Σελ. 42 από 69 ΠρώτηΠρώτη ... 2232374041424344475262 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 616-630 από 1021

Θέμα: Asus DSL-AC56U

  1. #616
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια το UPnP (ακομα περιμενω απαντηση απο ASUS), μια το WiFi, χρυση εκδοση αυτη η 1.1.1.2

    - - - Updated - - -

    Να αναφερω επισης οτι βγαζει και λιγοτερα CRC errors για καποιον μυστηριο λογο...

  2. #617
    Εγγραφή
    06-08-2010
    Περιοχή
    Νέα Λάμψακος
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55 Mbps/5,5 Mbps
    ISP
    COSMΟΤΕ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Πηγαινε στο wan > internet connection > edit > internet detection > και κανε το disable αν βοηθησει
    Θα το δοκιμάσω απόψε αν ξανακοπεί.
    Κόπηκε σήμερα για ένα 5ωράκι (1:45-7:00)...
    Το δοκίμασα και δεν άλλαξε κάτι...
    Έκανα και reset το modem και τίποτα...
    Ήρθε από μόνο του...
    Δεν έχω υπομονή να μιλάω στο τηλέφωνο και κόβεται και άκυρες ώρες για να πάρω εκείνη την στιγμή...

  3. #618
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Aνεβασε στατιστικα γραμμης, ισως η γραμμη να εχει θεμα και το Asus να ειναι λιγο πιο ευαιασθητο και να εχει αποσυνδεσεις, αλλα σε τοσο πολυ διαστημα περιεργο, κατι αλλο θα παιζει ... του παροχου εχει θεμα?

  4. #619
    Εγγραφή
    07-01-2014
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μπαμπη έστειλα feedback για το 5g και έβαλα το όνομα σου ....

    - - - Updated - - -

    Πέρασα ξανά την 1.1.1.2 αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στο Ίντερνετ .το μενού είναι διαφορετικό και κάτι δεν έβαλα σωστά .εχω cosmote vdsl 30.μπορει να μου δώσει κάποιος τις ρυθμίσεις για το 1.1.1.2 firmware ?

  5. #620
    Εγγραφή
    06-08-2010
    Περιοχή
    Νέα Λάμψακος
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55 Mbps/5,5 Mbps
    ISP
    COSMΟΤΕ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aνεβασε στατιστικα γραμμης, ισως η γραμμη να εχει θεμα και το Asus να ειναι λιγο πιο ευαιασθητο και να εχει αποσυνδεσεις, αλλα σε τοσο πολυ διαστημα περιεργο, κατι αλλο θα παιζει ... του παροχου εχει θεμα?
    Όταν δεν δουλεύει το ένα δεν δουλεύει και το άλλο.
    Αλλά εχθές έγινε κάτι παράξενο.
    7:00 που είδα ότι δεν είχε έρθει,
    έβγαλα το δικό μου που ήταν πάνω όλο το βράδυ,
    έβαλα του παρόχου, δεν έμπαινε,
    έκανα reset του παρόχου μπήκε σε adsl2+ 7Mbps και μετά
    έβαλα στο καπάκι το δικό μου και μπήκε σε VDSL2 24Mbps...
    Τώρα να έτυχε η στιγμή,ή το reset στου παρόχου έκανε κανα reset και στο dslam;

    Edit...
    Έπεσε πάλι στις 2:00
    Μπα δεν ήταν το reset του ΖΤΕ του παρόχου, σήμερα δεν δούλεψε.
    Απλά 6:00 έκανα επανεκκίνηση το ASUS και δούλεψε.
    Την προηγούμενη εβδομάδα έβρισκε γραμμή μόνο του, αυτήν θέλει επανεκκίνηση...(μετά απο κάποιες ώρες...)
    Άντε βγάλε άκρη...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Diagrafeas : 01-02-18 στις 07:20.

  6. #621
    Εγγραφή
    01-02-2018
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γεια σας και από εμένα!! Υπάρχουν κάποιες ολοκληρωμένες οδηγίες βήμα βήμα για την σύνδεση του ASUS DSL-AC56U στο Internet με VDSL γραμμή έτσι ώστε το δεύτερο router της COSMOTE SPEEDPORT ENTRY 2i να κρατάει μόνο την τηλεφωνία;
    ASUS DSL-AC56U firmware: 1.1.2.3_438

  7. #622
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giabritsos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαμπη έστειλα feedback για το 5g και έβαλα το όνομα σου ....

    - - - Updated - - -

    Πέρασα ξανά την 1.1.1.2 αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στο Ίντερνετ .το μενού είναι διαφορετικό και κάτι δεν έβαλα σωστά .εχω cosmote vdsl 30.μπορει να μου δώσει κάποιος τις ρυθμίσεις για το 1.1.1.2 firmware ?
    Για το feedback θα τους ενημερωσω,
    για το θεμα internet εισαι με vdsl? γιατι μερικες γραμμες δεν συνχρονιζαν μεχρι που βγηκε η τελευταια beta και επισης με vdsl μπορει να θελει και το g.vector enable
    Aν κοβεται ολη η συνδεση (το dsl uptime στη dsl log σελιδα παει στο 0:0:0:0) μαλλον εχει θεμα η γραμμη

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Diagrafeas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν δεν δουλεύει το ένα δεν δουλεύει και το άλλο.
    Αλλά εχθές έγινε κάτι παράξενο.
    7:00 που είδα ότι δεν είχε έρθει,
    έβγαλα το δικό μου που ήταν πάνω όλο το βράδυ,
    έβαλα του παρόχου, δεν έμπαινε,
    έκανα reset του παρόχου μπήκε σε adsl2+ 7Mbps και μετά
    έβαλα στο καπάκι το δικό μου και μπήκε σε VDSL2 24Mbps...
    Τώρα να έτυχε η στιγμή,ή το reset στου παρόχου έκανε κανα reset και στο dslam;

    Edit...
    Έπεσε πάλι στις 2:00
    Μπα δεν ήταν το reset του ΖΤΕ του παρόχου, σήμερα δεν δούλεψε.
    Απλά 6:00 έκανα επανεκκίνηση το ASUS και δούλεψε.
    Την προηγούμενη εβδομάδα έβρισκε γραμμή μόνο του, αυτήν θέλει επανεκκίνηση...(μετά απο κάποιες ώρες...)
    Άντε βγάλε άκρη...
    τι να πω? μαλλον οτι ειπα και στο φιλο πιο πανω

    Aν κοβεται ολη η συνδεση (το dsl uptime στη dsl log σελιδα παει στο 0:0:0:0) μαλλον εχει θεμα η γραμμη

    Μηπως πειραζουν κανουν εργα στη περιοχη?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από farky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας και από εμένα!! Υπάρχουν κάποιες ολοκληρωμένες οδηγίες βήμα βήμα για την σύνδεση του ASUS DSL-AC56U στο Internet με VDSL γραμμή έτσι ώστε το δεύτερο router της COSMOTE SPEEDPORT ENTRY 2i να κρατάει μόνο την τηλεφωνία;
    ASUS DSL-AC56U firmware: 1.1.2.3_438
    ναι εδω (αλλα δες και τις πιο πισω, μπροστα σελιδες να δεν το πετυχεις με την μια
    στο asus αλλαζεις ip address σε 192.168.2.1 να μην κανει θεμα με το 2ι
    https://www.adslgr.com/forum/threads...21#post5880121
    https://www.adslgr.com/forum/threads...93#post5880693

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 46vale Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο συγκεκριμένο ρουτερ,παρέχει η Asus δωρεάν υπηρεσια στην Dyndns ή κατάλαβα λάθος;Το wake on lan σας δουλεύει απομακρυσμενα;Έχω ανοίξει πόρτα, αντιστοίχισα την ip της συσκευής που με ενδιαφέρει και έβαλα στο Dns τον λογαριασμό-host μου από το Noip,αλλά δεν δουλεύει.Στην καρτέλα με τους client,μπορούμε να δώσουμε ονόματα στις συσκευές που δεν έχουν ή που τις εμφανίζει λαθος; Επίσης στην ίδια καρτέλα τις συσκευές που έχουν συνδεθεί ασύρματα μου τις εμφανίζει με το σύμβολο DHCP παρ' ότι έχω ορίσει σε όλες στατικές ip.Είναι λογικό; Το firmware είναι 1.1.2.2_36-g54dab11
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yπαρχει η θπηρεσια dyndns αλλα δεν ξερω αν ειναι δωρεαν, αυτο εξαρταται το ddns παροχο, οχι την asus
    Η asus δινει δωρεαν το asus.com
    Noμιζω ειναι δωρεαν και το noip

    Για το wake of lan νομιζω ειναι μονο για εσωτερικο δικτυο, θα το τσεκαρω
    https://www.asus.com/support/FAQ/1009775/
    και θελει magic packet στο pc
    Nομιζω μερικοι το εκανα μεσω vpn?

    Στη καρτελα με το client ΑΝ αλλαξει το ονομα θα πατησεις επανω στο icon (αριστερα που λεει το mac) ... αν δεν κανει τιποτα τοτε δεν θα εβαλαν αυτη τη ρυθμιση ακομα ... ειχαν πει οτι θα την βαλουν
    Αν δεν φαινονται τα ονομα συσκευων ειναι bug και θα τις εμφανιζει και λαθος (το οτι τις εμφανιζει λαθος καποιες φορες ειναι γνωστο εχει αναφερθει και σε αλλα μοντελα)

    Δεν θυμαμαι σε τοσο παλιο λογισμικο .. στα τωρινα οταν λεει dhcp ειναι με μη στατικη ... αν ορισουμε στατικη λεει manual

    Eπειδη εχεις περσινο λογισμικο και εχουν βγει παρα πολλα απο τοτε ... περνα το τελευταιο απο εδω (μορφη betas) που εχει aiprotection, fix vdsl για τους Ελληνικους παροχους, wpa2 crack και πολλα αλλα
    https://www.adslgr.com/forum/threads...31#post6322631
    Μετα την αναβαθμηση κανε reset απο το κουμπακι πισω, πατωντας το για 6-10 δευτερα συνεχομενα και οοι ρυθμισεις ξανα απο την αρχη οχι με back up file απο αλλο λογισμικο για καλη λειτουργικοτητα και δες αν εχει παλι θεματα
    Για το wake on lan με wan προσβαση (απομακρυσμενα) τσεκαρα, οπως ειπα δεν υποστηριζεται

    Our routers do not support this function, Wake-on-WAN, for security concern.

    This function must forward the WOL packets form internet to the LAN broadcast IP address and this action might be unsafe.

  8. #623
    Εγγραφή
    18-05-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΓΡΙΝΙΟ
    καλημερα σας,πηρα και εγω το ρουτερ,εχω cosmote vdsl 30 μολις εκανα της ρυθμισεις θελω να μου πειτε εαν ειναι ενταξει.εχω καποιες ερωτησεις


    1.καλωδιο δεν χρησημοποιω οποτε τα εχω ολα ασυρματα. στο λαπτοπ εχω 2,4ghz στην tv 2,4ghz στο κινητο 5ghz πως μπορω να εχω σε ολα 5ghz?

    2.μου ειπε καποιος οτι μπορω να εχω συνδεδεμενο τον σκληρο στο ρουτερ να κατεβαζω ταινιες και να της βλεπω μεσω ρουτερ στην tv.. γινεται αυτο??

    3.επειδη δεν ξερω και πολλα απο ρουτερ υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να πειραξω?

    σας ευχαριστω για τον χρονος σας..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_1.jpg  

    Screenshot_2.jpg  


  9. #624
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    1) οι συσκευες πρεπει να υποστηριζουν 5G για να συνδεθουν σε αυτη τη μπαντα, πχ το κινητο, η tv κλπ, οποτε αν εχουν και εφοσον η 5g μπαντα ειναι ανοιχτη στο modem, οι συσκευες θα την δουν, και τοτε μπορεις να τις συνδεσεις ολες εκει
    2) δεν ειμαι σιγουρος με το usb αλλα νομιζω πρεπει η τηλεοραση να εχει αναλογη ρυθμιση (smart tv)??? αν εχει τοτε στο asus βαζεις σκληρο κατεβαζεις εκει τις ταινιες και η τhλεοραση θα τις βρει απο εκει, αλλα δεν ξερω την διαδικασια, εδω πιστευω να σε βοηθησει αλλος φιλος
    https://www.youtube.com/watch?v=NxoHPD4n4mU
    https://www.youtube.com/watch?v=TdhVgBc-Fzc
    https://www.youtube.com/watch?v=ZzT14zYY9d8
    3) αν εννοεις να πειραξεις κατι απο ρυθμισεις γραμμης, συνηθως οι εργοστασιακες ειναι οκ για τις περισσοτερες συνδεσεις, η γραμμη φαινεται αρκετα καλα, οποτε δεν νομιζω να θελει κατι στη περιπτωση σου, εξαλου αν παιζει καλα, μην πειραξεις κατι απο θεμα ρυθμισεων

  10. #625
    Εγγραφή
    18-05-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΓΡΙΝΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) οι συσκευες πρεπει να υποστηριζουν 5G για να συνδεθουν σε αυτη τη μπαντα, πχ το κινητο, η tv κλπ, οποτε αν εχουν και εφοσον η 5g μπαντα ειναι ανοιχτη στο modem, οι συσκευες θα την δουν, και τοτε μπορεις να τις συνδεσεις ολες εκει
    2) δεν ειμαι σιγουρος με το usb αλλα νομιζω πρεπει η τηλεοραση να εχει αναλογη ρυθμιση (smart tv)??? αν εχει τοτε στο asus βαζεις σκληρο κατεβαζεις εκει τις ταινιες και η τhλεοραση θα τις βρει απο εκει, αλλα δεν ξερω την διαδικασια, εδω πιστευω να σε βοηθησει αλλος φιλος
    https://www.youtube.com/watch?v=NxoHPD4n4mU
    https://www.youtube.com/watch?v=TdhVgBc-Fzc
    https://www.youtube.com/watch?v=ZzT14zYY9d8
    3) αν εννοεις να πειραξεις κατι απο ρυθμισεις γραμμης, συνηθως οι εργοστασιακες ειναι οκ για τις περισσοτερες συνδεσεις, η γραμμη φαινεται αρκετα καλα, οποτε δεν νομιζω να θελει κατι στη περιπτωση σου, εξαλου αν παιζει καλα, μην πειραξεις κατι απο θεμα ρυθμισεων

    σε ευχαριστω πολυ για της απαντησεις,με τα βιντεο που μου εδειξες καταφερα και συνδεσα το ρουτερ με την tv, να εισαι καλα

  11. #626
    Εγγραφή
    10-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα έχω VDSL 50 forthnet αλλά είμαι πολύ μακριά από kafao και η ταχύτητα μου τώρα με το router της forthnet είναι μόλις 10mps.
    Oταν βάζω το asus και τρέχω τον vizard μου λέει να τσεκάρω το καλώδιο τηλεφώνου και δεν κλειδώνει με τίποτα.Τι μπορώ να κάνω;

  12. #627
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ενα δεν κλειδωνει καθολου, βγαλε τυχον φιλτρα και δοκιμασε ξανα, αν παλι τιποτα βαλεις τις ρυθμισεις χειροκινητα (vdsl ptm, vlan id 1102 h 835, κλεισε το internet detaction κλπ) και σιγουρεψου εχεις το σωστο user name / pass
    Στο dsl settings βαλε και εκει vdsl, ενεργοποιησε το g.vector και κανε disable to dynamic line adjustment και δοκιμαζεις annex A ή B, με forthnet μπορει να θελει σε Α

    Αν παλι τιποτα αλλαξε τις ρυθμισεις χειροκινητα σε adsl, μπορει ετσι να κλειδωσεις και πιο ψηλα?

  13. #628
    Εγγραφή
    10-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δυστυχώς δεν κλειδώνει με τίποτα.
    Πώς μπορώ να συνδέσω τουλάχιστον το asus μετά από το technicolor ΤG788 της forthnet;
    Αξίζει;

  14. #629
    Εγγραφή
    09-02-2014
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.Μια λύση για το wake on wan που βρήκα είναι η εξής:
    Μπαίνουμε στις ρυθμίσεις του ρουτερ και στην διαδρομή Administrator - system - Remote Access Config κάνουμε enable το Web Access from Wan.Αν θέλουμε αλλάζουμε την πόρτα.Μετά πάμε στην διαδρομή Network Tools - Wake on lan και κάνουμε προσθήκη του υπολογιστή που θέλουμε να ενεργοποιήσουμε.Προϋπόθεση για να δουλέψει είναι να έχουμε έναν λογαριασμό σε κάποια υπηρεσία για dynamic Dns.Αφού κάνουμε τα παραπάνω,μπορούμε από τον browser(κατά προτίμηση όχι τον Opera γιατί κολλάει και αυτός και το ρουτερ και θέλει reboot για να ξεκολλήσει) του κινητού,του τάμπλετ ή κάποιου υπολογιστή να πληκτρολογίσουμε την διεύθυνση https://my_dynamic_dns_service: port (μεταξύ της άνω και κάτω τέλειας και του port δεν πρέπει να έχει κενό) όπου στο my_dynamic_dns_service βάζουμε τα στοιχεία του host που έχουμε δημιουργήσει στην dynamic Dns υπηρεσία και στο port την πόρτα που έχουμε ορίσει στις ρυθμίσεις του ρουτερ.Έτσι θα εμφανιστεί το Web interface του ρουτερ όπου θα μας ζητήσει το user name και το password.Αφού τα βάλουμε και είμαστε πλέον στις ρυθμίσεις του ρουτερ πάμε στην διαδρομή Network Tools - Wake on lan και στην λίστα με τις συσκευές εμφανίζεται ο υπολογιστής που είχαμε προσθέσει στην αρχή.Επιλέγουμε την MAC address του η οποία θα εμφανιστεί στον πίνακα Target που βρίσκεται από πάνω.Το μόνο που έχουμε να κάνουμε τώρα είναι να πατήσουμε το Wake up.
    Θεωρώ ότι είναι λάθος να μην δίνουν την δυνατότητα του wake on lan-wan όταν το ίδιο πράγμα το κάνουν όλα τα ρουτερ τις αγοράς ακόμα και αυτά των παρόχων.Είναι πολύ πιο εύκολο να μπορείς να κάνεις όλη την παραπάνω διαδικασία απλά μέσα από μια εφαρμογή στο κινητό.Όσο για την ασφάλεια που επικαλέστηκαν θεωρώ ότι είναι ειρωνικό όταν όλο το Internet έχει κινδύνους.Άλλωστε θα μπορούσαν με μια προειδοποίηση να μας δίνουν το δικαίωμα να επιλέξουμε εμείς αν θα το ενεργοποιήσουμε ή όχι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 46vale : 19-02-18 στις 21:14.

  15. #630
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cvellios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς δεν κλειδώνει με τίποτα.
    Πώς μπορώ να συνδέσω τουλάχιστον το asus μετά από το technicolor ΤG788 της forthnet;
    Αξίζει;
    σιγουρα δοκιμασες ολους τους τροπους?
    Επισης αλλο σημαντικο ... αναβαθμησεις στο τελευταιο beta που εχει fix vdsl για Ελλαδα? (τα παλια λογισμικα ειχαν προβλημα στο κλειδωμα οταν ο οτε αναβαθμησε σε vectoring τις καμπινες)

    εαν δεν κλειδωνει με τους παραπανω τροπους και το τελευταιο λογισμικο (θελει hard reset μετα την αναβαθμηση) ... τοτε δοκιμασε με adsl και αναλογες ρυθμισεις, ισως ετσι να κλειδωσει και πιο ψηλα
    ...αλλιως θα γραψεις στο support
    https://www.asus.com/support/Product...nform/?lang=en
    ή στελνεις feedback (μεσω του modem ... administration>feedback) και μου λες αν το κανεις με feedback, αλλα μπορει να αργησουν γιατι εχουν Νεο Xρονο και ειναι κλειστα καμποσες μερες, αρα μαλλον το πρωτο link ισως ειναι καλυτερα αυτη την εποσχη


    Για το tg788 το βαζεις σε bridge mode ή pppoe passthrough (δεν το εχω) και πας στο dual wan και οριζεις μια θυρα σαν 2η wan και μετα στο internet connection διαλεγεις ethernet wan & pppoe transfer mode

Σελ. 42 από 69 ΠρώτηΠρώτη ... 2232374041424344475262 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-15, 20:24
  2. Asus dsl n16u βοηθεια για συνδεση ως router
    Από parkos στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 01:16
  3. Asus R7 250X και drivers από το site της Asus. Μάλλον κάτι δεν πάει καλά
    Από alexgk στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-15, 09:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας