Σελ. 57 από 69 ΠρώτηΠρώτη ... 37475255565758596267 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 841-855 από 1021

Θέμα: Asus DSL-AC56U

  1. #841
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε ευχαριστώ monsieur @babis3g---> "επισης δοκιμαζεις το extention channel συνδυασμο με τα LOWER/upper subchannels ... ", αυτό που βρίσκεται μαν?
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

  2. #842
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δες απο το λεπτο 1 και μετα, μολις αλλαξουμε το control channel απο το αυτοματο, θα εμφανιστει το extension channel > below/upper
    https://youtu.be/wi-EKDCf1YI?t=57

  3. #843
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    δες απο το λεπτο 1 και μετα, μολις αλλαξουμε το control channel απο το αυτοματο, θα εμφανιστει το extension channel > below/upper
    https://youtu.be/wi-EKDCf1YI?t=57
    loooooooooool!,βασικά με μπέρδεψε το extension lower-upper γιατί κάτι τέτοιο πρέπει να είχα δει στα dsl settings :P!
    Ναι ρε σί αυτά τα έχω δει,νόμιζα ότι ήταν κάτι καινούργιο, tnx πάντως!!

    Ερ: Διάβασα σχετικά με το θέμα που αφορά τα Asus login details, που μετά από κάποιο διάστημα "δεν σε αφήνει να μπεις μέσα",παραμόνο αν κάνει τίποτα back την σελίδα και γυρίσεις σε αρχικό σημείο, ότι λύνεται με αυτό........ισχύει?
    Connect to ASUS router via Telnet or SSH, and login as admin.
    Run the following commands:
    nvram unset login_ip_str
    nvram unset login_timestamp
    nvram unset login_ip
    nvram commit
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

  4. #844
    Εγγραφή
    18-05-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΓΡΙΝΙΟ
    καλησπερα σας.εχω το συγκεκριμενο ρουτερ και εχω συνδεσει εναν σκληρο επανω μεσα στο σπιτι τον βλεπω κανονικα με απο το ρουτερ, και με το κινητο,ομως με το 4g δεν μπορω να δω τιποτα μου λεει οτι δεν ειναι δυναη η συνδεση
    εχω κοιταξα και αυτο το βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=F2NjKkXW30Y το χω βαλει και αυτο,και τιποτε.μηπως μπορειτε να μου πειτε τι φταει? ευχαριστω.

  5. #845
    Εγγραφή
    01-01-2019
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παιδιά καλησπέρα. Δεν είχα το χρόνο (και το κουράγιο) να διαβάζω όλο το thread οπότε ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν έχει απαντηθεί η ερώτηση μου. Αγόρασα και εγώ πρόσφατα το ασος AC56U από φίλο και είναι στην τελευταία έκδοση firmware (τουλάχιστον έτσι λέει όταν κάνω το check update). Έχω vodafone24 με vodafon TV. Πριν από το ασος είχα το μαμίσιο ρούτερ της vodafon και γενικά το απεχθανόμουν. Χρησιμοποιώ πλέον μόνο το ασος ως μοναδικό ρουτερ στο σπίτι και αυτό δίνει ιντερνετ σε ένα desktop από ένα lan και από έτερο lan δίνει στην IPTV. Το καλώδιο που δίνει στην IPTV με switch έδινε και σε ένα router ασύρματο WiFi στο σπίτι. Αυτά δούλευαν μια χαρά όσο είχα το ZTE της vodafone αλλά πλέον με το ασος έχω από το καλώδιο της IPTV μόνο TV ή μόνο internet, αλλά όχι πλέον και τα δύο παράλληλα. Υπάρχει τρόπος να κάνω κάποια ρύθμιση στο άσος και να παίξουν όπως πριν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  6. #846
    Εγγραφή
    07-01-2014
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Χρειάζομαι και εγώ βοήθεια ..έχω ΟΤΕ vdsl 50.εκανα την τελευταία αναβαθμιση και κάπου κολλούσε το ρουτερ...όποτε είπα να κάνω ρεσετ.εκανα ..πέρασα ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις αλλά δεν έχω Ίντερνετ ..δεν συγχρονίζει ..να σας βγάλω φωτό να μου πείτε ποια ρύθμιση μπορεί να φταίει ;

  7. #847
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    για ανέβασε .

  8. #848
    Εγγραφή
    07-01-2014
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ψάχνω να δω πως μπορώ να ανεβάσω από κινητό

  9. #849
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lbch Εμφάνιση μηνυμάτων
    loooooooooool!,βασικά με μπέρδεψε το extension lower-upper γιατί κάτι τέτοιο πρέπει να είχα δει στα dsl settings :P!
    Ναι ρε σί αυτά τα έχω δει,νόμιζα ότι ήταν κάτι καινούργιο, tnx πάντως!!

    Ερ: Διάβασα σχετικά με το θέμα που αφορά τα Asus login details, που μετά από κάποιο διάστημα "δεν σε αφήνει να μπεις μέσα",παραμόνο αν κάνει τίποτα back την σελίδα και γυρίσεις σε αρχικό σημείο, ότι λύνεται με αυτό........ισχύει?
    ναι ειχα διαβασει που ειχε θεμα εκει αλλα δεν ξερω με τις εντολες telnet που δινεις ... πρεπει να το εφτιαξαν στο καινουριο λογισμικο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpompa Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σας.εχω το συγκεκριμενο ρουτερ και εχω συνδεσει εναν σκληρο επανω μεσα στο σπιτι τον βλεπω κανονικα με απο το ρουτερ, και με το κινητο,ομως με το 4g δεν μπορω να δω τιποτα μου λεει οτι δεν ειναι δυναη η συνδεση
    εχω κοιταξα και αυτο το βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=F2NjKkXW30Y το χω βαλει και αυτο,και τιποτε.μηπως μπορειτε να μου πειτε τι φταει? ευχαριστω.
    απο το κινητο δοκιμασες το router app αν σε αφηνει απο εκει? ισως να εχει θεμα και το λογισμικο του asus

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από niklos4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα. Δεν είχα το χρόνο (και το κουράγιο) να διαβάζω όλο το thread οπότε ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν έχει απαντηθεί η ερώτηση μου. Αγόρασα και εγώ πρόσφατα το ασος AC56U από φίλο και είναι στην τελευταία έκδοση firmware (τουλάχιστον έτσι λέει όταν κάνω το check update). Έχω vodafone24 με vodafon TV. Πριν από το ασος είχα το μαμίσιο ρούτερ της vodafon και γενικά το απεχθανόμουν. Χρησιμοποιώ πλέον μόνο το ασος ως μοναδικό ρουτερ στο σπίτι και αυτό δίνει ιντερνετ σε ένα desktop από ένα lan και από έτερο lan δίνει στην IPTV. Το καλώδιο που δίνει στην IPTV με switch έδινε και σε ένα router ασύρματο WiFi στο σπίτι. Αυτά δούλευαν μια χαρά όσο είχα το ZTE της vodafone αλλά πλέον με το ασος έχω από το καλώδιο της IPTV μόνο TV ή μόνο internet, αλλά όχι πλέον και τα δύο παράλληλα. Υπάρχει τρόπος να κάνω κάποια ρύθμιση στο άσος και να παίξουν όπως πριν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    δεν ξερω σιγουρα, δοκιμασε αλλο lan και δοκιμασε στο asus ... laan >switch control > nat acceleration

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giabritsos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρειάζομαι και εγώ βοήθεια ..έχω ΟΤΕ vdsl 50.εκανα την τελευταία αναβαθμιση και κάπου κολλούσε το ρουτερ...όποτε είπα να κάνω ρεσετ.εκανα ..πέρασα ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις αλλά δεν έχω Ίντερνετ ..δεν συγχρονίζει ..να σας βγάλω φωτό να μου πείτε ποια ρύθμιση μπορεί να φταίει ;
    δηλαδη στο status log > dsl log δεν συχρονιζει καθολου ή εκει ειναι οκ και δεν δινει ip?

  10. #850
    Εγγραφή
    07-01-2014
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ειχα διαβασει που ειχε θεμα εκει αλλα δεν ξερω με τις εντολες telnet που δινεις ... πρεπει να το εφτιαξαν στο καινουριο λογισμικο

    - - - Updated - - -



    απο το κινητο δοκιμασες το router app αν σε αφηνει απο εκει? ισως να εχει θεμα και το λογισμικο του asus

    - - - Updated - - -



    δεν ξερω σιγουρα, δοκιμασε αλλο lan και δοκιμασε στο asus ... laan >switch control > nat acceleration

    - - - Updated - - -



    δηλαδη στο status log > dsl log δεν συχρονιζει καθολου ή εκει ειναι οκ και δεν δινει ip?
    εγω ειμαι οκ...με δευτερο ρεσετ και ιδιες ρυθμισεις δουλεψε...θα εφαγε κολλημα στο πρωτο reset

  11. #851
    Εγγραφή
    28-06-2009
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26500/1500
    ISP
    Wind
    Router
    ZYXEL
    SNR / Attn
    10DB(dB) / 29DB(dB)
    Όταν κάνετε update το firmware, κάνετε πρώτα hard reset και μετά έχει σώσει τις ρυθμίσεις σε αρχείο και τις περνάτε η τις κάνετε πάλι μια - μια;

  12. #852
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.217
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Snoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν κάνετε update το firmware, κάνετε πρώτα hard reset και μετά έχει σώσει τις ρυθμίσεις σε αρχείο και τις περνάτε η τις κάνετε πάλι μια - μια;
    Μια - μια, εαν κανεις settings restore ειναι σαν να μην εχεις κανει hard reset


  13. #853
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εγω σε hard reset παταω το κουμπακι πισω συνεχομενα για 6-10 δευτερα (νομιζω πανω απο 10-12 μπαινει σε rescue mode οποτε προσοχη) παλια ελεγε η asus ετσι βοηθαει καλυτερα να φυγουν μερικες ρυθμισεις απο την μνημη

  14. #854
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ΆΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ θέμα το οποίο είναι ολίγον τραγελαφικό από την άποψη ότι όταν χάλασε το Zyxel
    router μου και δανείστηκα το connx-zte (basic router στα τεχνικά απ'όσο ξέρω) της γειτόνισσας γενικά συμπεριφερόταν καλά και στο wifi
    και στο ethernet!
    ΔΕΝ ξέρω όμως ρε παίδες, αυτό το τίμιο ac56u μου δείχνει διάφορα, δηλ: χθες το skype ανά διαστήματα έκανε sync- το icon-tv του ethernet ήταν κομπλέ
    αλλά η συμπεριφορά στο internet καταλάβαινα ότι περίμενα να φορτώσει!Δυστυχώς όπως έχω προαναφέρει είμαι attenuation πλέον (ακόμα και αυτό λιγότερο ήταν στο conn-x Ζντόινγκ ) 33.4 dB- γενικά 2.3 πόσο σκατά πάει στα km!To Αnnex A λόγω των 8682 kbps που συγχρονίζω

    "Και τώρα τα ίδια Παντελάκη μου Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  a-sync.JPG 
Εμφανίσεις:  116 
Μέγεθος:  8,4 KB 
ID: 200644" και errors Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  STATS.JPG 
Εμφανίσεις:  23 
Μέγεθος:  43,3 KB 
ID: 200645

    Υ.Γ Δηλ το conn-x μπακαλίστικο πήγαινε καλύτερα ή φταίω εγώ?? (Why My Lovely Asus?????)
    ------------------------------------------------
    Update: Παραθέτω και αυτά τα 2:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Annex.JPG 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  48,7 KB 
ID: 200646 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSL_Settings.JPG 
Εμφανίσεις:  31 
Μέγεθος:  60,7 KB 
ID: 200647

    (Έτσι για να παίξω........................................................)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSL_Settings.JPG 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  9,5 KB 
ID: 200661
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lbch : 20-01-19 στις 00:18.
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

  15. #855
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αν εχεις 1140 crc errors για 2 μερες και 18 ωρες οπως δειχνεις, τοτε μαλλον δεν φταιει η γραμμη καθως και το snr στο 6 φαινεται οκ ... ομως με το bit swap κλειστο μπορει οντως να σου κανει προβλημα .... πρεπει να βαλεις το οποσδηποτε ενεργο

    αλλα για την γραμμη δοκιμασε στη φωτο εδω
    https://www.adslgr.com/forum/attachm...7&d=1547898028
    το esnp στο stable
    bit swap enable
    αν τιποτα αλλαξε το dsl modulation σε g.dmt (ουτως ή αλλος κλειδωνεις χαμηλα)
    αυτα θα πρεπει να βοηθησουν καλυτερα

Σελ. 57 από 69 ΠρώτηΠρώτη ... 37475255565758596267 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-15, 20:24
  2. Asus dsl n16u βοηθεια για συνδεση ως router
    Από parkos στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 01:16
  3. Asus R7 250X και drivers από το site της Asus. Μάλλον κάτι δεν πάει καλά
    Από alexgk στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-15, 09:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας