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 798994979899100101104 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.471-1.485 από 1634
  1. #1471
    Εγγραφή
    09-05-2020
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα μια στους 2 σας.
    Λογικά θέμα μηχανικού ήταν και όχι παροχου....
    Εμάς πάντως αν μας πουν να μπουν από μέσα δεν θα το προχωρήσουμε....και στο δικό μου σπίτι δεν θα το έκανα έτσι.
    Αλλά πιστεύω δε θα έχουμε θέμα.θα γίνει κανονικά γιατί βολεύει κιολας.
    Τον άλλο μήνα θα κάνω την αίτηση και ότι είναι θα ενημερώσω.
    Περιμένω και το οκ του 2ου νέου ιδιοκτήτη(συμφώνησε για πωληση του από πάνω διαμερισματος )και προχωράμε.
    Λογικά δεν θα έχω θέμα γιατί και αυτός είναι νέος άνθρωπος από ότι μου είπε η ιδιοκτήτρια του πάνω οροφου.μου είπε και η γυναίκα αν δεν το είχα συμφωνήσει θα σου έλεγα ξεκινά και τώρα αν και δεν το χρειάζομαι το fiber εγώ αλλά δε διαφωνώ!

  2. #1472
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από donstefano Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα μια στους 2 σας.
    Λογικά θέμα μηχανικού ήταν και όχι παροχου....
    Εμάς πάντως αν μας πουν να μπουν από μέσα δεν θα το προχωρήσουμε....και στο δικό μου σπίτι δεν θα το έκανα έτσι.
    Αλλά πιστεύω δε θα έχουμε θέμα.θα γίνει κανονικά γιατί βολεύει κιολας.
    Τον άλλο μήνα θα κάνω την αίτηση και ότι είναι θα ενημερώσω.
    Περιμένω και το οκ του 2ου νέου ιδιοκτήτη(συμφώνησε για πωληση του από πάνω διαμερισματος )και προχωράμε.
    Λογικά δεν θα έχω θέμα γιατί και αυτός είναι νέος άνθρωπος από ότι μου είπε η ιδιοκτήτρια του πάνω οροφου.μου είπε και η γυναίκα αν δεν το είχα συμφωνήσει θα σου έλεγα ξεκινά και τώρα αν και δεν το χρειάζομαι το fiber εγώ αλλά δε διαφωνώ!
    Nα ανεβάσει την τιμή πώλησης γιατί το δίνει με ίνα.

    Οσο για την εσωτερική κατασκευή, 3 που έχω δει να κατασκευάζονται από συνεργεία της cosmote εδώ στο Παλιό Φάληρο είναι κομψοτεχνήματα, ένα κουτάκι σε κάθε κούτελο πάνω από την πόρτα του ασανσέρ σε κάθε όροφο.

    Αν ένα διαμέρισμα είναι εμπρός και άλλο πίσω, δύσκολα να περαστεί εξωτερικά.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #1473
    Εγγραφή
    09-05-2020
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nα ανεβάσει την τιμή πώλησης γιατί το δίνει με ίνα.

    Οσο για την εσωτερική κατασκευή, 3 που έχω δει να κατασκευάζονται από συνεργεία της cosmote εδώ στο Παλιό Φάληρο είναι κομψοτεχνήματα, ένα κουτάκι σε κάθε κούτελο πάνω από την πόρτα του ασανσέρ σε κάθε όροφο.

    Αν ένα διαμέρισμα είναι εμπρός και άλλο πίσω, δύσκολα να περαστεί εξωτερικά.
    Εμάς είναι όλα οροφοδιαμερισματα(2 σύνολο) όλα προσόψεως.
    Έχω δει και εγώ σε φίλο που είχαν διάδρομο με διαμερίσματα και δε μου άρεσε γενικά εσωτερικά πως του το έκανε η cosmote(Βύρωνα ψηλά μένει)...οπότε εμείς το αποφεύγουμε.

    Off topic τώρα η γυναίκα είχε συμφωνήσει πριν το Μάρτιο με τον αγοραστή οπότε τώρα τι θα του πει...δωσε αλλά 500 ευρώ που βάζει οπτική ίνα ο άλλος από κάτω?
    Έκλεισαν το deal ,δικό τους θέμα.
    Και υποψιν θα μπει οπτική.δεν έχει ξεκινήσει τίποτα ακόμα....λογικά παιζει να είναι και αυτός μέσα όταν συνδεθώ εγώ...

    Εγώ τη δουλειά μου να βάλω να έχω fast internet!αυτό με ενδιαφέρει!

  4. #1474
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από donstefano Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμάς είναι όλα οροφοδιαμερισματα(2 σύνολο) όλα προσόψεως.
    Έχω δει και εγώ σε φίλο που είχαν διάδρομο με διαμερίσματα και δε μου άρεσε γενικά εσωτερικά πως του το έκανε η cosmote(Βύρωνα ψηλά μένει)...οπότε εμείς το αποφεύγουμε.

    Off topic τώρα η γυναίκα είχε συμφωνήσει πριν το Μάρτιο με τον αγοραστή οπότε τώρα τι θα του πει...δωσε αλλά 500 ευρώ που βάζει οπτική ίνα ο άλλος από κάτω?
    Έκλεισαν το deal ,δικό τους θέμα.
    Και υποψιν θα μπει οπτική.δεν έχει ξεκινήσει τίποτα ακόμα....λογικά παιζει να είναι και αυτός μέσα όταν συνδεθώ εγώ...

    Εγώ τη δουλειά μου να βάλω να έχω fast internet!αυτό με ενδιαφέρει!
    θα συμφωνήσω με τον φίλο Δημήτρη η VODAFONE/COSMOTE έχουν κάνει καλή δουλειά εδώ στην γειτονιά μου όπου έχουν βάλει οπτικές ίνες εσωτερικά

    και δεν είναι η διαφορά αν όλα τα διαμερίσματα είναι πρόσοψη ή όχι για την επιλογή

    καθώς σε όλες τις πολυκατοικίες που αναφέρω έχουν διαμερίσματα μόνο στην πρόσοψη

    10 διαμερισμάτων - 20 διαμερισμάτων (η δική μας) - 30 διαμερισμάτων - 50 διαμερισμάτων (εκεί έβαλαν δύο καλώδια οπτικών ινών και δύο διαφορετικές εγκαταστάσεις καθώς έχουν διπλή είσοδο.)

  5. #1475
    Εγγραφή
    16-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    καλησπερα. θελω λιγο τα φωτα σας. εβαλα σημερα cosmote fiber 200. πριν ειχα vdsl 50 με το speedport το απλο. σημερα λοιπον με την συνδεση μου φερανε το speedport plus. δοκιμαζοντας λοιπον την νεα μου συνδεση βλεπω 194 up και 19 down. μεχρι εδω ολα καλα. πολυ καλα θα ελεγα. ολες μου οι συσκευες ειναι επανω στον router μεσω wifi καθως απεχθανομαι τα καλωδια. ειμαι συμφιλιωμενος με την ιδεα οτι θα χανω λιγη ταχυτητα με αυτον τον τροπο συνδεσης. το προβλημα μου ειναι οτι στο υπνοδωμάτιο που ηθελα να δω Netflix μου εριχνε πολυ την ποιοτητα εικονας, σαν να μην μου φτανει το bandwith πραγμα που δεν ισχυει φθσικα με τις ταχύτητες που μετραω. το ιδιο και στο PS4 που επαιξα ενα online παιχνιδι μου κολαγε τοσο πολυ που δεν παιζοτανε και το εκλεισα. μεχρι χτες στο υπνοδωματιο δεν ειχα κανενα προβλημα με το netflix και στα παιχνιδια μου στο PS4 μπορει να ειχα κανα κοληματακι οταν η συζηγος και ο μικρος βλεπουν ο καθενας απο μια ταινια παραλληλα στο netflix. μετα την αναβαθμιση εχω τρομερα κοληματα στο ps4 και κακη εικονα στο Netflix. υπαρχει περιπτωση να φταιει το speedport plus? γιατι μεχρι χτες με το παλιο και μικροτερη συνδεση δεν ειχα τετοια προβληματα? εχει κανεις παρομοια εμπειρια? και μην μου πειτε για powerline και 5 Ghz γιατι μεχρι χτες επαιζα μια χαρα και χωρις αυτα. ευχαριστω.

  6. #1476
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    349
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Έχει προσέξει κανείς disconnect μόνο στο upload στην Voda τις τελευταίες μέρες? Τρώω κάτι άκυρα dc απο games...

  7. #1477
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jaisonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει προσέξει κανείς disconnect μόνο στο upload στην Voda τις τελευταίες μέρες? Τρώω κάτι άκυρα dc απο games...
    Όταν γίνει disconnect, αποσυνδέονται τα πάντα όλα.

  8. #1478
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Πριν από 3 ώρες σε άλλη περιοχή ήρθαν για να εγκατασταθεί η ίνα. Ενώ έχουν βάλει το κεντρικό κουτί σε έναν εξώστη στον πρώτο όροφο που μάλλον είναι κοινόχρηστος και έχουν βάλει όλα τα floor box Από την εξωτερική πλευρά της πολυκατοικίας, όχι όμως στο μπαλκόνι του κάθε ορόφου, έγινε γης Μαδιάμ.

    Βγήκε αυτός από τον πρώτο και μου είπε να το πάρουν από αυτή τη θέση και πως δεν έκαναν σωστή εγκατάσταση και πως θα γεμίσει υγρασία το σπίτι του και πως αν ανεβαίνουν στον εξώστη θα μπουν να τον κλέψουν κτλ κτλ.

    Ανέβηκα για λίγο επάνω και άκουσα φασαρία, κατεβαίνω και είχαν πιαστεί στα χέρια το συνεργείο με τον τύπο που προσπάθησε να κόψει την ίνα.

    Τράβηξαν βίντεο το σκηνικό και μίλησαν με ΟΤΕ που τους είπε να φύγουν και θα επιληφθεί το νομικό τμήμα για μήνυση...
    Τώρα τα άφησαν όλα ανοιχτά και έφυγαν.
    Ο διαχειριστής λέει υπέγραψα αλλά δε ξέρω που θα το βάλουν και αν ενοχλεί, υπόψιν είμαι ενοικιαστής, έχω ενημερώσει ιδιοκτήτη, διαχειριστή ,όλα τα διαμερίσματακαι έχω κολλήσει 3 χαρτιά σχετικά με τη διαδικασία στην είσοδο, λες και είχα προαίσθημα.

    Αυτά, εσείς; καλά;

  9. #1479
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν από 3 ώρες σε άλλη περιοχή ήρθαν για να εγκατασταθεί η ίνα. Ενώ έχουν βάλει το κεντρικό κουτί σε έναν εξώστη στον πρώτο όροφο που μάλλον είναι κοινόχρηστος και έχουν βάλει όλα τα floor box Από την εξωτερική πλευρά της πολυκατοικίας, όχι όμως στο μπαλκόνι του κάθε ορόφου, έγινε γης Μαδιάμ.

    Βγήκε αυτός από τον πρώτο και μου είπε να το πάρουν από αυτή τη θέση και πως δεν έκαναν σωστή εγκατάσταση και πως θα γεμίσει υγρασία το σπίτι του και πως αν ανεβαίνουν στον εξώστη θα μπουν να τον κλέψουν κτλ κτλ.

    Ανέβηκα για λίγο επάνω και άκουσα φασαρία, κατεβαίνω και είχαν πιαστεί στα χέρια το συνεργείο με τον τύπο που προσπάθησε να κόψει την ίνα.

    Τράβηξαν βίντεο το σκηνικό και μίλησαν με ΟΤΕ που τους είπε να φύγουν και θα επιληφθεί το νομικό τμήμα για μήνυση...
    Τώρα τα άφησαν όλα ανοιχτά και έφυγαν.
    Ο διαχειριστής λέει υπέγραψα αλλά δε ξέρω που θα το βάλουν και αν ενοχλεί, υπόψιν είμαι ενοικιαστής, έχω ενημερώσει ιδιοκτήτη, διαχειριστή ,όλα τα διαμερίσματακαι έχω κολλήσει 3 χαρτιά σχετικά με τη διαδικασία στην είσοδο, λες και είχα προαίσθημα.

    Αυτά, εσείς; καλά;
    αααα έχετε show εσεις.... Καλά ξεμπερδέματα αν και δεν νομίζω οτι θα είναι απλό αφού ξεκίνησε τέτοια φασαρια
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  10. #1480
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αααα έχετε show εσεις.... Καλά ξεμπερδέματα αν και δεν νομίζω οτι θα είναι απλό αφού ξεκίνησε τέτοια φασαρια
    η COSMOTE δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει μήνυση στον περίεργο ιδιοκτήτη/ένοικο

    ο διαχειριστής και αυτός που έκανε την αίτηση "πρώτος" θα πληρώσει τον λογαριασμό...

    εγώ πάντως αν ήμουν ο υπεύθυνος σε συνεργείο της COSMOTE δεν θα τσακωνόμουν με κανένα

    απλά δεν θα σας έβαζα οπτικές ίνες

    θα έλεγα βρείτε τα πρώτα μεταξύ σας αν θέλετε και από που πρέπει να περάσει

    υπόψιν έχετε δύο χρόνια καιρό (επιδότηση από την δράση sfbb.gr) μετά θα πρέπει να πληρώσετε και για την εγκατάσταση/σύνδεση κτλ..

    αν τώρα δεν τα βρίσκετε μεταξύ σας δεν πειράζει μένετε στο ADSL/VDSL εμείς πάμε στους επόμενους.

  11. #1481
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    η COSMOTE δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει μήνυση στον περίεργο ιδιοκτήτη/ένοικο

    ο διαχειριστής και αυτός που έκανε την αίτηση "πρώτος" θα πληρώσει τον λογαριασμό...

    εγώ πάντως αν ήμουν ο υπεύθυνος σε συνεργείο της COSMOTE δεν θα τσακωνόμουν με κανένα

    απλά δεν θα σας έβαζα οπτικές ίνες

    θα έλεγα βρείτε τα πρώτα μεταξύ σας αν θέλετε και από που πρέπει να περάσει

    υπόψιν έχετε δύο χρόνια καιρό (επιδότηση από την δράση sfbb.gr) μετά θα πρέπει να πληρώσετε και για την εγκατάσταση/σύνδεση κτλ..

    αν τώρα δεν τα βρίσκετε μεταξύ σας δεν πειράζει μένετε στο ADSL/VDSL εμείς πάμε στους επόμενους.
    Για μένα θα πρέπει αργότερα να τούς βάλει να πληρώσουν για άσκοπη μετάβαση
    συνεργείου οτάν σιγα σιγα θα τους γυρνάει στο ftth όλλους και θα καταργηθεί το fttc/adsl αλλά και να βαράει τιν εγκατάσταση στα 188ευρο...

  12. #1482
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    H μελέτη που γίνεται από τους μηχανικούς περνάει την ίνα μόνο από κοινόχρηστους χώρους ή το ασανσέρ.
    Ετσι όπως περιγράφεται, ο εξώστης δεν είναι κοινόχρηστος χώρος.

    Δεν υπάρχει το "βρείτε τα", αυτό συναποφασίζεται στην πρώτη επίσκεψη των μηχανικών.

    Κάπου έχει γίνει πατατιά, εκτός και αν ο 1ος όροφος έχει λόγο και για τα κοινόχρηστα
    Ο ΟΤΕ αν θέλει κινεί και την Αστυνομία για παρεμπόδιση εργασιών.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #1483
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    H μελέτη που γίνεται από τους μηχανικούς περνάει την ίνα μόνο από κοινόχρηστους χώρους ή το ασανσέρ.
    Ετσι όπως περιγράφεται, ο εξώστης δεν είναι κοινόχρηστος χώρος.

    Δεν υπάρχει το "βρείτε τα", αυτό συναποφασίζεται στην πρώτη επίσκεψη των μηχανικών.

    Κάπου έχει γίνει πατατιά, εκτός και αν ο 1ος όροφος έχει λόγο και για τα κοινόχρηστα
    Ο ΟΤΕ αν θέλει κινεί και την Αστυνομία για παρεμπόδιση εργασιών.

    Κοινόχρηστος χώρος είναι , δε μπορεί να είναι κάτι άλλο , είναι οι εξωτερικοί τοίχοι της πολυκατοικίας. Βασικά πήγα χτες και μίλησα , φοβάται μήπως ανέβουν και τον κλέψουν λέγοντας πως έιναι ο ΟΤΕ. Έχει ένα δίκιο , του είπα πως αυτό το κουτί δε χρειάζεται επίσκεψη μετά την εγκατάσταση. Τουλάχιστον έτσι καταλαβαίνω , αν κοπεί η ίνα στο δρόμο την ξανακολλάνε, έτσι δεν είναι; Επίσης του εξήγησα ήρεμα πως αν το βάλουμε αλλού θα έρθει άλλος να φωνάζει γιατί του χαλάμε τη μόστρα, δεν υπάρχει τέλεια λύση. Φυσικά μπορώ να του πω πως δε με ενδιαφέρει η άποψη του, αλλά δε θέλω να το τραβήξω. Του εξήγησα επίσης πως είναι 60 χρονών και τα παιδιά που το περνούσαν μπορούσαν να είναι παιδιά του , θα τα χτυπούσε; Άσε που αν δεν κατέβαινα κάποιος θα τις έτρωγε (αυτός φυσικά) καθώς είχαν ήδη πιαστεί στα χέρια. Τα κατάλαβε και μου είπε πως αν είναι ας το περάσουν.

    Βασικά δε νομίζω κάποιος από τον ΟΤΕ να πάει και να το περνάει από όπου βρει. Λογικά θα ξέρουν και τη νομοθεσία καθώς του έλεγαν συνέχεια "Πάρε το δικηγόρο σου". Αν ήξερα τι χαμός θα γινόταν θα έβαζα Inalan και άντε γεια.

  14. #1484
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    H μελέτη που γίνεται από τους μηχανικούς περνάει την ίνα μόνο από κοινόχρηστους χώρους ή το ασανσέρ.
    Ετσι όπως περιγράφεται, ο εξώστης δεν είναι κοινόχρηστος χώρος.

    Δεν υπάρχει το "βρείτε τα", αυτό συναποφασίζεται στην πρώτη επίσκεψη των μηχανικών.

    Κάπου έχει γίνει πατατιά, εκτός και αν ο 1ος όροφος έχει λόγο και για τα κοινόχρηστα
    Ο ΟΤΕ αν θέλει κινεί και την Αστυνομία για παρεμπόδιση εργασιών.
    πολύ σωστά τα λες φίλε δημήτρη

    σε εμένα ήρθε μηχανικός από την VODAFONE τράβηξε τις φωτογραφίες του , έκανε την μελέτη του , υπέγραψα τα χαρτιά ως διαχειριστής αφού αποφασίστηκε από που θα περάσει η οπτική ίνα και που θα εγκατασταθούν ο εξοπλισμός (πάντα σε κοινόχρηστους χώρους) , μετά υπέγραψα τα χαρτιά ως πρώτος πελάτης και όλα πήραν τον δρόμο τους.

    δεν θα ασχοληθεί ούτε με αστυνομία ούτε με δικαστήρια (ξέρω για να στο λέω) είναι θέμα διαχειριστή / ιδιοκτήτη ή ενοίκου που έκανε την αίτηση / ιδιοκτήτη ή ενοίκου που έχει πρόβλημα κάποιος από τους τελευταίους δεν τα εξήγησε καλά

    παρόμοιο θέμα έχει δημιουργηθεί ξανά με τοποθέτηση οπτικής ίνας και εξοπλισμού (εξωτερικά της πολυκατοικίας)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοινόχρηστος χώρος είναι , δε μπορεί να είναι κάτι άλλο , είναι οι εξωτερικοί τοίχοι της πολυκατοικίας. Βασικά πήγα χτες και μίλησα , φοβάται μήπως ανέβουν και τον κλέψουν λέγοντας πως έιναι ο ΟΤΕ. Έχει ένα δίκιο , του είπα πως αυτό το κουτί δε χρειάζεται επίσκεψη μετά την εγκατάσταση. Τουλάχιστον έτσι καταλαβαίνω , αν κοπεί η ίνα στο δρόμο την ξανακολλάνε, έτσι δεν είναι; Επίσης του εξήγησα ήρεμα πως αν το βάλουμε αλλού θα έρθει άλλος να φωνάζει γιατί του χαλάμε τη μόστρα, δεν υπάρχει τέλεια λύση. Φυσικά μπορώ να του πω πως δε με ενδιαφέρει η άποψη του, αλλά δε θέλω να το τραβήξω. Του εξήγησα επίσης πως είναι 60 χρονών και τα παιδιά που το περνούσαν μπορούσαν να είναι παιδιά του , θα τα χτυπούσε; Άσε που αν δεν κατέβαινα κάποιος θα τις έτρωγε (αυτός φυσικά) καθώς είχαν ήδη πιαστεί στα χέρια. Τα κατάλαβε και μου είπε πως αν είναι ας το περάσουν.

    Βασικά δε νομίζω κάποιος από τον ΟΤΕ να πάει και να το περνάει από όπου βρει. Λογικά θα ξέρουν και τη νομοθεσία καθώς του έλεγαν συνέχεια "Πάρε το δικηγόρο σου". Αν ήξερα τι χαμός θα γινόταν θα έβαζα Inalan και άντε γεια.
    νομίζεις ότι είναι απλά τα θέματα με την ΙΝΑΛΑΝ για διάβασε καλύτερα να δεις ότι εκεί θα είχες σοβαρότερο πρόβλημα αν πέσεις σε παράξενο

  15. #1485
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολύ σωστά τα λες φίλε δημήτρη

    σε εμένα ήρθε μηχανικός από την VODAFONE τράβηξε τις φωτογραφίες του , έκανε την μελέτη του , υπέγραψα τα χαρτιά ως διαχειριστής αφού αποφασίστηκε από που θα περάσει η οπτική ίνα και που θα εγκατασταθούν ο εξοπλισμός (πάντα σε κοινόχρηστους χώρους) , μετά υπέγραψα τα χαρτιά ως πρώτος πελάτης και όλα πήραν τον δρόμο τους.

    δεν θα ασχοληθεί ούτε με αστυνομία ούτε με δικαστήρια (ξέρω για να στο λέω) είναι θέμα διαχειριστή / ιδιοκτήτη ή ενοίκου που έκανε την αίτηση / ιδιοκτήτη ή ενοίκου που έχει πρόβλημα κάποιος από τους τελευταίους δεν τα εξήγησε καλά

    παρόμοιο θέμα έχει δημιουργηθεί ξανά με τοποθέτηση οπτικής ίνας και εξοπλισμού (εξωτερικά της πολυκατοικίας)

    - - - Updated - - -



    νομίζεις ότι είναι απλά τα θέματα με την ΙΝΑΛΑΝ για διάβασε καλύτερα να δεις ότι εκεί θα είχες σοβαρότερο πρόβλημα αν πέσεις σε παράξενο

    Βασικά για την ΙΝΑLAN από ότι καταλαβαίνω μόνο ο ενδιαφερόμενος συνδέεται. Τελικά πήρε ο διαχειριστής και θα το μετακινήσουν σε άλλη θέση. Ε λογικά θα πέσουν και οι συγγνώμες εκατέρωθεν και όλα θα στρώσουν. Η εμπειρία μου είναι και πρέπει να μπει στη σελίδα των παρόχων και στη διαδικασία γενικά πως πρέπει να γίνει Γενική Συνέλευση και τέλος. Δε σταματάει η διαδικασία , απλά διαλέξτε απο που θα πάμε και τέλος. Όποιος δεν έρθει δεν τον ενδιαφέρει. Ούτε φασαρίες , ούτε τίποτα.

    Αλλά είμαι περίεργος , τι παραπάνω μπορεί να συμβεί με έναν περίεργο στην Inalan από το να πλακωθούνε στο ξύλο;

Σελ. 99 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 798994979899100101104 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-23, 13:24
  2. VDSL - Βύρωνας
    Από civikakias1 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 158
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-18, 17:47
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 02:17
  4. ADSL Βυρωνας
    Από Kotsovlaxos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-15, 07:13
  5. Έργα οπτικών ινών Ηράκλειο κρήτης
    Από papajo στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-15, 08:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας