Σελ. 109 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 8999104107108109
Εμφάνιση 1.621-1.634 από 1634
  1. #1621
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Σχετικά με τις διακοπές στην περιοχή του Βύρωνα/Παγκρατίου που παρατήρησαν άλλοι φίλοι

    Έλαβα την παρακάτω ενημέρωση από το FRITZ!BOX 7590 και από το FING app + FING box

    ότι είχε πέσει η πρόσβαση στις 10!49 και στις 12:36.

  2. #1622
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.334
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όποιον δεν είναι δικηγόρος/νομικός μπορεί να ρωτήσει κάποιον δικό του να του πει επ ακριβώς που θα βρει την πληροφορία.

    Επίσης μπορείτε να ψάξετε στα συμβόλαια σας.

    Όπως και στους νόμους και στο σύνταγμα της χώρας μας.

    Βασικά αγαθά/ανάγκες θεωρείται το ηλεκτρικό ρεύμα - το νερό και το (σταθερό) τηλέφωνο έτσι πρέπει να εξασφαλίζεται η αδιάλειπτη παροχή τους και σε περίπτωση βλάβης η σύντομη αποκατάσταση τους εκτός περιπτώσεις εκτάκτων αναγκών/φυσικών καταστροφών.

    Ισχύει 100% και το έχει αποδεχτεί και η COSMOTE και η ΔΕΗ αναφέρομαι για την περίπτωση της ηλικιωμένης μητέρας μου.



    Ναι συγνώμη για το Hijack.

    Νομικα αυτο δεν θα σταθει πουθενα λογο ειδικων συνθηκων.
    Εαν δηλαδη περασει ενας και κοψει τα καλωδια στις 1 το ξημερωμα θα πρεπει να ερθει συνεργειο να αλλαζει καλωδια τηλεφωνου μεσα στην νυχτα ?
    Εαν θυμαμαι υπαρχει καποιος νομος για την διακοπη υπηρεσιας λογο οφειλης.
    Απαγορευεται να γινετε σε μη εργασιμη ημερα και ωρα και εαν θυμαμαι καλα τις παρασκευες και το ΣΚ.
    Διοτι πρεπει να εχεις το χρονικο περιθωριο να βρεις ταμειο ανοιχτο για την επανσυνδεση.
    Οπως για τις ευπαθεις ομαδες το δηλωνεις στην ΔΕΔΔΗΕ ετσι και αλλιως.
    Τωρα για το σταθερο τηλεφωνο δεν προβλεπετε κατι απο την στιγμη που σου λεει παρε απεριόριστα στο κινητο και τελος.
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  3. #1623
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Υπάρχει σχετική πρόβλεψη στου όρους των συμβολαίων (υποχρέωση εκ του κανονισμού), αλλά καμία σχέση με αυτό που υποστηρίζει ο φίλος.
    Σε περίπτωση διακοπής υπηρεσιών που δεν οφείλονται στον πελάτη ή σε τρίτο πρόσωπο εκτός εταιρείας, προβλέπεται αυτόματη έκπτωση στο πάγιο, αναλογικά για τις ημέρες που δεν παρέχονταν υπηρεσίες.

  4. #1624
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομικα αυτο δεν θα σταθει πουθενα λογο ειδικων συνθηκων.
    Εαν δηλαδη περασει ενας και κοψει τα καλωδια στις 1 το ξημερωμα θα πρεπει να ερθει συνεργειο να αλλαζει καλωδια τηλεφωνου μεσα στην νυχτα ?
    Εαν θυμαμαι υπαρχει καποιος νομος για την διακοπη υπηρεσιας λογο οφειλης.
    Απαγορευεται να γινετε σε μη εργασιμη ημερα και ωρα και εαν θυμαμαι καλα τις παρασκευες και το ΣΚ.
    Διοτι πρεπει να εχεις το χρονικο περιθωριο να βρεις ταμειο ανοιχτο για την επανσυνδεση.
    Οπως για τις ευπαθεις ομαδες το δηλωνεις στην ΔΕΔΔΗΕ ετσι και αλλιως.
    Τωρα για το σταθερο τηλεφωνο δεν προβλεπετε κατι απο την στιγμη που σου λεει παρε απεριόριστα στο κινητο και τελος.
    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου

    Καθώς επειδή το θέμα αφορά άτομο της οικογενείας μου (μητέρα μου) έχω φροντίσει προσωπικά να το αναθέσω στο καθότι αρμόδιο άνθρωπο της οικογένειας και φίλο του οποίου το επάγγελμα είναι δικηγόρος/νομικός.

    Αυτός ο δικηγόρος/νομικός σύμβουλος μας έχει συνεννοηθεί με τα αρμόδια νομικά και όχι μόνο τμήματα της COSMOTE όπως και της ΔΕΗ αλλά και του ΔΕΔΔΗΕ και έχουν γίνει όλα τα απαραίτητα μέτρα και διαδικασίες που χρειάζονται.

    Από την δική μου πλευρά έχω εξασφαλίσει να έχω ρεύμα και πρόσβαση σε τηλεφωνία/διαδίκτυο (24/7) αν υπάρχει πρόβλημα στην παροχή το ίδιο και από την δική τους πλευρά.

  5. #1625
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Εσύ πολύ σωστά κάνεις από την δική σου πλευρά τα απαραίητα. Ωστόσο δεν ισχύει αυτό που ισχυρίζεσαι με τα λοιπά νομικίστικα. Αρκεί μια ματιά στο συμβόλαιο που έχεις υπογράψει.

  6. #1626
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ πολύ σωστά κάνεις από την δική σου πλευρά τα απαραίητα. Ωστόσο δεν ισχύει αυτό που ισχυρίζεσαι με τα λοιπά νομικίστικα. Αρκεί μια ματιά στο συμβόλαιο που έχεις υπογράψει.
    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω
    έχω ρίξει πολλές ματιές στο συμβόλαιο που έχει την υπογραφή μου και σε όλους τους όρους του
    δεν ισχύει μόνο αυτό ισχύουν και πάρα πολλά άλλα πράγματα.

  7. #1627
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.334
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω
    έχω ρίξει πολλές ματιές στο συμβόλαιο που έχει την υπογραφή μου και σε όλους τους όρους του
    δεν ισχύει μόνο αυτό ισχύουν και πάρα πολλά άλλα πράγματα.
    Παντως να ξέρεις μονο εαν εχεις δηλωσει μεσω του ΗΔΙΚΑ ευαλωτη ομαδα με παροχη οξυγονου ή μηχανικη υποστηριξη και στο ονομα του το ρολοι
    εχεις αλλη αντιμετωπιση απο ΔΕΔΔΗΕ.

    Για ολους τους αλλους τα ιδια ισχυουν.
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  8. #1628
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω
    έχω ρίξει πολλές ματιές στο συμβόλαιο που έχει την υπογραφή μου και σε όλους τους όρους του
    δεν ισχύει μόνο αυτό ισχύουν και πάρα πολλά άλλα πράγματα.
    Πράγματα που δεν έχεις υπογράψει;

    Ρε συ Ζer0 φτάνει, πες ναι το διάβασα λάθος ή μου το είπανε λάθος και πάμε παρακάτω

  9. #1629
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω
    έχω ρίξει πολλές ματιές στο συμβόλαιο που έχει την υπογραφή μου και σε όλους τους όρους του
    Μπορείς να διαφωνείς ελεύθερα όσο θες, αλλά θα πρέπει να υποστηρίζεις με κάποιες πηγές τις διαφωνίες σου. Εγώ τις αναφέρω.
    Π.χ. στο συμβόλαιο που έχεις υπογράψει, ρητά μνημονεύει κάποια σχετικά πράγματα στην παράγραφο 6.1.6 και 14.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ισχύει μόνο αυτό ισχύουν και πάρα πολλά άλλα πράγματα.
    Αν με το "αυτό" εννοείς τα νομικίστικα που έγραψες πριν, δεν ισχύουν για μένα και δεν τα λαμβάνω καν υπόψη έως ότου δώσεις πηγή.
    Από εκεί και πέρα ποια άλλα πολλά πράγματα ισχύουν ή πάλι πρόκειται για λόγια του αέρα; Πηγή (για άλλη μία φορά);

  10. #1630
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.879
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε συ Ζer0 φτάνει, πες ναι το διάβασα λάθος ή μου το είπανε λάθος και πάμε παρακάτω
    Ή μπορείς να ζητήσεις κάτι πιο ρεαλιστικό, πχ τους αριθμούς του τζόκερ για σήμερα.

  11. #1631
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή μπορείς να ζητήσεις κάτι πιο ρεαλιστικό, πχ τους αριθμούς του τζόκερ για σήμερα.
    Αυτούς τους έχω

  12. #1632
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως να ξέρεις μονο εαν εχεις δηλωσει μεσω του ΗΔΙΚΑ ευαλωτη ομαδα με παροχη οξυγονου ή μηχανικη υποστηριξη και στο ονομα του το ρολοι
    εχεις αλλη αντιμετωπιση απο ΔΕΔΔΗΕ.

    Για ολους τους αλλους τα ιδια ισχυουν.
    ναι υπάρχουν και αυτά δηλωμένα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να διαφωνείς ελεύθερα όσο θες, αλλά θα πρέπει να υποστηρίζεις με κάποιες πηγές τις διαφωνίες σου. Εγώ τις αναφέρω.
    Π.χ. στο συμβόλαιο που έχεις υπογράψει, ρητά μνημονεύει κάποια σχετικά πράγματα στην παράγραφο 6.1.6 και 14.


    Αν με το "αυτό" εννοείς τα νομικίστικα που έγραψες πριν, δεν ισχύουν για μένα και δεν τα λαμβάνω καν υπόψη έως ότου δώσεις πηγή.
    Από εκεί και πέρα ποια άλλα πολλά πράγματα ισχύουν ή πάλι πρόκειται για λόγια του αέρα; Πηγή (για άλλη μία φορά);
    Φίλε μου αν δεν καταλαβαίνεις ότι υπεράνω κάθε συμβολαίου/σύμβασης και όρων που την διέπουν είναι οι νόμοι και το σύνταγμα της χώρας που ζεις και ζω.
    ισχύουν αυτά που λέει ο δικηγόρος και το αρμόδιο νομικό τμήμα της εταιρείας οι οποίοι έχουν υπογράψει τα απαραίτητα έγγραφα άρα κάτι ξέρουν παραπάνω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή μπορείς να ζητήσεις κάτι πιο ρεαλιστικό, πχ τους αριθμούς του τζόκερ για σήμερα.
    αυτούς τους θέλω ξέρεις πόσο καιρό...δεν πάει παραπάνω από 4αρη.

    δεν ζητάω πολλά ένα 5+1 μια φορά να μου κάτσει.

  13. #1633
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.334
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι υπάρχουν και αυτά δηλωμένα.

    - - - Updated - - -



    Φίλε μου αν δεν καταλαβαίνεις ότι υπεράνω κάθε συμβολαίου/σύμβασης και όρων που την διέπουν είναι οι νόμοι και το σύνταγμα της χώρας που ζεις και ζω.
    ισχύουν αυτά που λέει ο δικηγόρος και το αρμόδιο νομικό τμήμα της εταιρείας οι οποίοι έχουν υπογράψει τα απαραίτητα έγγραφα άρα κάτι ξέρουν παραπάνω.

    - - - Updated - - -



    αυτούς τους θέλω ξέρεις πόσο καιρό...
    Εαν ισχυουν αυτα που λενε οι δικηγοροι τοτε ολες οι φυλακες θα ηταν αδειες....
    Οπως και οτι εχει να κανει με συμβολαια μπορει ανα πασα στιγμη να αλλαξει και τοτε ειναι αρμοδια τα δικαστηριο αρκει να εχεις χρονο και χρημα..
    Δες ποσοι τρεχουν αυτην την εποχη με μονομερης αλλαγες σε συμβολαια παροχης ρευματος .
    Ακομα ακρη δεν εχουν βγαλει ουτε μεσω ΡΑΕ ουτε μεσω ΣτΚ κτλ.
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  14. #1634
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν ισχυουν αυτα που λενε οι δικηγοροι τοτε ολες οι φυλακες θα ηταν αδειες....
    Οπως και οτι εχει να κανει με συμβολαια μπορει ανα πασα στιγμη να αλλαξει και τοτε ειναι αρμοδια τα δικαστηριο αρκει να εχεις χρονο και χρημα..
    Δες ποσοι τρεχουν αυτην την εποχη με μονομερης αλλαγες σε συμβολαια παροχης ρευματος .
    Ακομα ακρη δεν εχουν βγαλει ουτε μεσω ΡΑΕ ουτε μεσω ΣτΚ κτλ.
    Κάποτε ήταν ανεξάρτητες οι αρμόδιες αρχές και έκαναν την δουλειά για την οποία προοριζόντουσαν πλέον όχι
    Λυπάμαι αλλά από πάρα πολύ καιρό πριν έχω πάψει να έχω εμπιστοσύνη σε ανεξάρτητες αρμόδιες αρχές όπως ΕΕΤΤ , ΡΑΕ , ΣτΚ , ΣτΠ κ.τ.λ.
    Εμπιστοσύνη έχω μόνο στον δικηγόρο μου και στα δικαστήρια και μέχρι τώρα δεν με έχουν απογοητεύσει.

Σελ. 109 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 8999104107108109

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-23, 13:24
  2. VDSL - Βύρωνας
    Από civikakias1 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 158
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-18, 17:47
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 02:17
  4. ADSL Βυρωνας
    Από Kotsovlaxos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-15, 07:13
  5. Έργα οπτικών ινών Ηράκλειο κρήτης
    Από papajo στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-15, 08:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας