Σελ. 56 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 3646515455565758616676 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 826-840 από 1309
  1. #826
    Εγγραφή
    12-09-2016
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα στο φορουμ. Ειναι δυο μερες που ειμαι απο ADSL στο VDSL του ΟΤΕ. Ειναι 30 αρα στο προγραμα και θα ηθελα απο εσας καποιος να μου πει εαν ειναι ολα ενταξει. Πιανω 27-29 Mbps ομως με προβληματιζει το SNR Margin. Εαν ειναι λαθος τι μπορω να κανω? Ευχαριστω
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ASUS DSL-AC52U Dual-Band Wireless-AC750 Gigabit VDSL2_ADSL2+ Modem Router - DSL Log.pdf 
Εμφανίσεις:  81 
Μέγεθος:  280,0 KB 
ID: 188037

  2. #827
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από afrikanac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα στο φορουμ. Ειναι δυο μερες που ειμαι απο ADSL στο VDSL του ΟΤΕ. Ειναι 30 αρα στο προγραμα και θα ηθελα απο εσας καποιος να μου πει εαν ειναι ολα ενταξει. Πιανω 27-29 Mbps ομως με προβληματιζει το SNR Margin. Εαν ειναι λαθος τι μπορω να κανω? Ευχαριστω
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ASUS DSL-AC52U Dual-Band Wireless-AC750 Gigabit VDSL2_ADSL2+ Modem Router - DSL Log.pdf 
Εμφανίσεις:  81 
Μέγεθος:  280,0 KB 
ID: 188037
    Πολυ καλα ειναι η συνδεση ... δεν εχεις crc errors και το snr ειναι παρα πολυ καλο για την αποσταση σου ... τα 27 που πιανεις σε ταχυτητα (ενω εχει κλειδωσει στα 29999) ειναι επειδη υπαρχει και το overhead και ισχυει σε ολα τα modem ... δεν χρειαζεται να κανεις κατι

  3. #828
    Εγγραφή
    12-09-2016
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου babis3g, ειμαι στο 1.1.2.2 17 firmware και μου βγαζει ενημερωση για ανβαθμηση, θεωρεις να την κανω? ευχαριστω και παλη

  4. #829
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ελα σηκωθηκα νυχτα απο την πολυ κακοκαιρια και πιο πολυ τους κεραυνους

    Υπαρχει ο κανονας που λεει αν κατι δουλευει δεν πειραζεται, αλλα απο την αλλη ετυχαν θεματα ασφαλειας, οποτε μαλλον καλο ειναι να αναβαθμησεις
    Κανε κλικ το beta τετραγωνακι και περνα την τελευταια beta v9.1.2.3_438 που φτιαχνει αυτα τα θεματα
    Εναλλακτικα την περνας απο εδω
    https://www.adslgr.com/forum/threads...28#post6271528
    Αν δεν εχεις πολλες ρυθμισεις καλο ειναι να κανεις reset (πατωντας το κουμπακι πισω για 6-10 δευτερα) και οι ρυθμισεις απο την αρχη για καλη λειτουργικοτητα

  5. #830
    Εγγραφή
    12-09-2016
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    να σου πω....και εγω αυτο λεω , αλα δεν μπορω , ειμαι φλασοχολικ, ροοτοχολικ...και θα το κανω. ευχαριστω παντως για τα φωτα σου ακομη μια φορα.

  6. #831
    Εγγραφή
    01-03-2017
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Θα ήθελα την βοηθεια σας, καθώς είμαι λίγο άσχετος σχετικα με την σύνδεση που έχω nova 50 vdsl. Ποιά είναι τα optimal settings? Παραθέτω και φωτος...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  asus1.JPG 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  126,1 KB 
ID: 188192Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  asus2.JPG 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  120,9 KB 
ID: 188193

  7. #832
    Εγγραφή
    22-03-2017
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999 kbps/ 4996 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    ASUS DSL-N17U
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 13.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε δες ποστ νούμερο 818 του αγαπητού babis3g (είναι το πιό κοντινό απλώς , σόρρυ αν χαντακώνω κ άλλους πιο πριν). Σίγουρα θα κλείσεις το DLA, θα βάλεις mode VDSL2 k annex A.

  8. #833
    Εγγραφή
    21-05-2012
    Περιοχή
    Πυλαία
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα. Σκέφτομαι την αγορά του συγκεκριμένου για VDSL 50 από κάμπινα(Vodafone). Τώρα έχω το άθλιο ZTE 168N. To μόνο καλό του ZTE είναι ότι συγχρονίζει στο μέγιστο σε προβληματική γραμμή(είμαι μακρία από καμπίνα με att 16). Αξίζει η αγορά; Θα χάσω σε συγχρονισμό;

  9. #834
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petranthe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Σκέφτομαι την αγορά του συγκεκριμένου για VDSL 50 από κάμπινα(Vodafone). Τώρα έχω το άθλιο ZTE 168N. To μόνο καλό του ZTE είναι ότι συγχρονίζει στο μέγιστο σε προβληματική γραμμή(είμαι μακρία από καμπίνα με att 16). Αξίζει η αγορά; Θα χάσω σε συγχρονισμό;
    εαν εισαι κοντα στην καμπινα δεν νομιζω να εχει προβλημα και αν χασει λιγο, εχει snr tweak να το φερεις στα ισια του ... πειραζοντας το snr μπορει να κανει λιγο πραπανω λαθη και πτωση snr, δηλαδη θεμα στην σταθεροτητα, αλλα οπως ειπα αν εισαι κοντα στην καμπινα δεν νομιζω να σου κανει προβλημα

    αν ειναι μακρυα η καμπινα, πιστευω ναι θα χασεις λιγο συνχρονισμο με το συγκεκριμενο ... ανεβασε τα dsl στατιστικα να δουμε

    AN το κριτηριο σου ειναι η ταχυτητα, τοτε θα πρεπει να βρεις με τι dsl chipset παιζει η καμπινα και να παρεις αναλογο modem ... αλλα αν του παροχου εχει προβλημα (οπως λες) που συνηθως δινουν συμβατα modem ... τοτε μαλλον κατι με την γραμμη και αλλο modem να μην βοηθησει αν το θελεις αποκλειστικα για την γραμμη ... αν το θελεις για τις καλυτερες ρυθμισεις και ασυρματο τοτε αλλο αυτο

  10. #835
    Εγγραφή
    21-05-2012
    Περιοχή
    Πυλαία
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    εαν εισαι κοντα στην καμπινα δεν νομιζω να εχει προβλημα και αν χασει λιγο, εχει snr tweak να το φερεις στα ισια του ... πειραζοντας το snr μπορει να κανει λιγο πραπανω λαθη και πτωση snr, δηλαδη θεμα στην σταθεροτητα, αλλα οπως ειπα αν εισαι κοντα στην καμπινα δεν νομιζω να σου κανει προβλημα

    αν ειναι μακρυα η καμπινα, πιστευω ναι θα χασεις λιγο συνχρονισμο με το συγκεκριμενο ... ανεβασε τα dsl στατιστικα να δουμε

    AN το κριτηριο σου ειναι η ταχυτητα, τοτε θα πρεπει να βρεις με τι dsl chipset παιζει η καμπινα και να παρεις αναλογο modem ... αλλα αν του παροχου εχει προβλημα (οπως λες) που συνηθως δινουν συμβατα modem ... τοτε μαλλον κατι με την γραμμη και αλλο modem να μην βοηθησει αν το θελεις αποκλειστικα για την γραμμη ... αν το θελεις για τις καλυτερες ρυθμισεις και ασυρματο τοτε αλλο αυτο
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Από την καμπίνα είμαι μακριά ναι, περίπου 600 μέτρα.
    Το θέλω γενικά και για καλύτερo ασύρματο και για στοιχειώδες QoS, αλλά με ενδιαφέρει και ο συγχρονισμός. Ζητάω πολλά ε;
    Ορίστε τα στατιστικα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ΣΤΑΤ.png 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  48,5 KB 
ID: 188260

  11. #836
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τα τερματιζει η γραμμη, γιατι δεν εισαι και πολυ μακρυα απο την καμπινα (500-600 μετρα οπως λες) αρα θα εισαι οκ με το οποιο modem, εστω και αν χασει καποιο λιγο σε ταχυτητα ... δεν βλεπω κατι προβληματικο, βεβαια εκει δεν γραφει τα λαθη αλλα αν το δουλευεις με ασυρματο, ισως να μην ειναι καλο και να νομιζεις οτι φταιει η γραμμη? ή χρησιμοποιεις καλωδιο?

    Tωρα βαση θεωριας εφοσον τερματιζει την γραμμη και εισαι σε μετρια αποσταση ... το zte h108 φαινεται σαν broadcom (και μαλλον εισαι σε broadcom καμπινα) και στην ιδια πανω κατω τιμη σαν το dsl ac52 ... ειναι πιο συμβατο (απο θεμα γραμμης) το tp link 600 (και πιο φτηνο το 400)
    Πιστευω αν πας για το asus θα δεις λιγο πιο χαμηλο συνχρονισμο, αλλα οπως ειπα εχει ρυθμιση να το φερεις στα ισια του, ομως αναφερεις η γραμμη εχει θεμα, οποτε το dsl ac52 μπορει να μην σου ¨κατσει¨αρα αφου ψαχνεις σταθεροτητα το tp link 600 (το 400 πιο φτηνο και ειναι και αυτο broadcom) και εχουν και αυτα καλο ασυρματο (σιγουρα καλυτερο απο αυτο του παροχου) με 5G αν το χρειαστεις μελλοντικα και πολλες ρυθμισεις σαν το asus
    Κοιτα στο tp link section, τα παιδια εχουν topic και για τα 2 (vr 400 / 600) γιατι μπορει να δεις κατι που να μην σου αρεσει (πχ προβλημα σε μια ρυθμιση που εσυ χρησιμοποεις)
    Ψαχτα και τα 3 μην βιαστεις

  12. #837
    Εγγραφή
    21-05-2012
    Περιοχή
    Πυλαία
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα τερματιζει η γραμμη, γιατι δεν εισαι και πολυ μακρυα απο την καμπινα (500-600 μετρα οπως λες) αρα θα εισαι οκ με το οποιο modem, εστω και αν χασει καποιο λιγο σε ταχυτητα ... δεν βλεπω κατι προβληματικο, βεβαια εκει δεν γραφει τα λαθη αλλα αν το δουλευεις με ασυρματο, ισως να μην ειναι καλο και να νομιζεις οτι φταιει η γραμμη? ή χρησιμοποιεις καλωδιο?

    Tωρα βαση θεωριας εφοσον τερματιζει την γραμμη και εισαι σε μετρια αποσταση ... το zte h108 φαινεται σαν broadcom (και μαλλον εισαι σε broadcom καμπινα) και στην ιδια πανω κατω τιμη σαν το dsl ac52 ... ειναι πιο συμβατο (απο θεμα γραμμης) το tp link 600 (και πιο φτηνο το 400)
    Πιστευω αν πας για το asus θα δεις λιγο πιο χαμηλο συνχρονισμο, αλλα οπως ειπα εχει ρυθμιση να το φερεις στα ισια του, ομως αναφερεις η γραμμη εχει θεμα, οποτε το dsl ac52 μπορει να μην σου ¨κατσει¨αρα αφου ψαχνεις σταθεροτητα το tp link 600 (το 400 πιο φτηνο και ειναι και αυτο broadcom) και εχουν και αυτα καλο ασυρματο (σιγουρα καλυτερο απο αυτο του παροχου) με 5G αν το χρειαστεις μελλοντικα και πολλες ρυθμισεις σαν το asus
    Κοιτα στο tp link section, τα παιδια εχουν topic και για τα 2 (vr 400 / 600) γιατι μπορει να δεις κατι που να μην σου αρεσει (πχ προβλημα σε μια ρυθμιση που εσυ χρησιμοποεις)
    Ψαχτα και τα 3 μην βιαστεις
    Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις babis. Με καλώδιο συνδέομαι στον υπολογιστή και υπάρχουν και άλλες 3-4 συσκευές σπίτι για το wifi που στο ZTE απλά δεν. Απλά το μέλημα μου εκτός από καλό QoS είναι να μην χάσω και σε συγχρονισμό και με ένας ASUS που δοκίμασα παλιότερα έχανα 4-5 Μbps. Θα δω και τα T-PLINK που είπες. Ξέρεις αν υποστήριζει Vevtoring κάποιο απ όλα αυτα;

  13. #838
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    και τα 2 εχουν vectoring (vr400/600)

  14. #839
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9940/940
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Tplink vr600
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petranthe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Σκέφτομαι την αγορά του συγκεκριμένου για VDSL 50 από κάμπινα(Vodafone). Τώρα έχω το άθλιο ZTE 168N. To μόνο καλό του ZTE είναι ότι συγχρονίζει στο μέγιστο σε προβληματική γραμμή(είμαι μακρία από καμπίνα με att 16). Αξίζει η αγορά; Θα χάσω σε συγχρονισμό;
    Καλησπερα petranthe η γνωμη μου ειναι να μην αγορασεις ακομα τιποτα ειναι ολα τοσο ρευστα, περιμενε πρωτα να βγαλουν τα προγραμματα να δεις τι εξοπλισμο δινουν και μετα βλεπεις τι θα κανεις.
    Ιωακειμ

  15. #840
    Εγγραφή
    12-09-2016
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημερα στης/ους φορουμιτες. Παιδια τα εχω χασει με τον ΟΤΕ. Μετα απο μεγαλη περειπετια μου βαλανε VDSL 30 (εχω ποσταρει στην προηγουμενη σελιδα). Ξαφνικα εχθες βλεπω αυτο-Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot-2017-11-19 ASUS DSL-AC52U Dual-Band Wireless-AC750 Gigabit VDSL2 ADSL2+ Modem Router .png 
Εμφανίσεις:  33 
Μέγεθος:  38,0 KB 
ID: 188331Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot-2017-11-19 ASUS DSL-AC52U Dual-Band Wireless-AC750 Gigabit VDSL2 ADSL2+ Modem Router .png 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  36,8 KB 
ID: 188332 ενω ειχα αυτο Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ASUS DSL-AC52U Dual-Band Wireless-AC750 Gigabit VDSL2_ADSL2+ Modem Router - DSL Log.pdf 
Εμφανίσεις:  51 
Μέγεθος:  280,0 KB 
ID: 188333 τι στο διαολο?? Κανω κατι λαθος? Μου το καταχωρησανε σαν βλαβη. Ρε αυτη ειναι τρελη, με τρελανανε για 25 μερες, κυριολεκτικα, για να μου βαλουν VDSL 30 και τωρα τι κανουνε? Οποια βοηθεια εχετε ειναι καλοδεχουμενη, ευχαριστω

Σελ. 56 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 3646515455565758616676 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ASUS DSL N17U adsl/vdsl
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 3097
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-21, 15:45
  2. Νεο adsl/vdsl tp link 9970
    Από babis3g στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-17, 23:29
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-16, 16:42
  4. HOL ONE ACCESS ONE VOIP ADSL/VDSL CPE
    Από kofigus στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-15, 12:19
  5. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας