Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    19-01-2016
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Καλησπέρα,

    Ξέρει κανείς πότε θα ξεκινήσουν να τοποθετούν καμπίνες στην καλλιθέα?

    Ευχαριστώ!!

  2. #2
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Ηλικία
    77
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Καλησπέρα κι από μένα

    Δεν ξέρω αν μπορεί να απαντηθεί συγκεκριμένα η παραπάνω ερώτηση, αλλά πριν λίγες μέρες με πήραν από τη Forthnet (επρόκειτο ειδικά για προσφορά Nova) και όταν με τη συζήτηση βγήκε ότι είμαι ήδη πελάτης τους, η υπάλληλος που προωθούσε την προσφορά για νέους πελάτες, με προέτρεψε να απευθυνθώ στη Forthnet και να ζητήσω καλύτερους όρους συμβολαίου.

    Όντως, κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών και αποδείχθηκε ότι είχαν μια προσφορά κατά τη διάρκεια των εορτών (Christmas κάτι, την έλεγαν), με την οποία οι υπάρχοντες πελάτες μπορούσαν να αναβαθμίσουν την υπάρχουσα σύνδεσή τους από ADSL 24 σε VDSL 50. Kανονίσαμε να γίνει η αναβάθμιση της δικής μου σύνδεσης και αναμένω το πότε. Προχθές παρέλαβα το νέο modem/router Technicolor TG788VN v2, με το οποίο υποτίθεται θα τρέξει η νέα σύνδεσή μου.

    Στην περιοχή μου δεν έχω εντοπίσει ΚΑΦΑΟ, αλλά σε πολύ μικρή απόσταση από το σπίτι μου (λιγότερο από 200-250 μέτρα) βρίσκεται Α(στικό) Κ(έντρο), συγκεκριμένα στη διασταύρωση των οδών Σοφοκλέους και Φοινίκων. Βέβαια, στο κτήριο μας, η τηλεφωνική σύνδεση που υπάρχει, είναι η παλιά του ΟΤΕ και δεν έχει αλλάξει κάτι σε αυτήν εδώ και πολλές δεκαετίες.

    Οπότε εύλογα τίθεται η ερώτηση κατά πόσον με την υπάρχουσα σύνδεση θα μπορέσω να έχω πραγματική 50άρα VDSL, όπως ισχυρίζεται ότι θα μου δώσει η Forthnet.
    -
    Όταν σφίγγουν το χέρι, ο ήλιος είναι βέβαιος για τον κόσμο
    όταν χαμογελάνε, ένα μικρό χελιδόνι φεύγει μες απ᾿ τ᾿ άγρια γένειά τους
    όταν σκοτώνονται, η ζωή τραβάει την ανηφόρα με σημαίες και με ταμπούρλα

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Παναγιώτης Μελάς Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα κι από μένα

    Δεν ξέρω αν μπορεί να απαντηθεί συγκεκριμένα η παραπάνω ερώτηση, αλλά πριν λίγες μέρες με πήραν από τη Forthnet (επρόκειτο ειδικά για προσφορά Nova) και όταν με τη συζήτηση βγήκε ότι είμαι ήδη πελάτης τους, η υπάλληλος που προωθούσε την προσφορά για νέους πελάτες, με προέτρεψε να απευθυνθώ στη Forthnet και να ζητήσω καλύτερους όρους συμβολαίου.

    Όντως, κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών και αποδείχθηκε ότι είχαν μια προσφορά κατά τη διάρκεια των εορτών (Christmas κάτι, την έλεγαν), με την οποία οι υπάρχοντες πελάτες μπορούσαν να αναβαθμίσουν την υπάρχουσα σύνδεσή τους από ADSL 24 σε VDSL 50. Kανονίσαμε να γίνει η αναβάθμιση της δικής μου σύνδεσης και αναμένω το πότε. Προχθές παρέλαβα το νέο modem/router Technicolor TG788VN v2, με το οποίο υποτίθεται θα τρέξει η νέα σύνδεσή μου.

    Στην περιοχή μου δεν έχω εντοπίσει ΚΑΦΑΟ, αλλά σε πολύ μικρή απόσταση από το σπίτι μου (λιγότερο από 200-250 μέτρα) βρίσκεται Α(στικό) Κ(έντρο), συγκεκριμένα στη διασταύρωση των οδών Σοφοκλέους και Φοινίκων. Βέβαια, στο κτήριο μας, η τηλεφωνική σύνδεση που υπάρχει, είναι η παλιά του ΟΤΕ και δεν έχει αλλάξει κάτι σε αυτήν εδώ και πολλές δεκαετίες.

    Οπότε εύλογα τίθεται η ερώτηση κατά πόσον με την υπάρχουσα σύνδεση θα μπορέσω να έχω πραγματική 50άρα VDSL, όπως ισχυρίζεται ότι θα μου δώσει η Forthnet.
    -
    Στα 200 με 250 και εως και τα 1000 μετρά μπορούν να δώσουν vdsl απο το αστικό κέντρο, αυτό το κάνουν εδώ και καιρό, αν όμως κάποιος είναι πάνω απο τα 1000 μέτρα αναγκαστικά θα πρέπει να περιμένει για καμπίνα

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL Καλλιθέα
    Από pantnt30 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1126
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-24, 08:32
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 00:42
  3. Forthnet - Καλλιθεα
    Από Archon στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-15, 11:47
  4. ADSL που λέτε να πάω για καλλιθέα?
    Από LOUKAS32 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-15, 13:05
  5. Hol Vdsl Καλλιθέα ταχύτητα
    Από Uindy στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-15, 23:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας