Σελ. 65 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 4555606364656667707585 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 961-975 από 1634
  1. #961
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    μάλιστα τώρα το κατάλαβα. τώρα για το προκείμενο απλά το λέω στον διαχειριστή η πρεπει να μου υπογράψει κάτι; συνέλευση δεν γίνεται έτσι; δεν θα έχει θέμα νέο άτομο είναι και γενικά η πολυκατοικία είναι στην πλειοψηφία νέα άτομα ευτυχώς

  2. #962
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αν δεν έχετε θέμα διαφωνίας και προχωρήσετε, δεν χρειάζεται κανένα χαρτί στην παρούσα φάση. Ενημερώνεται την εταιρεία και ο εκπρόσωπός της θα έρθει για να κάνει επιτόπιο έλεγχο για την μελέτη εγκατάστασης και θα δώσει τα σχετικά χαρτιά στον διαχειριστή για τις υπογραφές και μετά θα ξεκινήσουν οι σχετικές διεργασίες που θα πάρουν κάμποσο καιρό.

  3. #963
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν έχετε θέμα διαφωνίας και προχωρήσετε, δεν χρειάζεται κανένα χαρτί στην παρούσα φάση. Ενημερώνεται την εταιρεία και ο εκπρόσωπός της θα έρθει για να κάνει επιτόπιο έλεγχο για την μελέτη εγκατάστασης και θα δώσει τα σχετικά χαρτιά στον διαχειριστή για τις υπογραφές και μετά θα ξεκινήσουν οι σχετικές διεργασίες που θα πάρουν κάμποσο καιρό.
    τώρα τελευταία γίνονται γρήγορα τα πράγματα (βέβαια εξαρτάται την περιοχή) και την εταιρεία που έχει την υποδομή στην περιοχή και φυσικά την εταιρεία που θέλει να συνδεθεί ο πελάτης.

  4. #964
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    καθόλου μόνος σου έχεις μπερδευτεί

    όταν αγόρασε το διαμέρισμα (πριν 20 χρόνια) η μητέρα μου ήταν εκείνη η ιδιοκτήτρια έτσι ο αριθμός παροχής ρεύματος και κατά συνέπεια η σύμβαση προμήθειας ρεύματος με την ΔΕΗ βγήκε στο όνομα της όπως και ο αριθμός παροχής του νερού

    εγώ το μόνο που είχα στο όνομα μου ήταν τα τηλέφωνα (σταθερά/κινητά)

    στην συνέχεια το μεταβίβασε την ιδιοκτησία του διαμερίσματος σε εμένα αλλά σε εκείνην έμειναν το ρεύμα και το νερό αντίστοιχα (δεν τα έχω αλλάξει)

    εξακολουθώ να έχω μόνο τα τηλέφωνα (σταθερά/κινητά)

    - - - Updated - - -



    αναλυτική ενημέρωση του διαχειριστή και την υπογραφή του θες (να του δώσεις να καταλάβει ότι εργασίες γίνουν σε κοινόχρηστους χώρους είναι δωρεάν και φυσικά οι όποιες τυχόν ζημιές θα αποκατασταθούν)

    ελπίζω να είναι δεκτικός ο διαχειριστής...
    Γράφεις δηλαδή ότι να είναι στο προηγούμενο μήνυμα, οκ κανένα πρόβλημα

    λες
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    το εξής στο σπίτι που μένω ο αριθμός παροχής ρεύματος ανήκει στον ιδιοκτήτη δηλαδή στην μητέρα μου αν
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 18-05-19 στις 21:45.

  5. #965
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράφεις δηλαδή ότι να είναι στο προηγούμενο μήνυμα, οκ κανένα πρόβλημα

    λες
    καθόλου φίλε μου sdikr (συγνώμη αν εγώ φταίω που μπερδεύτηκες)

    η ΔΕΗ (αριθμός παροχής) πολύ σωστά ήταν πριν περίπου 20 χρόνια στην μητέρα μου που ήταν ιδιοκτήτης του διαμερίσματος καθώς εκείνη το αγόρασε

    όπως και η ΕΥΔΑΠ

    εγώ είχα τότε τον ΟΤΕ

    τώρα είμαι εγώ ο ιδιοκτήτης (μεταβίβαση) => (δεν ξέρω μπορεί να μην το λέω και σωστά και να λέω βλακείες) αλλά την πλήρη κυριότητα εξακολουθεί να την έχει η μητέρα μου (πραγματικά θα γίνω ιδιοκτήτης όταν εκείνη δεν ζει και εγώ αποδεχτώ την κληρονομιά)
    έτσι και εγώ έχω αφήσει ΔΕΗ και ΕΥΔΑΠ στο όνομα της και συνεχίζω να έχω τον ΟΤΕ στο όνομα μου.

  6. #966
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς μπορείς να αποκαλέσεις έναν άνθρωπο που θεωρεί ότι είναι ο νόμος και το καταστατικό είναι υπεράνω νόμων και Συντάγματος του κράτους δηλαδή της Ελλάδας δηλαδή της Ελληνικής Δημοκρατίας. Αυτός ο άνθρωπος χρήζει άμεσης ιατρικής βοήθειας.
    Προαιρετικό και στην κρίση του καθένα είναι αν ή ποια κοσμητικα επίθετα και λοιπούς χαρακτηρισμούς θα χρησιμοποιήσει για να αποκαλέσει κάποιον, ούτε και φυσικά είναι υποχρεωτικό.

  7. #967
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Εχω μια μικρη ερωτηση αν ξερει κανεις καθως απο τη wind δε μου μιλανε θελουν τον πατερα μου που ειναι στο ονομα του η γραμμη.

    Χθες τελειωσε το συμβολαιο με τη wind και λογικα τωρα ειναι αοριστου χρονου αφου δεν καναμε ανανεωση, μονο μια εγκριση οταν μας πειραν γτ τους ζητησε τον αριθμο η vodafone. Στο συμβολαιο με τη wind ειχα 360 λεπτα δωρεαν ομιλια με κινητα, αυτο θα το εχω και τωρα που ειναι αοριστου;

  8. #968
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsinc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω μια μικρη ερωτηση αν ξερει κανεις καθως απο τη wind δε μου μιλανε θελουν τον πατερα μου που ειναι στο ονομα του η γραμμη.

    Χθες τελειωσε το συμβολαιο με τη wind και λογικα τωρα ειναι αοριστου χρονου αφου δεν καναμε ανανεωση, μονο μια εγκριση οταν μας πειραν γτ τους ζητησε τον αριθμο η vodafone. Στο συμβολαιο με τη wind ειχα 360 λεπτα δωρεαν ομιλια με κινητα, αυτο θα το εχω και τωρα που ειναι αοριστου;
    θα πρέπει να δεις αν υπάρχει το πακέτο σου στα ισχύουσα οικονομικά πακέτα και τι περιλαμβάνει

    συνήθως είναι προσφορές αυτές οι παροχές και ισχύουν όσο είναι εν ισχύ το συμβόλαιο μετά παύουν να ισχύουν

    λες επίσης ζήτησε τον αριθμό η vodafone ενώ είσαι στην wind πως γίνεται αυτό να ζητήσει άλλη εταιρεία τον αριθμό σου αν εσύ ή ο πατέρας σου που είναι ο κάτοχος της γραμμής δεν κάνατε αίτημα?

  9. #969
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα πρέπει να δεις αν υπάρχει το πακέτο σου στα ισχύουσα οικονομικά πακέτα και τι περιλαμβάνει

    συνήθως είναι προσφορές αυτές οι παροχές και ισχύουν όσο είναι εν ισχύ το συμβόλαιο μετά παύουν να ισχύουν

    λες επίσης ζήτησε τον αριθμό η vodafone ενώ είσαι στην wind πως γίνεται αυτό να ζητήσει άλλη εταιρεία τον αριθμό σου αν εσύ ή ο πατέρας σου που είναι ο κάτοχος της γραμμής δεν κάνατε αίτημα?
    Δεν ημουν εκει οταν τηλεφωνισαν τον πατερα μου απο οτι μου ειπε τον πηρε η wind για να ζητησει εγκρυση για να παμε στη vodafone, αυτο εγινε δυο μερες πριν τελειωσει το συμβολαιο που εχουμε, αλλα ακομα εχω ιντερνετ wind γτ περιμενω vodafone να κανουν εγκατασταση στο διαμερισμα (εχει γινει στην πολυκατοικια) και router, λογικα τοτε θα γινει η κανονικη μεταφορα της γραμμης.

  10. #970
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsinc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ημουν εκει οταν τηλεφωνισαν τον πατερα μου απο οτι μου ειπε τον πηρε η wind για να ζητησει εγκρυση για να παμε στη vodafone, αυτο εγινε δυο μερες πριν τελειωσει το συμβολαιο που εχουμε, αλλα ακομα εχω ιντερνετ wind γτ περιμενω vodafone να κανουν εγκατασταση στο διαμερισμα (εχει γινει στην πολυκατοικια) και router, λογικα τοτε θα γινει η κανονικη μεταφορα της γραμμης.
    ναι αυτό δεν καταλαβαίνω

    η vodafone έχει την υποδομή στον Βύρωνα
    εσένα ο πάροχος σου είναι η wind
    θες οπτική ίνα μέσω της δράσης π.χ λέω
    έρχεται η vodafone κάνει τις απαραίτητες εργασίες
    έρχεται η wind και σε συνδέει στο δίκτυο με οπτικές ίνες
    δεν χρειάζεται να αλλάξεις πάροχο.

    στον Βύρωνα όλοι παίζουν (cosmote/vodafone/wind) μέσω από τις υποδομές που έχει η vodafone.

  11. #971
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsinc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω μια μικρη ερωτηση αν ξερει κανεις καθως απο τη wind δε μου μιλανε θελουν τον πατερα μου που ειναι στο ονομα του η γραμμη.

    Χθες τελειωσε το συμβολαιο με τη wind και λογικα τωρα ειναι αοριστου χρονου αφου δεν καναμε ανανεωση, μονο μια εγκριση οταν μας πειραν γτ τους ζητησε τον αριθμο η vodafone. Στο συμβολαιο με τη wind ειχα 360 λεπτα δωρεαν ομιλια με κινητα, αυτο θα το εχω και τωρα που ειναι αοριστου;
    μιλα την επομενη φορα σαν να εισαι ο πατερας σου.εγω ετσι εκανα.να θυμασαι βεβαια ημερομηνια γεννησης,αφμ, ηλικια εαν σε ρωτησουν βεβαια.

  12. #972
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fuorigioco1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιλα την επομενη φορα σαν να εισαι ο πατερας σου.εγω ετσι εκανα.να θυμασαι βεβαια ημερομηνια γεννησης,αφμ, ηλικια εαν σε ρωτησουν βεβαια.
    απλά να έχει υπόψη ότι η κλήση καταγράφεται (ηχογραφείται)

    για αυτό δεν θα τον συμβούλευα να κάνει ότι είναι ο πατέρας του

  13. #973
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fuorigioco1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιλα την επομενη φορα σαν να εισαι ο πατερας σου.εγω ετσι εκανα.να θυμασαι βεβαια ημερομηνια γεννησης,αφμ, ηλικια εαν σε ρωτησουν βεβαια.
    προτιμω να μην το κανω αυτο γτ δεν εχω εγγραφα με τετοιες πληροφοριες του πατερα μου (μενω μονος μου) και εξαλλου θεωρητικα νομιζω ειναι παρανομο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αυτό δεν καταλαβαίνω

    η vodafone έχει την υποδομή στον Βύρωνα
    εσένα ο πάροχος σου είναι η wind
    θες οπτική ίνα μέσω της δράσης π.χ λέω
    έρχεται η vodafone κάνει τις απαραίτητες εργασίες
    έρχεται η wind και σε συνδέει στο δίκτυο με οπτικές ίνες
    δεν χρειάζεται να αλλάξεις πάροχο.

    στον Βύρωνα όλοι παίζουν (cosmote/vodafone/wind) μέσω από τις υποδομές που έχει η vodafone.
    Πηγα πρωτα στη wind και μου ειπαν οτι δε μπορω να βαλω ινες, τους ειπα οτι το sfbb λεει οτι μπορω και μου λενε ε νταξει μαλλον ειναι επειδη εχουν σκαφτει οι δρομοι και σε 2-3 μηνες θα μπορεις και μου ελεγαν να ανανεωσω adsl μεχρι να μπορω. Δεν καναμε ανανεωση και ακριβως μετα πηγα σε καταστημα vodafone και προχωρισαμε κανονικα, μιλαμε για πριν το πασχα τωρα περιπου, η wind γενικοτερα νομιζω ειναι αναξια εμπιστοσυνης (αν και δεν περιμενω καλυτερα απο voda).

  14. #974
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    https://www.adslgr.com/forum/threads...B9%CE%AC/page5

    παντως εδω αναφερεται στο προτελευταιο ποστ οτι του ζητηθηκε υπογραφη απο το 51% για να αρχισει η διαδικασια!!!!αρα τι ισχυει τελικα???

  15. #975
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fuorigioco1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.adslgr.com/forum/threads...B9%CE%AC/page5

    παντως εδω αναφερεται στο προτελευταιο ποστ οτι του ζητηθηκε υπογραφη απο το 51% για να αρχισει η διαδικασια!!!!αρα τι ισχυει τελικα???
    Η ισχύουσα νομοθεσία
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 19-05-19 στις 16:46.

Σελ. 65 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 4555606364656667707585 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-23, 13:24
  2. VDSL - Βύρωνας
    Από civikakias1 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 158
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-18, 17:47
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 02:17
  4. ADSL Βυρωνας
    Από Kotsovlaxos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-15, 07:13
  5. Έργα οπτικών ινών Ηράκλειο κρήτης
    Από papajo στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-15, 08:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας