Σελ. 103 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 839398101102103104105108113123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.531-1.545 από 2257
  1. #1531
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.689
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Και επίσης να μην ξεχνάμε, πως σε γενικές γραμμές όλα τα δίκτυα, ιδιωτικά ή μη, συνήθως δεν έχουν πάνω από 2 ταυτόχρονες επιτυχίες που να κάνουν παγκόσμια θραύση. Η μόνη εξαίρεση είναι το ΗΒΟ το οποίο έχει αρκετές επιτυχίες, αλλά όλα τα άλλα κανάλια έχουν μετρημένες (όπου παίζονται ακόμα, δε μιλάω για παλαιότερες). Επίσης το netflix εξασφαλίζει πολλά δικαιώματα εκτός Αμερικής και μπορούμε να βλέπουμε αρκετές σειρές από άλλα κανάλια. Και φυσικά, εγώ δε ξεχνάω ειδικά τις βρετανικές σειρές, όπου είναι αρκετά ψαγμένες και σε πολλές περιπτώσεις καλύτερες από μερικές μέτριες Αμερικάνικες.

  2. #1532
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Ίσως η ποσότητα κι όχι η ποιότητα να μην αποδίδει τα αναμενόμενα.
    Για την κουβέντα των HBO....
    Χωρίς να έχω δει την αντίστοιχη πλατφόρμα της HBO, παρά μόνο τη ροή των 3 HBO που έχουν κάποιες δορυφορικές πλατφόρμες του πρώην Ανατολικού μπλόκο, η διάφορες είναι χαώδης υπέρ του HBO.

  3. #1533
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.689
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Ενα ενα μου ερχονται... και το The Get Down ειναι διαμανταρα, και μια απ τις ακριβοτερες παραγωγες!

  4. #1534
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.259
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παλαιότερα βέβαια υπήρχε πρόβλεψη για 6m νέους συνδρομητές και εμφανίστηκαν 7m...
    Δε νομίζω πως το -1m επί του παρόντος έχει και πολύ μεγάλη σημασία, εκτός από παιχνίδι με τη μετοχή του...
    Η αλήθεια είναι πως το netflix δίνει $8B για original παραγωγές και ενοικίαση περιχομένου (και άλλα $2B για διαφήμιση).
    Όταν άλλα δίκτυα έχουν σύνολο πχ. 14 σειρές το χρόνο, το netflix έχει 14 original σειρές, πολλές από αυτές με emmy award ή nomination.
    Προσωπικά, είμαι πολύ ευχαριστημένος από την υπηρεσία, για τις σειρές που με ενδιαφέρουν και τα doc του PBS.

    ΥΓ. Τα παραπάνω, έχοντας επίσης συνδρομή και στο prime video για 4-5 σειρές. Εάν ήταν διαθέσιμα και τα hbo και hulu θα ήμουν επίσης συνδρομητής προσπαθώντας να "καταναλώνω" νόμιμο περιεχόμενο.

  5. #1535
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Επίσης και εγώ αν υπήρχαν άλλα δίκτυα όπως HBO , HULU , ABC θα ήμουν συνδρομητής τους όπως περιμένω να γίνω στο MOVIES ANYWHERE αν Θυμάμαι καλά είναι της DISNEY γενικά μου αρέσουν συνδρομητικές υπηρεσίες οι οποίες αξίζουν τα λεφτά τους

  6. #1536
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Ε, ας πέσει λίγο η τιμή της μετοχής, έτσι ώστε να πουληθεί η εταιρεία με χαμηλότερη τιμή
    Ανυπόγραφος

  7. #1537
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.099
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Το Fast.com πλέον δείχνει και upload
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #1538
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε, ας πέσει λίγο η τιμή της μετοχής, έτσι ώστε να πουληθεί η εταιρεία με χαμηλότερη τιμή
    Δεν βλέπω να πωλείται σύντομα.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  9. #1539
    Το avatar του μέλους Skipper
    Skipper Guest
    Να πω και εγώ την γνώμη μου για το netflix, μιας που είχα πάρει τον ένα μήνα δοκιμαστικά τότε που είχε πρωτοέρθει στην Ελλάδα.

    Για μένα αξίζει μόνο για όσους παρακολουθούν σειρές. Για όσους βλέπουν κατά 99,99% μόνο ταινίες (όπως εγώ) ΔΕΝ αξίζει γιατί από όσο είχα δει, οι περισσότερες ήταν παλιές. Τώρα δεν ξέρω αν παίζει και καινούργιες (εξαιρούνται οι παραγωγές του Netflix). H τιμή είναι πολύ καλή δεν λέω, αλλά προτιμώ να δίνω 32 ευρώ τον χρόνο στο torrent converter που χρησιμοποιώ και να κατεβάζω ή να στριμάρω εκεί (ανεβάζοντας και τους δικούς μου υπότιτλους) πολύ πιο καινούργιες ταινίες.

  10. #1540
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skipper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω και εγώ την γνώμη μου για το netflix, μιας που είχα πάρει τον ένα μήνα δοκιμαστικά τότε που είχε πρωτοέρθει στην Ελλάδα.

    Για μένα αξίζει μόνο για όσους παρακολουθούν σειρές. Για όσους βλέπουν κατά 99,99% μόνο ταινίες (όπως εγώ) ΔΕΝ αξίζει γιατί από όσο είχα δει, οι περισσότερες ήταν παλιές. Τώρα δεν ξέρω αν παίζει και καινούργιες (εξαιρούνται οι παραγωγές του Netflix). H τιμή είναι πολύ καλή δεν λέω, αλλά προτιμώ να δίνω 32 ευρώ τον χρόνο στο torrent converter που χρησιμοποιώ και να κατεβάζω ή να στριμάρω εκεί (ανεβάζοντας και τους δικούς μου υπότιτλους) πολύ πιο καινούργιες ταινίες.
    Κάνεις σύγκριση μιας νόμιμης υπηρεσίας με μια που είναι παράνομη, σαν να γυρνάει ο άλλος και να σου λέει και εγώ ξεκίνησα να δουλεύω 8 ώρες την ημέρα, αλλά μετά αφού δοκίμασα την κλοπή αυτοκινήτων δεν το ξαναδοκιμάζω

  11. #1541
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    θα συμφωνησω με τον φιλο sdikr αλλο πραγμα η νομιμη υπηρεσια και αλλο πραγμα το παρανομο

    δεν μπορεις να τα συγκρινεις

    το netflix θα μπορουσες να το συγκρινεις αν υπηρχε αντιστοιχα μια υπηρεσια ιδια η παρομοια απο τους παροχους που σου δινουν συνδεση με το διαδικτυο αλλα δεν υπαρχει...ετσι προς το παρων δεν υπαρχει μετρο συγκρισης

  12. #1542
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.214
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις σύγκριση μιας νόμιμης υπηρεσίας με μια που είναι παράνομη, σαν να γυρνάει ο άλλος και να σου λέει και εγώ ξεκίνησα να δουλεύω 8 ώρες την ημέρα, αλλά μετά αφού δοκίμασα την κλοπή αυτοκινήτων δεν το ξαναδοκιμάζω
    χαχαχαχαχα σωστός!

  13. #1543
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις σύγκριση μιας νόμιμης υπηρεσίας με μια που είναι παράνομη, σαν να γυρνάει ο άλλος και να σου λέει και εγώ ξεκίνησα να δουλεύω 8 ώρες την ημέρα, αλλά μετά αφού δοκίμασα την κλοπή αυτοκινήτων δεν το ξαναδοκιμάζω
    Να και μια φορα που συμφωνουμε.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  14. #1544
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Αυτήν την στιγμή δείχνει μια πολύ καλή ευκαιρία να εκμεταλλευτούμε την ισοτιμία την τούρκικης λίρας στο Netflix. Με ένα VPN που μας δίνει τούρκικη ΙΡ μπορούμε να ανοίξουμε έναν ΝΕΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ με τις παρακάτω (βλέπε εικόνα) ευνοϊκές τιμές. Αυτές βέβαια μπορούν να αλλάξουν αλλά στην χειρότερη περίπτωση θα έχετε δει τον δωρεάν μήνα και μετά το παρατάτε.

    Συνιστάται η χρήση διεθνών καρτών για αποφυγή των χρεώσεων των ελληνικών τραπεζών για την μετατροπή της ισοτιμίας. PayPal δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την συγκεκριμένη χώρα.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  NETFLIX_Tr.jpg 
Εμφανίσεις:  67 
Μέγεθος:  114,7 KB 
ID: 196233

  15. #1545
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Ευκαιρία να δούμε και τον Σουλεϊμάν με τουρκικούς υποτίτλους.
    Ανυπόγραφος

Σελ. 103 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 839398101102103104105108113123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1247
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-24, 20:45
  2. Σύντομα στην Ελλάδα από την Huawei το Nexus 6P
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 11:50
  3. Vodafone με Netflix στην Ελλαδα?
    Από kontinos στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-15, 16:50
  4. Μηνύματα: 123
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 14:58
  5. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-15, 13:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας