Σελ. 71 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 5161666970717273768191 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.051-1.065 από 2257
  1. #1051
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    To παρόν νήμα αφορά στο Netflix και την παρεχόμενη υπηρεσία του στην Ελλάδα - μην το γυρίσουμε στα περί τζάμπα, torrents, κλπ παρακαλώ
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #1052
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    αν κάνω συνδρομή στο εξωτερικό και την μοιράζομαι με κάποιον στην Ελλάδα θα μπορώ εγώ και ο άλλος να βλέπουμε ελληνικό περιεχόμενο ή θα βλέπει ο καθένας το αντίστοιχο της χώρας του;

  3. #1053
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν κάνω συνδρομή στο εξωτερικό και την μοιράζομαι με κάποιον στην Ελλάδα θα μπορώ εγώ και ο άλλος να βλέπουμε ελληνικό περιεχόμενο ή θα βλέπει ο καθένας το αντίστοιχο της χώρας του;
    Aντίστοιχο της ώρας εκτός και αν πιάσεις VPN services σε κάθε χώρα και βλέπεις άλλα regions
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #1054
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν κάνω συνδρομή στο εξωτερικό και την μοιράζομαι με κάποιον στην Ελλάδα θα μπορώ εγώ και ο άλλος να βλέπουμε ελληνικό περιεχόμενο ή θα βλέπει ο καθένας το αντίστοιχο της χώρας του;
    Το περιεχόμενο πάει ανάλογα με το σε ποια χώρα κάνεις την σύνδεση

  5. #1055
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Κάτι διάβασα πάντως και δεν ξέρω αν θες να το δοκιμάσεις.
    Πες πως μιλάμε για Ελλάδα και Γερμανία. Αν κάνει κάποιος στην Ελλάδα το account, και συνδεθεί από εδώ και μετά σου δώσει τους κωδικούς και συνδεθείς εσύ ας το πούμε από Γερμανία, νομίζω πως θα σου βγάζει το περιεχόμενο της Ελλάδας, και μαζί και Ελληνικούς υπότιτλους. Μπορείς πολύ εύκολα να δημιουργήσεις ένα account για να πάρετε έναν δωρεάν μήνα και να το δοκιμάσετε.

  6. #1056
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι διάβασα πάντως και δεν ξέρω αν θες να το δοκιμάσεις.
    Πες πως μιλάμε για Ελλάδα και Γερμανία. Αν κάνει κάποιος στην Ελλάδα το account, και συνδεθεί από εδώ και μετά σου δώσει τους κωδικούς και συνδεθείς εσύ ας το πούμε από Γερμανία, νομίζω πως θα σου βγάζει το περιεχόμενο της Ελλάδας, και μαζί και Ελληνικούς υπότιτλους. Μπορείς πολύ εύκολα να δημιουργήσεις ένα account για να πάρετε έναν δωρεάν μήνα και να το δοκιμάσετε.
    Δεν παίζει αυτό... Μόνο με τίποτα VPN Εκτός αν εννοείς τον ίδιο ακριβώς χρήστη (επειδή ένα account μπορεί να έχει από έναν έως 3 χρήστες ανάλογα με το πακέτο συνδρομής) αλλά δεν ξέρω αν και πόσο συχνά (ή αυτόματα) ελέγχεται ταυτόχρονη πρόσβαση από 2 χώρες στο ίδιο χρήστη
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #1057
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    μπερδεway θα δοκιμάσω να φτιάξω ενα λογαριασμό με ελληνικά στοιχεία και να δώ εαν συνδέομαι από εξωτερικό τι περιεχόμενο μου δείχνει

  8. #1058
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι διάβασα πάντως και δεν ξέρω αν θες να το δοκιμάσεις.
    Πες πως μιλάμε για Ελλάδα και Γερμανία. Αν κάνει κάποιος στην Ελλάδα το account, και συνδεθεί από εδώ και μετά σου δώσει τους κωδικούς και συνδεθείς εσύ ας το πούμε από Γερμανία, νομίζω πως θα σου βγάζει το περιεχόμενο της Ελλάδας, και μαζί και Ελληνικούς υπότιτλους. Μπορείς πολύ εύκολα να δημιουργήσεις ένα account για να πάρετε έναν δωρεάν μήνα και να το δοκιμάσετε.
    Αυτο είναι κάτι που δεν το έχουν κάνει ακόμα, αλλά θα γίνει κάποια στιγμή

  9. #1059
    Εγγραφή
    13-02-2015
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    29999/2495
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για τον μήνα Δεκέμβριο,μεταξύ των άλλων, προστέθηκε στην ελληνική πλατφόρμα το Dark στις 01.12, σήμερα η δεύτερη σεζόν του Στέμματος (The Crown) και μια χριστουγεννιάτικη ταινία η El Camino Christmas που θα την τιμήσω απόψε, στις 15.12 βγαίνει από Ασία μεριά η πρώτη σεζόν της τηλεοπτικής σειράς Erased, στις 22.12 βγαίνει η πολλά υποσχόμενη ταινία, με κόστος παραγωγής άνω των 90 εκ.δολαρίων με τον Will Smith The Bright και κλείνει το έτος με το ανεπανάληπτο Black Mirror της τέταρτης σεζόν στις 29.12.

    4 πρωτότυπες σειρές Netflix και 2 πρωτότυπες ταινίες που θα ήθελα να παρακολουθήσω...

  10. #1060
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Σε ενα ανεπισημο page στο facebook γραφανε πως αν με ελληνικο account αν δεν κανω λαθος, ανοιξει μια φορα και συνδεθει στην Ελλαδα, και κετα συνδεθει στη Γερμανια, θα μπορει νομιζω ο χρηστης να βλεπει και την επιλογη για τους ελληνικους υποτιτλους, βεβαια δεν το εχω δοκιμασει και δεν ξερω αν οντως γινεται

  11. #1061
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ το έχω από την 1η μέρα κυκλοφορίας στην ελλάδα πρώτα ο δωρεάν μήνας και μετά συνδρομή 9.99 ευρώ (2 συσκευές) δεν μπορώ να πω ότι το έχω μετανοιώσει μέχρι τώρα

    αλλά είναι καθαρά θέμα γούστου

  12. #1062
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Περιοχή
    London
    Μηνύματα
    722
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    38000/10000
    ISP
    Plusnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΚΚΙΝΙΟ
    Router
    BT Home Hub 5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ το έχω από την 1η μέρα κυκλοφορίας στην ελλάδα πρώτα ο δωρεάν μήνας και μετά συνδρομή 9.99 ευρώ (2 συσκευές) δεν μπορώ να πω ότι το έχω μετανοιώσει μέχρι τώρα

    αλλά είναι καθαρά θέμα γούστου
    αρκετοί σκέφτοντάι ότι δεν τους προσφέρει αρκετό περιεχόμενο στις εκτος αμερικής χώρες, ένας από αυτούς και εγώ, ιδιαιτερα μετά την τελευταία αύξηση τιμών στο UK.

    Όσο για την δυνατότητα παρακολούθησης σειρών και ταινιών, αυτή αλλάζει ανάλογα με την χωρα από την οποια συνδέεσαι κάθε φορα.

    Eχει αρκετά φτωχό περιεχόμενο σε Ελλάδα και UK σε σχέση με Αμερική δυστυχώς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος andreasermones : 08-12-17 στις 17:50.

  13. #1063
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως, το έχω ξαναπεί: Μη νομίζετε ότι η εμπειρία ήταν διαφορετική Βέλγιο. Και εκεί όταν πρωτοήλθε (και μάλιστα προ 3ετίας περίπου που οι παραγωγές Netflix ήταν ελάχιστες) το περιεχόμενο ήταν τόσο φτωχό που αν δεν χρησιμοποιούσα SmartDNS και είχα πρόσβαση στο περιεχόμενο ΗΠΑ δεν υπήρχε περίπτωση να το συνέχιζα.

    Τώρα πλέον προτιμώ το βελγικό περιεχόμενο καθώς βρίσκω πολλές σειρές ΗΠΑ που στο αμερικανικό Netflix δεν είναι διαθέσιμες λόγω συμφωνιών εκεί με άλλα δίκτυα διανομής!
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #1064
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7530
    Έκανα συνδρομή και στη samsung δεν μου βγάζει ελληνικούς υπότιτλους. Μου βγάζει σε όλες τις σειρές τα τούρκικα σαν επιλογή. Στο ps3 που έβαλα όπως και στο pc όλα οκ. Κάνω κάτι λάθος?

  15. #1065
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skoupas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα συνδρομή και στη samsung δεν μου βγάζει ελληνικούς υπότιτλους. Μου βγάζει σε όλες τις σειρές τα τούρκικα σαν επιλογή. Στο ps3 που έβαλα όπως και στο pc όλα οκ. Κάνω κάτι λάθος?
    Ειναι παλια η εφαρμογη στη samsung γιαυτο εχεις το προβλημα με τους υποτιτλους.Το ιδιο προβλημα εχω και εγω με τη samsung τηλεοραση μου που ειναι 5 ετιας.Εχω και μια sony που αγορασα προσφατα και εκει οι ελληνικοι υποτιτλοι εμφανιζονται κανονικα
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Σελ. 71 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 5161666970717273768191 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1247
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-24, 20:45
  2. Σύντομα στην Ελλάδα από την Huawei το Nexus 6P
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 11:50
  3. Vodafone με Netflix στην Ελλαδα?
    Από kontinos στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-15, 16:50
  4. Μηνύματα: 123
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 14:58
  5. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-15, 13:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας