Σελ. 61 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 4151565960616263667181 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 901-915 από 2257
  1. #901
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.300
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    53700/5370
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cca Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο βαρύ το να λέμε οτι το σκότωσαν όταν η πλειοψηφία των συνδρομητών του Netflix το χρησιμοποιεί είτε μέσω smart TV ή διάφορα streaming devices (Android TV, Chromecast, Roku, PS3/PS4 και πολλά άλλα). Απλά στο PC το ξεχνάμε για την ώρα αλλά λίγοι θα σκοτιστούν.
    My point exactly.

  2. #902
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    παιδια εχω να ασχοληθω με το netflix απο το 2ο μηνα που βγηκε.... πως τα παει τωρα ; υπαρχουν πιο πολλες ταινιες ;

  3. #903
    Εγγραφή
    27-11-2007
    Περιοχή
    Lima Golf Kilo Lima
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13730/935
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexpag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς μόνο αυτές μέχρι τώρα https://www.netflix.com/browse/subtitle/el
    Βλέπω πως από την τελευταία φορά που το τσέκαρα προστέθηκαν υπότιτλοι σε 15 ταινίες! Όλες παλιές βέβαια αλλά That is something..........

  4. #904
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Μια απορία (ίσως έχει απαντηθεί, αλλά δεν το βρίσκω). Στην TV μια σειρά που παρακολουθώ (the blacklist), δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους, ενώ στον αντίστοιχο client στο PC (windows) έχει κανονικά ελληνικούς υπότιτλους. Κάποια ιδέα για το τι συμβαίνει??

  5. #905
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.918
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Σε άλλες σειρές έχεις υπότιτλους; Αν όχι μάλλον δεν έχεις δηλώσει την ελληνική γλώσσα στους υπότιτλους.

  6. #906
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε άλλες σειρές έχεις υπότιτλους; Αν όχι μάλλον δεν έχεις δηλώσει την ελληνική γλώσσα στους υπότιτλους.
    Την έχω δηλώσει κανονικά. Έκανα και επανεγκατάσταση αλλά τίποτα... Θα ξαναδοκιμάσω πάντως. Ευχαριστώ.

  7. #907
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.918
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την έχω δηλώσει κανονικά. Έκανα και επανεγκατάσταση αλλά τίποτα... Θα ξαναδοκιμάσω πάντως. Ευχαριστώ.
    Απο τις γενικές ρυθμίσεις ή από το plugin το ίδιο;

    Οι πρώτες είναι Ρυθμίσεις -> Βίντεο -> Υπότιτλοι .

  8. #908
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε άλλες σειρές έχεις υπότιτλους; Αν όχι μάλλον δεν έχεις δηλώσει την ελληνική γλώσσα στους υπότιτλους.
    Την έχω δηλώσει κανονικά. Έκανα και επανεγκατάσταση αλλά τίποτα... Θα ξαναδοκιμάσω πάντως. Ευχαριστώ.

    Το plugin έχει κοινές ρυθμίσεις με το pc. (Εννοώ πως κάνεις μια φορά τις ρυθμίσεις στην αρχή, δηλώνοντας γλώσσα) (Όπου δεν υπάρχουν τα ελληνικά φυσικά). Το πρόβλημα είναι πως δεν βγάζει στην TV καν σαν επιλογή τους ελληνικούς υπότιτλους. (Ενώ βγάζει εκτός από τους αγγλικούς, τους Τουρκικούς!!) Σε επικοινωνία μου με την Netflix μου είπαν πως δεν υποστηρίζει η Samsung τους ελ. υπότιτλους, πράγμα μάλλον απίθανο, αλλά είμαι υποχρεωμένος να το δεχτώ. Η απορία μου είναι: Ακόμα και αν δεν τους υποστηρίζει, γιατί δεν υπάρχει καν σαν επιλογή. Τεσπά, άβυσσος.

  9. #909
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την έχω δηλώσει κανονικά. Έκανα και επανεγκατάσταση αλλά τίποτα... Θα ξαναδοκιμάσω πάντως. Ευχαριστώ.

    Το plugin έχει κοινές ρυθμίσεις με το pc. (Εννοώ πως κάνεις μια φορά τις ρυθμίσεις στην αρχή, δηλώνοντας γλώσσα) (Όπου δεν υπάρχουν τα ελληνικά φυσικά). Το πρόβλημα είναι πως δεν βγάζει στην TV καν σαν επιλογή τους ελληνικούς υπότιτλους. (Ενώ βγάζει εκτός από τους αγγλικούς, τους Τουρκικούς!!) Σε επικοινωνία μου με την Netflix μου είπαν πως δεν υποστηρίζει η Samsung τους ελ. υπότιτλους, πράγμα μάλλον απίθανο, αλλά είμαι υποχρεωμένος να το δεχτώ. Η απορία μου είναι: Ακόμα και αν δεν τους υποστηρίζει, γιατί δεν υπάρχει καν σαν επιλογή. Τεσπά, άβυσσος.
    Δεν θα εκπλαγώ καθόλου αν είναι θέμα Samsung. Δυστυχώς αν και προσωπικά δεν είχα ποτέ μου καλύτερη τηλεόραση σε ποιότητα εικόνας / χρωμάτων, το λογισμικό της είναι ό,τι πιο κλειστό και χειρότερο έχω δει ποτέ μου.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #910
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την έχω δηλώσει κανονικά. Έκανα και επανεγκατάσταση αλλά τίποτα... Θα ξαναδοκιμάσω πάντως. Ευχαριστώ.

    Το plugin έχει κοινές ρυθμίσεις με το pc. (Εννοώ πως κάνεις μια φορά τις ρυθμίσεις στην αρχή, δηλώνοντας γλώσσα) (Όπου δεν υπάρχουν τα ελληνικά φυσικά). Το πρόβλημα είναι πως δεν βγάζει στην TV καν σαν επιλογή τους ελληνικούς υπότιτλους. (Ενώ βγάζει εκτός από τους αγγλικούς, τους Τουρκικούς!!) Σε επικοινωνία μου με την Netflix μου είπαν πως δεν υποστηρίζει η Samsung τους ελ. υπότιτλους, πράγμα μάλλον απίθανο, αλλά είμαι υποχρεωμένος να το δεχτώ. Η απορία μου είναι: Ακόμα και αν δεν τους υποστηρίζει, γιατί δεν υπάρχει καν σαν επιλογή. Τεσπά, άβυσσος.
    Mήπως να μιλήσεις με το Support της Samsung? Παίζει να έχουν δίκιο και να μην υποστηρίζει το μοντέλο unicode υπότιτλους!
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  11. #911
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mήπως να μιλήσεις με το Support της Samsung? Παίζει να έχουν δίκιο και να μην υποστηρίζει το μοντέλο unicode υπότιτλους!
    Είπαν από το Netflix πως θα τους διαβιβάσουν το πρόβλημα... (Αν το κάνουν υπάρχουν πιθανότητες να γίνει, αν το κάνω εγώ... καήκαμε).

  12. #912
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την έχω δηλώσει κανονικά. Έκανα και επανεγκατάσταση αλλά τίποτα... Θα ξαναδοκιμάσω πάντως. Ευχαριστώ.

    Το plugin έχει κοινές ρυθμίσεις με το pc. (Εννοώ πως κάνεις μια φορά τις ρυθμίσεις στην αρχή, δηλώνοντας γλώσσα) (Όπου δεν υπάρχουν τα ελληνικά φυσικά). Το πρόβλημα είναι πως δεν βγάζει στην TV καν σαν επιλογή τους ελληνικούς υπότιτλους. (Ενώ βγάζει εκτός από τους αγγλικούς, τους Τουρκικούς!!) Σε επικοινωνία μου με την Netflix μου είπαν πως δεν υποστηρίζει η Samsung τους ελ. υπότιτλους, πράγμα μάλλον απίθανο, αλλά είμαι υποχρεωμένος να το δεχτώ. Η απορία μου είναι: Ακόμα και αν δεν τους υποστηρίζει, γιατί δεν υπάρχει καν σαν επιλογή. Τεσπά, άβυσσος.
    Ειναι οντως προβλημα της Samsung, ειμαι σιγουρος κατα 90%.
    Σε ολες τις τηλεορασεις που εχω δουλεψει, οι ελληνικοι υποτιτλοι ειχαν ελλειπη υποστηριξη.
    Αφου να φανταστεις, στην Smart TV μου, οταν πεταγα ενα mkv με ενσωματωμενους ελληνικους υποτιτλους, στο μενου τον υποτιτλων δεν εβγαζε καν την γλωσσα (π.χ. τουρκικα, αγγλικα κτλ), αλλα Υποτιτλος1.
    Και σα να μην εφτανε αυτο, οι υποτιτλοι εμφανιζοντουσαν σε μια γραμμη, παραλειποντας την διαταξη των γραμμων.

  13. #913
    Εγγραφή
    20-03-2006
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.629
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Vodafone ZTE H268Q
    Ουτε εγω εχω ελληνικους υποτιτλους στο app της Samsung (μοντελο του 2013). Με ενα search βρηκα αυτο:

    Arabic subtitle problem on Samsung smart tv [UAE]

    I work at Netflix on one of the teams which implemented Arabic for our service. We actually support Arabic subtitles on some devices which do not support displaying the user interface in Arabic, but unfortunately your 2014 TV sounds like it may not be one of them.
    When in the Netflix application on your TV, if you go to Settings -> Get help -> Device, and look at Netflix version, it needs to be 2014.1 or higher to support Arabic subtitles. It sounds like your TV probably runs 2013.2. Whether or not Samsung will update the TV to a newer version, we unfortunately don't know.
    Κοιταξα και το δικο μου και οντως ειναι η εκδοση 2013.2. Απο οτι καταλαβα το Netflix εχει δωσει νεα εκδοση (που υποστηριζει και αλλους υποτιτλους) εδω και καιρο αλλα θα πρεπει η Samsung να το εγκρινει και να μας δωσει το update.

    When Samsung releases updates, they may be for critical issues with the TV firmware itself. For them, patching firmware bugs is more critical and less investment, while updating apps like Netflix is more a "nice to have" and requires a lot more work.
    A lot of other apps are likely to use the SDK Samsung provides for developing on their platform, which allows those apps to "inherit" Arabic support from the TV itself. In the case of the Netflix app, it's unfortunately not as simple, and so they'd need to roll out a new version of our platform. Letting Samsung customer service know that you'd like Netflix with Arabic support may allow them to see how much customer demand exists
    .

  14. #914
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Viper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε εγω εχω ελληνικους υποτιτλους στο app της Samsung (μοντελο του 2013). Με ενα search βρηκα αυτο:

    Arabic subtitle problem on Samsung smart tv [UAE]






    Κοιταξα και το δικο μου και οντως ειναι η εκδοση 2013.2. Απο οτι καταλαβα το Netflix εχει δωσει νεα εκδοση (που υποστηριζει και αλλους υποτιτλους) εδω και καιρο αλλα θα πρεπει η Samsung να το εγκρινει και να μας δωσει το update.

    .
    Noμίζω πως αυτό τα εξηγεί όλα!

  15. #915
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Στο PS3 που το άνοιξα μετά από 2+ χρόνια, έχει έκδοση 2016. κάτι... και εκεί έχει 5-6 υπότιτλους ως επιλογές (πάντα για την ίδια σειρά μιλάω) άρα σίγουρα εκεί είναι το πρόβλημα!!

Σελ. 61 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 4151565960616263667181 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1247
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-24, 20:45
  2. Σύντομα στην Ελλάδα από την Huawei το Nexus 6P
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 11:50
  3. Vodafone με Netflix στην Ελλαδα?
    Από kontinos στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-15, 16:50
  4. Μηνύματα: 123
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 14:58
  5. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-15, 13:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας