Σελ. 102 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 829297100101102103104107 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.516-1.530 από 1634
  1. #1516
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.142
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    με δουλεύεις έτσι?

    με δουλεύεις έτσι δημήτρη?

    ποια εταιρεία έχει την υποδομή στο Φάληρο?

    από όσο ξέρω είναι η COSMOTE έτσι?

    γιατί την υποδομή στον Βύρωνα/Παγκράτι ξέρω την έχει η VODAFONE

    ενώ στο κέντρο της αθήνας (εξάρχεια) την έχει η WIND

    έψαχνα τρόπο μέσω του sfbb.gr να βάλω οπτικές ίνες στην εταιρεία ως νομικό πρόσωπο αλλά ατυχήσαμε φάγαμε άκυρο και από τις τρεις εταιρείες

    έτσι πήγαμε στην λύση που ονομάζεται DEDICATED ACCESS για να έχουμε FTTH 100 Mbps Download / 100 Mbps Upload μην με ρωτήσετε κόστος γιατί δεν μπορώ να αναφέρω ... πολύ πιο ακριβά πάντως από την ΙΝΑΛΑΝ που έχει υποκατάστημα μας στην Νέα Ιωνία (Περισσός)

    τα συμπεράσματα δικά σας?
    Είναι λανθασμένη η σύγκριση του GPON/FttH με DIA. Είναι τελείως διαφορετικά προϊόντα με διαφορετικές access υποδομές για αυτό και έχουν αρκετά διαφορετικό κόστος.
    In theory, practice is the same as theory.
    In practice, it isn't.

  2. #1517
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    έψαχνα τρόπο μέσω του sfbb.gr να βάλω οπτικές ίνες στην εταιρεία ως νομικό πρόσωπο αλλά ατυχήσαμε φάγαμε άκυρο και από τις τρεις εταιρείες

    έτσι πήγαμε στην λύση που ονομάζεται DEDICATED ACCESS για να έχουμε FTTH 100 Mbps Download / 100 Mbps Upload μην με ρωτήσετε κόστος γιατί δεν μπορώ να αναφέρω ... πολύ πιο ακριβά πάντως από την ΙΝΑΛΑΝ που έχει υποκατάστημα μας στην Νέα Ιωνία (Περισσός)

    τα συμπεράσματα δικά σας?
    Σε αυτό αναφέρεσαι;

    https://www.cosmote.gr/cs/business/e...et_access.html

  3. #1518
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SfH Εμφάνιση μηνυμάτων


    Είναι λανθασμένη η σύγκριση του GPON/FttH με DIA. Είναι τελείως διαφορετικά προϊόντα με διαφορετικές access υποδομές για αυτό και έχουν αρκετά διαφορετικό κόστος.
    Βγάζεις λανθασμένο συμπέρασμα και λες πράγματα που δεν είπα αγαπητέ μου φίλε

    δεν έκανα καμία σύγκριση του FTTH (Fiber To The Home) με το DIA (Dedicated Internet Access)

    (δεν είμαι ο ειδικός άλλωστε πάνω σε αυτές τις τεχνολογίες ξέχασες εγώ είμαι "Τυραννόσαυρος" να μου έλεγες για Dial-Up , ADSL άντε για VDSL.)

    Ως παραδείγματα FTTH

    εγώ ανάφερα την περιοχή του φίλου δημήτρη (Φάληρο) που είναι η περιοχή που μένουν φίλοι/συνάδελφοι μου οι οποίοι ενεργοποιήθηκαν πρώτοι στην περιοχή του Φαλήρου
    εγώ ανάφερα την περιοχή μου (Βύρωνα/Παγκράτι) στην οποία η VODAFONE που έχει την υποδομή και η COSMOTE έκαναν 3-4 μήνες για να μου βάλουν και τώρα λόγω της δικής μου εγκατάστασης μπαίνει σε οποιαδήποτε πολυκατοικία σε πολύ λιγότερο χρόνο.

    Ως παραδείγματα έλλειψης οποιαδήποτε υποδομής

    εγώ ανάφερα την περιοχή που εργάζομαι δηλαδή το κέντρο της αθήνας (εξάρχεια)

    Ως παράδειγμα DIA

    εγώ ανάφερα την περιοχή της Νέας Ιωνίας (Περισσός) όπου βάλαμε μέσω της ΙΝΑΛΑΝ 100 Mbps

    και ως μελλοντικό παράδειγμα DIA

    εγώ ανάφερα την περιοχή που εργάζομαι το κέντρο της αθήνας (εξάρχεια)

    στην οποία θα βάλουμε COSMOTE DIA 50 Mbps (επίσης για την ιστορία θα αναφέρω ότι πήρα προσφορά και από την WIND) καθώς φαίνεται να έχει αναλάβει την περιοχή μιας και βάζει καμπίνες και περνάει καλώδια οπτικών ινών.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aurumnus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτό αναφέρεσαι;

    https://www.cosmote.gr/cs/business/e...et_access.html
    ναι ειδική προσφορά όμως από τα κεντρικά της COSMOTE Business προσωπικά ήθελα 100 Mbps αλλά τελικά επιλέχτηκε τα 50 Mbps.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 04-11-20 στις 20:13.

  4. #1519
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγάζεις λανθασμένο συμπέρασμα και λες πράγματα που δεν είπα αγαπητέ μου φίλε

    δεν έκανα καμία σύγκριση του FTTH (Fiber To The Home) με το DIA (Dedicated Internet Access)

    (δεν είμαι ο ειδικός άλλωστε πάνω σε αυτές τις τεχνολογίες ξέχασες εγώ είμαι "Τυραννόσαυρος" να μου έλεγες για Dial-Up , ADSL άντε για VDSL.)

    Ως παραδείγματα FTTH

    εγώ ανάφερα την περιοχή του φίλου δημήτρη (Φάληρο) που είναι η περιοχή που μένουν φίλοι/συνάδελφοι μου οι οποίοι ενεργοποιήθηκαν πρώτοι στην περιοχή του Φαλήρου
    εγώ ανάφερα την περιοχή μου (Βύρωνα/Παγκράτι) στην οποία η VODAFONE που έχει την υποδομή και η COSMOTE έκαναν 3-4 μήνες για να μου βάλουν και τώρα λόγω της δικής μου εγκατάστασης μπαίνει σε οποιαδήποτε πολυκατοικία σε πολύ λιγότερο χρόνο.

    Ως παραδείγματα έλλειψης οποιαδήποτε υποδομής

    εγώ ανάφερα την περιοχή που εργάζομαι δηλαδή το κέντρο της αθήνας (εξάρχεια)

    Ως παράδειγμα DIA

    εγώ ανάφερα την περιοχή της Νέας Ιωνίας (Περισσός) όπου βάλαμε μέσω της ΙΝΑΛΑΝ 100 Mbps

    και ως μελλοντικό παράδειγμα DIA

    εγώ ανάφερα την περιοχή που εργάζομαι το κέντρο της αθήνας (εξάρχεια)

    στην οποία θα βάλουμε COSMOTE DIA 50 Mbps (επίσης για την ιστορία θα αναφέρω ότι πήρα προσφορά και από την WIND) καθώς φαίνεται να έχει αναλάβει την περιοχή μιας και βάζει καμπίνες και περνάει καλώδια οπτικών ινών.



    ναι ειδική προσφορά όμως από τα κεντρικά της COSMOTE Business προσωπικά ήθελα 100 Mbps αλλά τελικά επιλέχτηκε τα 50 Mbps.
    Τι σχέση έχει το ΄ότι έχει αναλάβει την περιοχή σας η wind για καμπίνες;

    Εσύ έχεις μπερδέψει και εγώ δεν ξέρω τι, άλλο πράγμα το dia, άλλο πράγμα η καμπίνα απο την wind, πες ενα έχεις δίκαιο SfH και πάμε παρακάτω

  5. #1520
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σχέση έχει το ΄ότι έχει αναλάβει την περιοχή σας η wind για καμπίνες;

    Εσύ έχεις μπερδέψει και εγώ δεν ξέρω τι, άλλο πράγμα το dia, άλλο πράγμα η καμπίνα απο την wind, πες ενα έχεις δίκαιο SfH και πάμε παρακάτω
    Εγώ δεν έχω μπερδέψει τίποτα φίλε sdikr ξέρω πολύ καλά τι γράφω και σε τι πράγματα αναφέρομαι.

    Επίσης παρακαλώ πολύ φίλε sdikr να μην απαντάς σε δικά μου μηνύματα/σχόλια καθώς όποτε το κάνεις το κάνεις με ειρωνικό ύφος και τρόπο όταν αλλάξεις ύφος και τρόπο τα ξανά λέμε (δεν θέλω να σε βάλω σε λίστα αγνόησης - μαύρη λίστα) μην με αναγκάσεις να το κάνω.

    Το αν έχει δίκιο/άδικο ο φίλος SfH θα μου επιτρέψεις να το πω εγώ και όχι εσύ.

    ότι αφορά την συζήτηση για να μπεις στο κλίμα εσύ sdikr και οποιοσδήποτε άλλος

    Το θέμα ξεκίνησε γιατί η εταιρεία στην οποία εργάζομαι αυτή την στιγμή έχει πέντε (5) γραμμές ADSL ταχύτητας έως 24 Mbps στην καλύτερη περίπτωση/μέρα θα πιάνουμε 15-17 Mbps και επειδή όπως καταλαβαίνεται τώρα λόγω των συνθηκών (εξ αποστάσεως εργασίας) υπάρχει φόρτος εργασίας.
    έτσι έψαξα να βρω τρόπους αναβάθμισης της ταχύτητας πρόσβασης στο διαδίκτυο
    πράγμα που είναι ανέφικτο δυστυχώς στην περιοχή δεν ξέρω για πόσο...
    ο μόνος τρόπος για να έχεις ταχύτητα άνω του έως 24 Mbps είναι να βάλεις DIA (Dedicated Internet Access)
    δεν υπάρχει καμία υποδομή για VDSL ούτε λόγος για FTTH φυσικά καθώς με τον ρυθμό που αναβαθμίζει η όποια εταιρεία έχει την υποδομή στην περιοχή τις καμπίνες και περνάει καλώδια οπτικών ινών θα δούμε φως στην άκρη του τούνελ μετά το 2022 και αν...
    έτσι αφού πήρα τις απαραίτητες εγκρίσεις πλέον είναι μονόδρομος η επιλογή του DIA (Dedicated Internet Access) 50 Mbps για αρχή αν υπάρχει το παραμικρό θέμα θα πάμε στα 100 Mbps.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 04-11-20 στις 20:58.

  6. #1521
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν έχω μπερδέψει τίποτα φίλε sdikr ξέρω πολύ καλά τι γράφω και σε τι πράγματα αναφέρομαι.

    Επίσης παρακαλώ πολύ φίλε sdikr να μην απαντάς σε δικά μου μηνύματα/σχόλια καθώς όποτε το κάνεις το κάνεις με ειρωνικό ύφος και τρόπο.
    Οχι ........

  7. #1522
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι ........
    το όχι που απευθύνεται.?

    στην έκκληση μου να μην απαντάς σε δικά μου μηνύματα

    ή στο ύφος και τρόπο των μηνυμάτων σου

    δεν θέλω να σε βάλω στην μαύρη λίστα

    καθώς είσαι από τους ανθρώπους που σέβομαι και εκτιμώ στο ADSLgr.com
    μιας και είσαι σοβαρός άνθρωπος και έχεις γνώσεις
    απλά ώρες ώρες ξεφεύγεις και απαντάς με ειρωνικό ύφος.

  8. #1523
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    το όχι που απευθύνεται.?

    στην έκκληση μου να μην απαντάς σε δικά μου μηνύματα

    ή στο ύφος και τρόπο των μηνυμάτων σου

    δεν θέλω να σε βάλω στην μαύρη λίστα

    καθώς είσαι από τους ανθρώπους που σέβομαι και εκτιμώ στο ADSLgr.com
    μιας και είσαι σοβαρός άνθρωπος και έχεις γνώσεις
    απλά ώρες ώρες ξεφεύγεις και απαντάς με ειρωνικό ύφος.
    Μην ανησυχείς πρώτα εγώ θα ήθελα να σε βάλω στην μαύρη λίστα, αλλά δεν μπορώ.
    Οπότε το όχι πάει στο να μην απαντάω στα δικά σου μηνύματα

  9. #1524
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ανησυχείς πρώτα εγώ θα ήθελα να σε βάλω στην μαύρη λίστα, αλλά δεν μπορώ.
    Οπότε το όχι πάει στο να μην απαντάω στα δικά σου μηνύματα
    Γιατί δεν μπορείς να με βάλεις στην μαύρη λίστα το μόνο εύκολο είναι (απλά προτιμώ να μην απαντώ σε χρήστες που δεν με ενδιαφέρουν ή προκαλούν)

    Δεν έχω πρόβλημα το να απαντάς αρκεί να μην απαντάς ειρωνικά και υποτιμητικά (καθώς το κάνεις όσο και αν δεν το παραδέχεσαι) είσαι ο μόνος που το κάνει να ξέρεις.

  10. #1525
    Εγγραφή
    01-10-2007
    Περιοχή
    Αθηνα\Βυρωνας
    Μηνύματα
    976
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1300/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Speedport +
    Καλησπέρα στην όμορφη παρέα.

    Σκέφτομαι να φύγω από forthnet 24αρα (13 πραγματικό) και να πάω σε cosmote η κάποια άλλη για FTTH.

    Έχω ακόμα έναν χρόνο στην forthnet ( Θα πληρωσω 120 ευρώ για να φύγω) αλλά θεωρώ πως η συνεργασία μας έφτασε στο τέλος της.

    Δεν είχα ποτέ κανένα θέμα μαζί τους , ούτε σε ταχύτητες ούτε σε αποσυνδέσεις δόξα τω θεω είμαι από τους τυχερούς. Απλά δεν μου αρκεί πλέον το 13.

    Μίλησα με forthnet αρχικα για να κανω αναβαθμιση γραμμης αλλα για την περιοχη μου ουτε vdsl δεν εχουν μεσω του δικτυου τους.

    Είμαστε 4 άτομα στο σπίτι και με κινητά , υπολογιστές , download - streaming, καπου ζοριζετε μερικες φορες.

    Cosmote - voda - wind εχουν και vdsl και FTTH.Eιμαι και στο προγραμμα του SFBB οποτε λεω να παω προς FTTH με 29 ευρω που δινουν.

    Να κάνω κάποια ενέργεια τώρα? Δουλευω remotely και εχουμε και τηλε εκπαιδευση. Η να αναμενω να περασει ολο αυτο μην γινει καμια κουτσουκελα και μεινουμε χωρις ιντερνετ.

    Επίσης για βυρωνα έχει κανείς κάποια εμπειρία είτε θετική είτε αρνητική με κάποια εταιρία ? Μην πάω για καλό και βγω μπλεγμένος.

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

  11. #1526
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Περιοχή
    Βυρωνας
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus (FTTH)
    Path Level
    Fastpath
    Δε νομιζω να υπαρχει καποιος δυσαρεστημενος, απο τη στιγμη που πηγε σε FTTH. Προσωπικα σιγουρα δεν ειμαι. Φανταζομαι και οι υπολοιποι που εχουν σχολιασει σε αυτο το νημα. Μιας και ειμαστε ολοι εδω στο βυρωνα.

  12. #1527
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από glxalex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην όμορφη παρέα.

    Σκέφτομαι να φύγω από forthnet 24αρα (13 πραγματικό) και να πάω σε cosmote η κάποια άλλη για FTTH.

    Έχω ακόμα έναν χρόνο στην forthnet ( Θα πληρωσω 120 ευρώ για να φύγω) αλλά θεωρώ πως η συνεργασία μας έφτασε στο τέλος της.

    Δεν είχα ποτέ κανένα θέμα μαζί τους , ούτε σε ταχύτητες ούτε σε αποσυνδέσεις δόξα τω θεω είμαι από τους τυχερούς. Απλά δεν μου αρκεί πλέον το 13.

    Μίλησα με forthnet αρχικα για να κανω αναβαθμιση γραμμης αλλα για την περιοχη μου ουτε vdsl δεν εχουν μεσω του δικτυου τους.

    Είμαστε 4 άτομα στο σπίτι και με κινητά , υπολογιστές , download - streaming, καπου ζοριζετε μερικες φορες.

    Cosmote - voda - wind εχουν και vdsl και FTTH.Eιμαι και στο προγραμμα του SFBB οποτε λεω να παω προς FTTH με 29 ευρω που δινουν.

    Να κάνω κάποια ενέργεια τώρα? Δουλευω remotely και εχουμε και τηλε εκπαιδευση. Η να αναμενω να περασει ολο αυτο μην γινει καμια κουτσουκελα και μεινουμε χωρις ιντερνετ.

    Επίσης για βυρωνα έχει κανείς κάποια εμπειρία είτε θετική είτε αρνητική με κάποια εταιρία ? Μην πάω για καλό και βγω μπλεγμένος.

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
    Ακριβώς την ίδια μετάβαση έκανα πέρισυ (είχε φτάσει να συγχρονίζει στα 11) και πήγα voda ftth, πιο γρήγορα πήγε απ'όσο περίμενα, συνολικά σε 2μήνες και κάτι είχαν γίνει ολες οι εγκαταστάσεις και έτρεχε το ftth. Έκτοτε κανένα θέμα απο ταχύτητες ή κάποιο άλλο πρόβλημα
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  13. #1528
    Εγγραφή
    01-10-2007
    Περιοχή
    Αθηνα\Βυρωνας
    Μηνύματα
    976
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1300/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Speedport +
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομιζω να υπαρχει καποιος δυσαρεστημενος, απο τη στιγμη που πηγε σε FTTH. Προσωπικα σιγουρα δεν ειμαι. Φανταζομαι και οι υπολοιποι που εχουν σχολιασει σε αυτο το νημα. Μιας και ειμαστε ολοι εδω στο βυρωνα.
    σκέφτομαι να πάω σε cosmote αντί για voda που ειναι οι γραμμές.
    Εγκατάσταση στην πολυκατοικία υπάρχει γιατί έχει βάλει άλλος ένοικος FTTH όποτε είναι έτοιμο αυτό το κομμάτι.
    Ρωτούσα μήπως επειδή είναι οι γραμμές της voda η cosmote μου κάνει τίποτα αηδίες. ή η voda κανει τιποτα αηδιες σε αλλους παροχους.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς την ίδια μετάβαση έκανα πέρισυ (είχε φτάσει να συγχρονίζει στα 11) και πήγα voda ftth, πιο γρήγορα πήγε απ'όσο περίμενα, συνολικά σε 2μήνες και κάτι είχαν γίνει ολες οι εγκαταστάσεις και έτρεχε το ftth. Έκτοτε κανένα θέμα απο ταχύτητες ή κάποιο άλλο πρόβλημα

    είμαι ανάμεσα σε voda και cosmote η αλήθεια είναι. Κλείνω προς cosmote και ας ξέρω ότι η γραμμή είναι voda. ελπιζω να μην εχω θεματα .

  14. #1529
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από glxalex Εμφάνιση μηνυμάτων
    σκέφτομαι να πάω σε cosmote αντί για voda που ειναι οι γραμμές.
    είμαι ανάμεσα σε voda και cosmote η αλήθεια είναι. Κλείνω προς cosmote και ας ξέρω ότι η γραμμή είναι voda. ελπιζω να μην εχω θεματα .
    Αφού έχει γίνει η εγκατάσταση στο κτίριο νομίζω μικρή σημασία έχει η εταιρία απο πλευράς προβλημάτων.

    Ίσα ίσα voda γενικά έχει θέματα κατα καιρούς εδώ και μήνες αν και βλέπω το ftth να επηρεάζεται λιγότερο απο αυτά (ίσως επειδή το δίκτυο είναι "άδειο" και έχει πολύ λίγους συνδρομητές που πατάνε πάνω του)
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  15. #1530
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού έχει γίνει η εγκατάσταση στο κτίριο νομίζω μικρή σημασία έχει η εταιρία απο πλευράς προβλημάτων.

    Ίσα ίσα voda γενικά έχει θέματα κατα καιρούς εδώ και μήνες αν και βλέπω το ftth να επηρεάζεται λιγότερο απο αυτά (ίσως επειδή το δίκτυο είναι "άδειο" και έχει πολύ λίγους συνδρομητές που πατάνε πάνω του)
    Γιατί είναι άδειο ?
    Και της cosmote οι συνδρομητές πάνω από το ftth της voda περνάνε στον Βύρωνα.
    Και οι οπτικές έχουν ως μηδενικά προβλήματα.

    Νομίζω το κυρίαρχο για να επιλέξεις είναι η σύνδεση του παρόχου με το εξωτερικό (και το εσωτερικό) και πόσα προβλήματα δημιουργούνται εκεί.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 102 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 829297100101102103104107 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-23, 13:24
  2. VDSL - Βύρωνας
    Από civikakias1 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 158
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-18, 17:47
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 02:17
  4. ADSL Βυρωνας
    Από Kotsovlaxos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-15, 07:13
  5. Έργα οπτικών ινών Ηράκλειο κρήτης
    Από papajo στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-15, 08:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας