Σελ. 17 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819222737 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 684
  1. #241
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Πάντως οι καμπίνες στην Αμφιάλη γύρω από την Βλαχέρνα καμία δεν έχει αρίθμηση ακόμα.

  2. #242
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Keratsini
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Η αρίθμηση από ότι έχω καταλάβει δεν έχει καμία σημασία στην περίπτωση μας. Στην δικιά μας καμπίνα (Αμισού και Ύδρας) η καμπίνα είχε αρίθμηση από τις πρώτες ημέρες που την τοποθέτησαν.

  3. #243
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Keratsini
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Πριν λίγο που έφευγα για δουλειά στην καμπίνα μου - Αμισού και Ύδρας ήταν 2 τεχνικοί και έφτιαχναν κάτι πλακέτες. Είδα ότι ήταν μέσα αρκετές τοποθετημένες και είχαν βγάλει μία έξω και κάτι έφτιαχναν.

  4. #244
    Εγγραφή
    19-06-2017
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gusmin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγο που έφευγα για δουλειά στην καμπίνα μου - Αμισού και Ύδρας ήταν 2 τεχνικοί και έφτιαχναν κάτι πλακέτες. Είδα ότι ήταν μέσα αρκετές τοποθετημένες και είχαν βγάλει μία έξω και κάτι έφτιαχναν.
    Τους ρώτησες ποτέ θα είμαστε έτοιμοι? Η δεν πρόλαβες..

  5. #245
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Keratsini
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Βιαζόμουν για την δουλειά. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ήταν ψιλομεγάλοι ηλικιακά σε σύγκριση με τους τεχνικούς που έχω δει του ΟΤΕ. Άσχετο αλλά μου έκανε εντύπωση.

  6. #246
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παιδια μην ρωτάτε ποτε θα είναι έτοιμη η καμπίνα ότι και να σας πουν θα είναι φούμαρα.

    Ρωτάτε εάν έχει πάρει ρεύμα η καμπίνα η εάν έχουν ιδέα ποτε προβλέπεται να πάρει.

  7. #247
    Εγγραφή
    19-06-2017
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια μην ρωτάτε ποτε θα είναι έτοιμη η καμπίνα ότι και να σας πουν θα είναι φούμαρα.

    Ρωτάτε εάν έχει πάρει ρεύμα η καμπίνα η εάν έχουν ιδέα ποτε προβλέπεται να πάρει.
    Εάν έχει πάρει αρίθμηση δεν υποτίθεται ότι πλέον έχει πάρει ρεύμα??

  8. #248
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alejandros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν έχει πάρει αρίθμηση δεν υποτίθεται ότι πλέον έχει πάρει ρεύμα??
    Φιλε μου το συζητήσαμε λίγα μηνύματα παραπάνω κανε έναν κόπο και διάβασε τα .

    Από ότι φαίνεται όχι δεν παίζει ρολο μιας και κανεις δεν επιβεβαίωσε ότι όσες έχουν νούμερο υπάρχει νέο μερεμέτι για να περαστεί η ηλεκροδότηση της καμπίνας.

  9. #249
    Εγγραφή
    19-06-2017
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου το συζητήσαμε λίγα μηνύματα παραπάνω κανε έναν κόπο και διάβασε τα .

    Από ότι φαίνεται όχι δεν παίζει ρολο μιας και κανεις δεν επιβεβαίωσε ότι όσες έχουν νούμερο υπάρχει νέο μερεμέτι για να περαστεί η ηλεκροδότηση της καμπίνας.
    Εγώ πάλι έχω σχηματίσει άλλη άποψη. Από το νημα της νικαιας που ρώτησα άμα έχει πάρει αρίθμηση πάει να πει ότι έχει παρει και ηλεκτροδότηση.

    Κανε ένα κόπο και διάβασε το!

  10. #250
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Ναι το διαβάζω συνεχεια και αυτό λέγανε, το θέμα είναι ότι η καμπίνα πρέπει να πάρει ρεύμα από την κοντινότερη παροχή για αυτό έρχεται συνεργείο μισθωμένο από την δεδδηε εκτελεί το έργο που χρειάζεται σκάψιμο δηλαδή και παίρνει ρεύμα η καμπίνα.

    Οποτε εγώ απλά ρώτησα σε όσους από εσάς η καμπίνα πείρε νουμεράκι είδατε νέο μερεμέτι ? οι απαντήσεις ήταν αρνητικές.

    Ο φίλος gusmin έγραψε πως η δίκια του πείρε αρίθμηση λίγες μέρες μετά την τοποθέτηση της κιόλας Και όπως όλοι που διαβάζουμε γενικά ρεύμα σε καμπίνες όλων των παροχών παιρνουν ΑΡΚΕΤΟΎΣ μήνες μετά την τοποθέτηση τους και οχι μερες.

    Εάν γνωρίζει κανεις πως μπορεί να πάρει μια καμπίνα ρεύμα χωρίς σκάψιμο από την κοντινότερη παροχή ας μας διαφωτίσει

    Για αυτό ξαναλέω εάν δείτε κανέναν στην καμπίνα ρωτήστε τον εάν έχει πάρει ρεύμα και κοιτάξτε και εσείς για κάποιο νέο μερεμέτι εάν υπάρχει μπας και βγάλουμε άκρη τι γίνετε

    Προσωπικά πιστεύω ότι δεν έχει πάρει καμια καμπίνα Wind του κερατσινίου ρεύμα γιατί ακόμα δεν έχουν δώσει ρεύμα σε όλες τις καμπίνες της Νίκαιας. Και η λογική μου λέει πως προηγείται από εμάς η Νίκαια μιας και η Νίκαια έπρεπε να έχει δοθεί νωρίτερα από εμάς Q4 2017 Nικαια με Q2 2018 Κερατσινι :P Αλλα επειδή η λογική σταματάει εκεί που ξεκινάει η παράνοια της WIND ποτε δε ξέρεις για αυτό τα συζητάμε εδώ μέσα μπας και βγάλουμε άκρη τι γίνετε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DiM : 31-07-18 στις 00:06.

  11. #251
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Keratsini
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Χθες το απόγευμα πάντως είδα και ένα ενθαρρυντικό σημάδι. Η αναμονή που υπήρχε στη γωνία Σαλαμίνος και Σικελιανού (στο περίπτερο για όποιον γνωρίζει) έκλεισε και πέρασε απέναντι από την Σαλαμίνος χωρίς να βλέπω νέο μερεμέτι απέναντι, πράγμα που σημαίνει ότι μάλλον συνδέθηκε με το Κέντρο που βρίσκεται 30-40 μέτρα από εκεί.

  12. #252
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gusmin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες το απόγευμα πάντως είδα και ένα ενθαρρυντικό σημάδι. Η αναμονή που υπήρχε στη γωνία Σαλαμίνος και Σικελιανού (στο περίπτερο για όποιον γνωρίζει) έκλεισε και πέρασε απέναντι από την Σαλαμίνος χωρίς να βλέπω νέο μερεμέτι απέναντι, πράγμα που σημαίνει ότι μάλλον συνδέθηκε με το Κέντρο που βρίσκεται 30-40 μέτρα από εκεί.
    Φίλε μου επειδή περνάω κάθε μερά με αυτοκίνητο μπροστά από αυτό το σημείο αυτές τις αναμονές τις έχουν κλείσει εδώ και μερικές μέρες. Το Σάββατο που πέρναγα περπατώντας από το σημείο κοίταξα λίγο πιο προσεκτικά τι έχουν κάνει. Αυτό που είδα είναι ότι περάσανε τις αναμονές σε ένα φρεάτιο που υπάρχει δεξιά του περιπτέρου με το καπάκι να γράφει ΔΕΗ. Νόμιζα ότι αυτές οι αναμονές ήταν για τις οπτικές ίνες. Τι δουλειά έχουν να καταλήγουν σε φρεάτιο της ΔΕΗ? Εκεί γύρω πάντως δεν είδα τίποτα άλλα έργα ούτε στην απέναντι πλευρά της Σαλαμίνος.

  13. #253
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Keratsini
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από viper550 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου επειδή περνάω κάθε μερά με αυτοκίνητο μπροστά από αυτό το σημείο αυτές τις αναμονές τις έχουν κλείσει εδώ και μερικές μέρες. Το Σάββατο που πέρναγα περπατώντας από το σημείο κοίταξα λίγο πιο προσεκτικά τι έχουν κάνει. Αυτό που είδα είναι ότι περάσανε τις αναμονές σε ένα φρεάτιο που υπάρχει δεξιά του περιπτέρου με το καπάκι να γράφει ΔΕΗ. Νόμιζα ότι αυτές οι αναμονές ήταν για τις οπτικές ίνες. Τι δουλειά έχουν να καταλήγουν σε φρεάτιο της ΔΕΗ? Εκεί γύρω πάντως δεν είδα τίποτα άλλα έργα ούτε στην απέναντι πλευρά της Σαλαμίνος.
    Οι αναμονές ήταν σίγουρα οι σωλήνες των οπτικών, οπότε το πιθανότερο είναι να χρησιμοποιούν ένα φρεάτιο για να περάσουν κάτω από το δρόμο χωρίς επιπλέον μερεμέτια. Αν βρω χρόνο θα περάσω από το Κέντρο να δω εάν έχουν κάνει ξεχωριστά μερεμέτια από αυτό μέχρι την Σαλαμίνος.

  14. #254
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gusmin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι αναμονές ήταν σίγουρα οι σωλήνες των οπτικών, οπότε το πιθανότερο είναι να χρησιμοποιούν ένα φρεάτιο για να περάσουν κάτω από το δρόμο χωρίς επιπλέον μερεμέτια. Αν βρω χρόνο θα περάσω από το Κέντρο να δω εάν έχουν κάνει ξεχωριστά μερεμέτια από αυτό μέχρι την Σαλαμίνος.
    Ίσως το κάνανε για να μην σκάψουνε την Σαλαμίνος το οποίο φαίνεται λογικό. Αν περάσεις από το κέντρο και δεις τίποτα ενημέρωσε μας.

  15. #255
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Keratsini
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Πέρασα χθες από το Κέντρο και παραθέτω αυτά που παρατήρησα.

    Ακριβώς απέναντι από το περίπτερο (και το φρεάτιο που έβαλαν τις αναμονές των οπτικών) από την άλλη μεριά της Σαλαμίνος υπάρχει άλλο φρεάτιο.

    Από εκεί αν παρατηρήσεις στο δρόμο ξεκινάει ένας αγωγός που καταλήγει στην γωνία της Ιπποκράτους.

    Από εκεί και σε όλο το μήκος της Ιπποκράτους έχει φτιαχτεί ένας αγωγός σχετικά πρόσφατα (φαίνεται η πίσσα σχετικά καινούρια δεν φτιάχτηκε αυτές τις ημέρες αλλά φαίνεται να έχει φτιαχτεί τους τελευταίους μήνες).

    Από τα παραπάνω υποθέτω ότι κάποια έργα είχαν προηγηθεί των καμπινών ενώ σε κάποιες περιπτώσεις μάλλον χρησιμοποιούν τους ήδη υπάρχοντες αγωγούς.

Σελ. 17 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819222737 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34
  2. vdsl forthnet κιτσι/κορωπι
    Από giannisopc στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-16, 02:00
  3. Τα νευρα μου (Wind VDSL Θεσσαλονικη)
    Από sotiris.bos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 17:18
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-15, 15:16
  5. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας