Σελ. 58 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 3848535657585960636878 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 856-870 από 1634
  1. #856
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgiokatr Εμφάνιση μηνυμάτων
    24/04/2019 εστειλα την αιτηση με υπογραφες
    χθες και σημερα ολοκληρωσανε τις εγκαταστασεις στην πολυκατοικια
    Τόσο γρήγορα είναι πλέον; Τυχεροί είστε! Εμεις περιμέναμε κάποιους μήνες!

  2. #857
    Εγγραφή
    04-04-2019
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Ήρθαν και σήμερα και βαλανε κάτι καλώδια στους κατανεμητές. Το μόνο που δεν έχουν σκεπάσει τα πλακάκια που σκαψανε στο πεζοδρόμιο. Αλλά φαντάζομαι θα τα κλείσουν . Μεθαύριο έρχονται για μέσα στο σπίτι. Τώρα μετά δε ξέρω φαντάζομαι πρέπει να περιμένω την ενεργοποίηση και το ρούτερ

  3. #858
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgiokatr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήρθαν και σήμερα και βαλανε κάτι καλώδια στους κατανεμητές. Το μόνο που δεν έχουν σκεπάσει τα πλακάκια που σκαψανε στο πεζοδρόμιο. Αλλά φαντάζομαι θα τα κλείσουν . Μεθαύριο έρχονται για μέσα στο σπίτι. Τώρα μετά δε ξέρω φαντάζομαι πρέπει να περιμένω την ενεργοποίηση και το ρούτερ
    Αντε με το καλο, εμεις σημερα εχουμε εργασιες και μαλλον δευτερα τελειωνουμε την πολυκατοικια γιατι αυτοι για το σκαψιμο στο δρομο δε θα ερθουν σημερα τελικα.

    ΥΓ

    Με το κουπονι τι γινετε, ποτε το δινω;

  4. #859
    Εγγραφή
    04-04-2019
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    με το που γινει η συνδεση το παμε σε ενα καταστημα vodafone για να το περασουν στο λογαριασμο

  5. #860
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    η θα το στείλετε μέσω email θα σας πούνε

  6. #861
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Οκ περιμενω δευτερα να τελειωσουν την πολυκατοικια. Σε αυτους που θα ερθουν για το διαμερισμα θα πω και για το ups και οτι γινει.

  7. #862
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    πάντως χαίρομαι που προχωρούν γρήγορα οι εργασίες εμείς χοντρικά μας πήρε καιρό η συνεργασία Vodafone με Cosmote.

    τα miniUPS θα καλύψουν το κουτί που παίρνει την οπτική ίνα και το router

    εγώ έχω τέσσερα τέτοια miniUPS
    ένα είναι στο κουτί (NOKIA) που δέχεται την οπτική ίνα από την πρίζα στο διαμέρισμα
    ένα είναι στο router (SPEEDPORT PLUS) που καταλήγει το LAN από το κουτί (NOKIA)
    ένα είναι στο SAMKNOWS WHITEBOX (TP-LINK) που μοιράζει LAN στους Η/Υ
    ένα είναι στο WiFi Repeater (TP-LINK WA901ND)

    δυστυχώς δεν ταιριάζει η υποδοχή ρεύματος αν έχεις ασύρματα τηλέφωνα όπως τα Panasonic που κυκλοφορούν στην αγορά όποτε αναγκαστικά θα καταφύγω στην λύση του κανονικού UPS (APC)

    σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα κανονικά UPS (ΑPC) και πρίζες ασφαλείας (APC) που προστατεύουν τηλεοράσεις - οθόνες Η/Υ - σταθερούς/φορητούς Η/Υ - Κονσόλες κτλ μηχανήματα.

  8. #863
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάντως χαίρομαι που προχωρούν γρήγορα οι εργασίες εμείς χοντρικά μας πήρε καιρό η συνεργασία Vodafone με Cosmote.

    τα miniUPS θα καλύψουν το κουτί που παίρνει την οπτική ίνα και το router

    εγώ έχω τέσσερα τέτοια miniUPS
    ένα είναι στο κουτί (NOKIA) που δέχεται την οπτική ίνα από την πρίζα στο διαμέρισμα
    ένα είναι στο router (SPEEDPORT PLUS) που καταλήγει το LAN από το κουτί (NOKIA)
    ένα είναι στο SAMKNOWS WHITEBOX (TP-LINK) που μοιράζει LAN στους Η/Υ
    ένα είναι στο WiFi Repeater (TP-LINK WA901ND)

    δυστυχώς δεν ταιριάζει η υποδοχή ρεύματος αν έχεις ασύρματα τηλέφωνα όπως τα Panasonic που κυκλοφορούν στην αγορά όποτε αναγκαστικά θα καταφύγω στην λύση του κανονικού UPS (APC)

    σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα κανονικά UPS (ΑPC) και πρίζες ασφαλείας (APC) που προστατεύουν τηλεοράσεις - οθόνες Η/Υ - σταθερούς/φορητούς Η/Υ - Κονσόλες κτλ μηχανήματα.
    Οχι ρε οντως; Το μονο τηλεφωνο που εχω στο διαμερισμα ειναι ενα Panasonic ασυρματο :/

  9. #864
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsinc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι ρε οντως; Το μονο τηλεφωνο που εχω στο διαμερισμα ειναι ενα Panasonic ασυρματο :/
    ναι δεν ταιριάζει η υποδοχή ρεύματος (φις)

    δεν έχω ψάξει να βρω αν υπάρχει στην αγορά καλώδιο που να ταιριάζει με την υποδοχή του miniUPS

    γιατί η λύση που εφάρμοσα ήταν απλά να κουμπώσω τις πρίζες των ασυρμάτων τηλεφώνων στην πρίζα ασφαλείας και αυτήν να την κουμπώσω στο UPS το κανονικό

    έτσι πλέον όλα τώρα στο σπίτι είναι κουμπωμένα σε UPS

  10. #865
    Εγγραφή
    04-04-2019
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παιδιά τι παιζει με τα ups? Το ζητάς και αν το βαλουν? Φαντάζομαι είναι για να έχεις internet σε διακοπή ρεύματος?

  11. #866
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgiokatr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά τι παιζει με τα ups? Το ζητάς και αν το βαλουν? Φαντάζομαι είναι για να έχεις internet σε διακοπή ρεύματος?
    ιντερνετ και τηλφωνο, νομιζω με ινες δεν εχεις τηλεφωνο αν δε δουλευει η συνδεση για οποιοδηποτε λογο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι δεν ταιριάζει η υποδοχή ρεύματος (φις)

    δεν έχω ψάξει να βρω αν υπάρχει στην αγορά καλώδιο που να ταιριάζει με την υποδοχή του miniUPS

    γιατί η λύση που εφάρμοσα ήταν απλά να κουμπώσω τις πρίζες των ασυρμάτων τηλεφώνων στην πρίζα ασφαλείας και αυτήν να την κουμπώσω στο UPS το κανονικό

    έτσι πλέον όλα τώρα στο σπίτι είναι κουμπωμένα σε UPS
    επειδη ειμαι ασχετος με αυτα, υπαρχει καποια λυση με μετατροπεα η κατι παρομοιο για να δουλεψει στο ups που σου δεινουν; τι πρεπει να γραψω στο google/skroutz;

  12. #867
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsinc Εμφάνιση μηνυμάτων
    ιντερνετ και τηλφωνο, νομιζω με ινες δεν εχεις τηλεφωνο αν δε δουλευει η συνδεση για οποιοδηποτε λογο



    επειδη ειμαι ασχετος με αυτα, υπαρχει καποια λυση με μετατροπεα η κατι παρομοιο για να δουλεψει στο ups που σου δεινουν; τι πρεπει να γραψω στο google/skroutz;
    Δεν έχω βρει καλώδιο που να ταιριάζει με τα ασύρματα τηλέφωνα της Panasonic και με το miniUPS

    Έτσι τα έβαλα σε πρίζα ασφαλείας και αυτή κουμπώνει σε κανονικό UPS

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgiokatr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά τι παιζει με τα ups? Το ζητάς και αν το βαλουν? Φαντάζομαι είναι για να έχεις internet σε διακοπή ρεύματος?
    Κανονικά θα πρέπει να έχεις συναγερμό , εγώ το ζήτησα , αυτοί είπαν για συναγερμό και τελικά μου έφεραν δύο καθώς είναι το κουτί (nokia) που κουμπώνει η οπτική ίνα στο χωλ (είσοδο του σπιτιού) και το ρούτερ (speedport plus) στο δωμάτιο , εγώ αγόρασα άλλα δύο ( το ένα το ήθελα για τα ασύρματα τηλέφωνα αλλά δεν κάνει έτσι το χρησιμοποίησα αλλού.

  13. #868
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Sorry που κανω πολλα ποστ, τελειωσαμε την εγκατασταση στη πολυκατοικια, το box μου (ισογειο) πρωτα το μετρισαν στα 17,3 και στην τελικη μετριση πριν φυγουν 18,5 db (ειχαμε προβληματα με τα box στους αλλους οροφους και καναν κατι αλλαγες), τι μπορω να περιμενω απο ταχυτητα περιπου;

  14. #869
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Όσο θα είναι το πακέτο που θα βάλεις, είτε 100/10 είτε 200/20 τόσα θα πιάνεις με οπτική ίνα.

  15. #870
    Εγγραφή
    04-04-2019
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Ξεκινήσαμε δυναμικά με την εγκατάσταση του κτιρίου αλλά τώρα στο τελικό στάδιο περάσανε 7 ημέρες και κανένα μήνυμα ακόμη...υπομονή!

Σελ. 58 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 3848535657585960636878 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-23, 13:24
  2. VDSL - Βύρωνας
    Από civikakias1 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 158
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-18, 17:47
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 02:17
  4. ADSL Βυρωνας
    Από Kotsovlaxos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-15, 07:13
  5. Έργα οπτικών ινών Ηράκλειο κρήτης
    Από papajo στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-15, 08:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας