Σελ. 21 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 684
  1. #301
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Κοίταξα και εγώ όσες έχουν πάρει ρεύμα η WIND και ΟΤΕ τις έχουν περάσει στο σύστημα τους και δίνουν μέχρι 200mbps. Οι άλλοι παροχοι καλά να μαστέ και ίσως κάπου κάπως κάποτε δώσουν για αυτό να κοιτάτε την διαθεσιμότητα της WIND πρώτα.

  2. #302
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίταξα και εγώ όσες έχουν πάρει ρεύμα η WIND και ΟΤΕ τις έχουν περάσει στο σύστημα τους και δίνουν μέχρι 200mbps. Οι άλλοι παροχοι καλά να μαστέ και ίσως κάπου κάπως κάποτε δώσουν για αυτό να κοιτάτε την διαθεσιμότητα της WIND πρώτα.
    υπάρχει μαι ασυμβατοτητα σε μεταξύ των δυο παροχων. πχ στην ίδια διεύθυνση ο ένας παροχος δίνει ενώ ο άλλος οχι !

  3. #303
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Καμια ασυμβατότητα δε υπάρχει, απλά η Voda/Cyta και η Nova δε αγοράζουν χοντρική από WIND για να δώσουν στους πελάτες τους χωρίς κανεις μας να ξέρει τον λόγο. Ούτε στην Nίκαια δίνουν τοσους μηνες τωρα εκτος από κάποιους ελαχιστους που διάβασα ότι τους δώσε η Νοva.

    Τα καταστήματα Voda της Νικαιας λέγανε Οκτώβριο θα δώσουν Νίκαια αλλα τίποτα, τηλέφωνο εάν πάρετε και ρωτήσετε θα γελάσατε με τις απαντήσεις που δίνουν και δε σε συνδέουν με κανέναν προϊστάμενο η κάποιον που να γνωρίζει για να σου δώσει μια σοβαρή απάντηση.

    Εν ολίγης εγώ που έχω Voda πλέον δεν βιάζομαι γιατί και να βάλουν ρεύμα στο καφάο έχω συμβόλαιο και άμα το σπάσω θα τους χρυσοπληρώσω την ρήτρα χωρια μετά καινούργια πάγια τέλη ενεργοποίησης vdsl στον καινούργιο πάροχο οποτε θα κοστίσει ο κούκος αηδόνι για να δούμε γρήγορο internet το σπιτάκι τους μέσα.

  4. #304
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7530
    Έχω στείλει μήνυμα στη vodafone εδώ και 10 ημέρες και με έχουν γειώσει.

  5. #305
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Γιατί αδελφέ δεν έχουν να απαντήσουν κάτι τόσους μήνες στη Vodafone !!! το ελεος σοβαρη εταιρια σου λεει. Επέμενε μπας και φιλοτιμηθούν να σου δώσουν καμια απάντηση.

    Εγώ το έχω γράψει χρειάζεται μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ να δώσει λύση για αυτό το πράγμα γιατί πλέον Κορυδαλλός νίκαια κερατσίνι και θα υπάρχουν και άλλες περιοχές σίγουρα θα γίνουμε παρα πολλοί οι εγκλωβισμένοι καταναλωτές με συμβόλαια. Και ο υπάρχον νομος δεν υποχρεώνει τον πάροχο να αγοράζει χοντρική από άλλον πάροχο για να δώσει λιανική σε εμάς και ούτε εμείς μπορούμε να σπάσουμε το συμβόλαιο μας λόγο αδυναμίας του παρόχου μας να μας παράσχει VDSL ωστε να πάμε αλλου για VDSL χωρίς να πληρώσουμε την ρήτρα του συμβολαίου μας.

  6. #306
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7530
    Θα μπορούσε να στείλει και κάποιος άλλος για να υπάρχει κίνηση. Η διεύθυνση που έστειλα η οποία που συστάθηκε από την επικοινωνία μου στο facebook είναι η ccsupport.gr@vodafone.com .

  7. #307
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Εμενα δεν έχει ενεργοποιηθεί η καμπίνα οποτε σαν τι να τους μιλήσω . Περιμένω κάπως κάπου κάποτε να βάλουν ρεύμα στο καφάο και εάν μέχρι τότε δεν έχουν αξιωθεί τότε θα γίνω ο εφιάλτης τους

    Και νομίζω καλύτερα είναι η επικοινωνία μέσο τηλεφώνου και το χώσιμο από εκεί.

    Αλλα ξαναλέω μονο μέσο ΕΕΤΤ μπορεί να βρούμε άκρη γιατί σε αυτούς θα αναγκαστούν να απαντήσουν και μονο η ΕΕΤΤ μπορεί να βρει λύση.

  8. #308
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7530
    Ούτε εμένα έχει ενεργοποιηθεί αλλά τους έστειλα ρωτώντας γενικότερα. Η διπλανή μου έχει. Ελπίζω μέσα στο Νοέμβρη να ενεργοποιηθεί και η δική μου αλλά έγραψα μήπως γίνει τίποτα. Αν δεν κινηθεί το θέμα δεν θα γίνει τίποτα.

  9. #309
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμια ασυμβατότητα δε υπάρχει, απλά η Voda/Cyta και η Nova δε αγοράζουν χοντρική από WIND για να δώσουν στους πελάτες τους χωρίς κανεις μας να ξέρει τον λόγο. Ούτε στην Nίκαια δίνουν τοσους μηνες τωρα εκτος από κάποιους ελαχιστους που διάβασα ότι τους δώσε η Νοva.

    Τα καταστήματα Voda της Νικαιας λέγανε Οκτώβριο θα δώσουν Νίκαια αλλα τίποτα, τηλέφωνο εάν πάρετε και ρωτήσετε θα γελάσατε με τις απαντήσεις που δίνουν και δε σε συνδέουν με κανέναν προϊστάμενο η κάποιον που να γνωρίζει για να σου δώσει μια σοβαρή απάντηση.

    Εν ολίγης εγώ που έχω Voda πλέον δεν βιάζομαι γιατί και να βάλουν ρεύμα στο καφάο έχω συμβόλαιο και άμα το σπάσω θα τους χρυσοπληρώσω την ρήτρα χωρια μετά καινούργια πάγια τέλη ενεργοποίησης vdsl στον καινούργιο πάροχο οποτε θα κοστίσει ο κούκος αηδόνι για να δούμε γρήγορο internet το σπιτάκι τους μέσα.
    δεν πρόσεχες ότι μιλάω μεταξύ ΟΤΕ και WIND Για την διευθυνση χχχχχ 109 η μία εταιρεία δίνει ενώ η άλλη όχι

  10. #310
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Φιλε βασίλη αυτο που συνήθως συμβαίνει στα καφάο της wind είναι πρώτα δίνει αυτή διαθεσιμότητα και μετά από μερικές μέρες δίνει ο ΟΤΕ. Τώρα για κάποια διεύθυνση που λες τι να σου πω

  11. #311
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε βασίλη αυτο που συνήθως συμβαίνει στα καφάο της wind είναι πρώτα δίνει αυτή διαθεσιμότητα και μετά από μερικές μέρες δίνει ο ΟΤΕ. Τώρα για κάποια διεύθυνση που λες τι να σου πω
    Το παράδοξο είναι ότι η Wind δίνει στον αριθμό 109 αλλά δεν δίνει στο 105, Ο χαλκός (καλωδίωση) όμως περνάει απο το 105 για να πάει στο 109

  12. #312
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Keratsini
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vassilis3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παράδοξο είναι ότι η Wind δίνει στον αριθμό 109 αλλά δεν δίνει στο 105, Ο χαλκός (καλωδίωση) όμως περνάει απο το 105 για να πάει στο 109
    Καλά υπάρχει και πιο κουφό από το δικό σου. Στην ίδια πολυκατοικία - οικογενειακή με 4 διαμερίσματα - αν βάλεις το δικό μου τηλέφωνο που είμαι στον 3ο όροφο στον ΟΤΕ δίνει vdsl 30 από κέντρο, αν βάλεις το τηλέφωνο του πατέρα μου στο ισόγειο δίνει μόνο adsl. Πρόσφατα έψαξα τα καλώδια που έρχονται από τον ΟΤΕ στον κατανεμητή και είναι το ίδιο μαύρο καλώδιο που παίρνω και εγώ και ο πατέρας μου.

  13. #313
    Εγγραφή
    30-04-2004
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Επιτέλους μετά απο τόσα χρόνια αναμονής! Απο 30/10, ήρθε σήμερα ο τεχνικός με το ρουτερ και με έβαλε στην καμπίνα. Συγχρονίζει στα 150 με 155. έχω αρκετή απόσταση απο την καμπίνα, περίπου 230-240 μέτρα
    Τα στατιστικά είναι αυτά:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_58.jpg 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  80,0 KB 
ID: 198617

    Του είπα να ρίξουν λίγο το target snr μήπως δώσει κάτι παραπάνω και αν αξίζει και περιμένω. Και επίσης είμαι σε fast path.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_60.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  74,9 KB 
ID: 198619

  14. #314
    Εγγραφή
    19-06-2017
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shevchenko7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους μετά απο τόσα χρόνια αναμονής! Απο 30/10, ήρθε σήμερα ο τεχνικός με το ρουτερ και με έβαλε στην καμπίνα. Συγχρονίζει στα 150 με 155. έχω αρκετή απόσταση απο την καμπίνα, περίπου 230-240 μέτρα
    Τα στατιστικά είναι αυτά:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_58.jpg 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  80,0 KB 
ID: 198617

    Του είπα να ρίξουν λίγο το target snr μήπως δώσει κάτι παραπάνω και αν αξίζει και περιμένω. Και επίσης είμαι σε fast path.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_60.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  74,9 KB 
ID: 198619
    Φιλε μου,σε ποια οδο εισαι περιπου? Αριθμο καμπινας αν ξερεις? Εταιρια?

  15. #315
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Καλορίζικη , κανε έναν κόπο και γράψε μας πάροχο πιο πακέτο πείρες και σε τι τιμή

Σελ. 21 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34
  2. vdsl forthnet κιτσι/κορωπι
    Από giannisopc στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-16, 02:00
  3. Τα νευρα μου (Wind VDSL Θεσσαλονικη)
    Από sotiris.bos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 17:18
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-15, 15:16
  5. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας