Σελ. 41 από 69 ΠρώτηΠρώτη ... 2131363940414243465161 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 601-615 από 1021

Θέμα: Asus DSL-AC56U

  1. #601
    Εγγραφή
    18-05-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΓΡΙΝΙΟ
    Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια.εχω ΟΤΕ και αναβαθμίσα την γραμμή μου από 24αρα σε 30αρα vdsl, αυτήν την στιγμή κλειδωνω 22-24 έχω το router το speedport entry 2i ενταξει δεν το λεω και ασχημο, αλλά κολλάει ήθελα από καιρό να το αλλάξω έχω 3 συσκευές ασύρματες κινητό λάπτοπ και τηλεόραση όταν τα χρησιμοποιήσω αυτά δλδ αν βάλω στο λάπτοπ να παίξω ένα παιχνίδι και το δω στη τηλεόραση κολλάει η εικόνα ο ήχος και μου σπάει τα νεύρα.ενω στο λάπτοπ το παίζω κανονικά. Έχω χωρίσει και με 3ssd στο ρούτερ αλλά πάλι τίποτα δεν είναι και γνωστής στα ρούτερ για να ξέρω.αξιζει να το πάρω το asus θα δω διάφορα σε σχέση με αυτό που έχω τώρα?ευχαριστώ.

  2. #602
    Εγγραφή
    07-01-2014
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι στο wan > internet connection > edit > internet detection
    στις wan ρυθμισεις κατω χαμηλα
    φωτο εδω
    https://www.adslgr.com/forum/threads...99#post6303499
    Ειχες κανει πριν reset? καποιες φορες θελει για καλη λειτουργικοτητα
    Τι μου προσφέρει αν το κάνω ;
    Επισης να ρωτήσω ,στην νέα αναβάθμιση θα έχει fix για τις αποσυνδέσεις του 5g wireless ?

  3. #603
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpompa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια.εχω ΟΤΕ και αναβαθμίσα την γραμμή μου από 24αρα σε 30αρα vdsl, αυτήν την στιγμή κλειδωνω 22-24 έχω το router το speedport entry 2i ενταξει δεν το λεω και ασχημο, αλλά κολλάει ήθελα από καιρό να το αλλάξω έχω 3 συσκευές ασύρματες κινητό λάπτοπ και τηλεόραση όταν τα χρησιμοποιήσω αυτά δλδ αν βάλω στο λάπτοπ να παίξω ένα παιχνίδι και το δω στη τηλεόραση κολλάει η εικόνα ο ήχος και μου σπάει τα νεύρα.ενω στο λάπτοπ το παίζω κανονικά. Έχω χωρίσει και με 3ssd στο ρούτερ αλλά πάλι τίποτα δεν είναι και γνωστής στα ρούτερ για να ξέρω.αξιζει να το πάρω το asus θα δω διάφορα σε σχέση με αυτό που έχω τώρα?ευχαριστώ.
    Περνα το τελευταιο λογισμικο και μετα master reset απο το κουπακι πισω, οι ρυθμισεις ξανα απο την αρχη, αν παλι θεμα χρησιμοποιησε το qos
    https://www.asus.com/support/FAQ/113967/

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giabritsos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι μου προσφέρει αν το κάνω ;
    Επισης να ρωτήσω ,στην νέα αναβάθμιση θα έχει fix για τις αποσυνδέσεις του 5g wireless ?
    Βοηθαει στο να μην χανει την IP

    Δεν εχω ιδεα, αμφιβαλω αν ξερουν και οι ιδιοι τι γινεται με το 5G και τις αποσυνδεσεις ... θα ελεγα να στειλεις feedback form ωστε να δουν οτι ειναι πολλοι με αυτο το θεμα μπας και κανουν παραπανω προσπαθεια ... αν στειελεις feedback βαλε στο comment box referred by babis3g και μου το λες να τους ενημερωσω
    Νομιζω καποιος ειχε πει οτι καποιο παλιο λογισμικο ηταν οκ (πριν αλλαξουν τα wifi drivers στα τελευταια λογισμικα)

  4. #604
    Εγγραφή
    18-05-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΓΡΙΝΙΟ
    [QUOTE=babis3g;6325122]Περνα το τελευταιο λογισμικο και μετα master reset απο το κουπακι πισω, οι ρυθμισεις ξανα απο την αρχη, αν παλι θεμα χρησιμοποιησε το qos
    https://www.asus.com/support/FAQ/113967/

    - - - Updated - - -

    δεν εχω το asus που μου εδειξες το speedport entry 2i εχω..τι πρεπει να κανω δλδ? αξιζει η μεταβαση στο asus?

  5. #605
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περνα το τελευταιο λογισμικο και μετα master reset απο το κουπακι πισω, οι ρυθμισεις ξανα απο την αρχη, αν παλι θεμα χρησιμοποιησε το qos
    https://www.asus.com/support/FAQ/113967/

    - - - Updated - - -



    Βοηθαει στο να μην χανει την IP

    Δεν εχω ιδεα, αμφιβαλω αν ξερουν και οι ιδιοι τι γινεται με το 5G και τις αποσυνδεσεις ... θα ελεγα να στειλεις feedback form ωστε να δουν οτι ειναι πολλοι με αυτο το θεμα μπας και κανουν παραπανω προσπαθεια ... αν στειελεις feedback βαλε στο comment box referred by babis3g και μου το λες να τους ενημερωσω
    Νομιζω καποιος ειχε πει οτι καποιο παλιο λογισμικο ηταν οκ (πριν αλλαξουν τα wifi drivers στα τελευταια λογισμικα)
    Σωστά με το λογισμικό 1.1.1.2 στα 5Ghz δουλεύει χωρίς αποσυνδέσεις .
    Προσωπικά έχω αυτό που όλα δουλεύουν τέλεια .

  6. #606
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Περιοχή
    Πανόραμα Παλλήνης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99998/9997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Asus DSL-AC56U
    SNR / Attn
    2(dB) / 12.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα παιδιά,
    Προσπαθώ δύο μέρες τώρα να κάνω το πάντρεμα με το συγκεκριμένο μόντεμ και το 724v αλλά δεν λέει με τη καμία να παίξει το τηλέφωνο, συνδέεται κανονικά στο ιντερνετ αλλα το 724 δεν λέει να δώσει σταθερό! Δοκίμασα ότι αναφέρεται στο φόρουμ, Mormnak και kostask και απλά τίποτα! Εχετε καμιά άλλη ιδέα? Ευχαριστώ

  7. #607
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    [QUOTE=mpompa;6325165]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περνα το τελευταιο λογισμικο και μετα master reset απο το κουπακι πισω, οι ρυθμισεις ξανα απο την αρχη, αν παλι θεμα χρησιμοποιησε το qos
    https://www.asus.com/support/FAQ/113967/

    - - - Updated - - -

    δεν εχω το asus που μου εδειξες το speedport entry 2i εχω..τι πρεπει να κανω δλδ? αξιζει η μεταβαση στο asus?
    ops αυτο παθαινω οταν διαβαζω στα γρηγορα ... δεν ξερω αν αξιζει η μεταβαση γιατι εξαρταται πως θα το δεις ... το asus πιστευω εχει καλυτερο ram (dsl ac52, dsl ac55, dsl ac56) και δεν θα κολλαει γιατι με τετοια μνημη σηκωνει πολλες συσκευες ταυτοχρονα, ομως δεν εχει voip θυρα και αν αλλαξει η γραμμη σου αργοτερα θα πρεπει να εχεις και το 2i για την τηλεφωνια με αυτον τον τροπο
    https://www.adslgr.com/forum/threads...21#post5880121
    Αν εισαι και μακρυα απο το ΑΚ / καμπινα μπορει να δεις και ενα μικρο ελαχιστο κλειδωμα
    Αν δεν σε πειραζουν αυτα τα 2 κατα τα αλλα προσωπικα για 100 ευρω νομιζω ειναι τα αξιζει

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bugs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά,
    Προσπαθώ δύο μέρες τώρα να κάνω το πάντρεμα με το συγκεκριμένο μόντεμ και το 724v αλλά δεν λέει με τη καμία να παίξει το τηλέφωνο, συνδέεται κανονικά στο ιντερνετ αλλα το 724 δεν λέει να δώσει σταθερό! Δοκίμασα ότι αναφέρεται στο φόρουμ, Mormnak και kostask και απλά τίποτα! Εχετε καμιά άλλη ιδέα? Ευχαριστώ
    Για το 724 δες εδω και τις σελιδες πιο πισω η πιο μπροστα γιατι τοτε ειχε γινει merge στα posts και δεν εχουν την σωστη σειρα τα πρωτα posts
    https://www.adslgr.com/forum/threads...45#post5840945

  8. #608
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Περιοχή
    Πανόραμα Παλλήνης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99998/9997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Asus DSL-AC56U
    SNR / Attn
    2(dB) / 12.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το 724 δες εδω και τις σελιδες πιο πισω η πιο μπροστα γιατι τοτε ειχε γινει merge στα posts και δεν εχουν την σωστη σειρα τα πρωτα posts
    https://www.adslgr.com/forum/threads...45#post5840945
    Είναι λίγο μπάχαλο, είχα δει το σχόλιο για merge...αυτό το ποστ που έβαλες δεν το είχα δεί, θα δοκιμάσω και αυτό, βασικά δεν υπάρχει ένα πόστ που να τα λέει όλα μαζί, "είναι σκόρπια διαδήλωση"...

  9. #609
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν δεν πιανουν οι ρυθμισεις στη φωτο, που φαινεται ο φιλος ετσι το πετυχε ... τοτε θα πρεπει να κανεις διαφορους συνδιασμους, επισης βαζεις το ip range σε αλλο ωστε μη τυχον κανουν θεμα μεταξυ τους, πχ 192.168.1.1 / το asus σε 192.168.2.1
    Ναι ειχαν ζητησει οι χρηστες απο τους MODs να ενωθουν τα post, γιατι υπηρχαν 2-3 διαφορετικα topics ... δεν ηταν απο τους MODs μονοι τους

  10. #610
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Περιοχή
    Πανόραμα Παλλήνης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99998/9997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Asus DSL-AC56U
    SNR / Attn
    2(dB) / 12.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πρώτο πράγμα που έκανα ηταν αυτό...πάντως με έσωσε το beta firmware που ανέβασες γιατί δεν συγχρόνιζε με τη καμία... τεράστια διαφορά είδα πάντως απο 75000 κούμπωσε στα 92000 με snr 4 και πολύ λίγα λάθη!

  11. #611
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ωραια, κρατα αυτο το λογισμικο στην περιπτωση σου, μεγεια και επλιζω να παει καλα στη συνεχεια

  12. #612
    Εγγραφή
    09-02-2014
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Στο συγκεκριμένο ρουτερ,παρέχει η Asus δωρεάν υπηρεσια στην Dyndns ή κατάλαβα λάθος;Το wake on lan σας δουλεύει απομακρυσμενα;Έχω ανοίξει πόρτα, αντιστοίχισα την ip της συσκευής που με ενδιαφέρει και έβαλα στο Dns τον λογαριασμό-host μου από το Noip,αλλά δεν δουλεύει.Στην καρτέλα με τους client,μπορούμε να δώσουμε ονόματα στις συσκευές που δεν έχουν ή που τις εμφανίζει λαθος; Επίσης στην ίδια καρτέλα τις συσκευές που έχουν συνδεθεί ασύρματα μου τις εμφανίζει με το σύμβολο DHCP παρ' ότι έχω ορίσει σε όλες στατικές ip.Είναι λογικό; Το firmware είναι 1.1.2.2_36-g54dab11
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 46vale : 29-01-18 στις 22:21.

  13. #613
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Yπαρχει η θπηρεσια dyndns αλλα δεν ξερω αν ειναι δωρεαν, αυτο εξαρταται το ddns παροχο, οχι την asus
    Η asus δινει δωρεαν το asus.com
    Noμιζω ειναι δωρεαν και το noip

    Για το wake of lan νομιζω ειναι μονο για εσωτερικο δικτυο, θα το τσεκαρω
    https://www.asus.com/support/FAQ/1009775/
    και θελει magic packet στο pc
    Nομιζω μερικοι το εκανα μεσω vpn?

    Στη καρτελα με το client ΑΝ αλλαξει το ονομα θα πατησεις επανω στο icon (αριστερα που λεει το mac) ... αν δεν κανει τιποτα τοτε δεν θα εβαλαν αυτη τη ρυθμιση ακομα ... ειχαν πει οτι θα την βαλουν
    Αν δεν φαινονται τα ονομα συσκευων ειναι bug και θα τις εμφανιζει και λαθος (το οτι τις εμφανιζει λαθος καποιες φορες ειναι γνωστο εχει αναφερθει και σε αλλα μοντελα)

    Δεν θυμαμαι σε τοσο παλιο λογισμικο .. στα τωρινα οταν λεει dhcp ειναι με μη στατικη ... αν ορισουμε στατικη λεει manual

    Eπειδη εχεις περσινο λογισμικο και εχουν βγει παρα πολλα απο τοτε ... περνα το τελευταιο απο εδω (μορφη betas) που εχει aiprotection, fix vdsl για τους Ελληνικους παροχους, wpa2 crack και πολλα αλλα
    https://www.adslgr.com/forum/threads...31#post6322631
    Μετα την αναβαθμηση κανε reset απο το κουμπακι πισω, πατωντας το για 6-10 δευτερα συνεχομενα και οοι ρυθμισεις ξανα απο την αρχη οχι με back up file απο αλλο λογισμικο για καλη λειτουργικοτητα και δες αν εχει παλι θεματα

  14. #614
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosvitacar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά με το λογισμικό 1.1.1.2 στα 5Ghz δουλεύει χωρίς αποσυνδέσεις .
    Προσωπικά έχω αυτό που όλα δουλεύουν τέλεια .
    Μια το UPnP (ακομα περιμενω απαντηση απο ASUS), μια το WiFi, χρυση εκδοση αυτη η 1.1.1.2

    - - - Updated - - -

    Να αναφερω επισης οτι βγαζει και λιγοτερα CRC errors για καποιον μυστηριο λογο...

  15. #615
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    πειραζουνε συνεχεια τα drivers σε οτιδηποτε, εν τω μεταξυ εκτος τα driver καποιες φορες φτιαχνουν κατι και χαλαει κατι αλλλο, δεν ειναι σταθεροι ... αν πετυχει κανα λογισμικο να δουλευει σχεδον απροβληματιστα, δεν ειναι να το πειραξουμε ... για το upnp ουτε και σε εμενα δεν απαντησαν, φανταζομαι ακομα το κοιτανε (δεν το λεω ειρωνικα, απλα ετυχαν κατι αλλα θεματα)

Σελ. 41 από 69 ΠρώτηΠρώτη ... 2131363940414243465161 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-15, 20:24
  2. Asus dsl n16u βοηθεια για συνδεση ως router
    Από parkos στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 01:16
  3. Asus R7 250X και drivers από το site της Asus. Μάλλον κάτι δεν πάει καλά
    Από alexgk στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-15, 09:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας