Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    04-12-2012
    Περιοχή
    Πέραμα
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα,ειμαι 20χρονων και θελω να βγαλω αδεια security γιατι εχω εναν γνωστο που θα μπορει να με βαλει σε μια δουλεια...Τι δικαιολογητικα χρειαζεται και ποσα χρηματα ?ευχαριστω εκ το προτερων !

  2. #2
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από loun3ytunes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,ειμαι 20χρονων και θελω να βγαλω αδεια security γιατι εχω εναν γνωστο που θα μπορει να με βαλει σε μια δουλεια...Τι δικαιολογητικα χρειαζεται και ποσα χρηματα ?ευχαριστω εκ το προτερων !
    googlare το http://www.dikaiologitika.gr/arxeio/...eia-sekiouriti

  3. #3
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Νομίζω ότι πλέον περνάς από γραπτές εξετάσεις για να πάρεις την άδεια. Το άνω link είναι λίγο παλιό.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  4. #4
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Πρέπει να τελειώσεις ΙΕΚ στο σχετικό αντικείμενο
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  5. #5
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    864
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    105 ώρες υποχρεωτικές εκπαίδευσης σε σχολή με κόστος 300 ευρώ και 150 ευρώ παράβολα για τις εξετάσεις. Μόλις πάρεις το πιστοποιητικό εφόσον περάσεις τις εξετάσεις κάνεις τα χαρτιά σου στο τμημα ασφαλειας στο αστυνομικό σου τμήμα για να εκδοθεί η άδεια.

    Μπες στο παρακάτω link για να δείς και το πρόγραμμα εξετάσεων.

    http://www.kemea.gr/index.php/el/
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

    Ralph Ellison

  6. #6
    Εγγραφή
    04-12-2012
    Περιοχή
    Πέραμα
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ευχαριστω παρα πολυ...

  7. #7
    Εγγραφή
    26-11-2018
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα παιδιά του φόρουμ είμαι νέος στον κλάδο και είμαι στην αγορά εργασίας. Πάω σε εταιρίες συνέντευξη και ακόμα ψάχνω να βρω κάτι σε ωράριο καταστημάτων σχετικά κοντά στην περιοχή μου ή να υπάρχει μέσω να πάω. Σήμερα πήγα σε μια σχετικά μεγάλη εταιρία σεκιούριτι για συνέντευξη ή έτσι νόμιζα γιατί αυτοί ήθελαν να με προσλάβουν με το καλημέρα. Μου ζήτησαν ένα κάρο χαρτιά τα πήγα και φωτογραφία ταυτότητας και αφού έκλεισα ραντεβού μπήκα και μίλησα αρχικά με τον διευθυντή. Μου είπε είναι 8ωρη εργασία μπορώ να σε βάλω και σε εμπορικό κατάστημα με ρώτησε αν έχω μέσο μεταφοράς του λέω όχι ιδιαίτερα για αυτό κοιτάω για να μπορώ με μέσα. Μου λέει μπορώ να σου βρω κοντά στην περιοχή σου και να σου πω και μισθό 2,70 την ώρα γιατί μου λέει δεν έχεις ξαναδουλέψει αλλά θα αυξηθεί σε ένα εξάμηνο το ωρομίσθιο ανάλογα με το πως τα πας στην δουλεία και την αξιολόγηση του επόπτη. Μου λέει αν θες και είσαι οκ πηγαίνεις στον επόπτη και την γραμματέα για να μιλήσεις για τα υπόλοιπα και την στολή. Πάω ήταν μια γυναίκα κάτι περνούσε στον υπολογιστή μου λέει είσαι διαθέσιμος και αύριο; Της κάνω ναι. Μου κάνει αύριο 8:30 κάνει εγκαίνια ένα από τα νέα καταστήματά μας στον Άλιμο έχει λεωφορείο να πας από 8 μέχρι 21:30. Της κάνω να σας πω για την περιοχή μου δεν μιλήσαμε οκ για αυτό αλλά θα υπογράψω συμβόλαιο και δεν θα μου πείτε που θα πάω. Μου κάνει πήγαινε εσύ και θα δούμε εμείς κατάστημα. Της κάνω δεν υπογράφω θα προτιμήσω να πάω και σε άλλες συνεντεύξεις πρώτα και άρχισαν και αυτή και ένας άλλος να μου κάνουν επίθεση του τύπου τι ήρθες εδώ για πρόσληψη αφού κοιτάς αλλού. Δεν ήθελα να πω στα μούτρα τους πω κάτι μου βρομάει και είπα πως μάλλον κατι δεν κατάλαβα καλά και ήθελα να μάθω για τις θέσεις που δίνουν και που είναι. Παρένθεση και σε άλλη εταιρία που είχα πάει και τους είπα για συνέντευξη απλά ήρθα δεν μου είπαν πέραν του που σε περιοχή θα δουλέψω δεν είπαν τίποτα ούτε για μισθό ούτε για ρεπό ούτε για ωράριο. έχω την αίσθηση πως περιμένουν πρώτα να ξέρουν πως θα υπογράψεις και αυτό μου βρωμάει. Εγώ δεν δέχτηκα να υπογράψω γιατί δεν είδα πρόθεση να με βάλουν κάπου να με βολέψει αλλά ήθελαν να κάνουν την δουλεία τους και ίσως μετά με πήγαιναν όπου είχαν ανάγκη. Ξέρει κανείς αν πέραν του 8ωρου σε πληρώνουν οι περισσότερες εταιρίες το ωρομίσθιο και αν υπάρχουν σχετικά κάποιες σοβαρές εταιρίες σχετικά που να είναι σχετικά συνεπείς;

  8. #8
    Εγγραφή
    26-05-2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    (dB) / 2.9(dB)
    Γενικα ειναι ενας χωρος που επικρατουν ασχημες εργασιακες συνθηκες. Απο τις εκατονταδες εταιρειες που υπαρχουν λιγες ειναι αυτες που πληρωνουν δωρα επιδοματα κλπ Για το ποστο τωρα ειναι η φυση της δουλειας τετοια που κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει 100% οτι θα δουλευεις σε ενα ποστο μονιμα. Ολες οι δουλειες κλεινονται με συμβολαια με διαρκεια που ειναι περιπου 6 μηνες με 1 χρονο Οποτε οταν ληξει το συμβολαιο και δεν ξαναπαρει η ιδια εταιρεια το εργο τοτε θα πρεπει να σε βαλουν αναγκαστικα σε αλλο ποστο Επισης θα εχεις και πολλα εκτακτα του τυπου να καλυψεις εκτακτες αναγκες γιατι αρρωστησε καποιος η επαθε κατι κλπ Εκει φυσικα μπορεις να πεις οχι δεν παω αλλα αυτο μετραει αρνητικα για εσενα στη καθε εταιρεια Ενα αλλο κολπο που κανουν πολλες εταιρειες ειναι να σε βαζουν καθε 2-3 μηνες να υπογραφεις νεα συμβαση ωστε να μην αποκτησεις δικαιωματα Οι εταιρειες που ειναι σωστες στις οικονομικες τους υποχρεωσεις να ξερεις οτι εχουν και μεγαλες απαιτησεις Θα πρεπει να εισαι αψογος και θα εχεις πολυ ελεγχο Αυτα Πιστευω να σε βοηθησα λιγο

  9. #9
    Εγγραφή
    26-11-2018
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bmagi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικα ειναι ενας χωρος που επικρατουν ασχημες εργασιακες συνθηκες. Απο τις εκατονταδες εταιρειες που υπαρχουν λιγες ειναι αυτες που πληρωνουν δωρα επιδοματα κλπ Για το ποστο τωρα ειναι η φυση της δουλειας τετοια που κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει 100% οτι θα δουλευεις σε ενα ποστο μονιμα. Ολες οι δουλειες κλεινονται με συμβολαια με διαρκεια που ειναι περιπου 6 μηνες με 1 χρονο Οποτε οταν ληξει το συμβολαιο και δεν ξαναπαρει η ιδια εταιρεια το εργο τοτε θα πρεπει να σε βαλουν αναγκαστικα σε αλλο ποστο Επισης θα εχεις και πολλα εκτακτα του τυπου να καλυψεις εκτακτες αναγκες γιατι αρρωστησε καποιος η επαθε κατι κλπ Εκει φυσικα μπορεις να πεις οχι δεν παω αλλα αυτο μετραει αρνητικα για εσενα στη καθε εταιρεια Ενα αλλο κολπο που κανουν πολλες εταιρειες ειναι να σε βαζουν καθε 2-3 μηνες να υπογραφεις νεα συμβαση ωστε να μην αποκτησεις δικαιωματα Οι εταιρειες που ειναι σωστες στις οικονομικες τους υποχρεωσεις να ξερεις οτι εχουν και μεγαλες απαιτησεις Θα πρεπει να εισαι αψογος και θα εχεις πολυ ελεγχο Αυτα Πιστευω να σε βοηθησα λιγο
    Ευχαριστώ να σαι καλά. Γενικά εγώ τώρα ψάχνω για εργασία απλά έχω ακούσει πως πολυεθνικές εταιρίες έχουν τις καλύτερες συνθήκες όπως η brinks και η G4S ESA αλλά μετά άλλες 2 με 3 και το χάος. Απλά έχω την εντύπωση πως για να υπογράψεις λένε ότι θέλουν κάποιες γιατί καίγονται για άτομα. Ναι στις εταιρίες που είναι καλές στις οικονομικές υποχρεώσεις τους είναι απαιτητικές το έχω ακούσει. Αλλά εγώ θα το προτιμούσα.

  10. #10
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Φίλος securitas μου είχε πει οτι είναι 2 ειδών.Η διαφορά ήταν στην διάρκεια εκπαίδευσης μεταξύ αλλων αλλά εν συντομία με την μικρότερη έκανες μια χαρά την δουλειά σου.Στην πράξη όπως είπε δεν υπήρχε διαφορά.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας