Σελ. 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 170
  1. #16
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iptamenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία αμα είναι να κάνω homepage κανένα torrentάδικο... να κατεβάζω αβέρτα και κανείς δεν θα μπορεί να μας πει τίποτα, αφού το πληρώνουμε με το 2 και 4 % που ζητάνε. Μην έρθει κάνα γράμμα από την δίωξη στο σπίτι όπως σε έναν φίλο μου με πρόστιμο 40 ευρώ επειδή κατέβασε ένα παιχνίδι, θα τους πάμε δικαστικά μετά δεν ξέρουν ποια άλλη δικαιολογία να σκεφτούν για να τα αρπάξουν, αυτό είναι όλο.
    Υ.Γ το χαρτί με το 40 άρι (πρόστιμο) το ελέγξαμε μέσω αστυνομίας και ήταν νόμιμο και όχι πλαστό.
    What. The. Serious. F@ck?!?!?!?!?

  2. #17
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iptamenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία αμα είναι να κάνω homepage κανένα torrentάδικο... να κατεβάζω αβέρτα και κανείς δεν θα μπορεί να μας πει τίποτα, αφού το πληρώνουμε με το 2 και 4 % που ζητάνε. Μην έρθει κάνα γράμμα από την δίωξη στο σπίτι όπως σε έναν φίλο μου με πρόστιμο 40 ευρώ επειδή κατέβασε ένα παιχνίδι, θα τους πάμε δικαστικά μετά δεν ξέρουν ποια άλλη δικαιολογία να σκεφτούν για να τα αρπάξουν, αυτό είναι όλο.
    Υ.Γ το χαρτί με το 40 άρι (πρόστιμο) το ελέγξαμε μέσω αστυνομίας και ήταν νόμιμο και όχι πλαστό.
    Ελλάδα; Πότε;

  3. #18
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iptamenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία αμα είναι να κάνω homepage κανένα torrentάδικο... να κατεβάζω αβέρτα και κανείς δεν θα μπορεί να μας πει τίποτα, αφού το πληρώνουμε με το 2 και 4 % που ζητάνε. Μην έρθει κάνα γράμμα από την δίωξη στο σπίτι όπως σε έναν φίλο μου με πρόστιμο 40 ευρώ επειδή κατέβασε ένα παιχνίδι, θα τους πάμε δικαστικά μετά δεν ξέρουν ποια άλλη δικαιολογία να σκεφτούν για να τα αρπάξουν, αυτό είναι όλο.
    Υ.Γ το χαρτί με το 40 άρι (πρόστιμο) το ελέγξαμε μέσω αστυνομίας και ήταν νόμιμο και όχι πλαστό.
    Οπα γιατι σημερα θα τρελαθουμε. Δωσε περισσοτερες λεπτομερειες. ΠΑροχος, ημερομηνια, τι κατεβασε, απο που, ποια η αιτιολογια του προστιμου κτλ

  4. #19
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.650
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iptamenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία αμα είναι να κάνω homepage κανένα torrentάδικο... να κατεβάζω αβέρτα και κανείς δεν θα μπορεί να μας πει τίποτα, αφού το πληρώνουμε με το 2 και 4 % που ζητάνε. Μην έρθει κάνα γράμμα από την δίωξη στο σπίτι όπως σε έναν φίλο μου με πρόστιμο 40 ευρώ επειδή κατέβασε ένα παιχνίδι, θα τους πάμε δικαστικά μετά δεν ξέρουν ποια άλλη δικαιολογία να σκεφτούν για να τα αρπάξουν, αυτό είναι όλο.
    Υ.Γ το χαρτί με το 40 άρι (πρόστιμο) το ελέγξαμε μέσω αστυνομίας και ήταν νόμιμο και όχι πλαστό.
    Ωπ... Αρχίσανε τα όργανα; Μας δίνεις λεπτομέρειες; Ακόμα καλύτερα αν μπορούσες να ανεβάσεις το χαρτί με σβησμένα τα προσωπικά στοιχεία του φίλου σου!!

  5. #20
    Εγγραφή
    05-12-2008
    Μηνύματα
    2.853
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Not for public
    Ας φορολογησουν και τις κλανιες. Με καθε κλανια μολυνουμε τον αερα, οποτε μπορουν να μας φορολογησουν.

    Ρε δε μπανε να γ......

  6. #21
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από masterfaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας φορολογησουν και τις κλανιες. Με καθε κλανια μολυνουμε τον αερα, οποτε μπορουν να μας φορολογησουν.

    Ρε δε μπανε να γ......
    Με κάθε γ.. πάλι θα χρειαστεί να κάνεις κάποια πράγματα, πρόσεχε μην στο χρεώσουν σε εσένα

  7. #22
    Εγγραφή
    03-02-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    TP-LINK N600 [TD-W9980]
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είναι απλά τα πράγματα. Όλες οι κυβερνήσεις που απήλθαν καθώς και η τωρινή, κρατούνται από τα @#χ%^&α από τη διαπλοκή του δημοσίου τομέα. Όλα αυτά είναι απελπισμένες προσπάθειες να συγκεντρώσουν το χρήμα για να πληρωθεί/τροφοδοτηθεί το τέρας του δημοσίου. Οι συντάξεις από τις γριούλες, οι κατάργηση των φοροαπαλλαγών, η φορολογία των αγροτών, η φορολογία στον οπαπ, οι αυξήσεις του φπα ΠΑΝΤΟΥ και όλα τα υπόλοιπα εγκλήματα που είναι αναρίθμητα γίνονται και ΘΑ γίνονται για αυτό το σκοπό. Κυβέρνηση στην ελλάδα (με μικρό γιατί δεν τη σέβομαι πια) δεν βγαίνει αν δεν τα έχει συμφωνήσει με το δημόσιο τομέα. Είναι παντού. Πληρώστε. Καληνύχτα.

    P.S.
    Στο τέλος θα μείνουν μόνο οι δημόσιοι υπάλληλοι και θα βαράνε σφραγίδες ο ένας στον άλλο.

  8. #23
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Ρε σεις αργεί η Πρωταπριλιά ακόμα!
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #24
    Εγγραφή
    09-01-2016
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TPLink TD8960N
    SNR / Attn
    96(dB) / 215(dB)
    Κανένα πρόβλημα. Μετά όμως, εφόσον προπληρώνουμε το πρόστιμο, θα μπορούμε να χρησιμοποιούμε ελεύθερα τα σπασμένα κλπ κλπ ε?
    Οπως μας κάνουν με το τέλος επιτηδεύματος και άλλα κουλά, στους επαγγελματίες. Το βάζουν θεωρώντας ότι έχουμε όλοι μαύρα, οπότε μετά κι εγώ που δεν είχα μέχρι τώρα, θα πρέπει να προσπαθήσω να έχω, αφού πληρώνω το πρόστιμο στους άχρηστους.
    Γενικά, προβλέπεται να γίνει ο κακός χαμός όσο οι τύχες μας εξαρτώνται από άχρηστους, αλλά και όσο οι περισσότεροι ντόπιοι ιθαγενείς έχουν τα μυαλά που έχουν.

  10. #25
    Εγγραφή
    01-11-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Ωραία!!! Λοιπόν, πάω και αγοράζω ένα laptop 500€. Πληρώνω 510 με 2% φόρο και το βάζω να κατεβάζει 24/7 ταινίες, τραγούδια κτλ. Έρχεται λοιπόν η κάθε ΑΕΠΙ και μου λέει πρόστιμο για παράνομο κατέβασμα. Εγώ όμως δεν έχω πληρώσει ήδη φόρο ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΩΡΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ? Άρα παίρνουν τα φρύδια μου?
    "Μόνο το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα δεν έχουν όρια. Και για το σύμπαν δεν είμαι απολύτως πεπεισμένος."
    Albert Einstein

  11. #26
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Περιοχή
    Eidsvoll
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/1028
    ISP
    Forthnet Full LLU
    Router
    SpeedTouch 585v.6
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    ρε παιδια ,εαν θυμαμαι καλα υπηρχε ηδη παρομοιος φορος(εποχη 2006)
    Συγκεκριμενα απο Πλαισιο,οταν αγοραζα αδεια cd,στην αποδειξη ελεγε κατι σαν 0.8% (το οποιο το συναντησα ακομα και στην αγορα χαρτιου για εκτυπωτη)

  12. #27
    Εγγραφή
    01-11-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kurozuka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια ,εαν θυμαμαι καλα υπηρχε ηδη παρομοιος φορος(εποχη 2006)
    Συγκεκριμενα απο Πλαισιο,οταν αγοραζα αδεια cd,στην αποδειξη ελεγε κατι σαν 0.8% (το οποιο το συναντησα ακομα και στην αγορα χαρτιου για εκτυπωτη)
    Ε, ναι, γιατί στο cd κατεβάζεις τα βιβλία που βρίσκεις και στο χαρτί τα τυπώνεις και τα μοιράζεις-πουλάς-χαρίζεις. Τι δεν καταλαβαίνεις????
    "Μόνο το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα δεν έχουν όρια. Και για το σύμπαν δεν είμαι απολύτως πεπεισμένος."
    Albert Einstein

  13. #28
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kurozuka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια ,εαν θυμαμαι καλα υπηρχε ηδη παρομοιος φορος(εποχη 2006)
    Συγκεκριμενα απο Πλαισιο,οταν αγοραζα αδεια cd,στην αποδειξη ελεγε κατι σαν 0.8% (το οποιο το συναντησα ακομα και στην αγορα χαρτιου για εκτυπωτη)
    Για σκέψου τώρα, ενα dvd με μια περιεχόμενο ας πούμε οτι κάνει με τις προσφορές κλπ 3 ευρώ, ένα άδειο κάνει 0.20, το 0.8% σε αυτό πόσο είναι;
    Απλά σου λέει αφού δεν μπορούμε να τους πιάσουμε αυτούς τους λίγους, ας χρεώσουμε στους πολλούς

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gio Alex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία!!! Λοιπόν, πάω και αγοράζω ένα laptop 500€. Πληρώνω 510 με 2% φόρο και το βάζω να κατεβάζει 24/7 ταινίες, τραγούδια κτλ. Έρχεται λοιπόν η κάθε ΑΕΠΙ και μου λέει πρόστιμο για παράνομο κατέβασμα. Εγώ όμως δεν έχω πληρώσει ήδη φόρο ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΩΡΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ? Άρα παίρνουν τα φρύδια μου?
    ΟΧΙ δυστυχώς, οι άλλοι που πληρώσανε όμως ενώ δεν κατέβασαν το πληρώνουν για εσένα

  14. #29
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατι τετοιο καταλαβαινω κι εγω.
    ακριβως αυτο ειναι για αυτο διαμαρτυρεται η ΑΕΠΙ γιατι θελει να εισπρατει εκεινη το ειδικο τελος η φορο οπως γινεται μεχρι τωρα με το 6% στα αποθηκευτικα μεσα και με το 4% στο χαρτι.

    παντως για να γελασουμε και λιγο μετα το "δωρεαν wifi για ολους/ες του Α.Σαμαρα" ερχεται το ειδικο τελος η φορος σε υπολογιστες/ταμπλετς απο την "πρωτη φορα αριστερα".

  15. #30
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Dafuq?

    Ποιο f*cked up είδηση δεν έχω ξανα ακούσει εδώ και καιρό!!!!

    Εγώ αν προσκομήσω αποδείξεις πληρωμής σε steam, spotify & netflix (που ειλικρινά πληρώνω) θα απαλάσσομαι από τον φόρο;

Σελ. 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-15, 17:35
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-15, 21:50
  3. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-15, 14:58
  4. Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-15, 10:44
  5. εμφανιζεται σε καθε ανοιγμα
    Από thelos257 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-15, 02:03

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας