Σελ. 9 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 1634
  1. #121
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritz
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά στη Vodafone δεν ξέρε με τι συνεργάζονται αλλά...
    Έκανα αίτηση τέλη Ιουνίου, 31/08 ήρθε "εργολάβος" βρέθηκε με τον διαχειριστή είδαν το κτίριο του είπε το οκ ο διαχειριστή αλλά ο εργολάβος του είπε, τι ΟΚ, θέλουμε χαρτι απο Γενική συνέλευση εδώ θα μπουν καλώδια θα σκάψουμε, θα βάλουμε κουτιά, κανάλια, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα λέει!!!!!!!!

    Οκ θα κάνουμε γενική συνέλευση με ότι βγάλει αυτή αν και πιστεύω από αυτούς που δεν ξέρουν τι είναι internet θα φάμε άκυρο!

    Και ρωτάω εγώ, μέχρι πριν έρθει ο εργολάβος, ήθελε το οκ του διαχειριστή το οποίο το είχαμε, τι έπαθαν ξαφνικά; Επίσης κάλεσα να μάθω τι γίνετε στις 3/9 και ακόμα με παίρνουν πίσω να μου πουν!

  2. #122
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alkis28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τηλεφωνικά. Καταχωρούν όλα όσα χρειάζεται και σου στέλνουν με email συμπληρωμένη αίτηση/σύμβαση για να τους τα στείλεις πίσω υπογεγραμμένα μαζί με το κουπόνι SFBB.
    Eυχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν θα βγάλω εύκολα άκρη νομίζω! Η σελίδα του sfbb δείχνει διαθεσιμότητα, αλλά πήγα σήμερα σε κατάστημα voda και ρώτησα και μου λέει προς το παρόν δεν έχετε!

    Θα ρωτήσω και cosmo για πλάκα αλλά μάλλον την ίδια απάντηση θα πάρω...
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  3. #123
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rmxs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά στη Vodafone δεν ξέρε με τι συνεργάζονται αλλά...
    Έκανα αίτηση τέλη Ιουνίου, 31/08 ήρθε "εργολάβος" βρέθηκε με τον διαχειριστή είδαν το κτίριο του είπε το οκ ο διαχειριστή αλλά ο εργολάβος του είπε, τι ΟΚ, θέλουμε χαρτι απο Γενική συνέλευση εδώ θα μπουν καλώδια θα σκάψουμε, θα βάλουμε κουτιά, κανάλια, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα λέει!!!!!!!!

    Οκ θα κάνουμε γενική συνέλευση με ότι βγάλει αυτή αν και πιστεύω από αυτούς που δεν ξέρουν τι είναι internet θα φάμε άκυρο!

    Και ρωτάω εγώ, μέχρι πριν έρθει ο εργολάβος, ήθελε το οκ του διαχειριστή το οποίο το είχαμε, τι έπαθαν ξαφνικά; Επίσης κάλεσα να μάθω τι γίνετε στις 3/9 και ακόμα με παίρνουν πίσω να μου πουν!
    Ακύρο
    Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να πούνε το ναι 50+1

    http://www.yme.gr/getfile.php?id=2504
    1. Για τη σύνδεση με την Υποδομή των Χρηστών εντός κτιρίων τα οποία έχουν ανεγερθεί πριν από τη δημοσίευση του παρόντος και περιλαμβάνουν περισσότερες της μιας οριζόντιες ιδιοκτησίες δεν απαιτείται απόφαση της γενικής συνέλευσης των ιδιοκτητών, ανεξαρτήτως τυχόν αντίθετης πρόβλεψης στον κανονισμό σχέσεων της συνιδιοκτησίας και κατά παρέκκλιση των διατάξεων περί οροφοκτησίας. Οι συγκύριοι ακινήτων υποχρεούνται να επιτρέπουν στους κοινόχρηστους ή κοινόκτητους χώρους του κτιρίου την εγκατάσταση Ινοοπτικής Καλωδίωσης Κτιρίου καθώς και την εκτέλεση των απαραίτητων εργασιών για τη σύνδεση της Υποδομής με το Χρήστη. Η σύνδεση γίνεται υπό τον όρο να μη θίγεται η αισθητική και ασφάλεια του κτιρίου και με την υποχρέωση αποκατάστασης οποιασδήποτε ζημιάς ή βλάβης που τυχόν προκληθεί. Οι εργασίες στους εξωτερικούς και εσωτερικούς κοινόχρηστους και κοινόκτητους χώρους του κτιρίου εκτελούνται με τρόπο που δεν αποκλείει τη δυνατότητα μελλοντικής σύνδεσης και άλλων χρηστών στο κτίριο. Η δαπάνη εγκατάστασης της Ινοοπτικής Καλωδίωσης Κτιρίου δε βαρύνει την συνιδιοκτησία.
    Attached Files Attached Files

  4. #124
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    FRITZ!Box 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακύρο
    Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να πούνε το ναι 50+1

    http://www.yme.gr/getfile.php?id=2504
    Αυτό φαίνεται να είναι σχέδιο νόμου από το 2009, όταν είχε τεθεί σε διαβούλευση. Τότε (επί Χατζηδάκη) το ΥΜΕ έλεγε ότι θα φτιαχνόταν δημόσιο δίκτυο οπτικών ινών με 2 δις από ΕΕ. Δεν ξέρω αν αυτό ψηφίστηκε και ισχύει, έψαχνα το αντίστοιχο ΦΕΚ στο ΕΤ και δεν το βρήκα.

    Το μόνο ΦΕΚ σχετικό που βρήκα είναι ένα που εναρμονίζει κάποια ευρωπαϊκή οδηγία, και είναι το ΦΕΚ A 42/2017. (Σε αυτό, οι οπτικές ίνες έχουν αντικατασταθεί με "υψίρρυθμο
    δικτύο ηλεκτρονικών επικοινωνιών").

    Άρθρο 8
    Πρόσβαση σε υλική υποδομή εντός κτιρίου
    (Άρθρο 9 της Οδηγίας 2014/61/ΕΕ)

    (...)

    6. Αν δεν υπάρχει διαθέσιμη υποδομή εντός κτιρίου προσαρμοσμένη σε υψηλές ταχύτητες, οι πάροχοι δημόσιων δικτύων επικοινωνιών έχουν δικαίωμα: α) τερματισμού του δικτύου τους στο χώρο του συνδρομητή, εφόσον συμφωνεί ο συνδρομητής ή και β) τερματισμού του δικτύου τους σε νέο σημείο πρόσβασης σε κοινόχρηστο ή κοινόκτητο χώρο του κτιρίου όπου θα εγκαθίσταται νέος κεντρικός κατανεμητής, σύμφωνα με τις προδιαγραφές της 41020/819/2012 κοινής απόφασης των Υπουργών Οικονομίας, Ανάπτυξης και Τουρισμού, Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων και Περιβάλλοντος και Ενέργειας (Β΄ 2776). Στην περίπτωση β΄ οι πάροχοι μπορούν να εγκαθιστούν ενεργό εξοπλισμό και κάθετο κατανεμητή - κάθετη καλωδίωση, όπου αυτό απαιτείται για την ολοκλήρωση του τερματισμού της εσωτερικής καλωδίωσης στο χώρο των συνδρομητών ή και τελικών χρηστών. Για την υλοποίηση των ανωτέρω εργασιών, η πρόσβαση σε κοινόχρηστους ή κοινόκτητους χώρους του κτιρίου επιτρέπεται κατόπιν κοινοποίησης στον διαχειριστή ή εκπρόσωπο της Γενικής Συνέλευσης συνιδιοκτητών και εφόσον, εντός μηνός από την ανωτέρω κοινοποίηση, δεν γνωστοποιηθεί στον ενδιαφερόμενο ομόφωνη απόφαση της Γενικής Συνέλευσης των συνιδιοκτητών περί άρνησης ως προς την υλοποίηση των ανωτέρων εργασιών. Αν για τις ανωτέρω εργασίες δεν αρκεί η πρόσβαση σε κοινόχρηστους ή κοινόκτητους χώρους του κτιρίου αλλά απαιτείται πρόσβαση σε ιδιωτική ιδιοκτησία, οι εργασίες υλοποιούνται μετά τη συναίνεση του ιδιοκτήτη ο οποίος μπορεί να ζητήσει από τον ενδιαφερόμενο πάροχο δημόσιου δικτύου επικοινωνιών μελέτη επιπτώσεων και αποκατάστασης και υπογραφή σχετικού συμφωνητικού. Σε κάθε περίπτωση, οι πάροχοι δημόσιων δικτύων ηλεκτρονικών επικοινωνιών που εγκαθιστούν υποδομή εντός κτιρίου, σύμφωνα με τις διατάξεις του παρόντος άρθρου, οφείλουν να ελαχιστοποιούν τις επιπτώσεις στην κοινόχρηστη ή κοινόκτητη ή ιδιωτική ιδιοκτησία χρησιμοποιώντας την υφιστάμενη φυσική υποδομή, η οποία είναι διαθέσιμη στο κτίριο, να αποκαθιστούν πλήρως τα στοιχεία των ιδιωτικών ή κοινόχρηστων ή κοινόκτητων ιδιοκτησιών που επηρεάζονται κατά τις εργασίες εγκατάστασης της υποδομής και πριν από την πραγματοποίηση των εργασιών να ενημερώνουν το νόμιμο εκπρόσωπο των ιδιοκτητών για το είδος των εργασιών που θα πραγματοποιηθούν και τον τρόπο αποκατάστασης των χώρων
    Αν βρείτε κάτι πιο σχετικό θα ήταν πολύ χρήσιμο! Κι εγώ διαχειριστής στην πολυκατοικία μου είμαι και δεν έχω καταλάβει ακόμα τη διαδικασία αν (κι όταν) με το καλό αποκτήσουμε κάλυψη...

  5. #125
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.757
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παιδιά.. οι μικρές καμπίνες της Vodafone είναι σαν τις άλλες που βάζει για VDSL ?

    Βάλτε μας μία φωτογραφία!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  6. #126
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Ήρθε ο εργολάβος έλεγξε την κατάσταση και σε καμιά 20ρια μέρες θα έρθουν για εργασίες να με συνδέσουν. Θα προσπαθήσω να τραβήξω φωτογραφίες.
    Την ίνα θα μας την περάσουν απο το κλιμακοστάσιο. (είμαστε 4οροφη πολυκατοικία)

  7. #127
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.757
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι βάλτε φώτο να δούμε!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #128
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Περιοχή
    Βυρωνας
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17613/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    TD-W8960N V5
    SNR / Attn
    9(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jaisonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήρθε ο εργολάβος έλεγξε την κατάσταση και σε καμιά 20ρια μέρες θα έρθουν για εργασίες να με συνδέσουν. Θα προσπαθήσω να τραβήξω φωτογραφίες.
    Την ίνα θα μας την περάσουν απο το κλιμακοστάσιο. (είμαστε 4οροφη πολυκατοικία)
    Σε Vodafone θα συνδεθεις?

  9. #129
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Ναι σε Voda

  10. #130
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Περιοχή
    Βυρωνας
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17613/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    TD-W8960N V5
    SNR / Attn
    9(dB) / 18(dB)
    Ξερει κανεις ποτε θα δωσει η Wind fiber προγραμματα ?

  11. #131
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.757
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τώρα άρχισε να βάζει FΤΤΗ και εδώ στην Αθήνα, οπότε πιστεύω μέχρι τέλος του χρόνου θα πρέπει να δώσει.

    Μπορεί να βγουν και νωρίτερα βέβαια εάν είναι έτοιμη η Vodafone κάπου.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  12. #132
    Εγγραφή
    16-11-2006
    Περιοχή
    κρυπτον
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  80F6D38F-DF48-40F6-B820-34A562C51B78.jpg 
Εμφανίσεις:  58 
Μέγεθος:  548,6 KB 
ID: 197046Καλησπερα σε ολους....θα σας γραψω πως εχουν ακριβως τα πραγματα με το fiber στο βυρωνα.... ειμαι ...απο οτι μου λενε....ο δευτερος τυπος σε ολο το βυρωνα οπου εχει τελειωσει η εγκατασταση των οπτικων ινων στην πολυκατοικια του και περιμενει ενεργοποιηση...εχω κανει αιτηση για δυο γραμμες μια 100 και μια 200..... παιδια περναω εναν γολγοθα...εδω και 3 εβδομαδες που εχουν μπει πριζες στο σπιτι μου ...δεν εχει ερθει κανεις ..κανενα τηλ κανενα μηνυμα για ενεργοποιηση. Εχω κινησει γη και ουρανο να μου πει καποιος υπευθυνος γιατι ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΚΟΜΑ.....ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ολη η vodafone arena ασχολειται μαζι μου..... παιδια με κοροιδευουν....σε σημειο να αρχιζω να πιστευω οτι το δικτυο τους δεν ειναι λειτουργικο ακομα.... οταν ερωτω τους υπευθυνους τι γινεται με αποφευγουν λεγοντας μου καθημερινα οτι περιμενουν απαντηση απο τον υπευθυνο ενεργοποιησης.... οι εργασιες για να περασουν καλωδια σε 4οροφη πολυκατικια πηραν μολις δυο μερες και η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ..... Ειλικρινα παιδια αν γνωριζει καποιος τι θα μπορουσε να ειναι υπευθυνο για αυτη τη καθυστερηση να μου το πει..... εχω εκνευριστει τοσο πολυ που μαλλον αυριο θα παω και θα τα σπασω ολα στην αρενα τους..... αυτη η ασυληπτη ανικανοτητα ειναι αδικαιολογητη....

    Σας επισυναπτω φωτο του κουτιου στο μπαλκονι μου για τυχον δυσπιστους....

    Επισης να αναφερω οτι η πωλητρια που μου πουλησε το ολο,πακετο μου ειχε πει οτι απο την ωρα που θα γινει η εγκατσταση θελουν 2-3 μερες το πολυ για την ενεργοποιηση....δηλαδη με δουλεψαν κανονικα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος isikol : 18-09-18 στις 00:37.

  13. #133
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εχουν σκάψει για να φέρουν την οπτική στην οικοδομή;

  14. #134
    Εγγραφή
    16-11-2006
    Περιοχή
    κρυπτον
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχουν σκάψει για να φέρουν την οπτική στην οικοδομή;
    Το φρεατιο για την οπτικη ηταν ακριβως διπλα στη πολυκατοικια...εσκαψαν γυρω στα δυο μετρα στο πεζοδρομιο....

    - - - Updated - - -

    Θα σας ανεβασω αυριο φωτο απο ολη την εγκατασταση για να εχετε μια ιδεα....

  15. #135
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.757
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σου έχουν δώσει εξοπλισμό ?
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

Σελ. 9 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-23, 13:24
  2. VDSL - Βύρωνας
    Από civikakias1 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 158
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-18, 17:47
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 02:17
  4. ADSL Βυρωνας
    Από Kotsovlaxos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-15, 07:13
  5. Έργα οπτικών ινών Ηράκλειο κρήτης
    Από papajo στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-15, 08:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας