Σελ. 23 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 2257
  1. #331
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ημίμετρα
    Ναι, την είχα ξεχάσει επειδή μάλλον δε με ενδιαφέρει, δεν την πουλούσαν σε συμφέρουσα/καλή για μένα τιμή.
    Δεν θα ελεγα οτι ειναι ημιμετρα. Εγω με 10 ευρω επιπλεον απεκτησα 2Χ το download και 10Χ το upload. Και θεωρω οτι το δευτερο (το upload) ειναι που κανει την τεραστια διαφορα. Αν κανεις αυτη την μεταβαση (που πραγματι ειναι ιδιαιτερα σημαντικη και για casual χρηστη) για υποφερτο κοστος γιατι μετα να σε απασχολει η οπτικη ινα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Burning Skies : 14-01-16 στις 08:43.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  2. #332
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Ποσό είναι το max του vdsl?

    - - - Updated - - -

    ααα πιάνει 100Mbps. Εγώ είχα μείνει στα 50 γιαυτό δεν σε καταλάβαινα.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  3. #333
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.070
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Εγώ να σας πω δεν μπορώ να καταλάβω προς τι η πώρωση με αυτή την υπηρεσία. Και δεν αναφέρομαι μόνο στην υπηρεσία καθε αυτή αλλά και στην απίστευτη έμμεση διαφήμιση που πέφτει από blogs τύπου "Πως δουλεύουμε στην Netflix".
    Αν και θαυμάζω τον τρόπο που προωθούν το όνομα μέσω του blogging. Όμως έχοντας δει τα βίντεο σχετικά με το πόσο "τέλεια" είναι στην εταιρεία, πόσο διαφορετικά δουλεύουν και άλλα τρομερά είχα κάποιες προσδοκίες για την εφαρμογή.
    Δεν ξέρω αν είναι η πλατφόρμα αλλά συγνώμη τι πατάτα είναι αυτή στο android? Πολύ δύσχρηστη για εφαρμογή που προορίζεται σε media center. Επίσης πολύ περιορισμένο UI λες και ο χρήστης είναι ο πιο βλάκας του πλανήτη.
    Και για να μην μιλάω στον αέρα, έχει δει κανείς το kodi? Χάλια με mouse αλλά για media server ίσως το καλύτερο interface όλων αν και θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Και δεν είναι και εύκολο να χειριστείς υπολογιστή με add ons μέσω τηλεχειρισμού. Και είναι και δωρεάν με αρκετή συνδρομή από την κοινότητα. Και δεν μας έχουν ταράξει στο blogging για το πόσο τέλεια δουλεύουν στην εταιρεία και είναι και τσάμπα.

    Όταν έψαχνα από Βέλγιο, πολλές φορές δεν καταλάβαινα τι έψαχνα και τι έβλεπα. Επίσης θεωρώ λίγο γελοίο ότι το σύστημα αναγνωρίζει τον τίτλο από την τμηματική αναζήτηση και μου προτείνει παρόμοιες ταινίες/σειρές αλλά όχι τον ίδιο τον τίτλο. Καθαρά στο επίπεδο εφαρμογής, έπεσα από τα σύννεφα ότι είδα την πατάτα που προσφέρουν.

    Συγνώμη αλλά για εφαρμογή επί πληρωμής υπηρεσίας, περιμένω πολύ καλύτερα πράγματα.

    Τώρα όσον αφορά το περιεχόμενο. Καταλαβαίνω το θέμα δικαιώματα και η βιομηχανία θεάματος ακόμα δεν έχει πάρει χαμπάρι. Μπράβο που πρωτοπορεί το netflix αλλά όπως και να έχει κληρονομεί τα ίδια προβλήματα παρά τις φιλότιμες προσπάθειες που κάνει. Δεν θέλω να προωθήσω το παράνομο, αλλά στο kodi με συγκεκριμένα addon που δεν σχετίζονται με torrent, μπορείς να δεις σε εξαιρετική ταχύτητα 1080p υλικό πολύ γρήγορα. Και με υπότιτλους. Και είναι και δωρέαν.
    Όσον αφορά τους υπότιτλους μιλάμε για μεγάλη χαζομάρα. Δηλαδή στα dvd τους υπότιτλους που τους βρίσκουν; Να αναφέρω ένα παράδειγμα που στην Ελλάδα δεν είναι και τόσο εύκολο να ανταμειφθεί κανείς σαν πρόβλημα.
    Εδώ στην Κεντρική και Βόρεια ευρώπη, το αλλάζω χώρα, το έχουν ψωμοτύρι. Βέλγος, Ολλανδός στην Αγλλία και Άγγλος στο Βέλγιο. Εγώ λοιπόν σαν Έλληνας στο Βέλγιο θα προσδοκούσα αγγλικούς υπότιτλους αλλά δεν έχουν. Εδώ σε κάποιες ταινίες και σειρές δεν βγάζουν γαλλικούς υπότιτλους επειδή μένω στην ολλανδόφωνη περιοχή. Ναι, το Βέλγιο είναι περίπλοκο

    Παρακαλώ μην με παρανοήσετε και κολλήσετε στο τσάμπα ή παράνομο αλλά στην ερώτηση, του τι ακριβώς προσφέρει το netflix σε σχέση με τον ανταγωνισμό, έστω και αν αυτός είναι "παράνομος"; Ευκολία; Διαθεσιμότητα; Ανταγωνιστικό προϊόν; Προσωπικά θέλω να πληρώσω για κάτι σοβαρό αλλά κάτι που να αντικαταστήσει επάξια με τις δωρεάν εκδοχές. Ναι το τσάμπα θέλει και χρόνο και λίγο ξεστράβωμα, ναι είναι πιο ευμετάβλητο αλλά ανταμείβει και καλύτερα. Μήπως να κάνει καμιά συμφωνία η netflix με vpn ή αντίστοιχες υπηρεσίες, γιατί λίγο πολύ αυτό μας λένε. Στήσε vpn ή αντίστοιχο; Εκτός και αν το να στήσεις κάτι τέτοιο στο media center ή τηλεόραση ή router θεωρείτε πιο εύκολο από το να στήσεις ένα kodi με ένα repository και ένα addon.

    Εγώ στο Βέλγιο έφτασα πολύ γρήγορα στο συμπέρασμα ότι είναι uber πατάτα. Στο ίδιο συμπέρασμα έφτασε και η γυναίκα μου που δεν είναι του λογισμικού όπως εγώ. Είμαι ακόμα περίεργος να δω τι διάολο προσφέρεται στους Αμερικάνους αλλά από ότι έχω διαβάσει και ακούσει, τα πράγματα δεν είναι και ότι καλύτερο.
    Η υπηρεσία θα καταλήξει να γίνει συνώνυμο με ρήμα, "to netflix a movie", και μάλλον όχι γιατί προσφέρει μια ολοκληρωμένη υπηρεσία αλλά γιατί πρωτοπορεί στο να σπάσει την βλακεία της βιομηχανίας θεάματος.

    Προσωπικά δηλώνω οπαδός της για την προσπάθεια της να σπάσει την βιομηχανία θεάματος αλλά και εχθρός της για το παρεχόμενο προϊόν σε συνδυασμό με το γενικό τσουρέκωμα που πέφτει. Πιστεύω θα μπορούσε να προσφέρει πολύ καλύτερο ή πιο τίμιο προϊόν για τα λεφτά που ζητά. Δεν είναι και λίγα αν αναλογιστεί κανείς την συνδρομητική βάση και την λογική του cloud πάνω στο οποίο είναι στημένη όλη η υπηρεσία.


    Ααααα και να μην ξεχάσω. Ένα άλλο μπράβο στο πως έχουν σπρώξει την Amazon σε καλύτερες υπηρεσίες cloud. Η netflix πρέπει να είναι ο Νο1 πελάτης τους πιστεύω.

  4. #334
    Εγγραφή
    14-05-2012
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Brutele
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ να σας πω δεν μπορώ να καταλάβω προς τι η πώρωση με αυτή την υπηρεσία. Και δεν αναφέρομαι μόνο στην υπηρεσία καθε αυτή αλλά και στην απίστευτη έμμεση διαφήμιση που πέφτει από blogs τύπου "Πως δουλεύουμε στην Netflix".
    Αν και θαυμάζω τον τρόπο που προωθούν το όνομα μέσω του blogging. Όμως έχοντας δει τα βίντεο σχετικά με το πόσο "τέλεια" είναι στην εταιρεία, πόσο διαφορετικά δουλεύουν και άλλα τρομερά είχα κάποιες προσδοκίες για την εφαρμογή.
    Δεν ξέρω αν είναι η πλατφόρμα αλλά συγνώμη τι πατάτα είναι αυτή στο android? Πολύ δύσχρηστη για εφαρμογή που προορίζεται σε media center. Επίσης πολύ περιορισμένο UI λες και ο χρήστης είναι ο πιο βλάκας του πλανήτη.
    Και για να μην μιλάω στον αέρα, έχει δει κανείς το kodi? Χάλια με mouse αλλά για media server ίσως το καλύτερο interface όλων αν και θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Και δεν είναι και εύκολο να χειριστείς υπολογιστή με add ons μέσω τηλεχειρισμού. Και είναι και δωρεάν με αρκετή συνδρομή από την κοινότητα. Και δεν μας έχουν ταράξει στο blogging για το πόσο τέλεια δουλεύουν στην εταιρεία και είναι και τσάμπα.

    Όταν έψαχνα από Βέλγιο, πολλές φορές δεν καταλάβαινα τι έψαχνα και τι έβλεπα. Επίσης θεωρώ λίγο γελοίο ότι το σύστημα αναγνωρίζει τον τίτλο από την τμηματική αναζήτηση και μου προτείνει παρόμοιες ταινίες/σειρές αλλά όχι τον ίδιο τον τίτλο. Καθαρά στο επίπεδο εφαρμογής, έπεσα από τα σύννεφα ότι είδα την πατάτα που προσφέρουν.

    Συγνώμη αλλά για εφαρμογή επί πληρωμής υπηρεσίας, περιμένω πολύ καλύτερα πράγματα.

    Τώρα όσον αφορά το περιεχόμενο. Καταλαβαίνω το θέμα δικαιώματα και η βιομηχανία θεάματος ακόμα δεν έχει πάρει χαμπάρι. Μπράβο που πρωτοπορεί το netflix αλλά όπως και να έχει κληρονομεί τα ίδια προβλήματα παρά τις φιλότιμες προσπάθειες που κάνει. Δεν θέλω να προωθήσω το παράνομο, αλλά στο kodi με συγκεκριμένα addon που δεν σχετίζονται με torrent, μπορείς να δεις σε εξαιρετική ταχύτητα 1080p υλικό πολύ γρήγορα. Και με υπότιτλους. Και είναι και δωρέαν.
    Όσον αφορά τους υπότιτλους μιλάμε για μεγάλη χαζομάρα. Δηλαδή στα dvd τους υπότιτλους που τους βρίσκουν; Να αναφέρω ένα παράδειγμα που στην Ελλάδα δεν είναι και τόσο εύκολο να ανταμειφθεί κανείς σαν πρόβλημα.
    Εδώ στην Κεντρική και Βόρεια ευρώπη, το αλλάζω χώρα, το έχουν ψωμοτύρι. Βέλγος, Ολλανδός στην Αγλλία και Άγγλος στο Βέλγιο. Εγώ λοιπόν σαν Έλληνας στο Βέλγιο θα προσδοκούσα αγγλικούς υπότιτλους αλλά δεν έχουν. Εδώ σε κάποιες ταινίες και σειρές δεν βγάζουν γαλλικούς υπότιτλους επειδή μένω στην ολλανδόφωνη περιοχή. Ναι, το Βέλγιο είναι περίπλοκο

    Παρακαλώ μην με παρανοήσετε και κολλήσετε στο τσάμπα ή παράνομο αλλά στην ερώτηση, του τι ακριβώς προσφέρει το netflix σε σχέση με τον ανταγωνισμό, έστω και αν αυτός είναι "παράνομος"; Ευκολία; Διαθεσιμότητα; Ανταγωνιστικό προϊόν; Προσωπικά θέλω να πληρώσω για κάτι σοβαρό αλλά κάτι που να αντικαταστήσει επάξια με τις δωρεάν εκδοχές. Ναι το τσάμπα θέλει και χρόνο και λίγο ξεστράβωμα, ναι είναι πιο ευμετάβλητο αλλά ανταμείβει και καλύτερα. Μήπως να κάνει καμιά συμφωνία η netflix με vpn ή αντίστοιχες υπηρεσίες, γιατί λίγο πολύ αυτό μας λένε. Στήσε vpn ή αντίστοιχο; Εκτός και αν το να στήσεις κάτι τέτοιο στο media center ή τηλεόραση ή router θεωρείτε πιο εύκολο από το να στήσεις ένα kodi με ένα repository και ένα addon.

    Εγώ στο Βέλγιο έφτασα πολύ γρήγορα στο συμπέρασμα ότι είναι uber πατάτα. Στο ίδιο συμπέρασμα έφτασε και η γυναίκα μου που δεν είναι του λογισμικού όπως εγώ. Είμαι ακόμα περίεργος να δω τι διάολο προσφέρεται στους Αμερικάνους αλλά από ότι έχω διαβάσει και ακούσει, τα πράγματα δεν είναι και ότι καλύτερο.
    Η υπηρεσία θα καταλήξει να γίνει συνώνυμο με ρήμα, "to netflix a movie", και μάλλον όχι γιατί προσφέρει μια ολοκληρωμένη υπηρεσία αλλά γιατί πρωτοπορεί στο να σπάσει την βλακεία της βιομηχανίας θεάματος.

    Προσωπικά δηλώνω οπαδός της για την προσπάθεια της να σπάσει την βιομηχανία θεάματος αλλά και εχθρός της για το παρεχόμενο προϊόν σε συνδυασμό με το γενικό τσουρέκωμα που πέφτει. Πιστεύω θα μπορούσε να προσφέρει πολύ καλύτερο ή πιο τίμιο προϊόν για τα λεφτά που ζητά. Δεν είναι και λίγα αν αναλογιστεί κανείς την συνδρομητική βάση και την λογική του cloud πάνω στο οποίο είναι στημένη όλη η υπηρεσία.


    Ααααα και να μην ξεχάσω. Ένα άλλο μπράβο στο πως έχουν σπρώξει την Amazon σε καλύτερες υπηρεσίες cloud. Η netflix πρέπει να είναι ο Νο1 πελάτης τους πιστεύω.
    Πρώτο bold.
    Τους υπότιτλους στα dvd πληρώνει η εταιρία μεταφραστή. Αν παιχτεί στην TV, άλλη εταιρία πληρώνει άλλους μεταφραστές και βγάζουν άλλους υπότιτλους, δεν χρησιμοποιούν αυτούς του dvd. Το ίδιο γίνεται και αν έχει παιχτεί σε κινηματογράφο, πάλι άλλοι υπότιτλοι είναι που ανήκουν στην εταιρία μετάφρασης που συνεργάζεται με την εταιρία διανομής της ταινίας. Το netflix λοιπόν θα πρέπει σε κάθε χώρα να συνεργαστεί, και να πληρώνει εταιρία να αναλάβει την μετάφραση, δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει υπάρχοντες υπότιτλους. Συγχρόνως, αν πχ προσφέρει αγγλικούς υπότιτλους στην τάδε ταινία στην Αγγλία, αν δεν έχει δικαίωμα να χρησιμοποιήσει τους υπότιτλους και πχ στο Βέλγιο δεν θα τους προσφέρει.

    Δεύτερο bold, δεν φταίει η ολλανδόφωνη περιοχή που μένεις για την μη ύπαρξη γαλλικών υποτίτλων. Το βελγικό netflix είναι βασικά αντιγραφή του ολλανδικού netflix. Πήραν το περιεχόμενο του ολλανδικού netflix δηλαδή και εξασφάλισαν τα δικαιώματα να προβάλλουν το περιεχόμενό του και στο Βέλγιο. Οι γαλλικοί υπότιτλοι που υπάρχουν στο καναδέζικο netflix και στο γαλλικό netflix έχουν δικαίωμα προβολής μόνο στον Καναδά και στην Γαλλία αντίστοιχα, γι'αυτό δεν μπορούν να τους χρησιμοποιήσουν και στο Βέλγιο.

  5. #335
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσό είναι το max του vdsl?

    - - - Updated - - -

    ααα πιάνει 100Mbps. Εγώ είχα μείνει στα 50 γιαυτό δεν σε καταλάβαινα.
    Εγω 50αρα εχω αλλα την διαφορα το κανει το 10αρι upload. Aπο τα 24/1 στα 50/10 d/u ειναι χασμα...
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  6. #336
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    @Demelene:

    1. Σε πολλές χώρες και πόλεις ο κόσμος έχει κόψει το κατέβασμα. πχ Γερμανία που στέλνουν ραβασάκια.
    2. Το Kodi και το plex δημιουργούν αντίστοιχο περιβάλλον, όμως το netflix φέρνουν το ίδιο interface σε πολλές περισσότερες συσκευές δίχως μαστορέματα. πχ smart tv.

    Σε γενικές γραμμές δες κάποια φάση το pirates dilemma. στην ουσία αυτό που λέει είναι ότι η πειρατεία κερδίζει όχι εξ αίτιας τους κόστους, αλλά εξαιτίας της ευκολίας πρόσβασης.
    εκεί ακριβώς στοχεύουν αυτές οι υπηρεσίες.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  7. #337
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    cosmote
    Router
    H 300 S
    Χαιρονται τωρα εκει στο Netflix με τις εγγραφες που γινονται καθε μερα, ας περασει ο μηνας και δεν θα παρουν φράγκο, οι περισσοτεροι για να μην πω σχεδον ολοι θα το απενεργοποιησουν. Με 10 ατομα θα μεινουν , μεχρι να φτιαξουν σωστα την υπηρεσια, τουλαχιστον υποτιτλους για αρχη.

  8. #338
    Εγγραφή
    14-01-2004
    Περιοχή
    Deutschland
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250000/42460
    ISP
    Telekom.de
    Router
    Fritz7530/ASUS RT-AC86U
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ψαχνόμενος ποιος συνδυασμός συσκευής/λογισμικού μου δίνει καλύτερη εικόνα και ήχο τελικά κατέληξα στο Windows 10 app. Στο εν λόγω app με τον συνδυασμό CONTROL + ALT + SHIFT + Q (ή D) βγάζει στατιστικά για το stream, όπως και την ανάλυση της εικόνας. Το CONTROL + ALT + SHIFT + S για override του bitrate δουλεύει επίσης όπως και το CONTROL + ALT + SHIFT + T για φόρτωμα υποτίτλων.

  9. #339
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Demelene:

    1. Σε πολλές χώρες και πόλεις ο κόσμος έχει κόψει το κατέβασμα. πχ Γερμανία που στέλνουν ραβασάκια.
    2. Το Kodi και το plex δημιουργούν αντίστοιχο περιβάλλον, όμως το netflix φέρνουν το ίδιο interface σε πολλές περισσότερες συσκευές δίχως μαστορέματα. πχ smart tv.

    Σε γενικές γραμμές δες κάποια φάση το pirates dilemma. στην ουσία αυτό που λέει είναι ότι η πειρατεία κερδίζει όχι εξ αίτιας τους κόστους, αλλά εξαιτίας της ευκολίας πρόσβασης.
    εκεί ακριβώς στοχεύουν αυτές οι υπηρεσίες.
    @demelene,

    Η απάντηση στο μακροσκελέστατο ποστ σου δώθηκε από τον xhaos με τον συντομότερο και σωστότερο τρόπο (και από τη zianna για τους υπότιτλους).

    Εγώ θα σου απαντήσω με ερώτηση: Τι θα ήθελες από το Netflix για να το θεωρείς της προκοπής; Και μιλάμε προφανώς για νόμιμη και - αναγκαστικά - επί πληρωμή υπηρεσία....

    Στο search του δεν καταλαβαίνω πού το πρόβλημα - δίνεις τίτλο ταινίας / μέρος αυτού (όνομα ηθοποιού / μέρος αυτού) και σου βγάζει αρχικά άλλες ταινίες, ναι, αλλά και την ίδια αν την έχει. Αν δεν την έχει σου "προτείνει" και καλά διαφορετικές ταινίες που υποτίθεται μοιάζουν με αυτή που ψάχνεις.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #340
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cca Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψαχνόμενος ποιος συνδυασμός συσκευής/λογισμικού μου δίνει καλύτερη εικόνα και ήχο τελικά κατέληξα στο Windows 10 app. Στο εν λόγω app με τον συνδυασμό CONTROL + ALT + SHIFT + Q (ή D) βγάζει στατιστικά για το stream, όπως και την ανάλυση της εικόνας. Το CONTROL + ALT + SHIFT + S για override του bitrate δουλεύει επίσης όπως και το CONTROL + ALT + SHIFT + T για φόρτωμα υποτίτλων.
    Thanks for the info.

  11. #341
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.706
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senkradvii Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks for the info.
    Για όσους ψάχνονται και έχουν κομπλάρει, διαθέτω proxy ζανζιβάρη και σερενγκέτι, να βλέπουν ότι θέλουν.
    και netflix nova otetv

  12. #342
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όσους ψάχνονται και έχουν κομπλάρει, διαθέτω proxy ζανζιβάρη και σερενγκέτι, να βλέπουν ότι θέλουν.
    και netflix nova otetv

  13. #343
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    @demelene,

    Η απάντηση στο μακροσκελέστατο ποστ σου δώθηκε από τον xhaos με τον συντομότερο και σωστότερο τρόπο (και από τη zianna για τους υπότιτλους).
    Και δεν είναι αλήθεια ότι μπορείς να βρεις και ότι θέλεις στα torrent, αν μιλάμε για σχετικά πρόσφατο ναι, αλλά αν μιλάμε για κάτι παλιό είναι εξαιρετικά πιθανό να μην έχει άτομα που το διαμοιράζονται, ενώ στο netflix μπορείς να το δεις χωρίς πρόβλημα.

  14. #344
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και δεν είναι αλήθεια ότι μπορείς να βρεις και ότι θέλεις στα torrent, αν μιλάμε για σχετικά πρόσφατο ναι, αλλά αν μιλάμε για κάτι παλιό είναι εξαιρετικά πιθανό να μην έχει άτομα που το διαμοιράζονται, ενώ στο netflix μπορείς να το δεις χωρίς πρόβλημα.
    Θεωρώ οποιαδήποτε σύγκριση οποιουδήποτε νόμιμου streamer με παράνομο τουλάχιστον ατυχή....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #345
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ οποιαδήποτε σύγκριση οποιουδήποτε νόμιμου streamer με παράνομο τουλάχιστον ατυχή....
    καλά άτυχη δεν είναι. what ever works.... και οι δυο λύσεις λειτουργούν και έχουν και ένα σοβαρό overlapse.
    άλλος πχ κάνει αντίστοιχο πράγμα μέσω του NAS με couchpotato/sickrage και usenet/torrent δίχως stream.
    άλλος πληρώνει full παράνομες συνδρομές είτε card sharing είτε streaming.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


Σελ. 23 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1247
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-24, 20:45
  2. Σύντομα στην Ελλάδα από την Huawei το Nexus 6P
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 11:50
  3. Vodafone με Netflix στην Ελλαδα?
    Από kontinos στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-15, 16:50
  4. Μηνύματα: 123
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 14:58
  5. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-15, 13:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας