Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 34
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.753
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Wind Hellas

    Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει την αλλαγή στην πολιτική ελάχιστου απαιτούμενου χρηματικού υπολοίπου προκειμένου οι συνδρομητές καρτοκινητής WIND (F2G, WindCard & Q καρτοκινητής) να μπορούν να κάνουν χρήση του δωρεάν ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας Συγκεκριμένα, το ελάχιστο υπόλοιπο 0,01€ που απαιτείτο για να χρησιμοποιήσει ο συνδρομητής το δωρεάν ενσωματωμένο χρόνο οµιλίας, SMS ή MB από ενεργοποιημένα προπληρωµένα πακέτα ενσωματωμένης χρήσης και προσφορές τροποποιείται ώστε:

    • Οι συνδρομητές καρτοκινητής να μπορούν να χρησιμοποιούν τα δωρεάν λεπτά οµιλίας και SMS από ενεργοποιημένα προπληρωµένα πακέτα ενσωματωμένης χρήσης και προσφορές, χωρίς να φράζονται, ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο (0,00€)

    • Ο περιορισμός της φραγής θα συνεχίσει να υφίσταται μόνο για κίνηση Mobile Internet. Δηλαδή, τα δωρεάν MB για κίνηση Mobile Internet από ενεργοποιημένα προπληρωµένα πακέτα ενσωματωμένης χρήσης και προσφορές δεν θα μπορούν να καταναλωθούν σε περίπτωση μηδενικού υπολοίπου. Ελάχιστο προαπαιτούμενο υπόλοιπο εξακολουθεί να είναι το 0,01€.

    Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές-αυξήσεις στo πακέτο «ειδικής προσφοράς» (8€/1500’ προς όλους & 1,5GB) για συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G, με ισχύ από 8 Φεβρουαρίου 2016.


    • Πιο συγκεκριμένα, το πακέτο «ειδικής προσφοράς» αξίας 8€ που προσφέρει 1500’ προς όλους, με βήμα χρέωσης 3’ και στη συνέχεια ανά 1’’ καθώς και 1,5GB για χρήση Mobile Internet, με βήμα χρέωσης ανά KB, πλέον θα κοστίζει 8,5€.
    • Η αλλαγή θα ισχύει και για παλιούς και για νέους συνδρομητές της «ειδικής προσφοράς». Όσοι συνδρομητές πραγματοποιήσουν ενεργοποίηση του πακέτου «ειδικής προσφοράς» από 8 Φεβρουαρίου 2016 και μετά, θα χρεωθούν πλέον με τη καινούρια αξία (8,5€).
    • Η ενεργοποίηση του πακέτου ειδικής προσφοράς εξακολουθεί να είναι με αποστολή δωρεάν SMS με κείμενο 1000 στο 1264. Ο μέγιστος αριθμός ενεργοποιήσεων του πακέτου «ειδικής προσφοράς» παραμένει στις 2 φορές ανά 30 ημέρες.
    • Εθνικές κλήσεις («Προς Όλους»), αφορούν κλήσεις προς όλους τους αριθμούς κινητής τηλεφωνίας ελληνικών δικτύων που βρίσκονται εντός Ελλάδας (69ΧΧΧΧΧΧΧΧ) και προς όλους τους γεωγραφικούς αριθμούς ελληνικών δικτύων σταθερής τηλεφωνίας (2ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ). Δεν αφορά κλήσεις προς μη γεωγραφικούς αριθμούς (όπως ενδεικτικά: σύντομους κωδικούς, προσωπικό τηλεφωνητή, τηλεφωνικού καταλόγου κλπ.).
    • Σε περίπτωση που ο συνδρομητής δεν συναινεί με τις ανωτέρω τροποποιήσεις – αυξήσεις, έχει το δικαίωμα να καταγγείλει αζημίως τη σύμβασή του με τη WIND Ελλάς, εντός προθεσμίας 30 ημερών από τη λήψη του σχετικού ενημερωτικού σύντομου γραπτού μηνύματος (SMS) ή να καταργήσει τo πακέτο «ειδικής προσφοράς». Με την πάροδο της ανωτέρω προθεσμίας και εφόσον ο συνδρομητής δεν προβεί σε καταγγελία ή κατάργηση του πακέτου, θα εφαρμόζονται οι νέες χρεώσεις.

    Σε όλες τις παραπάνω τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 23%. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στο www.f2g.gr.

    Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές-αυξήσεις στo σχήμα προσφοράς για τους συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G εγγεγραμμένους στο πρόγραμμα Free2Talk που προσφέρει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας ή βιντεο-κλήσεων προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα, στις 2 πρώτες ανανεώσεις κάθε ημερολογιακού μήνα. Συγκεκριμένα, , με ισχύ από 15 Φεβρουαρίου 2016, επιβάλλεται ετήσιο τέλος χρήσης της προσφοράς αξίας 5€, το οποίο θα αφαιρείται αυτόματα και ΜΟΝΟ μία φορά από το υπόλοιπο του συνδρομητή ανά ημερολογιακό έτος. Η προσφορά συνεχίζει να υφίσταται και οι συνδρομητές θα εξακολουθούν να απολαμβάνουν 300’ δωρεάν ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα στις 2 πρώτες ανανεώσεις αξίας 10€ και πάνω ανά ημερολογιακό μήνα. Το νέο πρόγραμμα θα ισχύει για όλους τους υφιστάμενους συνδρομητές του Καρτοκινητού WIND F2G που είναι ήδη εγγεγραμμένοι στο πρόγραμμα Free2Talk.

    • Εθνικές κλήσεις («Προς Όλους»), αφορούν κλήσεις προς όλους τους αριθμούς κινητής τηλεφωνίας ελληνικών δικτύων που βρίσκονται εντός Ελλάδας (69ΧΧΧΧΧΧΧΧ) και προς όλους τους γεωγραφικούς αριθμούς ελληνικών δικτύων σταθερής τηλεφωνίας (2ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ). Δεν αφορά κλήσεις προς μη γεωγραφικούς αριθμούς (όπως ενδεικτικά: σύντομους κωδικούς, προσωπικό τηλεφωνητή, τηλεφωνικού καταλόγου κλπ.).
    • Σε περίπτωση που ο συνδρομητής δεν συναινεί με τις ανωτέρω τροποποιήσεις – αυξήσεις, έχει το δικαίωμα να καταγγείλει αζημίως τη σύμβασή του με τη WIND Ελλάς, εντός προθεσμίας 30 ημερών από τη λήψη του σχετικού ενημερωτικού σύντομου γραπτού μηνύματος (SMS) ή να καταργήσει τo πακέτο προσφοράς 10€/300’. Με την πάροδο της ανωτέρω προθεσμίας και εφόσον ο συνδρομητής δεν προβεί σε καταγγελία ή κατάργηση του πακέτου, θα εφαρμόζονται οι νέες χρεώσεις.

    Σε όλες τις παραπάνω τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 23%. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στο www.f2g.gr.

    Πηγή : Wind

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.753
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Εγγραφή
    28-10-2009
    Μηνύματα
    1.868
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219.995/21.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus+RT AX 82U
    SNR / Attn
    14(dB) / 28,5(dB)
    καλα το προγραμμα με τα 300' που εχω τα σπαει πραγματικα, οταν με παιρνουν για προσφορα και λεω εγω δινω 10€ και εχω 300', 1gb(λογω online ανανεωσης) και μου μενουν τα 9€ να τα κανω οτι θελω δεν μπορουν να μου δωσουν αλλο προγραμμα

  4. #4
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    • Οι συνδρομητές καρτοκινητής να μπορούν να χρησιμοποιούν τα δωρεάν λεπτά οµιλίας και SMS από ενεργοποιημένα προπληρωµένα πακέτα ενσωματωμένης χρήσης και προσφορές, χωρίς να φράζονται, ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο (0,00€)
    επιτελους ρε

    επιβάλλεται ετήσιο τέλος χρήσης της προσφοράς αξίας 5€, το οποίο θα αφαιρείται αυτόματα και ΜΟΝΟ μία φορά από το υπόλοιπο του συνδρομητή ανά ημερολογιακό έτος.
    γιατι τοσο τιμιοι; εδω τρεμουμε καθε μηνα μπας και την κοψουν την προσφορα

  5. #5
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν συνεχίσεις αυτή την τακτική με τις αυξήσεις Wind θα είσαι μόνιμος κάτοχος της τρίτης (και καταϊδρωμένης) θέσης στο παιχνίδι της κινητής...

  6. #6
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    4G θέλαμε!

  7. #7
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djpar Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα το προγραμμα με τα 300' που εχω τα σπαει πραγματικα,

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    επιτελους ρε


    γιατι τοσο τιμιοι; εδω τρεμουμε καθε μηνα μπας και την κοψουν την προσφορα
    Η πιό ευχάριστη αύξηση από εταιρεία κινητής.

    Και με 0 € μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πακέτο που έχεις ήδη ( οι άλλοι θ'ακολουθήσουν ?)
    Και δεν θα σταματήσει η 300άρα

    ΥΓ Εχω και μία voda στο dual sim, έτσι για ψυχολογικούς λόγους

  8. #8
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    οι αλλοι το κανουνε ηδη
    αλλα εχουν και ημερομηνια ληξης του υπολοιπου
    κι εγω εχω μια whatsup για ιντερνετ μονο και μου ηρθε μηνυμα οτι θα ληξει το υπολοιπο αν δεν ανανεωσω
    ενεργοποιησα το πακετο ιντερνετ και τωρα εχω 0 υπολοιπο και ιντερνετ κανονικα

    τα νουμερα ποσο τα κρατανε στην cosmote πριν τα δωσουν σε καινουριο πελατη;
    το νουμερο το πηρα τον αυγουστο και στις γιορτες ολοι θυμηθηκαν και στελνανε σμσ και παιρνανε τηλεφωνο τον προηγουμενο

  9. #9
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    896
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από africa_twin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν συνεχίσεις αυτή την τακτική με τις αυξήσεις Wind θα είσαι μόνιμος κάτοχος της τρίτης (και καταϊδρωμένης) θέσης στο παιχνίδι της κινητής...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    4G θέλαμε!
    Διάβασες το αρθρο η απλά κραζεις?

    Αύξηση απο δωρεαν σε 0.41666667€/μήνα για 300 λεπτά προς όλους την στιγμή που αλλού παίζει 5€ 100 λεπτά προς όλους , δε το λες και κλοπή

    Υ.Γ. μη μου πεις την καραμέλα για κακό σήμα ή τα student πακέτα τον άλλων , δεν είμαστε όλοι φοιτητές
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kasi : 09-01-16 στις 03:22.

  10. #10
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ έχω την Ειδική Προσφορά (όχι φοιτητικό, αλλά ίδιο πακέτο) στα 8€ και θα γίνει 8,5€ χωρίς να μας δώσει τίποτα παραπάνω, έστω και μερικά SMS προς όλους...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    4G θέλαμε!
    Έχει 4G και συνεχίζει να το φτιάχνει και μάλιστα σε κάποια σημεία, με καλύτερη κάλυψη από Cosmote, λόγω της 800αρας συχνότητας (όσων το κινητό την πιάνει)...

  11. #11
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω την Ειδική Προσφορά (όχι φοιτητικό, αλλά ίδιο πακέτο) στα 8€ και θα γίνει 8,5€ χωρίς να μας δώσει τίποτα παραπάνω, έστω και μερικά SMS προς όλους...

    - - - Updated - - -



    Έχει 4G και συνεχίζει να το φτιάχνει και μάλιστα σε κάποια σημεία, με καλύτερη κάλυψη από Cosmote, λόγω της 800αρας συχνότητας (όσων το κινητό την πιάνει)...
    Εγώ το λέω με την σκέψη ότι το 4G έχει κόστος.Που θα βρουν τα λεφτά??

  12. #12
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πιό ευχάριστη αύξηση από εταιρεία κινητής.

    Και με 0 € μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πακέτο που έχεις ήδη ( οι άλλοι θ'ακολουθήσουν ?)
    Και δεν θα σταματήσει η 300άρα

    ΥΓ Εχω και μία voda στο dual sim, έτσι για ψυχολογικούς λόγους
    Δηλαδή η μάνα μου που έχει κάθε μήνα 120' προς όλους τσάμπα στο F2G, από το WIND Double Play στο σπίτι του παππού, δε θα χρειαστεί να βάλει ξανά κάρτα;; Έστω, μόνο μία με 5€ κάθε 12 μήνες, για να μη λήξει ο αριθμός... Good news!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το λέω με την σκέψη ότι το 4G έχει κόστος.Που θα βρουν τα λεφτά??
    Εμείς θα το πληρώσουμε... Περίμενε να τελειώσει το 4G σε όλη την Ελλάδα και θα φάμε κάτι γερες αυξήσεις και 3μηνα, να γουστάρουμε... Πάντως το χάλι των άλλων στις τιμές, αποκλείεται να το φτάσει... Λογικό είναι, όσο το δίκτυο ήταν χάλια, οι τιμές ήταν χώμα, τώρα που το φτιάχνει και στις περιοχές που έχει περάσει, έχει κάνει πολύ καλή δουλειά, θα αυξηθούν οι τιμές.

  13. #13
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή η μάνα μου που έχει κάθε μήνα 120' προς όλους τσάμπα στο F2G, από το WIND Double Play στο σπίτι του παππού, δε θα χρειαστεί να βάλει ξανά κάρτα;; Έστω, μόνο μία με 5€ κάθε 12 μήνες, για να μη λήξει ο αριθμός... Good news!

    - - - Updated - - -



    Εμείς θα το πληρώσουμε... Περίμενε να τελειώσει το 4G σε όλη την Ελλάδα και θα φάμε κάτι γερες αυξήσεις και 3μηνα, να γουστάρουμε... Πάντως το χάλι των άλλων στις τιμές, αποκλείεται να το φτάσει... Λογικό είναι, όσο το δίκτυο ήταν χάλια, οι τιμές ήταν χώμα, τώρα που το φτιάχνει και στις περιοχές που έχει περάσει, έχει κάνει πολύ καλή δουλειά, θα αυξηθούν οι τιμές.
    Ήδη αύξησαν τα 3play τους.Το ένα αυξήθηκε 10 ευρώ και τα άλλα 2 5 ευρώ.

  14. #14
    Εγγραφή
    26-02-2015
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved


    Οτι εκραζες το κανεις τωρα wind. 5 ευρο το χρονο παγιο για τα 300 λες και λιγα εχετε παρει απο εμας.. Οσο για το ειδικο πακετο αφου το μοιρασες αβερτα σε πλατειες και σοκακια και με μυνημα σε μερικους . αναμεσα τους και εγω το πας 8.5 χωρις να δωσεις sms... εχει χαρει που δεν υπαρχει κατι αλλο με αυτα τα λεπτα αλλιως μην ειδατε τον παναη ...θα το αντεχουμε και αυτο τι να κανουμε !!! Μνημονιο τωρα και στην καρτοκινητη

  15. #15
    Εγγραφή
    11-05-2014
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46359/9998
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    3.9(dB) / 17.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ενταξη.. να μην λεμε και οτι θελουμε.. για μενα προσωπικα η wind και μια χαρα υπηρεσια μου εχει και πολυ φθηνη ειναι.. οτι αυξηση και να κανει παντα θα ειναι η φθηνοτερη απ ολες.. και μην ακουω βλακειες περι σηματος γιατι οταν οι αλλοι δεν εχουν εγω εχω παντα..

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 72
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 22:30
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 09:39
  3. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-15, 15:28
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-15, 09:38
  5. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-15, 12:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας