Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 72
  1. #31
    Εγγραφή
    12-04-2008
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    αθλια ποιοτητα εικονας.

  2. #32
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.982
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trade3f Εμφάνιση μηνυμάτων
    αθλια ποιοτητα εικονας.
    Για τον ΟΤΕ μιλάς??? Έχεις δει την ξεπλυμένη και αισχρή εικόνα των καναλιών της Νόβα?? Επειδή έχω ζήσει και τα δύο η διαφορά σε ποιότητα εικόνας είναι χαοτική υπερ του ΟΤΕ. Ακομα και τα 2 hd κανάλια της Νόβα δεν φτανουν σε ποιότητα εικόνας απλό σήμα ΟΤΕ και ο ΟΤΕ εχεις απείρως περισσότερα HD κανάλια από τη Νόβα. Συναγωνίζεται το HD της ΕΡΤ το οποίο στα δικά μου μάτια είναι ενα κλικ καλύτερο (της ΕΡΤ) σε ζωντάνια χρώματος και ευκρίνεια αλλά και του ΟΤΕ έρχεται οριακά πίσω.

  3. #33
    Εγγραφή
    01-06-2011
    Περιοχή
    Quahog
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    TG788vn v2
    SNR / Attn
    25.0(dB) / 4,0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με συγχωρείς αλλά αυτή είναι καφενειακή λογική. Ο κάθε πάροχος έχει κόστη και έξοδα, επειδή σήμερα μπορείς να κατεβάζεις τσάμπα ότι βρεις, δεν πρόκειται να στο δώσει τσάμπα.
    Με τον μισθο που μου δινει το κρατος .. ναι το παω στην καφενειακη λογικη ... αλλα νομιζω οτι αυτη η κουβεντα παει αλλου και δεν συναδει με αυτο το topic

  4. #34
    Εγγραφή
    20-01-2015
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εχω ote Tv full pack μεσω ευρυζωνικης (οχι με δορυφορικη δηλαδη) κι ο βασικος λόγος που το είχα επιλέξει ήταν το replay tv στα μεγαλα καναλια κατι που το εβρισκα και το βρισκω απολυτα εξυπηρετικο αφου μπορεις να δεις πραγματα που εχασες τις προηγουμενες 48 ωρες οποτε μπορεσεις. Το replay tv δουλευει με ολα τα μεγαλα ιδιωτικα συν τα το ΟΤΕΣΠΟΡ καναλια και μερικα άλλα ...Διαβαζω τώρα όμως στην ανακοινωση ότι δουλευει για 29 καναλια μεταξυ αυτων και τα κινηματογραφικα!!!
    Αυτο ΘΑ συμβει για τις περιπτωσει που θα εχουν την υπηρεσια Hybrid Μεσω δορυφόρου ή θα βαλουν replay tv και στα ΟΤΕΣΙΝΕΜΑ,ΦΟΞ κλπ και στις περιπτωσεις μεσω ευρυζωνικής?

  5. #35
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.586
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εχω τον pvr δεκτη τον δορυφορικο ο hybrid που θα δινεται απο 1/2 εχει ενσωματωμενο σκληρο?

  6. #36
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω τον pvr δεκτη τον δορυφορικο ο hybrid που θα δινεται απο 1/2 εχει ενσωματωμενο σκληρο?
    κανε ενα κοπο και διαβασε αρχικο μηνυμα (ΔΤ)
    περισσοτερα θα ξερουμε οταν λειτουργησει η υπηρεσια

    παντως απο το αρχικο μηνυμα

    "Επίσης θα μπορούν να κάνουν εγγραφές προγραμμάτων σε εξωτερικό σκληρό δίσκο, ο οποίος θα συνδέεται στον αποκωδικοποιητή τους."
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 24-01-16 στις 12:11.

  7. #37
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.213
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Η αλλαγή των αποκωδικοποιητών πώς θα γίνει; Θα τηλεφωνούν μόνοι τους στον πελάτη ή πρέπει ο πελάτης να μεριμνήσει;

  8. #38
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλλαγή των αποκωδικοποιητών πώς θα γίνει; Θα τηλεφωνούν μόνοι τους στον πελάτη ή πρέπει ο πελάτης να μεριμνήσει;
    απο οσα εχω διαβασει στο αρχικο μηνυμα (ΔΤ) δεν αναφερει για αλλαγη αποκωδικοποιητων στους υφισταμενους πελατες απλα αναβαθμιση
    τους νεους αποκωδικοποιητες λογικα θα τους παρουν οι νεοι πελατες

    αλλωστε απο αυτο που λεει οτι μπορεις να συνδεσεις δικο σου εξωτερικο δισκο για εγγραφες (δεν απαιτειται η αγορα νεου αποκωδικοποιητη).

  9. #39
    Εγγραφή
    20-04-2012
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    363
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    Well...Μιλάμε για υπηρεσίες που η Nova ΗΔΗ προσφέρει, και δεν είδα κανέναν να το αναφέρει. Μόνο την γνωστή, καλή, ΧΟΛΗ που ξέρουμε μόνο εμείς οι ελληνάρες να ρίχνουμε είδα...
    Επίσης, ΟΛΟΙ (άντε σχεδόν όλοι) έχετε λυσσάξει με την "Ληστρική" Nova, τους "Απατέωνες", τους μπήξε τους δείξε και εύχεστε να κλείσει, να πτωχεύσει, να πάει στον αγύριστο.
    Πράγματι, κοντή μνήμη τελικά έχουμε ως λαός, αφού διαγράφουμε τις εξωπραγματικές τιμές του ΟΤΕ (όχι tv) τόσα χρόνια που δεν υπήρχε ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ, και βεβαίως τις 3 φορές που έχει αυξήσει τις τιμές στην ΟΤΕ tv, τα τελευταία 2 χρόνια (παίρνοντας δικαιώματα μεγάλων διοργανώσεων).
    Και ασφαλώς, αν ευδωθούν οι "ευχές" όλων, θα δείτε την όμορφη "κοινωνική πολιτική" στα τιμολόγια έχοντας το ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ πλέον...
    Μόνο που μετά μην αρχίσετε ελληναράδες μου, για τον ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΟΤΕ που θα σας έχει τη συνδρομή στα 70 ευρώ (π.χ.), γιατί θα πρέπει να σας κλείσουν στο τρελλάδικο για διπολική διαταραχή και σχοιζοφρένεια...

    Υ.Γ. Όχι...Δεν είμαι υπάλληλος της Forthnet...

  10. #40
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    905
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Τι προσφέρει ακριβώς η Nova που ακούει στο όνομα Hybrid;

  11. #41
    Εγγραφή
    12-09-2009
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    21(dB) / 24.6(dB)
    Μόλις πήγα στην Nova ύστερα από 5χρόνια ΟΤΕ και μπορώ να πώ ότι είμαι ενθουσιασμένος.Ποιότητα στα HD κανάλια καλύτερη, δυνατότητα θέασης στο NOVA GO τουλάχιστον 3μέρες πίσω, ελεύθερα κανάλια ασύγκριτα καλύτερα από του ΟΤΕ, τιμή επίσης καλύτερη (25ευρώ CINEMA PACK για πάντα) και επιπλέον στην NOVA ξαναβρήκα το HISTORY που μας έκοψε ο ΟΤΕ.

  12. #42
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.515
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avesael Εμφάνιση μηνυμάτων
    Well...Μιλάμε για υπηρεσίες που η Nova ΗΔΗ προσφέρει, και δεν είδα κανέναν να το αναφέρει. Μόνο την γνωστή, καλή, ΧΟΛΗ που ξέρουμε μόνο εμείς οι ελληνάρες να ρίχνουμε είδα...
    Επίσης, ΟΛΟΙ (άντε σχεδόν όλοι) έχετε λυσσάξει με την "Ληστρική" Nova, τους "Απατέωνες", τους μπήξε τους δείξε και εύχεστε να κλείσει, να πτωχεύσει, να πάει στον αγύριστο.
    Πράγματι, κοντή μνήμη τελικά έχουμε ως λαός, αφού διαγράφουμε τις εξωπραγματικές τιμές του ΟΤΕ (όχι tv) τόσα χρόνια που δεν υπήρχε ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ, και βεβαίως τις 3 φορές που έχει αυξήσει τις τιμές στην ΟΤΕ tv, τα τελευταία 2 χρόνια (παίρνοντας δικαιώματα μεγάλων διοργανώσεων).
    Και ασφαλώς, αν ευδωθούν οι "ευχές" όλων, θα δείτε την όμορφη "κοινωνική πολιτική" στα τιμολόγια έχοντας το ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ πλέον...
    Μόνο που μετά μην αρχίσετε ελληναράδες μου, για τον ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΟΤΕ που θα σας έχει τη συνδρομή στα 70 ευρώ (π.χ.), γιατί θα πρέπει να σας κλείσουν στο τρελλάδικο για διπολική διαταραχή και σχοιζοφρένεια...

    Υ.Γ. Όχι...Δεν είμαι υπάλληλος της Forthnet...
    H NOVA βρίσκεται στην αγορά εδώ και αρκετά χρόνια. Τις υπηρεσίες που έχει δώσει τις έδωσε όταν άρχισαν να σφίγγουν τα πράγματα με τον ΟΤΕ, κοινώς τα τελευταία 4-5 χρόνια. Όταν έδινε και συνεχίζει να δίνει τιμή καταλόγου στα 52 κι 62 ευρώ (sports/full) και χρεώνει τα HD εκμεταλλευόμενη το δικό της μονοπώλιο, που ήσουν να κάνεις κριτική;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manicx : 26-01-16 στις 01:45.

  13. #43
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avesael Εμφάνιση μηνυμάτων
    Well...Μιλάμε για υπηρεσίες που η Nova ΗΔΗ προσφέρει, και δεν είδα κανέναν να το αναφέρει. Μόνο την γνωστή, καλή, ΧΟΛΗ που ξέρουμε μόνο εμείς οι ελληνάρες να ρίχνουμε είδα...
    Επίσης, ΟΛΟΙ (άντε σχεδόν όλοι) έχετε λυσσάξει με την "Ληστρική" Nova, τους "Απατέωνες", τους μπήξε τους δείξε και εύχεστε να κλείσει, να πτωχεύσει, να πάει στον αγύριστο.
    Πράγματι, κοντή μνήμη τελικά έχουμε ως λαός, αφού διαγράφουμε τις εξωπραγματικές τιμές του ΟΤΕ (όχι tv) τόσα χρόνια που δεν υπήρχε ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ, και βεβαίως τις 3 φορές που έχει αυξήσει τις τιμές στην ΟΤΕ tv, τα τελευταία 2 χρόνια (παίρνοντας δικαιώματα μεγάλων διοργανώσεων).
    Και ασφαλώς, αν ευδωθούν οι "ευχές" όλων, θα δείτε την όμορφη "κοινωνική πολιτική" στα τιμολόγια έχοντας το ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ πλέον...
    Μόνο που μετά μην αρχίσετε ελληναράδες μου, για τον ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΟΤΕ που θα σας έχει τη συνδρομή στα 70 ευρώ (π.χ.), γιατί θα πρέπει να σας κλείσουν στο τρελλάδικο για διπολική διαταραχή και σχοιζοφρένεια...

    Υ.Γ. Όχι...Δεν είμαι υπάλληλος της Forthnet...
    καταρχην το θεμα αφορα την OTE/COSMOTE TV οχι την FORTHNET/NOVA αρα μαλλον εισαι σε λαθος θεμα

    αν θες να σου σχολιασω γιατι προσωπικα τους αποκαλω κλεφτες-απατεωνες (οτι αλλο θες) πολυ ευχαριστως

    ημουν πελατης της συνδρομητικης τους υπηρεσιας απο εποχης MULTICHOICE FILMNET μετα το γυρισα στο MULTICHOICE NOVA πληρες πακετο (μεσω δορυφορου) 69+ ευρω (αν θυμαμαι καλα) μεχρι το 2005 οπου εμεινα ανεργος και σταματησα την συνδρομη

    θες να στο γενικευσω μηπως θυμασαι κατι διαφημισεις τους που ελεγαν 29.99 (startup) μηπως θυμασαι τι περιλαμβανει? η μηπως θυμασαι την αλλη που ελεγε θες να βλεπεις την ομαδα σου παρε το αθλητικο πακετο με 19.99 ευρω (αλλα ξεχνουσαν να σου πουν οτι επρεπε να παρεις και το startup αρα + 29.99 ευρω

    σαφως και δεν θελω να κλεισει η εταιρεια (αν και για εκει πηγαινει ας ειναι καλα οι "μεγαλοασχημοι") γιατι θα την πληρωσουν οι εργαζομενοι που δεν φταινε σε κατι να χασουν την δουλεια τους και να μεινουν ανεργοι.
    σαφως και ο ΟΤΕ ανεβασε τις τιμες λογω περιεχομενου/δικαιωματων (αλλα και παλι τις βρισκω σε λογικο επιπεδο δεν πληρωνεις 50-60-70 ευρω μονο για τηλεοραση.

    βεβαια το τι θα κανει με την Τηλεοραση δεν με ενδιαφερει γιατι προς το παρων δεν σκοπευω να γινω πελατης τους ουτε κανενος αλλου

    εμενα με νοιαζει μονο το VDSL και αυτο εχω (οσο εχω δουλεια και μπορω να το πληρωνω)

    στην τηλεφωνια/διαδικτυο ημουν παντα πελατης του ΟΤΕ (πληρωνω κατι παραπανω απο οτι πληρωνουν τα παιδια στους εναλλακτικους παροχους αλλα δεν διαμαρτυρομαι)

    στο μονο που θα συμφωνησω οτι ναι εχουμε εξωπραγματικες τιμες και απαραδεκτες υπηρεσιες οταν σε γειτονικες και οχι μονο χωρες εχουν φτασει στα 100Mbps.

  14. #44
    Εγγραφή
    01-10-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    739
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kallinikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...ελεύθερα κανάλια ασύγκριτα καλύτερα από του ΟΤΕ

  15. #45
    Εγγραφή
    12-09-2009
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    21(dB) / 24.6(dB)
    Μιλάω για τα ελεύθερα δορυφορικά.Στην NOVA υπάρχουν 500 κανάλια κυρίως Ιταλικά , Ρωσικά κλπ.

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 448
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-15, 15:37
  2. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-15, 12:35
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-15, 18:09

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας