Σελ. 141 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 121131136139140141142143146 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.101-2.115 από 2257
  1. #2101
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις πάρει τις απαντήσεις σου.

    Πώς γίνεται

    Απλά μένει να έρθει με το καλό να δούμε αν θα αλλάξει κάτι.
    Δεν απάντησες, ως συνήθως.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    α) Και την ταινία πλήρωσα full price το εισιτήριο ή τη συνδρομή μου μου να τη δω. Μπορώ τώρα να την κατεβάσω απο torrent να την ξαναδώ;
    β) Δεν ζητάω να κλέψω . Ζητάω να μην με κλέβουν, έχει μια διαφορά
    γ) Και ακόμη παλιότερα (τότε ντε με τις βιντεοκασέτες) μπορεί να έδινα 30. Η τεχνολογία όμως εξελίσσεται και μαζί με αυτήν και οι απαιτήσεις μας. Όπως και για μια τηλεόραση hd ready έδινες παλιότερα 1000€ και τώρα 300 για 4K. Λογικό δεν είναι;

    α) η Ταινία κοστίζει κάτι δις, εσύ έδωσες 6 ευρώ, όχι δεν την πλήρωσες

  2. #2102
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποία πλατφόρμα και να ξεκινήσει το περιεχόμενο της στην χώρα μας θα είναι πολύ κουτσουρεμένο λόγω πνευματικών δικαιωμάτων σε σημείο που δεν αξίζει να έχεις πλήρη συνδρομή

    Για αυτό λέω ότι πρέπει να αλλάξει και να υπάρχει διαχωρισμός για αυτές τις πλατφόρμες από τα τηλεοπτικά κανάλια και τον κινηματογράφο.

    Αλλιώς δεν θα μπορεί κανείς να απολαύσει στο μέγιστο το περιεχόμενο τους.
    Εγώ ως συνδρομητής στο Netflix από τις πρώτες ημέρες της παρουσίας του στην Ελλάδα, διαφωνώ τουλάχιστον ως προς το συγκεκριμένο. Στην αρχή βέβαια το περιεχόμενο όντως ήταν αρκετά λιγότερο από ό,τι σε άλλες χώρες (ΗΠΑ ειδικά), και δεν είχε και ελληνικά, αλλά πλέον έχει αρκετό περιεχόμενο, και προσωπικά δυσκολεύομαι να επιλέξω από όλο αυτό! Εκτός κι αν καθόμουν όλη την ημέρα να παρακολουθώ Netflix (που δεν το κάνω βέβαια). Τώρα Disney+ και Apple TV+ μόλις ξεκίνησαν, και ειδικά το πρώτο έχει πάρει φόρα στις ΗΠΑ και όπου αλλού έχει ήδη παρουσία (για το Apple TV+ ακούγονται πολλά παράπονα). Δε νομίζω να γίνω όμως συνδρομητής σε καμία από αυτές τις δύο υπηρεσίες ακόμα και όταν έρθουν εδώ, αφού δεν προλαβαίνω καν του Netflix (και ούτε βέβαια θεωρώ επαρκή λόγο για να γίνω συνδρομητής αν υπάρχουν 1-2 πολύ καλές σειρές σε αυτές τις υπηρεσίες, το πακέτο πρέπει να είναι πλήρες για μένα, και τα χρήματα μαζεύονται τελικά ακόμα και αν είναι μικρές οι συνδρομές).
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  3. #2103
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Οι τηλεοράσεις εκεί που διατίθεται η υπηρεσία Disney είναι εφοδιασμένες με εφαρμογή ή όχι;

  4. #2104
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ως συνδρομητής στο Netflix από τις πρώτες ημέρες της παρουσίας του στην Ελλάδα, διαφωνώ τουλάχιστον ως προς το συγκεκριμένο. Στην αρχή βέβαια το περιεχόμενο όντως ήταν αρκετά λιγότερο από ό,τι σε άλλες χώρες (ΗΠΑ ειδικά), και δεν είχε και ελληνικά, αλλά πλέον έχει αρκετό περιεχόμενο, και προσωπικά δυσκολεύομαι να επιλέξω από όλο αυτό! Εκτός κι αν καθόμουν όλη την ημέρα να παρακολουθώ Netflix (που δεν το κάνω βέβαια). Τώρα Disney+ και Apple TV+ μόλις ξεκίνησαν, και ειδικά το πρώτο έχει πάρει φόρα στις ΗΠΑ και όπου αλλού έχει ήδη παρουσία (για το Apple TV+ ακούγονται πολλά παράπονα). Δε νομίζω να γίνω όμως συνδρομητής σε καμία από αυτές τις δύο υπηρεσίες ακόμα και όταν έρθουν εδώ, αφού δεν προλαβαίνω καν του Netflix (και ούτε βέβαια θεωρώ επαρκή λόγο για να γίνω συνδρομητής αν υπάρχουν 1-2 πολύ καλές σειρές σε αυτές τις υπηρεσίες, το πακέτο πρέπει να είναι πλήρες για μένα, και τα χρήματα μαζεύονται τελικά ακόμα και αν είναι μικρές οι συνδρομές).
    Σεβαστή η άποψη σου/σχόλιο σου
    θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω όμως καθώς στο κομμάτι ταινίες/σειρές είμαι λίγο παλιός λόγω ηλικίας (47+) άρα έχω δει πάρα πολλά (όχι ότι δεν τα ξανά βλέπω βέβαια)
    Επίσης είμαι συνδρομητής από την πρώτη μέρα (1 μήνα δωρεάν) που ήρθε στην Ελλάδα και συνεχίζω αδιαλείπτως να είμαι ... όπως επίσης έχω συνδρομή στην Amazon Prime
    Το ίδιο θα κάνω και στις άλλες πλατφόρμες φυσικά (ανεξάρτητα τι περιεχόμενο θα έχουν τελικά στην Ελλάδα.)

    Αν είσαι φανατικός του είδους "ταινίες/σειρές" σαν εμένα τότε θα έχεις θέμα

    Σκέψου ότι εμένα δυστυχώς δεν με καλύπτουν οι νόμιμοι τρόποι θέασης τηλεοπτικών σειρών καθώς για να δω όλες τις σειρές που θέλω και με ενδιαφέρουν (οι οποίες δεν είναι πολλές αυτές ζήτημα αν ξεπερνάνε τα δάχτυλα των χεριών) δεν με καλύπτει ούτε η επίγεια/δορυφορική συνδρομητική ούτε οι υπάρχουσες πλατφόρμες.

    Υπάρχουν πάρα πολλές πλατφόρμες που δυστυχώς αρκετές από αυτές δεν έρχονται Ελλάδα αλλά και αυτές που θα έρθουν τελικά στην Ελλάδα

    Θα μαζευτούν πολλά τα χρήματα και ας μην είναι μεγάλες οι συνδρομές

    Απλά τουλάχιστον ελπίζω να καλύψω ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό από τις σειρές που με ενδιαφέρουν ώστε το υπόλοιπο να είναι μικρό.

    Μην νομίζεις και εγώ δουλεύω καθημερινά (09:00-17:00) αλλά υπάρχει χρόνος τα απογεύματα/βράδυ όπως και τα Σαββατοκύριακα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν απάντησες, ως συνήθως.
    Συγνώμη αλλά κάνεις λάθος έχεις πάρει απάντηση και από μένα αλλά και από τον anon.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 14-11-19 στις 17:06.

  5. #2105
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων


    Συγνώμη αλλά κάνεις λάθος έχεις πάρει απάντηση και από μένα αλλά και από τον anon.
    O Anon ναι έδωσε μια απάντηση, εσύ όχι, στον anon απάντησα

  6. #2106
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    O Anon ναι έδωσε μια απάντηση, εσύ όχι, στον anon απάντησα
    Η ερώτηση σου έχει απαντηθεί πρώτα από τον φίλο Anon
    και μετά από μένα (απλά εγώ το είπα πολύπλοκα και δεν το κατάλαβες)

  7. #2107
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ερώτηση σου έχει απαντηθεί πρώτα από τον φίλο Anon
    και μετά από μένα (απλά εγώ το είπα πολύπλοκα και δεν το κατάλαβες)
    Μετα την απάντηση του anon το πιο πολύπλοκο που είπες είναι


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα είπες όλα
    Ελπίζω λόγω ότι έρχεται η Disney και άλλες να αλλάξει το πράγμα αλλιώς θα γελάσουμε ή θα κλάψουμε.

    - - - Updated - - -



    Αυτό που λέει είναι και θα το δεις σύντομα...
    Απλά εδώ το χοντρό χρήμα πέφτει στα αθλητικά καθώς αυτό πουλάει.

    Θα μου πεις μπορεί να το αισθάνεσαι πολύπλοκο, οκ

  8. #2108
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα την απάντηση του anon το πιο πολύπλοκο που είπες είναι

    Θα μου πεις μπορεί να το αισθάνεσαι πολύπλοκο, οκ

    Δεν είναι καθόλου πολύπλοκο το γεγονός ότι πουλάνε τα αθλητικά στην χώρα μας

    Όπως και το γεγονός ότι η "πίτα" είναι μοιρασμένη σε συγκεκριμένες εταιρείες/ανθρώπους


    Η δική μου (πολύπλοκη) απάντηση μου είναι πριν του Anon που απάντησε απλά και κατανοητά

    καλό είναι να αποφεύγεις τις ειρωνείες καθώς εγώ δεν σου έχω μιλήσει με ειρωνικό ύφος ούτε σε έχω ειρωνευτεί

    και ναι μπορώ να μιλήσω πολύ πιο πολύπλοκα και να μην καταλάβεις τίποτα απολύτως (ενώ άλλοι που έχουν τις ίδιες γνώσεις με εμένα να καταλάβουν)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 14-11-19 στις 18:05.

  9. #2109
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    η δική μου (πολύπλοκη) απάντηση μου είναι πριν του Anon που απάντησε απλά και κατανοητά

    καλό είναι να αποφεύγεις τις ειρωνείες καθώς εγώ δεν σου έχω μιλήσει με ειρωνικό ύφος ούτε σε έχω ειρωνευτεί

    και ναι μπορώ να μιλήσω πολύ πιο πολύπλοκα και να μην καταλάβεις τίποτα απολύτως (ενώ άλλοι που έχουν τις ίδιες γνώσεις με εμένα να καταλάβουν)
    Μπορείς λίγο να κάνεις ενα quote την πολύπλοκη απάντηση σου;

    Είναι σίγουρο πως οι άλλοι που έχουν τις ίδιες γνώσεις με εσένα θα σε καταλάβουν, ισχύει αυτό σε πολλά πράγματα, για αυτό και είχαμε και διαφορετικές τάξεις στο σχολείο.

  10. #2110
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς λίγο να κάνεις ενα quote την πολύπλοκη απάντηση σου;

    Είναι σίγουρο πως οι άλλοι που έχουν τις ίδιες γνώσεις με εσένα θα σε καταλάβουν, ισχύει αυτό σε πολλά πράγματα, για αυτό και είχαμε και διαφορετικές τάξεις στο σχολείο.
    είναι πριν από την απάντηση του φίλου Anon

    επίσης δεν υποτιμώ την νοημοσύνη κανενός συνομιλητή/ανθρώπου

    απλά μερικά πράγματα δεν μπορώ να τα πω απλά όπως και πολλά πράγματα που ξέρω δεν μπορώ να τα πω σε ένα δημόσιο φόρουμ.

    Αυτά τα λέω γιατί κάποια εποχή είχα δουλέψει σε εταιρείες όπως VILLAGE SHOW (ROADSHOW) WARNER BROSS , ODEON , AUDIO VISUAL , SPENTZOS FILMS κτλ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 14-11-19 στις 18:42.

  11. #2111
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Sirina Productions φαντάζομαι δεν έπαιζε τότε, ε;

  12. #2112
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι πριν από την απάντηση του φίλου Anon

    επίσης δεν υποτιμώ την νοημοσύνη κανενός συνομιλητή/ανθρώπου

    απλά μερικά πράγματα δεν μπορώ να τα πω απλά όπως και πολλά πράγματα που ξέρω δεν μπορώ να τα πω σε ένα δημόσιο φόρουμ.

    Αυτά τα λέω γιατί κάποια εποχή είχα δουλέψει σε εταιρείες όπως VILLAGE SHOW (ROADSHOW) WARNER BROSS , ODEON , AUDIO VISUAL , SPENTZOS FILMS κτλ...
    Quote δεν μπορείς να το κάνεις, κάποια πράγματα δεν μπορείς να μας τα πεις, μπλα μπλα μπλα μπλα

    Οκ καταλάβαμε
    Αν δεν μπορείς να μιλήσεις δημόσια απλά δεν το κάνεις, αλλιώς απλά παραπληροφορείς

  13. #2113
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σεβαστή η άποψη σου/σχόλιο σου
    θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω όμως καθώς στο κομμάτι ταινίες/σειρές είμαι λίγο παλιός λόγω ηλικίας (47+) άρα έχω δει πάρα πολλά (όχι ότι δεν τα ξανά βλέπω βέβαια)
    Επίσης είμαι συνδρομητής από την πρώτη μέρα (1 μήνα δωρεάν) που ήρθε στην Ελλάδα και συνεχίζω αδιαλείπτως να είμαι ... όπως επίσης έχω συνδρομή στην Amazon Prime
    Το ίδιο θα κάνω και στις άλλες πλατφόρμες φυσικά (ανεξάρτητα τι περιεχόμενο θα έχουν τελικά στην Ελλάδα.)
    Για την ηλικία, κι εγώ παλιός είμαι κάπως... παραπάνω (54), οπότε επίσης έχω δει πολλά! Και στο Amazon Prime ήμουν από την αρχή που ήρθε στην Ελλάδα για ένα χρόνο, αλλά το σταμάτησα όχι επειδή δεν το ήθελα, αλλά με μπέρδεψε κάποια στιγμή όταν θέλησα να γίνω συνδρομητής και στο Amazon Music το οποίο όμως δεν με βόλευε όπως λειτουργούσε έτσι όταν το έκοψα, κόπηκε και το Prime!
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  14. #2114
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την ηλικία, κι εγώ παλιός είμαι κάπως... παραπάνω (54), οπότε επίσης έχω δει πολλά! Και στο Amazon Prime ήμουν από την αρχή που ήρθε στην Ελλάδα για ένα χρόνο, αλλά το σταμάτησα όχι επειδή δεν το ήθελα, αλλά με μπέρδεψε κάποια στιγμή όταν θέλησα να γίνω συνδρομητής και στο Amazon Music το οποίο όμως δεν με βόλευε όπως λειτουργούσε έτσι όταν το έκοψα, κόπηκε και το Prime!
    όντως είσαι μεγαλύτερος στην ηλικία (σου εύχομαι τα καλύτερα)

    άρα και εσύ από τα ξεκινήματα τους έχεις τις πλατφόρμες NETFLIX και AMAZON

    εγώ το Amazon Prime περισσότερο το θέλω για τις αγορές και φυσικά για το δωρεάν στο twitch.tv
    ως Prime Video είναι φτωχό το περιεχόμενο του
    μουσική δεν με ενδιαφέρει καθώς έχω το Spotify και το Google Music/Youtube.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Quote δεν μπορείς να το κάνεις, κάποια πράγματα δεν μπορείς να μας τα πεις, μπλα μπλα μπλα μπλα

    Οκ καταλάβαμε
    Αν δεν μπορείς να μιλήσεις δημόσια απλά δεν το κάνεις, αλλιώς απλά παραπληροφορείς
    δυστυχώς δεν κατάλαβες

    Κάποια πράγματα απλά δεν λέγονται σε δημόσια φόρουμ ούτε θα τα βρεις πουθενά δημόσια δημοσιευμένα

    Αν είχες ασχοληθεί με αυτό που ονομάζω "πίτα" θα γνώριζες αυτά που δεν μπορώ να πω.

    ότι αφορά την απάντηση μου στο ερώτημα σου όπως είπα υπάρχει πριν την απάντηση του φίλου Anon που στο εξηγεί με απλό τρόπο αυτό που είπα εγώ πιο πολύπλοκα

    εγώ δεν παραπληροφορώ κανέναν εγώ λέω πάντα την αλήθεια και δεν με ενδιαφέρει αν πονάει...

    πάντως η χώρα μας είναι τυχερή που ήρθε το NETFLIX και το AMAZON

    που ασχολήθηκε το GOOGLE

    που θα έρθει η DISNEY+ και πιθανόν το HBO και το HULU

    ελπίζω να έρθουν και άλλα

    γιατί έτσι σπάει το μονοπώλιο των ελληνικών επίγειων ελεύθερων και συνδρομητικών καναλιών και ίσως δούμε ποιοτικό περιεχόμενο και όχι ταινίες/σειρές Γ...Δ διαλογής

    ξέρεις κάτι τούρκικα κάτι μεξικάνικα ή κάτι από βραζιλία/αργεντινή/βενεζουέλα κτλ σήριαλ.

  15. #2115
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μπλα μπλα μπλα, αν γνώριζες αυτά που γνωρίζω και δεν μπόρω να σου πω και μπλα μπλα μπλα

    Είπαμε αν δεν μπορείς να μιλήσεις για κάτι μην το κάνεις, αλλιώς απλά παραπληροφορείς

Σελ. 141 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 121131136139140141142143146 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1247
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-24, 20:45
  2. Σύντομα στην Ελλάδα από την Huawei το Nexus 6P
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 11:50
  3. Vodafone με Netflix στην Ελλαδα?
    Από kontinos στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-15, 16:50
  4. Μηνύματα: 123
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 14:58
  5. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-15, 13:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας