Σελ. 123 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 103113118121122123124125128133143 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.831-1.845 από 2257
  1. #1831
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.369
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    γενικά τρέχει καμία καμπάνια του netflix στο youtube? με έχει πεθάνει στις διαφημίσεις ΜΟΝΟ netflix. σε φάση θα κόψω συνδρομή απο αντίδραση.
    Και στο FB τρέχει εδώ και μήνες. Αλλά μπορείς εύκολα να την σταματήσεις.

    Δηλαδή αμα εσύ βλέπεις πολλές διαφημίσεις από μια εταιρεία, σταματάς την χρήση των προϊόντων της;
    Πχ. αν βλέπεις πολλές διαφημίσεις της ΤΟΥΟΤΑ και έχεις αμάξι της ίδιας εταιρείας, το πουλάς και παίρνεις άλλη μάρκα αμάξι;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #1832
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στο FB τρέχει εδώ και μήνες. Αλλά μπορείς εύκολα να την σταματήσεις.

    Δηλαδή αμα εσύ βλέπεις πολλές διαφημίσεις από μια εταιρεία, σταματάς την χρήση των προϊόντων της;
    Πχ. αν βλέπεις πολλές διαφημίσεις της ΤΟΥΟΤΑ και έχεις αμάξι της ίδιας εταιρείας, το πουλάς και παίρνεις άλλη μάρκα αμάξι;
    Αν βλέπω μόνο διαφημίσεις μιας εταιρίας, Ναι παίζει να το κάψω. Δεν το θέλω το προϊόν, το έχω! Και με το βομβαρδισμό με κάνει να μη το γουστάρω (negative association στη γλώσσα των διαφημιστικών)
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  3. #1833
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Κι εμένα με τσαντίζει, ειδικά αν μιλάμε για προϊόν-αέρα, που μεγάλο μέρος του κόστους που πληρώνεις πάει για να διαφημίζονται. Αυτό σημαίνει ότι θα μπορούσαν να πουλούσαν Χ% φτηνότερα σε μόνιμη βάση και να είχαν τους έξτρα πελάτες έτσι.
    hnesne

  4. #1834
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Εμένα δεν μου έρχεται καμία διαφήμιση.

  5. #1835
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα δεν μου έρχεται καμία διαφήμιση.
    Από browser ούτε και μένα. Από κινητό όμως που δεν έχω κόψει τις διαφημίσεις στην εφαρμογή youtube σπαμάρει πολύ άσχημα η Netflix.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #1836
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.369
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εμένα με τσαντίζει, ειδικά αν μιλάμε για προϊόν-αέρα, που μεγάλο μέρος του κόστους που πληρώνεις πάει για να διαφημίζονται. Αυτό σημαίνει ότι θα μπορούσαν να πουλούσαν Χ% φτηνότερα σε μόνιμη βάση και να είχαν τους έξτρα πελάτες έτσι.
    Καλά τώρα. Φάυλος κύκλος αυτό που λες.
    Χωρίς διαφήμιση δεν θα είχε πολλούς έξτρα πελάτες. Χωρίς πολλούς έξτρα πελάτες, θα ανέβαζε τιμές για να επιβιώσει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν βλέπω μόνο διαφημίσεις μιας εταιρίας, Ναι παίζει να το κάψω. Δεν το θέλω το προϊόν, το έχω! Και με το βομβαρδισμό με κάνει να μη το γουστάρω (negative association στη γλώσσα των διαφημιστικών)
    Ο κόσμος σταματάει την χρήση ενός προιόντος όταν έχει αρνητική εμπειρία από την χρήση του προιόντος.
    Αν εσένα σε χαλάει ο τρόπος υλοποίησης του Μάρκετινγκ και φτάσεις να κόψεις το προιόν είναι πολύ ιδιαίτερη περίπτωση.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #1837
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν χρειαζόταν update παρά μόνο ένα τσακ remotely μιλάμε για μεγάλη ξεφτίλα από πλευρά τους.
    δεν αναβαθμιστηκε ουτε η εφαρμογη ουτε το firmware. Ανοιγεις την εφαρμογη και ξαφνικα εχει και ελληνικο μενου και ελληνικους υποτιτλους. Ενα παραξενο πραμα, προφανως και ειναι ξεφτιλα να επροκειτο για μια πολυ απλη ρυθμιση και μας ειχαν αχρηστευσει τηλεορασεις εδω και 2 χρονια.

  8. #1838
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris_80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν αναβαθμιστηκε ουτε η εφαρμογη ουτε το firmware. Ανοιγεις την εφαρμογη και ξαφνικα εχει και ελληνικο μενου και ελληνικους υποτιτλους. Ενα παραξενο πραμα, προφανως και ειναι ξεφτιλα να επροκειτο για μια πολυ απλη ρυθμιση και μας ειχαν αχρηστευσει τηλεορασεις εδω και 2 χρονια.
    Είναι όπως το mesenger στο κινητό τους τελευταίους μήνες. Οι μισοί είχανε παλιό interface και οι άλλοι μισοί το καινούργιο. Για να μεταφερθείς στο τελευταίο skin απαιτούνταν απλά η εντολή κεντρικά και όχι κάποιο download.

    - - - Updated - - -

    Επομένο βήμα να φροντίσουν να παίζει στα κινητά HD χωρίς πολλά πολλά. Δεν ξέρω τι συμφωνίες απαιτούνται, ας βρουν λύση. Δεν γίνεται να βλέπουμε sd ποιότητα σε πληρωμένη υπηρεσία.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #1839
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris_80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν αναβαθμιστηκε ουτε η εφαρμογη ουτε το firmware. Ανοιγεις την εφαρμογη και ξαφνικα εχει και ελληνικο μενου και ελληνικους υποτιτλους. Ενα παραξενο πραμα, προφανως και ειναι ξεφτιλα να επροκειτο για μια πολυ απλη ρυθμιση και μας ειχαν αχρηστευσει τηλεορασεις εδω και 2 χρονια.
    Αν δεις στις πληροφορίες γράφει άλλη έκδοση από αυτή που είχε πρώτα με άλλη ημερομηνία. Οπότε άλλαξε η εφαρμογή με κάποιο τρόπο που δεν φάνηκε ούτε ρώτησε τον χρήστη.

  10. #1840
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.753
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι όπως το mesenger στο κινητό τους τελευταίους μήνες. Οι μισοί είχανε παλιό interface και οι άλλοι μισοί το καινούργιο. Για να μεταφερθείς στο τελευταίο skin απαιτούνταν απλά η εντολή κεντρικά και όχι κάποιο download.

    - - - Updated - - -

    Επομένο βήμα να φροντίσουν να παίζει στα κινητά HD χωρίς πολλά πολλά. Δεν ξέρω τι συμφωνίες απαιτούνται, ας βρουν λύση. Δεν γίνεται να βλέπουμε sd ποιότητα σε πληρωμένη υπηρεσία.
    Πρέπει το κινητό να υποστηρίζει το Widevine Level 1. Blame the manufacturer για αυτό. Σε κάποιες συσκευές μπορεί να γίνει μέσω OTA αναβάθμιση αν έχουν τα κλειδιά της Google. Σε άλλες όπως το 1+5T όχι.

    - - - Updated - - -

    Ποιά έκδοση του Netflix σας εμφανίζει στις πληροφορίες του ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #1841
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει το κινητό να υποστηρίζει το Widevine Level 1. Blame the manufacturer για αυτό. Σε κάποιες συσκευές μπορεί να γίνει μέσω OTA αναβάθμιση αν έχουν τα κλειδιά της Google. Σε άλλες όπως το 1+5T όχι.
    Ναι το είχα ψάξει για αυτό και γράφω πως πρέπει να βρουν την άκρη μεταξύ τους, τουλάχιστον όσον αφορά τους μεγάλους κατασκευαστές. Ας πιέσουν λίγο εκεί που πρέπει.

    Είναι τόσο τραγική η ποιότητα που κάποιες φορές κρατιέμαι με το ζόρι, να μην καταφύγω σε torrent όταν θέλω να πάρω μαζί μου κάποια σειρά.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #1842
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.753
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο 5Τ που έχω δει αρκετό Netflix σε SD -αφού δεν υποστηρίζει HD- η εικόνα είναι καλή για το μέγεθος της οθόνης (που είναι καλής ποιότητας panel).
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #1843
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το είχα ψάξει για αυτό και γράφω πως πρέπει να βρουν την άκρη μεταξύ τους, τουλάχιστον όσον αφορά τους μεγάλους κατασκευαστές. Ας πιέσουν λίγο εκεί που πρέπει.

    Είναι τόσο τραγική η ποιότητα που κάποιες φορές κρατιέμαι με το ζόρι, να μην καταφύγω σε torrent όταν θέλω να πάρω μαζί μου κάποια σειρά.
    Σε οθόνη κινητού χάλια με sd; όχι ρε συ, μήπως κάτι άλλο συμβαίνει;
    Μήπως όμως να το κάνεις ερώτηση στο άλλο νήμα που άνοιξες;

  14. #1844
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο 5Τ που έχω δει αρκετό Netflix σε SD -αφπύδεν υποστηρίζει HD- η εικόνα είναι καλή για το μέγεθος της οθόνης (που είναι καλής ποιότητας panel).
    Τελευταία δοκιμή ήταν σε αυτό που η ποιότητα μετράει αρκετά. Δεν βλέπεται σε Huawei P10.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #1845
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελευταία δοκιμή ήταν σε αυτό που η ποιότητα μετράει αρκετά. Δεν βλέπεται σε Huawei P10.
    Πολύ καλή συσκευή είναι

    Δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί.?

Σελ. 123 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 103113118121122123124125128133143 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1247
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-24, 20:45
  2. Σύντομα στην Ελλάδα από την Huawei το Nexus 6P
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 11:50
  3. Vodafone με Netflix στην Ελλαδα?
    Από kontinos στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-15, 16:50
  4. Μηνύματα: 123
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 14:58
  5. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-15, 13:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας