Σελ. 29 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 9192427282930313439 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 421-435 από 684
  1. #421
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σήμερα πέρασα από Παπαναστασίου και το αλλο που στο αλάτι πιπέρι και δουλεύουν και τα δύο. Νομίζω ότι είναι θέμα χρόνου

  2. #422
    Εγγραφή
    16-11-2017
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps Down, 10Mbps Up
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Από ότι βλέπω στο site της wind έδωσαν διαθεσιμότητα στη δεύτερη καμπίνα της Μυστρά, αλλά στην επόμενη καμπίνα που είναι στο σχολείο ακόμα τίποτα, ενώ η καμπίνα του σχολείου πήρε πιο πριν ρεύμα. Πως ακριβώς αποφασίζουν να δώσουν διαθεσιμότητα ήθελα να ήξερα
    Μήπως παίζει ρόλο που κάνουν έργα στο δρόμο σε αυτό το τμήμα της Μυστρά; Το έχουν κλείσει και δε περνάνε αυτοκίνητα εκεί. Λέτε να εμποδίζει τους ελέγχους που θέλουν να κάνουν πριν δώσουν διαθεσιμότητα;

  3. #423
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Όντως έχει η Μυστρά και μάλιστα έως 200.
    Μήπως η ενεργοποίηση έχει να κάνει με την εκδήλωση ενδιαφέροντος? Έχει πάει κανείς από μας από κατάστημα να εκδηλώσει και εκεί ενδιαφέρον

  4. #424
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Πρέπει να έχει ενεργοποιηθεί η καμπίνα στην Δεμερτζή στα σχολεία . Μου βγάζει διαθεσιμότητα αλλά μόνο wind .
    London for ever

  5. #425
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν πιάσει την αμφιάλη εμενα έχουν βάλει ρεύμα από την πέμπτη στο καφάο. Ακόμα δεν έχουν ρίξει τσιμέντο στο μερεμέτι που άνοιξαν βεβαια οποτε ok μέχρι το πάσχα αρχες Μαη θα πρέπει σταδιακά να έχουμε οι περισσότεροι αμφιάλη πρόσβαση σε VDSL.

    Εδώ τσεκάρουμε να δούμε το φως το αληθινό ( της οπτική ίνας) τις άγιες τούτες ημερες που έρχονται https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...otita-diktiou/

    Να θυμίσω προσέξτε τα συμβόλαια σας γιατί έχουμε ρήτρες σε περίπτωση διακοπής για αλλαγή παρόχου. Όπως επίσης πως Voda/Cyta και forthnet/nova δεν δίνουν VDSL από τα καφάο της WIND. Aρα έχουμε μονο 2 επιλογές είτε wind είτε κοσμοτέ.
    Επειδή με έβαλες σε σκέψεις για το τελευταίο που γράφεις συμφέρει την vodafone να μην έχει vdsl ; Επειδή εάν ισχύει αναγκαστικά θα φύγω και δεν θέλω γιατί στην vodafone είμαι ευχαριστημένος και στην wind δεν θέλω να πάω .Δηλαδη στην περιοχή μας το internet με την vodafone θα είναι έως 24;
    London for ever

  6. #426
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή με έβαλες σε σκέψεις για το τελευταίο που γράφεις συμφέρει την vodafone να μην έχει vdsl ; Επειδή εάν ισχύει αναγκαστικά θα φύγω και δεν θέλω γιατί στην vodafone είμαι ευχαριστημένος και στην wind δεν θέλω να πάω .Δηλαδη στην περιοχή μας το internet με την vodafone θα είναι έως 24;
    Αδελφέ και γω Voda έχω και άμα έδινε θα έπαιρνα μια προσφορα γιατί και έγω σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Πάρε ένα τηλέφωνο να δεις τι θα σου πουν και εσενα .... άμα πας στο κατάστημα τους παίζει να ακούσεις "Ναι κυριε μου τον άλλο μηνα θα δώσουμε¨ αυτό το λένε βεβαια από σεπτέβρη για Νικαια οποτε να παίδες να το ξέρετε να τους πιστέψετε όπως πιστεύετε τους πολιτικούς αυτή την περίοδο λόγο εκλογών

    Επίσημα δεν έχει βγει κάτι οποτε απλά υποθέτουμε ότι είναι οικονομικός ο λόγος κάπου δε τα βρίσκουν με wind?!?!?! Ούτε διπλα Νίκαια δίνουν υπόψιν παντα μιλαμε απο καφαο της Wind και ναι επί του παρόντος Voda/Cyta/Nova μέχρι adsl 24mbps.

  7. #427
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Τους ρώτησα χθες στο chat , ακόμα δεν δίνουν . Όμως δεν δίνει ούτε και η COSMOTE . Το καλό είναι ότι θέλω ακόμα 14 μήνες για να λήξη το υπάρχων συμβόλαιο . Όποτε μέχρι τότε βλέπουμε . Αν όμως τώρα έδινε ή θα δώσει και η vodafone θα έκανα την αναβάθμιση άμεσα .
    London for ever

  8. #428
    Σε τι τιμές πέζουν οι VDSL?
    50
    100
    200
    Προσοχή δεν μιλάω για τις αναγραφόμενες στο site αλλά για αυτές που "επικοινωνούν" τηλεφωνικά πχ έχω ακούσει για 50αρες στα 26ευρώ και για 100αρες στα 29 ευρώ. Ισχυει?

  9. #429
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Η κοσμοτέ και wind δίνουν VDSL έως 200mbps από τα καφάο της wind ΟΠΟΤΕ αυτά ενεργοποιηθούν συνήθως όχι αμέσως τις κοσμοτέ αλλα κάποιες μέρες μετά.

    Τιμές δεν ξέρω δεν έχω κάτσει να ρωτήσω εμενα λήγει το συμβόλαιο μέσα μαΐου οποτε μετά το πάσχα θα ασχοληθώ.

    Αλλα εάν κανένας συνδημότης ρωτήσει ας κάνει τον κόπο να μας ενημερώσει

    Πάντως με wind μην τσιμπήσετε με κάτι f2g sim με δωρεάν ομιλία η internet γιατί εάν κατάλαβα καλά για να μείνει ενεργή η κάρτα πρέπει να πληρώνουμε !?!?! Καλο είναι να ρωτήσετε ξανά και ξανά διαφορετικά άτομα στο κέντρο για σιγουριά.

    Μιας και χω λιγη ώρα να γράψω δυο πράγματα για συνδημότες που δεν ασχολούνται με το άθλημα.

    Με την αναβάθμιση σε VDSL αυτομάτως η τηλεφωνία μας γίνετε VOIP μας αρέσει η όχι. Η κοσμοτέ μπορεί μάλλον να δώσει κωδικούς VOIP εάν θες να βάλεις δικό σου router, μερικά FRITZ!Box (7530,7590) έχουν προφίλ για κοσμοτέ έτοιμα κιόλας για το VOIP. Ναι ξέρω είναι ακριβά αλλα είναι πολύ καλά. Η wind όχι δεν δίνει τους κωδικούς VOIP οποτε αναγκαστικά πρέπει να πάρουμε τον router που θα δώσει για να έχουμε τηλέφωνο.

    Τώρα η κοσμοτέ δίνει 1 router σε όλους είτε 50 είτε 100 και 200mbps το speedport plus. Έχει και 17a αλλα και 35b για super vectoring. Έχει 4port 1000mbps lan (η μια port είναι δεσμευμένη για cosmote TV ?? δεν θυμάμαι ακριβώς ) και το wifi είναι και 2.4ghz και 5ghz. Εχει ενα θεματάκι με τα κινητά και battery drain εάν καταλάβα καλα παίζει άμα συνδέονται με το wifi του. Κάντε ένα search έχουν γράψει στο forum.

    Η wind για 50 και 100mbps δίνει 2 διαφορετικής μάρκας router τυχαία ότι κάτσει δίνουν. Και τα δυο έχουν μονο το 17a και έχουν 4 port 100mbps lan. Το wifi τους είναι μονο για 2.4ghz. Στα 200mbps δίνει άλλο router το lan εδώ 4 port των 1000mbps και το wifi υποστηρίζει 2.4ghz και τα 5ghz τελος πάλι δυστυχώς έχει μονο το 17a.

    Τώρα για το fast path η wind από ότι διάβασα το υποστηρίζει η κοσμοτέ το παίζει βάρι πεπόνι και δε το υποστηρίζουν, αλλα από ότι φαίνεται εάν συνδεθεί το router στα 17a σε βάζει σε fast path σε 35b σε βάζει σε interleave.

  10. #430
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καμία άλλη καμπίνα έχουν δώσει παιδιά
    Την μόνη ενεργή που ξέρω είναι η Μυστρά. Περιμένω αυτή στη Σαλαμίνος

  11. #431
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Καλησπέρα. Είμαι λίγο πάνω από την Γρηγορίου Λαμπράκη στη Ρήγα Φεραίου. Έχω nova τηλεόραση και 24αρι ίντερνετ. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω φορητότητα σε wind για 50αρα και τηλεόραση vision...Δεν βλέπω η nova να παίρνει ποτέ vdsl... Διαθεσιμότητα δίνει μέχρι 200 και wind και οτε.

  12. #432
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Keratsini
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Εγώ έχω δει άλλες 2 καμπίνες που έχουν σκάψει από την ΔΕΗ οπότε είναι προς άμεση ενεργοποίηση τις επόμενες ημέρες - εβδομάδες. Και οι 2 είναι στην Αμισού, η μία είναι χαμηλά Ύδρας και Αμισού και η άλλη 2-3 στενά κάτω από την Ρήγα Φεραίου δεν θυμάμαι πως λέγεται ο κάθετος δρόμος.

  13. #433
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gusmin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω δει άλλες 2 καμπίνες που έχουν σκάψει από την ΔΕΗ οπότε είναι προς άμεση ενεργοποίηση τις επόμενες ημέρες - εβδομάδες. Και οι 2 είναι στην Αμισού, η μία είναι χαμηλά Ύδρας και Αμισού και η άλλη 2-3 στενά κάτω από την Ρήγα Φεραίου δεν θυμάμαι πως λέγεται ο κάθετος δρόμος.
    Όντως οι καμπίνες άρχισαν να πέρνουν ρεύμα.
    Το πότε θα μπουν προς διαθεσιμότητα είναι άλλο θέμα

  14. #434
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Technicoloe
    Καλησπέρα. Σην Χαραυγή γύρω από την Παλαιολόγου στο σχολείο έχει δώσει διαθεσιμότητα wind,και cosmote.

  15. #435
    Η καμπίνα ηλεκτροδοτήθηκε προχθές άλλα δεν παίζει (δεν ακούγονται τα χαρακτηριστικά ανεμηστηράκια) ξέρει κανείς αν υπάρχει ενδιάμεσο στάδιο? Δηλ θα περάσει κανείς να την ενεργοποιήσει και να κάνει ρυθμίσεις κλπ?

Σελ. 29 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 9192427282930313439 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34
  2. vdsl forthnet κιτσι/κορωπι
    Από giannisopc στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-16, 02:00
  3. Τα νευρα μου (Wind VDSL Θεσσαλονικη)
    Από sotiris.bos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 17:18
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-15, 15:16
  5. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας