Γεια σας.
Ειμαι κατοχος γραμμης fiber του ΟΤΕ με το κλασσικο ρουτερ πυο δινουν SERCOM?
Απο το ρουτερ φευγει LAN και καταλυγει σε switch,
Απο το switch φευγει 1 LAN που καταληγει σε wifi extender,
και 1 LAN που καταληγει στο ASUS RT-AC58U

Το ASUS RT-AC58U , εχω μπει στις ρυθμισεις και εχω βαλει στο Open VPN client , το Username kai password του προφιλ μου καθως και το ovpn configuration file συμφωνα με τις οδηγιες του VPN μου, Surfshark

Για καποιο λογο, οταν παταω Activate, αυτο φορτωνει για παντα και δεν γινετια τιποτα.


Ο σκοπος μου ειναι να λειτουργει το modem κανονικα για τους αλλους αλλα ο υπολογιστης μου να συνδεεται σε VPN.
Δεδομενου οτι ο συγκεκριμενος υπολογιστης ειναι εταιρικος και δεν μπορω να εγκαταστησω προγραμματα σε αυτο, θα πρεπει το VPN να γινεται απο μονο του στο ρουτερ γιαυτο και αγορασα το συγκεκριμενο.

Κατι ομως γινεται λαθος.

Παρακαλω την βοηθεια σας

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kitharodos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας.
Ειμαι κατοχος γραμμης fiber του ΟΤΕ με το κλασσικο ρουτερ πυο δινουν SERCOM?
Απο το ρουτερ φευγει LAN και καταλυγει σε switch,
Απο το switch φευγει 1 LAN που καταληγει σε wifi extender,
και 1 LAN που καταληγει στο ASUS RT-AC58U

Το ASUS RT-AC58U , εχω μπει στις ρυθμισεις και εχω βαλει στο Open VPN client , το Username kai password του προφιλ μου καθως και το ovpn configuration file συμφωνα με τις οδηγιες του VPN μου, Surfshark

Για καποιο λογο, οταν παταω Activate, αυτο φορτωνει για παντα και δεν γινετια τιποτα.


Ο σκοπος μου ειναι να λειτουργει το modem κανονικα για τους αλλους αλλα ο υπολογιστης μου να συνδεεται σε VPN.
Δεδομενου οτι ο συγκεκριμενος υπολογιστης ειναι εταιρικος και δεν μπορω να εγκαταστησω προγραμματα σε αυτο, θα πρεπει το VPN να γινεται απο μονο του στο ρουτερ γιαυτο και αγορασα το συγκεκριμενο.

Κατι ομως γινεται λαθος.

Παρακαλω την βοηθεια σας

σορρυ παιδια, το βρηκα μονος μου,
duplicate ip συν του οτι το καλωδιο απο το switch στο asus router επρεπε να μπει σε WAN οχι LAN